دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 16

موضوع: روانشناسی؟؟؟؟!!!!!!

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    روانشناسی
    ارسال تشکر
    0
    دریافت تشکر: 32
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

Post روانشناسی؟؟؟؟!!!!!!

در روانشناسى یك بحثى هست به نام تعریف عملیاتى. دانشجویان روانشناسی بعد فارغ التحصیلی عموما بعنوان مشاور به مردم خدمت میرسونند. یك خانمى مى آید پیش ما و مى گوید: «بچه اى دارم كه لجباز است. چه كار كنم؟». ما مى گوییم: «لجباز یعنى چه؟ تو به چه كسى مى گویى لجباز؟». همین كه بتواند حد و رسم این قضایا را تعریف كند، بتواند مشخّص كند كه ویژگى هاى لجباز چیست، مهم است. ما میتوانیم بگوییم كه این حد از لجبازى كه در فرزند او هست، یك امر طبیعى است. و شاید اون خانم باید رفتار خودشو نسبت به فرزندش تغییر بده. ما معمولاً در كارهاى روایى، بخصوص در مسائل اخلاقى، باید آن تعریف را دقیقاً بگوییم. اصولاً در مفاهیم اخلاقى ـ تربیتى، بدون ارائه تعریف عملیاتى، پیشرفتى نخواهیم داشت. اما روانشناسان غربی در رابطه با همین موضوع آمرانه حرف میزنند، حرف فروید و دوستانش اینه که شما باید به فرزندت امر و نهی کنی. این کار را بکن به آن دست نزن، در واقع رفتار های مطابق میل مادر. به نظر شما در این صورت کودک رفتار پرخاشگرانه از خودش نشون نمیده؟

نقد فروید با نوع زندگی او: فرويد در خلال سالهاي نامزديش ، يک عاشق حرارتي ، با اشتياق و فوق العاده حسود بود . عبارت زير که از نامه اي به مارتا نقل شده ، بياني مشخص و آشکار از گرمي عشق او به شمار مي رود، البته تا فراموش نکردم باید خدمت شما عرض کنم این جمله رو آقای فروید به همسر ایده آل خودشون گفتند چون ایشون هر شب با یک نفر در بستر آرام میگرفتند و همین یک تفاوت بسیار بزرگ بین انسان ایرانی و غربیه. چون انسان ایرانی بدلیل داشتن اصالت و شرافت به شخص خاصی علاقه مند میشود حالا یا میتونه با اون شخص ازدواج کنه یا نه که اگه نتونست به عشقش پایبند میمونه و تا آخر عمر ازدواج نمی کنه. اما حرف فروید به همسر ایده آلش : « اي شاهزاده خانم ، واي بر تو هنگامي که من نزدت مي آيم . من از تو بوسه هاي آتشين برخواهم گرفت و تو را چنان خوراک خواهم داد که چاق و گوشت آلود شوي . آن وقت اگر مايل باشي خواهي ديد چه کسي قوي تر است : يک دختر ظريف کوچک که به اندازه ي کافي غذا نمي خورد ، يا يک مرد تنومند وحشي که در بدن خود کوکائين دارد . » من از شما می پرسم مصرف ماده مخدری مثل کوکائین افتخار داره؟ بيان کنايه آميز چه کسي قوي تر است این جمله حاوي يک معناي ضمني بسيار جدي است . فرض اين حق طبيعي مرد براي نظارت در زندگي زنش ، قسمتي از عقايد فرويد در مسئله ي برتري جنس مذکر بود . فرويد ميل را ستايش مي کند از اين نظر که به بهترين وجهي توانست خود را از استيلاي تعصبات معمولي برهاند ، از سوي ديگر افکار او را درباره ي آزادي جنس زن و به طور کلي مسئله ي زن پوچ مي داند. به عقيده ي او اين فکر از پيش مرده ايست که بگويند مي شود زنان را عيناً مانند مردان به مقابله و تلاش در عرصه ي هستي فرستاد از نظر او مدتها قبل از دوراني که مرد بتواند مقامي براي خود در جامعه به دست آورد ، طبيعت، سرنوشت زن را در عرصه ي زيبايي ، دلربايي و جذابيت تعيين کرده است . به نظر من عقايد فرويد در مورد آزادي زنان ، محققاً با نظر و عقيده ي يک مرد متوسط الحال اروپايي تفاوت ندارد . ولي فرويد مردي متوسط الحال نبود ،ایشون عليه پاره اي از عميق ترين تعصبات زمان خودش علم طغيان برداشت با اين همه ایشون در اين مورد عادي ترين عقيده را در مسئله زنان تکرار مي کند ، و جان استوارت ميل را به خاطر عقايدش که در کمتر از پنجاه سال بعد مورد قبول دنيا واقع شد و کاملاً شايع گرديد ، پوچ و نا انساني خطاب مي کند . اساتید محترم ما به ما گفتند: آقای فروید3 کتاب دارند به نام های:تمدن ناخرسندی های عالم- توتم و تابو و آینده ی یک پندار، در صورتی که ایشون کتاب دیگه ای هم دارند که اساتید مجرب و گرامی خجالت کشیدن معرفی کنند. کتاب چهارم ایشون ( (Islam is evil هستش به معنای (اسلام بد است.)اما اگه تو واژگان زبان انگلیسی جستجو کنید می بینید که evil معنای گسترده تری داره یعنی اسلام دینی شیطانی است.در ضمن ایشون تو همین کتاب بیش از36 بار از کلمه kissing استفاده کردن واقعا جای تاسف داره چرا باید از این کلمه اینقدر استفاده بشه؟
    فایل های پیوست شده
    ویرایش توسط 488 : 24th March 2016 در ساعت 06:17 PM

2. 3 کاربر از پست مفید 488 سپاس کرده اند .

کاربر فعال سایت
    رشته تحصیلی
    روانشناسی بالینی
    ارسال تشکر
    29,978
    دریافت تشکر: 25,422
    قدرت امتیاز دهی
    43643
    Array
    نارون1's: لبخند

پیش فرض پاسخ : روانشناسی؟؟؟؟!!!!!!

سلام
    ببخشيد الان موضوع اصلي چيه؟

بعد از فرويد كارن هورناي به نقد اين نظرات فرويد در مورد زنان پرداخت .... البته امروزه حالا به دلايل مشخص ، آشكار و پنهان ، در جامعه شاهد هستيم كه برخي مردان يا زنان به طور مخفيانه با افرادي ديگه ارتباط دارن و ... . ( مربوط به قسمتي كه در مورد ازدواج نوشتين )

اللَّهُمَّ اجْعَلْنِي أَخْشَاكَ كَأَنِّي أَرَاكَ وَ أَسْعِدْنِي بِتَقْوَاكَ
    مجلـــه رویش ذهــن

4. 3 کاربر از پست مفید نارون1 سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    روانشناسی
    ارسال تشکر
    0
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

موضوع اصلی انحراف اخلاقی آقای فرویده

6. کاربرانی که از پست مفید 488 سپاس کرده اند.

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    روانشناسی عمومی
    ارسال تشکر
    31,663
    دریافت تشکر: 11,131
    قدرت امتیاز دهی
    29289
    Array
    zoh_reh's: جدید88

اینکه فروید انحراف اخلاقی داشته یا نه نمی تواند خدمات ایشان را منکر شد

فروید یک نظریه پرداز بود و مثل بقیه نظریه پردازان از خطا و اشکال و اشتباه مصون نبود

آن چه روان شناسی از فروید گرفت و کسی نمی تواند منکر آن شود مکانیزم های دفاعی ایشان است
    که کمک فوق العاده ای کرده است .

همچنین ساختار سه جزئی : نهاد، من ، و فرامن و ضمیر هشیار و ناهشیار از خدمات جناب فروید می باشد.

حتی با وجود نفی دین کمک زیادی به ناهشیار بودن دین در انسان می کند.

هرچند من هنوز متوجه هدف از ایجاد تاپیکتون نشدم!

ویرایش توسط مدیر تالار روانشناسی : 7th May 2016 در ساعت 12:27 PM دلیل: حذف پست تکراری

قوانین تالار روانشناسی

الهی مرا آن ده که مرا آن به...

8. 3 کاربر از پست مفید zoh_reh سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    روانشناسی
    ارسال تشکر
    0
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

با سلام و عرض ادب و احترام خدمت مدیر محترم تالار روانشناسی. خانم سعادتمند عزیز، بجای دفاع بی مورد از یک انسان روان پریش مثل فروید بهتر نیست تحقیق دقیق تری درمورد زندگی این فرد معیوب الحال داشته باشید؟ اجازه بدید ما حقایق را برملا نکنیم وگرنه روانشناسی این تئوری منحط غربی خیلی بیشتر از این ها زیر سوال میره. هر چند میدونم بخاطر این مطالبی که گفتم امکان داره حذفم کنید. اما اصلا مهم نیست چون از گفتن حقیقت ترسی نداریم. همونطور که مولامون فرمود. اگر دین ندارید در دنیای خویش آزاد مرد باشید. اگه شما خواسته باشید من بسیار دقیق- جامع و کامل زندگی شخصی آقای زیگموند فروید اتریشی رو بگم من حاضرم این کارو بکنم. لب باز نکردم به خروشی و فغانی من محرم راز دل طوفانی خویشم. بشکسته تر از خویش ندیدم به همه عمر، افسرده دل از خویشم و زندانی خویشم.

10. کاربرانی که از پست مفید 488 سپاس کرده اند.

کاربر فعال سایت
    رشته تحصیلی
    روانشناسی بالینی
    ارسال تشکر
    29,978
    قدرت امتیاز دهی
    43643
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط 488 نمایش پست ها
    با سلام و عرض ادب و احترام خدمت مدیر محترم تالار روانشناسی. خانم سعادتمند عزیز، بجای دفاع بی مورد از یک انسان روان پریش مثل فروید بهتر نیست تحقیق دقیق تری درمورد زندگی این فرد معیوب الحال داشته باشید؟ اجازه بدید ما حقایق را برملا نکنیم وگرنه روانشناسی این تئوری منحط غربی خیلی بیشتر از این ها زیر سوال میره. هر چند میدونم بخاطر این مطالبی که گفتم امکان داره حذفم کنید. اما اصلا مهم نیست چون از گفتن حقیقت ترسی نداریم. همونطور که مولامون فرمود. اگر دین ندارید در دنیای خویش آزاد مرد باشید. اگه شما خواسته باشید من بسیار دقیق- جامع و کامل زندگی شخصی آقای زیگموند فروید اتریشی رو بگم من حاضرم این کارو بکنم. لب باز نکردم به خروشی و فغانی من محرم راز دل طوفانی خویشم. بشکسته تر از خویش ندیدم به همه عمر، افسرده دل از خویشم و زندانی خویشم.
    خب حقايق رو برملا كنين

كمترين كمترين كمترين خدمت فرويد رو بخواهيم بگيم اينه كه نظريه ايشون مورد نقد قرار گرفت و باعث شد يكسري نظريه ديگه ايجاد بشه

مجلـــه رویش ذهــن

12. 2 کاربر از پست مفید نارون1 سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    روانشناسی عمومی
    ارسال تشکر
    31,663
    دریافت تشکر: 11,131
    قدرت امتیاز دهی
    29289
    Array
    zoh_reh's: جدید88

سلام
    ممنون از حضور شما در این سایت و ایجاد یک بحث روان شناسی

چرا باید حذف بشین !!!

حقیقتی که شما آنرا بر ملا خواهید کرد را از کجا خواهید یافت! مطمئنا برای همه زندگی امثال جناب فروید دست یافتنیه و یک راز مگو نیست!

اجازه بدین از جمله خودتون استفاده کنم :
    همونطور که مولامون فرمود. اگر دین ندارید در دنیای خویش آزاد مرد باشید
    دلیل نمیشه یکی که دین نداره یا انحراف اخلاقی داره صد در صد منفی باشه؛ باید نکات مثبت را هم دید چون قراره آزاده باشیم.

شما برای آشنایی بیشتر کتاب های حجه الاسلام دکتر مسعود آذربایجانی را مطالعه بفرمایید .
    نگاهی به روان شناسی اسلامی
    و درآمدی بر روان شناسی دین

این دو کتاب هم مطالعه کنید کمکتون می کنه .

قوانین تالار روانشناسی

الهی مرا آن ده که مرا آن به...

14. 2 کاربر از پست مفید zoh_reh سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    روانشناسی
    ارسال تشکر
    0
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط zoh_reh نمایش پست ها

سلام
    ممنون از حضور شما در این سایت و ایجاد یک بحث روان شناسی

چرا باید حذف بشین !!!

حقیقتی که شما آنرا بر ملا خواهید کرد را از کجا خواهید یافت! مطمئنا برای همه زندگی امثال جناب فروید دست یافتنیه و یک راز مگو نیست!

اجازه بدین از جمله خودتون استفاده کنم :

دلیل نمیشه یکی که دین نداره یا انحراف اخلاقی داره صد در صد منفی باشه؛ باید نکات مثبت را هم دید چون قراره آزاده باشیم.

شما برای آشنایی بیشتر کتاب های حجه الاسلام دکتر مسعود آذربایجانی را مطالعه بفرمایید .
    نگاهی به روان شناسی اسلامی
    و درآمدی بر روان شناسی دین

این دو کتاب هم مطالعه کنید کمکتون می کنه .

سلام. جهان غرب با الگو قرار دادن صنعت پرنو گرافی فقط دنبال از هم پاشوندن خانواده هاست. قابل توجه شما دو بانوی محترم و گرامی(نارون1- مدیر تالار) از اون زمان که ما انقلاب کردیم اروپایی ها و آمریکایی ها طرح تجزیه کشور ما رو تو دستور کار خودشون

قرار دادند. اما به لحاظ تغییر مساحت جرافیایی کشور دیدن از این لحاظ کاملا دست بسته اند، رو آوردند به جنگ نرم که واقعا هم تا حالا کاملا موفق بودند. با ارائه یک نظریه به نام روانشناسی که حاضرم هر طور شما بخواهید ثابت کنم که علم نیست.

متاسفانه کاملا ذهن مشغول و سردرگم ملت ما رو بیش از پیش مشوش کردند. در ضمن امام حسین(ع) خطاب به لشگر عمر سعد فرمودند: شکم هایتان از مال حرام پر شده است که حرف من در شما اثر نمیکند. اونها حرف امامشون رو نفهمیدند و دیدید که چه بلایی سرشون اومد. مگه در حال حاضر هم مقام معظم رهبری نگفتند که :

من درباره‌ى علوم انسانى گلایه‌اى از مجموعه‌هاى دانشگاهى کردم -بارها، این اواخر هم همین جور- ماعلوم انسانى‌مان بر مبادى و مبانى متعارض با مبانى قرآنى و اسلامى بنا شده است. علوم انسانى غرب مبتنى بر جهان‌بینى دیگرى است؛ مبتنى بر فهم دیگرى از عالم آفرینش است و غالباً مبتنى بر نگاه مادى است. خوب، این نگاه، نگاه غلطى است؛ این مبنا،مبناى غلطى است. این علوم انسانى را ما به صورت ترجمه‌اى، بدون اینکه هیچ‌گونه فکرتحقیقىِ اسلامى را اجازه بدهیم در آن راه پیدا کند، می‌آوریم تو دانشگاه‌هاى خودمان و در بخش‌هاى مختلف این‌ها را تعلیم میدهیم؛ در حالى که ریشه و پایه و اساس علوم انسانى را در قرآن باید پیدا کرد. یکى از بخش‌هاى مهم پژوهش قرآنى این است. باید در زمینه‌هاى گوناگون به نکات و دقائق قرآن توجه کرد و مبانى علوم انسانى را در قرآن کریم جستجو کرد و پیدا کرد. این یک کار بسیار اساسى و مهمى است. اگر این شد، آن‌وقت متفکرین و پژوهندگان و صاحبنظران در علوم مختلف انسانى میتوانند بر این پایه و براین اساس بناهاى رفیعى را بنا کنند. البته آنوقت میتوانند از پیشرفت‌هاى دیگران،غربى‌ها و کسانى که در علوم انسانى پیشرفت داشتند، استفاده هم بکنند، لکن مبنا بایدمبناى قرآنى باشد. قابل توجه شما بانوان محترم و گرامی(نارون1 و مدیر تالار): هر کس به وقت یاری رهبرش در خواب باشد زیر لگد دشمنش بیدار میشود. مدیر محترم تالار منم به شما توصیه میکنم غررالحکم رو بخونید.

16. کاربرانی که از پست مفید 488 سپاس کرده اند.

کاربر فعال سایت
    رشته تحصیلی
    روانشناسی بالینی
    ارسال تشکر
    29,978
    قدرت امتیاز دهی
    43643
    Array

سلام. جهان غرب با الگو قرار دادن صنعت پرنو گرافی فقط دنبال از هم پاشوندن خانواده هاست. قابل توجه شما دو بانوی محترم و گرامی(نارون1- مدیر تالار) از اون زمان که ما انقلاب کردیم اروپایی ها و آمریکایی ها طرح تجزیه کشور ما رو تو دستور کار خودشون

قرار دادند. اما به لحاظ تغییر مساحت جرافیایی کشور دیدن از این لحاظ کاملا دست بسته اند، رو آوردند به جنگ نرم که واقعا هم تا حالا کاملا موفق بودند. با ارائه یک نظریه به نام روانشناسی که حاضرم هر طور شما بخواهید ثابت کنم که علم نیست.

متاسفانه کاملا ذهن مشغول و سردرگم ملت ما رو بیش از پیش مشوش کردند. در ضمن امام حسین(ع) خطاب به لشگر عمر سعد فرمودند: شکم هایتان از مال حرام پر شده است که حرف من در شما اثر نمیکند. اونها حرف امامشون رو نفهمیدند و دیدید که چه بلایی سرشون اومد. مگه در حال حاضر هم مقام معظم رهبری نگفتند که :

من درباره‌ى علوم انسانى گلایه‌اى از مجموعه‌هاى دانشگاهى کردم -بارها، این اواخر هم همین جور- ماعلوم انسانى‌مان بر مبادى و مبانى متعارض با مبانى قرآنى و اسلامى بنا شده است. علوم انسانى غرب مبتنى بر جهان‌بینى دیگرى است؛ مبتنى بر فهم دیگرى از عالم آفرینش است و غالباً مبتنى بر نگاه مادى است. خوب، این نگاه، نگاه غلطى است؛ این مبنا،مبناى غلطى است. این علوم انسانى را ما به صورت ترجمه‌اى، بدون اینکه هیچ‌گونه فکرتحقیقىِ اسلامى را اجازه بدهیم در آن راه پیدا کند، می‌آوریم تو دانشگاه‌هاى خودمان و در بخش‌هاى مختلف این‌ها را تعلیم میدهیم؛ در حالى که ریشه و پایه و اساس علوم انسانى را در قرآن باید پیدا کرد. یکى از بخش‌هاى مهم پژوهش قرآنى این است. باید در زمینه‌هاى گوناگون به نکات و دقائق قرآن توجه کرد و مبانى علوم انسانى را در قرآن کریم جستجو کرد و پیدا کرد. این یک کار بسیار اساسى و مهمى است. اگر این شد، آن‌وقت متفکرین و پژوهندگان و صاحبنظران در علوم مختلف انسانى میتوانند بر این پایه و براین اساس بناهاى رفیعى را بنا کنند. البته آنوقت میتوانند از پیشرفت‌هاى دیگران،غربى‌ها و کسانى که در علوم انسانى پیشرفت داشتند، استفاده هم بکنند، لکن مبنا بایدمبناى قرآنى باشد. قابل توجه شما بانوان محترم و گرامی(نارون1 و مدیر تالار): هر کس به وقت یاری رهبرش در خواب باشد زیر لگد دشمنش بیدار میشود. مدیر محترم تالار منم به شما توصیه میکنم غررالحکم رو بخونید.

سلام خدمت شما

روانشناسي يك نظريه نيست بلكه علم بررسي رفتار و فرآيندهاي رواني است و در دل خودش مكاتب و نظريه ها رو جا داده است كه هركدام با رويكردي
    به موضوعات نگاه ميكنن .
    به نظرم بهتره به فكر استفاده مفيد و بهينه از اين علم در بهبود زندگي و ارتقاي سلامت رواني افراد جامعه بود. به قول شما اين علم از خارج در جهت جنگ نرم با كشور ما ايجاد شده باشه، چه بهتر كه از ابزار خودشون به مقابله باهاشون پرداخته بشه .
    امام علي (ع) بزرگترين روانشناس عالم هست ، نكات تربيتي كه ايشان مطرح كردند و همچنين امامان ديگر ما ، واقعا روشنگر و هدايتگر زندگي بشر مي باشد ولي نميتوان ادعا كرد همه تحقيقاتي كه روانشناسان صورت مي دهند ،نتايج مثبتي براي زندگي فردي،جمعي، زناشويي ،فرزندپروري و... ندارند.
    مقام معظم رهبري نسبت به مراجعه مردم به متخصصان روانشناسي و مشاوره علي الخصوص امور مربوط به خانواده تاكيد ويژه داشته اند.
    بهتر است تابع امر رهبر باشيم.

موفق باشيد
    ویرایش توسط نارون1 : 9th May 2016 در ساعت 09:16 PM

مجلـــه رویش ذهــن

18. 2 کاربر از پست مفید نارون1 سپاس کرده اند .

کـــــــاربر فــــعال
    رشته تحصیلی
    معماری
    ارسال تشکر
    25,003
    دریافت تشکر: 20,366
    قدرت امتیاز دهی
    2457
    Array

موضوع اصلی انحراف اخلاقی آقای فرویده
    سلام به شما

اگه فروید انحرافاتی داشته ..... مشکل بزرگی بوده .... ولی علم روانشناسی مختص فروید نیست ...... فروید یک برگ از هزاران برگی هست که این وسط خودشو به عنوان یک روانشناس معرفی میکنه

یک سوال از شما بزرگوار و دوست عزیز دارم ...... شما خودتون رشتتون روانشناسی هست چرا این رشته رو انتخاب کردین ...در حالی که فروید پدر علم روانشناسیه؟؟ مهم این چیزی هست که شما دوست دارین ...شما انحراف اخلاقی نداشته باشین ...
    ​​

20. کاربرانی که از پست مفید وحید 0319 سپاس کرده اند.

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)