دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 9 , از مجموع 9

موضوع: موسیقی خوب یا بد با دلیل

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    فیزیک
    ارسال تشکر
    87
    دریافت تشکر: 245
    قدرت امتیاز دهی
    197
    Array

پیش فرض موسیقی خوب یا بد با دلیل

نمیدانم تا چه حد به موسیقی نزدیک هستید ولی احتمالا با گوش دادن مداوم یا نواختن مداوم موسیقی بعدش وقتی می خوایید رو چیزی متمرکز فکر کنید اهنگه هی تکرار میشه و هی تکرار میشه و اعصابتون میزنه بهم و فرقی هم نمیکنه چه کلاسیک جه پاپ
    من خودم آروم تریناشون که کلاسیکن رو گوش می دادم ولی وقتی اهنگای موتزارت تو کلم پلی می شد موقع حل ریاضی و فیزیک میخواستم مغزمو بشورم تا موتزارت شسته بشه! یا وقتی با نرم افزار اندروید پیانوی فور الیس بتهوون رومیزدم دیگه باید اون موقع یه چیزی میشد تا من از تکرار کردنش تو ذهنم دست بدارم!! تا بتونم سوالو حل کنم.
    میخواستم ببینم شما هم تجربه ی مشابهی دارید مثل من یا فقط من این طوریم؟؟؟؟
    تشکر به خاطر توجه و تعقل در نوشته هایم به شما که برسرشان توجه و تعقل کردم

2. 5 کاربر از پست مفید genius1 سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    روانشناسی عمومی
    ارسال تشکر
    31,663
    دریافت تشکر: 11,131
    قدرت امتیاز دهی
    29289
    Array
    zoh_reh's: جدید88

پیش فرض پاسخ : موسیقی خوب یا بد با دلیل

ضررهاي موسيقي از ديدگاه برخي دانشمندان جهان
    1. علامه محمدتقي جعفري (ره)
    در تحقيقي كه به عمل آورده اند مي فرمايند كه موسيقي ضررهاي زيادي دارد از جمله:ايجاد عدم تعادل بين اعصاب سمپاتيك و پاراسمپاتيك، مرض ماني (نوعي جنون است)،كوتاهي عمر، ضعف اعصاب، بيماري فشار خون، عامل فحشاء، هيجان، سلب اراده، سلب غيرت، عامل جنايت، تهييج عشق، جوانمرگي، افسردگي و خمودگي.

2. دكتر ولف آدلر:
    موسيقي علاوه بر اينكه سلسله اعصاب ما را در اثر جلب دقت خارج از طبيعي آن،سخت خسته مي كند،عمل ارتعاش صوتي كه در موسيقي انجام مي شود توليد باز شدن خارج از حد طبيعي در پوست مي نمايد كه بسيار زيان اور است.

3. كانت:
    موسيقي اگر از همه هنرها مطبوعتر باشد، ولي چون به بشر چيزي نمي آموزد از تمام هنرها پست تر است.

4. دكتر اوريزن اسوت مارون:
    هيجان بزرگترين عامل سكته هاي قلبي است. هنرمندان اغلب به علت سكتة قلبي درگذشته اند؛پس هيجان كه محصول موسيقي است چقدر خطرناك است.

5. دكتر الكسيس كارل فيزيولوژيست بزرگ فرانسوي :
    ساز و آواز و كنسرت ها نمي توانند جاي فعاليت ها و كارهاي سودمند اجتماعي را بگيرند. راديو نيز مانند سينما و موزيكال، كاهلي كاملي به كساني مي بخشد كه با آن سرگرمند[1]

پی نوشت :
    1.نرم افزار پاسخ 2، مركز مطالعات و پاسخگويي به شبهات(حوزه عليمه قم).

قوانین تالار روانشناسی

الهی مرا آن ده که مرا آن به...

4. کاربرانی که از پست مفید zoh_reh سپاس کرده اند.

همکار تالار نیروی نظامی وهوانوردی
    ارسال تشکر
    1,675
    دریافت تشکر: 6,529
    قدرت امتیاز دهی
    24597
    Array
    "مهدی"'s: جدید17

نقل قول نوشته اصلی توسط zoh_reh نمایش پست ها
    ضررهاي موسيقي از ديدگاه برخي دانشمندان جهان
    1. علامه محمدتقي جعفري (ره)
    در تحقيقي كه به عمل آورده اند مي فرمايند كه موسيقي ضررهاي زيادي دارد از جمله:ايجاد عدم تعادل بين اعصاب سمپاتيك و پاراسمپاتيك، مرض ماني (نوعي جنون است)،كوتاهي عمر، ضعف اعصاب، بيماري فشار خون، عامل فحشاء، هيجان، سلب اراده، سلب غيرت، عامل جنايت، تهييج عشق، جوانمرگي، افسردگي و خمودگي.

2. دكتر ولف آدلر:
    موسيقي علاوه بر اينكه سلسله اعصاب ما را در اثر جلب دقت خارج از طبيعي آن،سخت خسته مي كند،عمل ارتعاش صوتي كه در موسيقي انجام مي شود توليد باز شدن خارج از حد طبيعي در پوست مي نمايد كه بسيار زيان اور است.

3. كانت:
    موسيقي اگر از همه هنرها مطبوعتر باشد، ولي چون به بشر چيزي نمي آموزد از تمام هنرها پست تر است.

4. دكتر اوريزن اسوت مارون:
    هيجان بزرگترين عامل سكته هاي قلبي است. هنرمندان اغلب به علت سكتة قلبي درگذشته اند؛پس هيجان كه محصول موسيقي است چقدر خطرناك است.

5. دكتر الكسيس كارل فيزيولوژيست بزرگ فرانسوي :
    ساز و آواز و كنسرت ها نمي توانند جاي فعاليت ها و كارهاي سودمند اجتماعي را بگيرند. راديو نيز مانند سينما و موزيكال، كاهلي كاملي به كساني مي بخشد كه با آن سرگرمند[1]

پی نوشت :
    1.نرم افزار پاسخ 2، مركز مطالعات و پاسخگويي به شبهات(حوزه عليمه قم).
    پاسخ این به اصطلاح دانشمندان که نمیدونم به این نتایج در چه مدت بازه زمانی رسیده اند؟
    1- ابتدا از شما می خواهم برای اینکه موسیقی را عامل فحشا و بی غیرتی و افسردگی میدانید مدرک بیاورید در غیر این صورت ایشان حرف بی پایه و اساسی زده اند. خب بدیهی است که اگر شخصی صبح تا شب آهنگ های غمگین گوش دهد افسرده می شود چه بسا که اگر کسی صبح تا شب با رنگ های تیره به نقاشی بپردازد افسرده خواهد شد.
    2-این مشکل تولید باز شدن غیرطبیعی پوست رو من متوجه نشدم. اگر کسی متوجه شده که دقیقا ایشان چه میگویند لطفا برای من هم توضیح دهد. اتفاقا اینکه موسیقی بر اعصاب تاثیر می گذارد اگر در حد کنترل شده ای باشد بسیار هم مفید است مانند موسیقی درمانی!
    3- موسیقی به بشر چیزی نمی آموزد؟ خب پس عملا شما دارین تمام نوحه ها و نواهای مذهبی هم زیر سوال می برید چون آنها هم به موسیقی گره خورده اند!
    4- اینکه اکثر موسیقی دان ها با سکته مرده باشند رو من نمیدونم چقدر صحت داره ولی حتی اگر یک درصد هم صحت داشته باشد دلیل نمی شود که موسیقی عامل آن باشد. من می توانم ادعا کنم که همه نجارها و یا ملوانان جهان بر اثر سکته میمیرند آیا دلیل سکته آنها باید حتما موج های دریا و یا الوارهای چوب باشد؟
    5- من فقط در پاسخ به ایشان یک سوال مطرح می کنم: این همه جنبش های اعتراضی که در موسیقی وجود داشته و دارند فعالیت سودمند برای بیداری جامعه تلقی نمی شوند؟
    تو روحتو به من فروختی، لازمه بهت یادآوری کنم؟ یادته اون شبی رو که به خدا گفتی حاضری هر کاری بکنی تا یه قرار داد ضبط بگیری؟ تو نمی تونی یه روحو بکشی حتی اگه بخوای

6. کاربرانی که از پست مفید "مهدی" سپاس کرده اند.

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    فیزیک
    ارسال تشکر
    87
    قدرت امتیاز دهی
    197
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط "مهدی" نمایش پست ها
    پاسخ این به اصطلاح ژدانشمندان که نمیدونم به این نتایج در چه مدت بازه زمانی رسیده اند؟
    1- ابتدا از شما می خواهم برای اینکه موسیقی را عامل فحشا و بی غیرتی و افسردگی میدانید مدرک بیاورید در غیر این صورت ایشان حرف بی پایه و اساسی زده اند. خب بدیهی است که اگر شخصی صبح تا شب آهنگ های غمگین گوش دهد افسرده می شود چه بسا که اگر کسی صبح تا شب با رنگ های تیره به نقاشی بپردازد افسرده خواهد شد.
    2-این مشکل تولید باز شدن غیرطبیعی پوست رو من متوجه نشدم. اگر کسی متوجه شده که دقیقا ایشان چه میگویند لطفا برای من هم توضیح دهد. اتفاقا اینکه موسیقی بر اعصاب تاثیر می گذارد اگر در حد کنترل شده ای باشد بسیار هم مفید است مانند موسیقی درمانی!
    3- موسیقی به بشر چیزی نمی آموزد؟ خب پس عملا شما دارین تمام نوحه ها و نواهای مذهبی هم زیر سوال می برید چون آنها هم به موسیقی گره خورده اند!
    4- اینکه اکثر موسیقی دان ها با سکته مرده باشند رو من نمیدونم چقدر صحت داره ولی حتی اگر یک درصد هم صحت داشته باشد دلیل نمی شود که موسیقی عامل آن باشد. من می توانم ادعا کنم که همه نجارها و یا ملوانان جهان بر اثر سکته میمیرند آیا دلیل سکته آنها باید حتما موج های دریا و یا الوارهای چوب باشد؟
    5- من فقط در پاسخ به ایشان یک سوال مطرح می کنم: این همه جنبش های اعتراضی که در موسیقی وجود داشته و دارند فعالیت سودمند برای بیداری جامعه تلقی نمی شوند؟
    لطفا حتی المقدور بجای غلطگیری از روی تعصب حداقل حرف تحقیقی بزنید از یه شخص معتبر.

همکار تالار نیروی نظامی وهوانوردی
    ارسال تشکر
    1,675
    دریافت تشکر: 6,529
    قدرت امتیاز دهی
    24597
    Array
    "مهدی"'s: جدید17

نقل قول نوشته اصلی توسط genius1 نمایش پست ها
    لطفا حتی المقدور بجای غلطگیری از روی تعصب حداقل حرف تحقیقی بزنید از یه شخص معتبر.
    در ابتدا خواهش می کنم ثابت کنید این حرف های غیر منطقی و از روی تعصب هستند. هنوز هیچ پاسخ منطقی به نقل قول من داده نشده است.
    البته با یک سرچ ساده میشه تو نت به مطالب مفیدی راجع به فواید موسیقی رسید:
    Music is one of the few activities that involves using the whole brain. It is intrinsic to all cultures and can have surprising benefits not only for learning language, improving memory and focusing attention, but also for physical coordination and development.

Of course, music can be distracting if it's too loud or too jarring, or if it competes for our attention with what we're trying to do. But for the most part, exposure to many kinds of music has beneficial effects:

1- Effective therapy for pain
    Overall, music does have positive effects on pain management. Music can help reduce both the sensation and distress of both chronic pain and postoperative pain.

Listening to music can reduce chronic pain from a range of painful conditions, including osteoarthritis, disc problems and rheumatoid arthritis, by up to 21% and depression by up to 25%, according to a paper in the latest UK-based Journal of Advanced Nursing.

Music therapy is increasingly used in hospitals to reduce the need for medication during childbirth, to decrease postoperative pain and complement the use of anesthesia during surgery.

There are several theories about how music positively affects perceived pain:

- Music serves as a distractor
    - Music may give the patient a sense of control
    - Music causes the body to release endorphins to counteract pain
    - Slow music relaxes person by slowing their breathing and heartbeat

2- Reducing blood pressure
    By playing recordings of relaxing music every morning and evening, people with high blood pressure can train themselves to lower their blood pressure - and keep it low. According to research reported at the American Society of Hypertension meeting in New Orleans, listening to just 30 minutes of classical, Celtic or raga music every day may significantly reduce high blood pressure.

3- Medicine for the heart
    Music is good for your heart. Research shows that it is musical tempo, rather than style. Italian and British researchers32 recruited young men and women, half of whom were trained musicians. The participants slipped on head phones and listened to six styles of music, including rap and classical pieces, with random two-minute pauses. As the participants kicked back and listened, the researchers monitored their breathing, heart rates and blood pressure. The participants had faster heart and breathing rates when they listened to lively music. When the musical slowed, so did their heart and breathing rates. Some results were surprising. During the musical pauses, heart and breathing rates normalized or reached more optimal levels. Whether or not a person liked the style of music did not matter. The tempo, or pace, of the music had the greatest effect on relaxation.

4- Speeds Post-Stroke Recovery
    A daily dose of one's favorite pop melodies, classical music or jazz can speed recovery from debilitating strokes, according to the latest research. When stroke patients in Finland listened to music for a couple of hours each day, verbal memory and attention span improved significantly compared to patients who received no musical stimulation, or who listened only to stories read out loud, the study reports.

5- Chronic headaches & migraine remedy
    Music can help migraine and chronic headache sufferers reduce the intensity, frequency, and duration of the headaches.

6- Music boosts immunity
    Music can boost the immune function. Scientists explain that a particular type of music can create a positive and profound emotional experience, which leads to secretion of immune-boosting hormones. This helps contribute to a reduction in the factors responsible for illness. Listening to music or singing can also decrease levels of stress-related hormone cortisol. Higher levels of cortisol can lead to a decreased immune response.

7- Music enhances intelligence, learning and IQ
    The idea that music makes you smarter received considerable attention from scientists and the media. Listening to music or playing an instrument can actually make you learn better. And research confirms this.

8- Music improves memory performance
    The power of music to affect memory is quite intriguing. Mozart's music and baroque music, with a 60 beats per minute beat pattern, activates the left and right brain. The simultaneous left and right brain action maximizes learning and retention of information. The information being studied activates the left brain while the music activates the right brain. Also, activities which engage both sides of the brain at the same time, such as playing an instrument or singing, cause the brain to be more capable of processing information.

9- Music improves concentration and attention
    Easy listening music or relaxing classics improves the duration and intensity of concentration in all age groups and ability levels. It's not clear what type of music is better, or what kind of musical structure is necessary to help, but many studies have shown significant effects.

10- Music improves body movement and coordination
    Music reduces muscle tension and improves body movement and coordination. Music may play an important role in developing, maintaining and restoring physical functioning in the rehabilitation of persons with movement disorders.
    ------

تو روحتو به من فروختی، لازمه بهت یادآوری کنم؟ یادته اون شبی رو که به خدا گفتی حاضری هر کاری بکنی تا یه قرار داد ضبط بگیری؟ تو نمی تونی یه روحو بکشی حتی اگه بخوای

9. کاربرانی که از پست مفید "مهدی" سپاس کرده اند.

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    فیزیک
    ارسال تشکر
    87
    قدرت امتیاز دهی
    197
    Array

Which source do you accord to it?

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    روانشناسی عمومی
    ارسال تشکر
    31,663
    قدرت امتیاز دهی
    29289
    Array

آوازهاي لهوي

اسلام به تفكر و آگاهي خيلي اهميت مي دهد و چيزهايي كه مانند شراب، سبب تخدير و تعطيل شدن عقل مي شود را تحريم مي كند.

قدر مسلم، آوازهايي كه موجب خفت عقل مي‌شود، يعني شهوات را آن چنان تهييج مي‌كند كه عقل به طور موقت از حكومت ساقط مي‌شود همان خاصيتي دارد كه شراب يا قمار دارد. [1]

پی نوشت :
    تعليم و تربيت در اسلام، مرتضي مطهري، چاپ 66، نشر صدارا، سال 1389، ص 53.1

قوانین تالار روانشناسی

12. کاربرانی که از پست مفید zoh_reh سپاس کرده اند.

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    روانشناسی عمومی
    ارسال تشکر
    31,663
    قدرت امتیاز دهی
    29289
    Array

موسیقی درمانی

سؤال:
    امروزه موسيقي براي معالجه بعضي از بيماري‌هاي رواني مانند افسردگي، اضطراب، مشکلات جنسي و سرد مزاجي زنان بکار مي رود، حکم آن چيست؟

پاسخ:
    خامنه‌ای: اگر احراز شود که نظر پزشک متخصص و امين اين است که معالجه متوقف بر استفاده از موسيقي است، به‌کارگيري آن به مقداري که معالجه بيمار اقتضا مي کند اشکال ندارد.

مکارم شیرازی:
    در صورتى كه واقعاً درمان منحصر به فرد باشد، اشكالى ندارد و اين مسأله با مراجعه به اطّباى متخصّص روشن مى شود؛ ولى از وسوسه هاى نفس و شيطان بپرهيزيد.

آیت‌الله بهجت:
    استفاده موسيقى براى درمان نيز همانند موارد ديگر آن جايز نيست.

صافی گلپایگانی:
    این فرض نادر است و علاقمندان به موسیقی آن را مطرح می‌نمایند، به هرحال اگر در مورد علاج بیمار منحصر به استفاده از موسیقی باشد، مثلاً در موردی که علاج و دوا منحصر به شراب شود، استفاده از آن جایز می‌شود.[1]

تذكر:
    موسيقي درماني علمي كه مطرح است براي فعال كردن امواج آلفا و تنش زدايي و ريلكسيشن مي شود، خيلي آرام است نه تند.
    موسيقي هاي تند، مديريت هيجان انسان را مختل مي‌كند، رشد مغزي را كم مي‌كند و خودكنترلي كه اساس موفقيت مادي و معنوي است را تخريب مي‌كند. متأسفانه افراد سودجويي به مهد كودك‌ها نگاه تجاري مي كنند و با موسيقي هاي تند و مبتذل مانع رشدعقلي، خودكنترلي و مديريت هيجاني كودكان مي‌شود و مسلم است كه كودكي خشت اول شخصيت است و اگر اين اشتباه گذاشته شود تا ثريا مي رود ديوار كج. [2]

..........................
    پی نوشت :
    1 . آیت‌الله خامنه‌ای، اجوبه الاستفتائات، س 1152؛آيت الله مكارم شيرازي، استفتائات جديد، ج 2، ص233؛. آیت‌الله بهجت، استفتائات، ج4، ص519-527؛. آیت‌الله صافی گلپایگانی، جامع الاحکام، ج1، ش1004.
    1. وبلاگ زندگي آرام، پرشين بلاگ دات كام

قوانین تالار روانشناسی

14. کاربرانی که از پست مفید zoh_reh سپاس کرده اند.

یار همراه
    ارسال تشکر
    18,960
    دریافت تشکر: 11,371
    قدرت امتیاز دهی
    23072
    Array

هر چیزی اندازه داره ، یه آهنګ رو چند مرتبه مکرر ګوش بدیم ، خسته میشیم ...
    مثل این می مونه که یه داستان تکراری رو در فواصل کوتاه چند مرتبه بشنویم ، حتی در فاصله دو سه هفته ولو بیشتر هم خسته کننده هست ...
    شاید از خوندنش زیاد خسته نشیم اما از شنیدنش خسته میشیم ، شاید یکی از تفاوت های بین ګوش و چشم باشه ، چون خوندن ملودی یک آهنګ هم مثل خوندن یک داستان می مونه ...
    به مراتب هر چقدر هم محتوای موسیقی یا داستان و علم و آګاهی ما از اون بیشتر باشه ، میزان خستګی کاهش پیدا می کنه ...

و اما اولین درس شروع یک کار که سه هفته پیش یاد ګرفتم اینه که هرګز موقع انجام یک کار موسیقی ګوش نداد .

ریچارد ویلیامز خطاب به میلت کال :
    میلت شده موقع کار موسیقی کلاسیک ګوش کنی؟
    میلت کال : این احمقانه ترین سؤال لع لع لعنتی یه که تا حالا شنیده ام! هرګز همچین سؤال احمقانه ای نشنیده بودم!! من - من - من - من اینقدر باهوش نیستم که تو یه زمان به بیشتر از یه چیز فکر کنم!!!

موسیقی هم مثل هر چیز دیګه ای هم خوب داره هم غیر خوب ...
    و همینطور زمان مشخص و مناسبی می خواد برای ګوش سپردن بهش
    ویرایش توسط "VICTOR" : 3rd April 2015 در ساعت 11:36 PM

16. کاربرانی که از پست مفید "VICTOR" سپاس کرده اند.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)