دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: شعار «خمینی بت شکن» را اولین بار چه کسی مطرح کرد!؟ / ماجرای مکاشفه عالم اصفهانی در شب 12 بهمن و شعاری که همه‎گیر شد

کاربر فعال سایت
    رشته تحصیلی
    کلام,فقه,اصول,
    ارسال تشکر
    27,914
    دریافت تشکر: 19,740
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array
    kamanabroo's: جدید150

پیش فرض شعار «خمینی بت شکن» را اولین بار چه کسی مطرح کرد!؟ / ماجرای مکاشفه عالم اصفهانی در شب 12 بهمن و شعاری که همه‎گیر شد

خاطره ای تاثیرگذار از مرحوم آیت الله سید اسماعیل هاشمی/
    شعار «خمینی بت شکن» را اولین بار چه کسی مطرح کرد!؟ / ماجرای مکاشفه عالم اصفهانی در شب 12 بهمن و شعاری که همه‎گیر شد

گروه تاریخ – رجانیوز: مرحوم آیت الله سید اسماعیل هاشمی از علمای صاحب نفس شهر اصفهان و نمایندهی سابق مردم این شهر در مجلس خبرگان رهبری بود که سال‎ها در مقام یک مجتهد عارف و عامل مورد مراجعه مردم اصفهان بود، در خاطره‎ای به مناسبت دهه فجر و بازگشت تاریخی حضرت امام(ره) به ایران، نکته بسیار جالبی را پیرامون یک مکاشفه، شعار معروف «خمینی بت شکن» و منشاء صدور آن در راهپیمایی 12 بهمن 57 مردم اصفهان مطرح می‎کنند که بازخوانی آن به مناسبت فرارسیدن ایام الله دهه فجر خالی از لطف نیست.به گزارش رجانیوز، آیت الله هاشمی خاطره خود از بازگشت امام راحل در 12 بهمن را اینگونه مطرح می‎کنند: «زمانیكه به دستور بختیار فرودگاه های سراسر كشور بسته شده بود تا از ورود امام به میهن جلو گیری شود، مردم شهرهای مختلف برای اعتراض به همراه علما در مساجد تحصن کردند. مردم شهر اصفهان نیز در مسجد سید این شهر متحصن شدند. زمانی كه خبر آوردند بالاخره پرواز امام موفق به فرود شده است و امام به كشور تشریف آورده اند، مردم كه از شنیدن این خبر بسیار خوشحال شده بودند از مسجد خارج شدند و با سر دادن شعار هایی شروع به راهپیمایی كردند اما آنچه بیشتر برای من جالب بود شعاری بود كه مردم سر می دادند:خمینی بت شكن آمده اندر وطنآتش نمرودیان زمقدمش گلستان
    حس كنجكای من تحریك شد كه كدام قریحه‌ای بی درنگ این شعار را در میان مردم پخش کرده است؟ بعد از راهپیمایی آن روز از مردم جویا شدم تا ببینم سازنده ی این شعار چه كسی است تا اینكه متوجه شدم این شعار از مرحوم آیت الله طیب بوده است. برای اطمینان از صحت این ماجرا روزی در مجلسی كه تنی چند از علما شهر هم حضور داشتند از ایشان ماجرا را جویا شدم كه ایشان ضمن تایید این ماجرا بیان داشتند كه : مدتی بود به شدت نسبت به وضعیت كشور و سلامتی امام امت و مسلمین نگران بودم و می ترسیدم كه مبادا در جریان بازگشت امام به كشور برای ایشان اتفاقی بیافتد تا اینكه شب 12 بهمن برای من مكاشفه ای رخ داد هاتفی این شعر را زمزمه می كرد كه:خمینی بت شكن آمده اندر وطنآتش نمرودیان زمقدمش گلستانمن ناگاه به خود آمدم و در فكر بودم تا اینكه فردای آن شب از منزل خارج شدم و به طرف مسجد سید در حركت بودم كه جمعیت مردم را در حالی كه شعار هایی سر می دادند دیدم. پرسیدم چه اتفاقی افتاده كه مردم گفتند امام تشریف آورده‌اند من به یاد اتفاق شب قبل افتادم آن شعر را نوشتم و به مردم دادم تا آنرا تکرار کنند."به گزارشرویش نیوز اين خاطره همه ساله و در ايام دهه فجر، به عنوان یکی از خاطرات زیبای مرحوم آيت الله سید اسماعیل هاشمی بازگو مي شد.کد خبر:218273 -

2. کاربرانی که از پست مفید kamanabroo سپاس کرده اند.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)