دوست عزیز یا دوستان عزیز سلام , من تازه در این سایت عضو شدم و زیاد مسلط نیستم , مشکل من هنگ کردن لب تابم هست که بیچاره م کرده و اصلا نمیتونم پیدا کنم علت چیه , من یک لب تاب ایسوس با کانفیگوریشن 4 گیگ رم و گرافیک 4 و هارد 500 و پردازه 7 هسته دارم که مدل 2009-2011 هست و هیچ مشکلی نداشت تا اینکه شروع کرد به هنگ کردن , هنگ کردن به این صورت که توی حالت روشن بودن همه چیز قفل میشه و لب تاب روشن میمونه و نه دیگه موس کار میکنه و نه پد و همونجوری روشن میمونه و فقط میشه با کلید پاور خاموشش کرد و دوباره روشن کرد تا این مشکل برطرف شه اما بصورت موقت و دوباره بعضی اوقا هنگ میکنه و همه چیز از حرکت می افته , روشن میمونه , فن کار میکنه , اما دیگه نمیشه موس رو تکون داد, ویندوز رو تعویض میکنم هیچ error ای نمیده و نصب میشه , پک کامل آنتی ویروس ایست اسمارت رو نصب میکنم و بروز رسانیش میکنم و نرم افزارها رو دونه دونه نصب میکنم , همه چیز درست جواب میده , اما نمیدونم چرا هنگ میکنه , بیچاره م کرده , وقتی هنگ میکنه ری استارت نمیشه که مثلا فکر کنم ایراد مال هارد هست, همونجوری ثابت میمونه روشن و از حرکت می افته , موقع نصب ویندوز هم ارور نمیده که بگیم سخت افزار هست , به لحاظ خنک کاری تو.ی بهترین وضعیت هست , حتی بر چسب های زیر لب تاب رو که جلوی مسیرهای هواخور رو گرفته , برداشتم و یک زیر لب تابی با فن کاری بزرگ زیرش گذاشتم که حسابی بهش باد میزنه , فن خود لب تاب عالی کار میکنه , دوستم میگه باید هارد رو اطلاعاتش رو بریزیم توی یه هارد اکسترنال و هاردت رو کلا دوباره از نو پارتیشن بندی کنیم , من زیاد بلد نیستم , از طرفی پایه های یو اس بی خورش هم ایراد پیدا کردن و بعضی اوقات قطع و وصل میشن , یدونه از بلند گوهاش هم سوخته , موس اپتیکالی که بهش وصل میکنم دیگه داره خراب میشه , من هیچ تخصصی توی زمینه کامپیوتر ندارم , رشته من مکانیکه و دارم به همه چیزش شک میکنم .و همه چیز رو دارم بررسی میکنم , رفیقم میگه شاید ویروس تروجان باشه , آخه مگه میشه ؟ , پس پک کامل آنتی ویروس داره چیکار میکنه ؟!! چیکاره ست ؟! , البته من زیاد اطلاعات توش جابه جا کردم و میکنم , یه بار حتی اطلاعاتم حاوی ویروس که از یک هارد 80 پی سی منتقل کردم به لب تابم و چون هنوز آنتی ویروس رو نصب نکرده بودم از کار انداخت دستگاه رو , اما پس از نصب مجدد ویندوز و آنتی ویروس دوباره اوکی شد و 6 ماه بکوب شبانه روی کار کرد و آخ نگفت ! اما نمیدونم چی شده که ذلله شدم از دستش !!!! بیچاره م کرده , یوقت هایی باید 20 بار با دکمه پاور خاموش روشنش کنم تا بالاخره هنگ نکنه !!! با نرم افزار تست هارد , هاردش رو تست کردم و درست جواب داد بدون مشکل و هارد تا 7200 دور زد و هیچ مشکلی نبود , حتی یکبار بازش کردم و کل قطعات داخلیش رو با کمپرسور کوچیک داخل کارگاهمون باد گرفتم و هیپچ گرد و خاکی داخلش نذاشتم و برق انداختم توی دستگاه رو , رفیقم چند سال شرکت کامپیوتری داشته و رباتیک و برنامه نویسی رو مسلطه و استاد باز و بسته کردن وسایل الکتریکی مثل لب تاب و تبلت و گوشیه , اما توش مونده که این چرا اینجوری میشه !!!! :-( بیچاره م کرده :-( ذلله شدم :-( خسته شدم ! :-( , ازتون خواهش میکنم کمکم کنید ... متشکرم ...سال نوی زیبایی داشته باشید ....