دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 2 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 47

موضوع: داروزدگي، درمان با دارو راه اول درمان است؟ نظر شما چيه؟

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    اولین نیاز جامعه آخرت هنر معماری
    ارسال تشکر
    727
    دریافت تشکر: 1,113
    قدرت امتیاز دهی
    265
    Array

پیش فرض پاسخ : داروزدگي، درمان با دارو راه اول درمان است؟ نظر شما چيه؟

سلام
    خیلی خوب ما هستیم از شما امر کردن از ما اطاعت کردن از ایدت خوشم اومد یکم میشه برام توضیح بدین
    سلام
    اول هر بگم رشته من وتخصصم در این زمینه نیست واگر حرف اشتباهی زدم لطفا" به دل نگیرید واشتباهم را بگویید به نظر من باید انسان تغذیه درست داشته باشد ودر هر کاری پیشگیری حرف اولو میزنه راه دیگری آموزش درهمان ابتدای تحصیل بچه هاست مثلا" درباره بیماری ایدز همین کافی است که بگیم به بچه ها که دست به آمپولی که کنار خیابان افتاده نزنند وبعد درتابلوهای تبلیغاتی آموزش را ادامه بدیم کلا"دررسانه ها
    متاسفانه جامعه ما شده مدرک گرا وهمه کسانی که تحصیل میکنند فقط فکرمدرک هستند واین برای این سرزمین افت داره یکی از دوستان تعریف می کرد "وقتی سرباز بودم ی سرما خوردگی ساده بچه ها گرفتند هریک از بچه های پزشکی ی نسخه نوشت تا آخری دامپزشک همه را معالجه کرد" آیا این شرمندگی ندارد این موضوع تنها درباره پزشکی صادق نیست بلکه درباره تمام رشته ها صاذق است به نظر من اگه بشه به مردم آموزش درست داد که اگر بیماری را گرفتند چه باید کرد وبهترین راه را پیشنهاد کرد بهتره من خودم بیشتر از داروهای گیاهی استفاده میکنم وخیلی ثمر بخش ولی ای کاش می شد دارو گیاهی وشیمیایی را باهم مچ کرد شاید هم این اتفاق افتاده باشد من نمی دونم

2. 6 کاربر از پست مفید draz سپاس کرده اند .

یار همراه
    رشته تحصیلی
    Daroosazi
    ارسال تشکر
    3,087
    دریافت تشکر: 4,777
    قدرت امتیاز دهی
    166
    Array

Cool پاسخ : داروزدگي، درمان با دارو راه اول درمان است؟ نظر شما چيه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط draz نمایش پست ها
    سلام
    خیلی خوب ما هستیم از شما امر کردن از ما اطاعت کردن از ایدت خوشم اومد یکم میشه برام توضیح بدین
    سلام
    اول هر بگم رشته من وتخصصم در این زمینه نیست واگر حرف اشتباهی زدم لطفا" به دل نگیرید واشتباهم را بگویید به نظر من باید انسان تغذیه درست داشته باشد ودر هر کاری پیشگیری حرف اولو میزنه راه دیگری آموزش درهمان ابتدای تحصیل بچه هاست مثلا" درباره بیماری ایدز همین کافی است که بگیم به بچه ها که دست به آمپولی که کنار خیابان افتاده نزنند وبعد درتابلوهای تبلیغاتی آموزش را ادامه بدیم کلا"دررسانه ها
    متاسفانه جامعه ما شده مدرک گرا وهمه کسانی که تحصیل میکنند فقط فکرمدرک هستند واین برای این سرزمین افت داره یکی از دوستان تعریف می کرد "وقتی سرباز بودم ی سرما خوردگی ساده بچه ها گرفتند هریک از بچه های پزشکی ی نسخه نوشت تا آخری دامپزشک همه را معالجه کرد" آیا این شرمندگی ندارد این موضوع تنها درباره پزشکی صادق نیست بلکه درباره تمام رشته ها صاذق است به نظر من اگه بشه به مردم آموزش درست داد که اگر بیماری را گرفتند چه باید کرد وبهترین راه را پیشنهاد کرد بهتره من خودم بیشتر از داروهای گیاهی استفاده میکنم وخیلی ثمر بخش ولی ای کاش می شد دارو گیاهی وشیمیایی را باهم مچ کرد شاید هم این اتفاق افتاده باشد من نمی دونم
    ممنون از شركتتون در بحث.........
    3 تا سؤال دارم ازتون....خوشحال ميشم نظرتن رو بدونم
    1- به نظر شما بهترين راه براي فرهنگ سازي كردن در ارتباط با مصرف دارو چيه؟؟؟ اين آموزش هايي كه گفتين از چه طريقي سرع تر مارو به نتيجه ميتئنهبرسونه؟؟
    2- شما درمان با داروهاي شيميايي رو اولين راه نميدونين و درمان با داروي گياهي رو دراولويت اول قرار ميدين، درسته؟؟؟

3-اين داروي گياهي كه فرمودين از داروخانه تهيه ميكنين يا از عطاري ها؟؟؟؟؟؟

4. 4 کاربر از پست مفید Mina_Mehr سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    ارسال تشکر
    13,936
    دریافت تشکر: 12,415
    قدرت امتیاز دهی
    766
    Array

به نظر من اگه بشه به مردم آموزش درست داد که اگر بیماری را گرفتند چه باید کرد وبهترین راه را پیشنهاد کرد بهتره من خودم بیشتر از داروهای گیاهی استفاده میکنم وخیلی ثمر بخش ولی ای کاش می شد دارو گیاهی وشیمیایی را باهم مچ کرد شاید هم این اتفاق افتاده باشد من نمی دونم

از نظراتتون ممنونم
    اين اموزشي كه مي گين بايد داده بشه كه مثلا واسه سرماخوردگي از فلان داروي گياهي استفاده كنين و اينا ، كه مي شه مصرف خودسرانه دارو !
    از طرفي خيلي بيماري ديگه هم هست و نمي شه همه رو اموزش داد .
    سوالي كه پيش مياد اينه كه نقش پزشك چي ميشه پس؟ خودتون گفتين كه تو جامعه كسايي كه متخصص نيستن تو يه رشته اي تو اون رشته فعاليت مي كنن!!
    در مورد داروي گياهي هم چند ساليه كه شركت هاي دارويي گياهي تاسيس شده و ماده ي موثره ي گياه رو استخراج مي كنن و به صورت شربت و قرص و كپسول و .... به بازار عرضه مي كنن .

6. کاربرانی که از پست مفید AvAstiN سپاس کرده اند.

کاربر فعال بخش پزشکی
    رشته تحصیلی
    پزشکی
    ارسال تشکر
    554
    دریافت تشکر: 316
    قدرت امتیاز دهی
    27
    Array
    cloudy's: چشمک

پیش فرض پاسخ : «داروزدگي»

نقل قول نوشته اصلی توسط dr_mina نمایش پست ها
    دقيقا موافقم....
    اگه كه جامعه ي داروسازان و مسئولين سعي كنن كه اين موضوع رو اول از همه براي پزشكان جامعه و شركت هاي دارويي مطرح كنن و اول از همه آموزش هاي لازم در جهت مصرف دارو و فرهنگ سازي دارويي رو از اين قشر آغاز كنن شايد بهتر باشه و بعد از اون به كمك همين قشر ميتونن به همه ي مردم آموزش بدن، چرا كه بيماراني كه به پزشكان مراجعه ميكنن از اون جايي كه به پزشك خود اعتماد ميكنن اين موضوع رو راحت تر و سريع تر از پزشك معالج مي پذيرن تا از ديگران.
    اگه وقتي يه بيماري به يه پزشك براي يه سرماخوردگي معمولي مراجعه ميكنه پزشك بنابر آموزش هايي كه ديده از تجويز آنتي بيوتيك هاي غير ضروري خودداري كنه و با توصيه هاي خود در جهت بهبود بيماري مراجعه كننده رو از دارودرماني محض منصرف كنه خيلي از مشكلات حل ميشه.
    مثلا اگه پزشكان در مطب خود از پوستر هايي آموزشي كه در ارتباط با عدم دارودرماني و در ارتباط با مسئله ي مصرف خودسرانه و بيش از حد دارو و يا در ارتباط با نامتناسب بودن برخي داروها براي بعضي بيماري ها هستن، استفاده كنن و با نصب چنين توصيه هايي به ديوار هاي مطب خود ميتونه يه جورايي زمينه ساز واسه ي آموزش افراد باشن.....
    بعد از قشر پزشكان ميشه اين موضوع رو همگاني تر كنيم ، با آموزش پرستاران ، ساير داروسازان و در آخر آموزش عمومي رو ميشه راه اندازي كرد.
    در دانشگاه ها، مدارس و حتي جلسه هاي مشاوره خانواده ،ميشه اين مسئله رو همگاني كرد.
    اگه كه در مراكز بهداشت و درمان كلاس هايي براي آموزش مادران در ارتباط با اين موضوع ايجاد بشه شايد خيلي از مشكلات راحت تر حل بشن.
    يا اينكه در مراكزي مثل هلال احمر و يا ساير مكان هاي فرهنگي ديگه كلاس هايي با عنوان نحوه صحيح مصرف دارو و يا هر عنوان ذيگه اي براي عموم تشكيل بشه به نحوي كه در اين كلاس ها در ارتباط با فرهنگ مصرف دارو و تشخيص ضرورت دارودرماني آموزش هايي داده بشه كمك بزرگي به جلوگيري از داروزدگي بكنه........
    من با سخنان شما موافقم .کار اصلی دست پزشک ها است متاسفانه نمی دونم چه سودی برای پزشکان داره که اینقدر دارو می نویسن؟!!! اون قسمت که گفتین"در دانشگاه ها، مدارس و حتي جلسه هاي مشاوره خانواده ،ميشه اين مسئله رو همگاني كرد." باور کنید در دانشگاه اساتید اینقدر به ما می گن برای بیماری ویروسی آنتی بیوتیک ننویسد، دارو کم بنویسید که ملکه ذهنمان شده ولی نمی دانم باز اگه فارغ التحصیل می شن و می رن بالین مریض چرا یهو همه چی یادشون می ره! اینم یه واقعیته که به داروساز های ما به چشم یه مغازه دار نگاه می کنن در صورتی که از دانشی که آنها نسبت به دارو دارن بی اطلاع هستند حتی ده برابر پزشک های ما در مورد دارو و عوارض و فوائد آن اطلاعات دارند این هم کاریه که باید روش سرمایه گذاری بشه تا به مردم آموزش بدن!!!
    یه مساله دیگه فروش آزادانه داروها است که بیشتر داروهایی که در کشور ما آزادانه فروش می رود در بیشتر کشورها بدون نسخه پزشک عمرا فروخته بشه آن هم مربوط به قوانین دارویی و دروخانه ای ماست. که باز هم مسئولین محترم باید به فکرش باشن.
    در مورد تبلیغات مراکز داروسازی هم نمی توان کار زیادی انجام داد در تمام دنیا همینطوره. بالاخره آنها باید برای فروش جنس خودشان تبلیغ کنند ولی ما هم باید برای کم مصرف کردن دارو توسط مردم از تبلیغات و پوستر های تبلیغاتی استفاده کنیم. همانطور که میان برای سایر موارد مردمی کنفرانس ها، سمپوزیوم هایی که برای عموم آزاد است را تشکیل می دهند باید برای این مشکل هم تشکیل داد و با زبان عامه مشکلات مصرف زیاد دارو را به مردم آموزش داد.
    تمام این کارها نیازمند صرف هزینه و وقت توسط مسئولین محترم است.
    پزشکان هم در این بین نقش مهمی دارن آنها باید برای بیماران عوارض دارویی که مصرف می کنن را توضیح بدن و بگن اگر زیاد مصرف کنن چه عوارضی بر جا می ذاره ولی پزشکان برای بیماران خود وقت زیادی را اختصاص نمی دهند.
    ویرایش توسط cloudy : 30th August 2009 در ساعت 01:35 PM

8. 6 کاربر از پست مفید cloudy سپاس کرده اند .

یار همراه
    رشته تحصیلی
    Daroosazi
    ارسال تشکر
    3,087
    قدرت امتیاز دهی
    166
    Array

Cool پاسخ : «داروزدگي»

نقل قول نوشته اصلی توسط cloudy نمایش پست ها
    پزشکان هم در این بین نقش مهمی دارن آنها باید برای بیماران عوارض دارویی که مصرف می کنن را توضیح بدن و بگن اگر زیاد مصرف کنن چه عوارضی بر جا می ذاره ولی پزشکان برای بیماران خود وقت زیادی را اختصاص نمی دهند.
    بله واقعا پزشكان هم واقعا كم لطفي ميكنن و عوارض دارو و تداخل دارويي رو براي بيمار توضيح نميدن ، متأسفانه اغلب پزشكان در تلاش هستن كه با معاينه ي سريع بيماران به مراجعه كنندگان بيشتر بپردازند و وقتشون كم تر تلف بشه

10. 2 کاربر از پست مفید Mina_Mehr سپاس کرده اند .

کـــــــاربر فــــعال
    رشته تحصیلی
    کامپیوتر(مهندسی نرم افزار)
    ارسال تشکر
    4,182
    دریافت تشکر: 19,008
    قدرت امتیاز دهی
    220
    Array

به نظر من این یه فرهنگ اشتباهه که ما ازش استفاده میکنیم که همون خود درمانی و مامان درمانیه.
    اکثرمون اینجوری هستیم که اول از داروهای تو منزل استفاده میکنیم بعد اگه جواب نداد میریم پیش دکتر ، میشه گفت که یه طرف قضیه ما هستیم و طرف بعدی دکترا !!!! درسته دکترا ، وقتی میریم دکتر کلی قرص و ... به ما میده که شاید نصف اونها هم مصرف نشه دفعه بعدی که همون بیماری به سراغمون بیاد اول همون داروهای قبلی رو مصرف میکنیم بعد اگه جواب نداد میریم دکتر تا داروهای جدید بگیریم و دوباره ...
    الان تو داروخونه هر خونه ای رو که نگاه کنیم کلی استامینوفن و کلی اموکسی سیلین و یا قرص های انتی بیوتیک می بینیم .چرا باید اینجوری باشه؟؟؟این فرهنگ باید از کجا اشاعه داده بشه؟؟؟
    تازه بدتر از همه اینه که میری داروخونه داروتو که گرفتی به جای بقیه پولت بهت دارو میدن تازه میگن این بهتره!!!یادمه چند سال پیش چسب زخم بود ولی تازگی ها پیشرفت کردن دارو میدن اونم بدون نسخه .
    شنبه : یارب العالمین 1شنبه : یا ذاالجلال والاکرام
    2شنبه : یا قاضی الحاجات 3شنبه : یاارحم الراحمین
    4شنبه : یا حی یاقیوم 5شنبه : لا اله الا الله الملک الحق المبین
    جمعه : اللهم صل علی محمد وال محمد وعجل فرجهم

12. 3 کاربر از پست مفید آبجی سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    ارسال تشکر
    13,936
    قدرت امتیاز دهی
    766
    Array

من با سخنان شما موافقم .کار اصلی دست پزشک ها است متاسفانه نمی دونم چه سودی برای پزشکان داره که اینقدر دارو می نویسن؟!!!
    يه فرهنگ غلط بين مردم هست كه فكر مي كنن هر دكتري بيشتر دارو بده درستتر تشخيص داده و بيشتر مي فهمه !
    دكتر خانوادگي مامان از بچگي يه اقاي دكتري بود كه وقتي مي رفتي پيشش واسه يه سرماخوردگي ساده ، از 6 تا قرص كمتر نمي نوشت! به قول بابام اين همه مي نويسه كه بالاخره يكي اش درست دربياد!
    در زمان خودش هم خيلي معروف بود .
    الان هم همين طوره اگه يه دكتري واسه سرماخوردگي يك نوع قرص بنويسه اونم 2 تا فقط بيمار فك مي كنه كه مريضيشو نفهميده دكتر!
    يكي از دلايل اصلي تجويز زياد قرص توسط پزشكان همينه .

نمي شه همه ي تقصيرا رو بندازيم گردن دكترا . اونا هم مثل خيلياي ديگه مقصرن !

14. کاربرانی که از پست مفید AvAstiN سپاس کرده اند.

یار همیشگی
    ارسال تشکر
    13,936
    قدرت امتیاز دهی
    766
    Array

پیش فرض پاسخ : «داروزدگي»

نقل قول نوشته اصلی توسط dr_mina نمایش پست ها
    بله واقعا پزشكان هم واقعا كم لطفي ميكنن و عوارض دارو و تداخل دارويي رو براي بيمار توضيح نميدن ، متأسفانه اغلب پزشكان در تلاش هستن كه با معاينه ي سريع بيماران به مراجعه كنندگان بيشتر بپردازند و وقتشون كم تر تلف بشه

توضيح عوارض دارويي و تداخل آن وظيفه داروسازه نه پزشك!
    نمي شه كلي گفت كه همه ي پزشكا اين طورين . يه عده هستند كه وقت كمي مي ذارن ولي من تا به حال خيلي از دكترا رو ديدم كه وقت كافي واسه مريض شون مي ذارن .

تو هر قشر و جامعه شغلي خوب و بد هست ولي بايد ديد چيزي كه غلبه داره كدومه . به نظر من بيشتر پزشكا وقت كافي رو واسه مريضشون مي ذارن .
    اونايي هم كه وقت كافي نمي ذارن اكثر پزشكايي هستند كه تو مراكز شلوغ درماني فعاليت مي كنند و مجبورن كه تعداد زيادي بيمار رو در فرصت محدود معاينه كنند . طبيعيه كه وقت كافي نذارن

16. 2 کاربر از پست مفید AvAstiN سپاس کرده اند .

یار همراه
    رشته تحصیلی
    Daroosazi
    ارسال تشکر
    3,087
    قدرت امتیاز دهی
    166
    Array

Cool پاسخ : «داروزدگي»

نقل قول نوشته اصلی توسط fariba نمایش پست ها
    توضيح عوارض دارويي و تداخل آن وظيفه داروسازه نه پزشك!
    نمي شه كلي گفت كه همه ي پزشكا اين طورين . يه عده هستند كه وقت كمي مي ذارن ولي من تا به حال خيلي از دكترا رو ديدم كه وقت كافي واسه مريض شون مي ذارن .

تو هر قشر و جامعه شغلي خوب و بد هست ولي بايد ديد چيزي كه غلبه داره كدومه . به نظر من بيشتر پزشكا وقت كافي رو واسه مريضشون مي ذارن .
    اونايي هم كه وقت كافي نمي ذارن اكثر پزشكايي هستند كه تو مراكز شلوغ درماني فعاليت مي كنند و مجبورن كه تعداد زيادي بيمار رو در فرصت محدود معاينه كنند . طبيعيه كه وقت كافي نذارن
    اينكه توضيح عوارض دارويي وظيفه ي داروسازه توش شكي نيست همون طوري كه در اين تاپيك قبلا كلي درموردش صحبت كردم، ولي موضوع اينه كه از اون جايي كه مراجعه كنندگان از اطلاعات داروسازان استفاده نميكنن و درواقع نه مراجعه كننده مي پرسه و نه داروساز توضيح ميده بنابراين چه خوبه كه گاهي پزشكان هنگام تجويز داروي مورد نظرشون از عوارض اون دارو صحبت كنن و از تداخل داريي كه مممكنه با داروهاي ديگه اي كه احتمال مصرف اون از طرف بيمار وجود داره توضيحاتي رو ارائه بدن.....
    تعريف از وقت گذاشتن شايد از ديد افراد متفاوت باشه، يه چشم پزشك بايد بيش از 30 دقيقه وقت پاي معاينه بذاره( كه البته براي بيمار هاي مختلف اين وقت متفاوته) ولي حداقل درمورد شهر زندگي خودم ميگم كه اصلا اين جور نيست ......همين طور در ارتباط با پزشكان ديگه.......بازم ميگم حداقل كه تو شهر ما اينجور نيست ..........شايد شهرهاي ديگه بهتر باشه
    ولي چيزي كه واضحه اينه كه پزشكان محترم پرداختن با بيمار رو در رأس كارشون قرار بدن حتي اگه تو يه روز بيماران خيلي كمي رو معاينه كنن.

18. 2 کاربر از پست مفید Mina_Mehr سپاس کرده اند .

یار همراه
    رشته تحصیلی
    Daroosazi
    ارسال تشکر
    3,087
    قدرت امتیاز دهی
    166
    Array

Cool پاسخ : داروزدگي، درمان با دارو راه اول درمان است؟ نظر شما چيه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط z_bahar نمایش پست ها

تازه بدتر از همه اینه که میری داروخونه داروتو که گرفتی به جای بقیه پولت بهت دارو میدن تازه میگن این بهتره!!!یادمه چند سال پیش چسب زخم بود ولی تازگی ها پیشرفت کردن دارو میدن اونم بدون نسخه .

واي، اين ديگه آخرشه،فاجعه به اين ميگن
    ميشه بگين مثلا چه دارويي ميدن؟؟؟؟؟؟

20. 2 کاربر از پست مفید Mina_Mehr سپاس کرده اند .

صفحه 2 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)