دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 35

موضوع: راهکارهای تولید گرما به غیر از انرژی های فسیلی و برق و .....

کاربر جدید
    ارسال تشکر
    36
    دریافت تشکر: 38
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

پیش فرض پاسخ : راهکارهای تولید گرما به غیر از انرژی های فسیلی و برق و .....

نقل قول نوشته اصلی توسط hossien نمایش پست ها
    شما که نمی توانید مستقیم بگیم از انرژی هسته ای استفاده می کنید.
    راه جدید هیبرید کردن دو یا چند فرآیند است که باید با توجه به کارتون انتخاب کنید اگر واقعا می خواهید عملی کنید باید حداقل طراحی مفهومی و امکانسنجی انجام دهید تا بتوانید روی این کار به نتیجه قطعی برسید.
    الان فقط از این بن بست بیرون میاد و داخل یکی دیگه میشین.
    بشینید به طور منظم کار را دنبال کنید یا قسمتی از کارتان را برون سپاری کنید و به پیمانکار بسپرید.
    ببینید دوستم
    من اول باید یه محصول(میوه-غلات-پودرها-حبوبات و...) رو انتخاب کنم که در ایران بیشرین خشک کردن روی اون انجام میشه. که اینو نمیدونم و باید بگردم ببینم چطوری میتونم پیدا کنم.

بعد باید برای اون محصول یه روش خخشک کردن جدید ارایه بدم و یه خشک کن(غیر از اون روشهای موجود در دنیا و نیز غیر از اون خشک کن های موجود در دنیا) ارایه بدم.

همه اینها فعلا در حد فکره و من هنوز سه ماه مونده تا اصلا وارد ارشد بشم...

من بدنبال یه کار جدیدم که توپ باشه و در دنیا صدا بده ، ولی انگار همه ی راه های موجود رو قبل از من رفتن و چیزی برای من نمونده

2. 2 کاربر از پست مفید bobatmm سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    مکانیک-ساخت و تولید
    ارسال تشکر
    11,215
    دریافت تشکر: 9,945
    قدرت امتیاز دهی
    3451
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط bobatmm نمایش پست ها
    ببینید دوستم

من بدنبال یه کار جدیدم که توپ باشه و در دنیا صدا بده ، ولی انگار همه ی راه های موجود رو قبل از من رفتن و چیزی برای من نمونده
    سلام
    همیشه راه های نرفته ای وجود داره و افراد با توجه به همت و پشتکارشان کشف می کنند.
    دوست عزیزم از یک دیدگاه دیگه بیان به مسئله نگاه کنیم.
    فرض می کنیم راه جدیدی پیدا کردین حالا شما پول و درآمد محصول را می خواهید یا اعتبار ثبت اختراع آن را؟ یا سایر موارد؟
    شما بفرمایید چه هدف والایی دارید تا ببینیم مشکل را چگونه باید حل کرد.
    مهمترين لذت در زندگي، كمك به سايرين براي برنده شدن است. حتي اگر به قيمت آهسته تر رفتن و تغيير در نتيجه مسابقه اي باشد كه ما در آن شركت داريم

4. 2 کاربر از پست مفید hossien سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    ارسال تشکر
    36
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

سلام
    همیشه راه های نرفته ای وجود داره و افراد با توجه به همت و پشتکارشان کشف می کنند.
    دوست عزیزم از یک دیدگاه دیگه بیان به مسئله نگاه کنیم.
    فرض می کنیم راه جدیدی پیدا کردین حالا شما پول و درآمد محصول را می خواهید یا اعتبار ثبت اختراع آن را؟ یا سایر موارد؟
    شما بفرمایید چه هدف والایی دارید تا ببینیم مشکل را چگونه باید حل کرد.
    سلام. خیلی ممنون و خوشحالم که آدم هایی دلسوز مثل شما جهت کمک وجود دارن...

عرض کنم که بنده به دنبال یه کار تاپ در پایان نامه ارشدم هستم ، رشته ام هم صنایع غذایی هست ، پس در نتیجه من نمیتونم در ساخت دستگاه وارد بشم چون اونها کار ما نیست و باید کسان دیگری از رشته های دیگر همکاری کنند ، پس بنده به دنبال کارهای جدید در زمینه خشک کردن مواد غذایی در ایران و ترجیحا در دنیا هستم ، منتهی باید کلی تحقیق کنم و ببینم چه کارهایی در دنیا انجام شده ، خلاها و مشکلات کجاست ، دنیا چه ضعفی در زمینه خشک کردن مواد غذایی داره ، برای این ضعف ها چه راهکارهایی طرح شده و چقدر پیشرفت داشته ایم ، دنیا و ایران در این زمینه چه می خواهد و نیازش چیست؟

اگر این سوال ها رو جوابش رو بتونم پیدا کنم ، اونوقت در پایان نامه ارشد یک موضوعی انتخاب خواهم کرد که : هم بشه ثبت اختراعی انجام داد. هم دولت و سیاست های کشور حمایت کنه تا قابلیت عملیاتی داشته باشه کاری که انجام میدم. هم با انجام کار تاپ زمینه برای apply بنده فراهم بشه و بقیه تحصیلم رو در کانادا یا سنگاپور (که یکی از بزرگترین دانشمندان در زمینه خشک کردن ، پروفسور موجومدار ، اونجا هستن ) انجام بدم. هم یه مشکلی از مشکلات دنیا و ایران رو حل کنم در زمینه خشک کردن مواد غذایی.

اهداف کلی من اینها هستند

6. 2 کاربر از پست مفید bobatmm سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    مکانیک-ساخت و تولید
    ارسال تشکر
    11,215
    قدرت امتیاز دهی
    3451
    Array

منتهی باید کلی تحقیق کنم و ببینم چه کارهایی در دنیا انجام شده ، خلاها و مشکلات کجاست ، دنیا چه ضعفی در زمینه خشک کردن مواد غذایی داره ، برای این ضعف ها چه راهکارهایی طرح شده و چقدر پیشرفت داشته ایم ، دنیا و ایران در این زمینه چه می خواهد و نیازش چیست؟
    این تیکه اول صحبتتان در مهندسی فاز نیازسنجی می گویند برای اینکه بتونید سریعتر به جواب برسید 2 زمینه را سرچ کنید هم در ایران و خارج.
    1-فناوری های جدید در این حوزه کاری
    2-شناسایی شرکت های قدر در این حوزه و بررسی فعالیت ها و سمت و سویی که دارند حرکت می کنند.
    این دو کمک می کنه تا شما از یک فناوری جدید در خشک کردن استفاده کنید به عبارتی از تجربه شرکت ها استفاده کردید و از فناوری های جدید به عنوان جهش و سکوی پرتاب استفاده می کنید.

هم با انجام کار تاپ زمینه برای apply بنده فراهم بشه و بقیه تحصیلم رو در کانادا یا سنگاپور (که یکی از بزرگترین دانشمندان در زمینه خشک کردن ، پروفسور موجومدار ، اونجا هستن ) انجام بدم. هم یه مشکلی از مشکلات دنیا و ایران رو حل کنم در زمینه خشک کردن مواد غذایی.

اهداف کلی من اینها هستند
    کارتان اسان تر هست سرچ کنید این پروفسور در چه حوزه هایی تحقیقات می کنه با توجه به دو مورد بالا و بدست آوردن اطلاعات اولیه با ایمیل با ایشون تماس داشته باشین با توجه به حوزه کاری این پروفسور کارتان را به یک سمت پیش ببرید و بتونید نظر این دکتر را به سمت خودتان جلب کنید بعد انشالله به سلامت اونور

راستی کجا ارشد می خونید و ترم چند هستید؟
    مهمترين لذت در زندگي، كمك به سايرين براي برنده شدن است. حتي اگر به قيمت آهسته تر رفتن و تغيير در نتيجه مسابقه اي باشد كه ما در آن شركت داريم

8. 3 کاربر از پست مفید hossien سپاس کرده اند .

همکار تالار مکانیک
    رشته تحصیلی
    مکانیک سیالات و انتقال حرارت
    ارسال تشکر
    9,142
    دریافت تشکر: 6,504
    قدرت امتیاز دهی
    12964
    Array

میشه توضیح هم بفرمایین درباره اینها ، که چی هستن؟ به جز انرژی خورشیدی که اطلاعاتی دارم...
    اگر ممکنه توضیحاتی بفرمایین در این زمینه
    ببخشید بخاطر تاخیر در جواب، سایت در دسترسم نبود.
    انرژی زمین گرمایی:حرارت مواد مذاب مرکز زمین که در جاهای خاصی از زمین قابل دسترسی هست.
    زیست توده: حرارت ناشی از فساد مواد آلی
    انرژی اتمی: انرژی ایجاد شده از شکافت هسته ای.
    ویرایش توسط ab.bb : 29th June 2015 در ساعت 01:26 PM

10. 3 کاربر از پست مفید ab.bb سپاس کرده اند .

همکار تالار مکانیک
    رشته تحصیلی
    مکانیک سیالات و انتقال حرارت
    ارسال تشکر
    9,142
    دریافت تشکر: 6,504
    قدرت امتیاز دهی
    12964
    Array

در خشک کردن، هدف خارج کردن آب از ماده غذایی هست. یکی از راه ها افزایش حرارته؛ شما بررسی کنید؛ بقیه راه ها رو پیدا کنید.

بطور مثال با کاهش فشار، آب در دمای پایین تری تبخیر میشه؛ در نتیجه مصرف انرژی کاهش پیدا میکنه.در این حالت اگر تاسیسات خشکن خودتون رو به مکان مرتفع ببرید با صرف انرژی کمتر میتونید به هدفتون برسید.

از طرفی حرارت معمولا جزء اتلافات سیستم های مکانیکی هست. شما میتونید اتلاف حرارت یک سیستم رو برای خشک کن خودتون استفاده کنید.
    مثلا، حرارت اتلافی در نیروگاها یا پالایشگاها که گاز همراه نفت رو بدون استفاده میسوزونن.
    طرح مفید دیگه در همین زمینه chp هست. این وسیله با مصرف سوخت، آبگرم و انرژی الکتریکی ایجاد میکنه؛ و بازدهی حدود 90 درصد داره. شما میتونید بخش آبگرمکن اش رو به میوه خشک کن تبدیل کنید.

برای بیرون کشیدن آب از مواد غذایی، روش تراوش رو هم امتحان کنید؛ شاید کمک کنه. در این روش باید محیط بیرونی ماده غذایی از داخلش غلیظ تر باشه. این اختلاف غلظت باعث میشه؛ آب از داخل ماده غذایی به سمت بیروت تراوش کنه. این روند تاجایی ادامه پیدا میکنه؛ که غلظت دو طرف برابر بشه.

12. 3 کاربر از پست مفید ab.bb سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    ارسال تشکر
    36
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط ab.bb نمایش پست ها
    در خشک کردن، هدف خارج کردن آب از ماده غذایی هست. یکی از راه ها افزایش حرارته؛ شما بررسی کنید؛ بقیه راه ها رو پیدا کنید.

بطور مثال با کاهش فشار، آب در دمای پایین تری تبخیر میشه؛ در نتیجه مصرف انرژی کاهش پیدا میکنه.در این حالت اگر تاسیسات خشکن خودتون رو به مکان مرتفع ببرید با صرف انرژی کمتر میتونید به هدفتون برسید.

از طرفی حرارت معمولا جزء اتلافات سیستم های مکانیکی هست. شما میتونید اتلاف حرارت یک سیستم رو برای خشک کن خودتون استفاده کنید.
    مثلا، حرارت اتلافی در نیروگاها یا پالایشگاها که گاز همراه نفت رو بدون استفاده میسوزونن.
    طرح مفید دیگه در همین زمینه chp هست. این وسیله با مصرف سوخت، آبگرم و انرژی الکتریکی ایجاد میکنه؛ و بازدهی حدود 90 درصد داره. شما میتونید بخش آبگرمکن اش رو به میوه خشک کن تبدیل کنید.

برای بیرون کشیدن آب از مواد غذایی، روش تراوش رو هم امتحان کنید؛ شاید کمک کنه. در این روش باید محیط بیرونی ماده غذایی از داخلش غلیظ تر باشه. این اختلاف غلظت باعث میشه؛ آب از داخل ماده غذایی به سمت بیروت تراوش کنه. این روند تاجایی ادامه پیدا میکنه؛ که غلظت دو طرف برابر بشه.
    سلام.خیلی ممنون از راهنمایی های خوبتون. بله اینکار اختلاف غلظت به روش اسمزی داره انجام میشه.این اتلاف که فرمودید قشنگ بود دیروز به ذهن خودمم رسید ولی مواد غذایی رو فکر نکنم بشه در کنار پالایشگاه فراوری کرد ، اینا محدوده داره برای خودش.و خشک کردن در خلا هم که داریم.
    chp رو نمیدونستم یه سرچی میکنم.ممنون
    ویرایش توسط bobatmm : 1st July 2015 در ساعت 10:05 AM

14. 2 کاربر از پست مفید bobatmm سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    ارسال تشکر
    36
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

این تیکه اول صحبتتان در مهندسی فاز نیازسنجی می گویند برای اینکه بتونید سریعتر به جواب برسید 2 زمینه را سرچ کنید هم در ایران و خارج.
    1-فناوری های جدید در این حوزه کاری
    2-شناسایی شرکت های قدر در این حوزه و بررسی فعالیت ها و سمت و سویی که دارند حرکت می کنند.
    این دو کمک می کنه تا شما از یک فناوری جدید در خشک کردن استفاده کنید به عبارتی از تجربه شرکت ها استفاده کردید و از فناوری های جدید به عنوان جهش و سکوی پرتاب استفاده می کنید.

کارتان اسان تر هست سرچ کنید این پروفسور در چه حوزه هایی تحقیقات می کنه با توجه به دو مورد بالا و بدست آوردن اطلاعات اولیه با ایمیل با ایشون تماس داشته باشین با توجه به حوزه کاری این پروفسور کارتان را به یک سمت پیش ببرید و بتونید نظر این دکتر را به سمت خودتان جلب کنید بعد انشالله به سلامت اونور

راستی کجا ارشد می خونید و ترم چند هستید؟
    سلام.خیلی ممنون بابت راهنمایی های عالیتون.
    بنده فعلا ارشد رو شروع نکرده ام ، از طریق استعداد درخشان چندماه پیش قبول شده ام و از مهر 94 ارشد رو شروع خواهم کرد ، از الان بدنبال فکر و پیش زمینه برای موضوع پایان نامم هستم.دانشگاه تبریز.

16. 2 کاربر از پست مفید bobatmm سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    مکانیک-ساخت و تولید
    ارسال تشکر
    11,215
    قدرت امتیاز دهی
    3451
    Array

سلام.خیلی ممنون بابت راهنمایی های عالیتون.
    بنده فعلا ارشد رو شروع نکرده ام ، از طریق استعداد درخشان چندماه پیش قبول شده ام و از مهر 94 ارشد رو شروع خواهم کرد ، از الان بدنبال فکر و پیش زمینه برای موضوع پایان نامم هستم.دانشگاه تبریز.
    سلام
    خیلی خوبه از ترم2 به بعد پروپزال پایان نامه را به پژوهش و مدیر گروه تان تحویل دهید تا ثبت کنن و 4 ترمه درستان تمام شود.

18. 2 کاربر از پست مفید hossien سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    فیزیک
    ارسال تشکر
    524
    دریافت تشکر: 1,057
    قدرت امتیاز دهی
    501
    Array

راه های تولید گرما خیلی زیاد و فراوون هست اما راهی مناسبه که بازدهی بالایی داشته باشه
    تولید گرما توسط اشعه و لیزر کاربردی ترین و پاک ترین نوع تولید گرما هست ، حتی از انرژی هسته ای معقول تر و کاربردی تر هست برای شما /
    ...

20. کاربرانی که از پست مفید ashkan سپاس کرده اند.

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)