دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 34

موضوع: هیچ اتفاقی تصادف نیست حتی افتادن برگ از شاخه

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    مهنسی هوافضا
    ارسال تشکر
    868
    دریافت تشکر: 1,091
    قدرت امتیاز دهی
    390
    Array

پیش فرض پاسخ : هیچ اتفاقی تصادف نیست حتی افتادن برگ از شاخه

امروز به چشمه هم فکر کردم همین الان تو ذهنتون بگید چرا چشمه خوبه؟چرا همه در تلاشن تا به چشمه برسن؟اب چشمه زلاله پاکه چرا؟همه چشمه رو دوست دارن چون از خودش میجوشه نه رودی بهش وصل میشه نه رودخونه ای ابش پاکه چون فقط از اب پاک سرچشمه میگیره حالا بیام تو زندگی خودمون ای کاش ما ادمها هم مثل چشمه از درون میجوشیدیم و بیرون میومدیم,ای کاش راههای دیگه بسته میشد تا فقط یه راه رو ببینیم, ای کاش چشمه وجودمون رو زودتر میشناختیم تا به حسرت نکشیم,چشمه وجودمون سرشار از پاکی,سرشار از خواستن.خدایا به بزرگیت قسم که دونعمت را به ما عطا کن: یکی حسرت نخوردن در روز یوم الحسرت و دیگری شناخت خود و درونمان.یه دعای مهمترم اومدن امام زمانمه که وقتی بیاد همه چیز حل میشه

2. 2 کاربر از پست مفید میترا پوررحیم سپاس کرده اند .

استعداد برتر سایت
    رشته تحصیلی
    سخت افزار کامپیوتر
    ارسال تشکر
    508
    دریافت تشکر: 412
    قدرت امتیاز دهی
    207
    Array

زندگي دو نيمه است/
    نيمه اول در آرزوي نيمه دوم .
    و نيمه دوم در حسرت نيمه اول.
    اما من مي گويم: براي لذت بردن از زندگي بايد:
    به سه مقوله توجه داشت.
    ديروز - امروز - و فردا..
    بايد از ديروز درس عبرت گرفت.
    بايد از هر لحظه امروز استفاده بهينه برد.
    بايد فردا رابراي خود مقصد و اميد قرار داد...

اما كساني هستند كه با سه مقوله ديگر زندگي خود را تباه مي كنند. :
    حسرت ديروز را مي خورند.
    و وقت امروز را تلف مي كنند.
    و ترس از فردا دارند.

.... زندگي كتابي است كه امروز نوشته مي شود. و فردا خوانده مي شود.
    پس بايد كتاب را طوري بنويسيم ، فردا از خوندن آن لذت ببريم.

4. 3 کاربر از پست مفید فرهاد علیپور سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    مهنسی هوافضا
    ارسال تشکر
    868
    قدرت امتیاز دهی
    390
    Array

افتادن برگ از درخت اتفاقی نیست,آرزوهایی که تو ذهن ما شکل میگیره اتفاقی نیست,هدفهایی که تو زندگیمون مشخص میکنیم اتفاقی نیست,اصلا خود ما هم اتفاقی نیستیم,الان باشیم یا نباشیم اتفاقی نیست.باید میبودیم پس هستیم,از برگ میگیم و از برگ مهمتر خودمون.بی هدف به سمت چی میریم؟گاهی وقتا تو پس کوچه های درونمون خودمون رو گم میکنیم تا شاید دوباره نوری ببینیم,ولی اون نور فقط یه چیزه:هدف و آرزوهایی که در وجودمان موج میزنه,به دور دست بودن انها فکر نکن,ما خدایی دارم که دور از عدالتشه که آنچه از توان ما خارج است در وجودمان قرار دهد,اگر مسیر را با تمام رویاهایم گم کرده ام اشتباه از من است,نه از عدالت خداست نه از بندگان خدا,این بار با خود خلوت کنیم آیا به آنچه میخواستیم رسیده ایم؟میدانم هنوز دیر نیست امروز آغاز است و من مشتاق رسیدن به آنچه که میخواهم.خدایا دوستت دارم.دوستت دارم که هنوز حواست به ادمها هست تا بیراهه را تجربه نکنیم بهترین هدفها و بهترین باورها رو براتون از خدایی که سرچشمه ی امیدو محبت و روشنایی خواستارم.به امید موفقیت

6. 3 کاربر از پست مفید میترا پوررحیم سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    مهنسی هوافضا
    ارسال تشکر
    868
    قدرت امتیاز دهی
    390
    Array

سلام امیدوارم حال همتون خوب باشه.امشب هر کسی دلش لرزید و بغضش در گلویش نماند من را نیز یاد کند تا شاید به همه به انچه در دلمان میگذرد برسیم.من یه چیزی به ذهنم رسید دوست داشتم تو این شب عزیز برای شما هم بفرستم.بچه ها حتما تمام شما تسبیح کربلا که به تربت کربلا معروف است رو دیدید .به دونه های تسبیح فکر کنید دفت کردین که هر کدومش یه شکله یکیش کوچیکه یکیش بزرگه خلاصه مثل بقیه تسبیح ها نیست با همشون فرق میکنه به نظر من این تسبیح مثل ما ادمها میمونه اول اینکه از جنس خاکه مثل جنس ما ادمها دوم اینکه مثل ما ادمها که با هم فرق میکنیم دونه های اونم با هم فرق میکنه .ماها بزرگ داریم کوچیک داریم بخشنده داریم مهربون داریم و....امام حسین دونه های تسبیح رو که با هم فرق داره کنار هم جمع کرده تا نشون بده از هر رنگ و نژاد و اصالتی هستی بیا من همه شما رو توی حلقه ی خودم جا میدم امام حسین میگه من برای همه شما جا دارم همه بیان تا بفهمن که برای من فرقی نداره کی هستی چیکار کردی و چجوری بودی .منمیگم از دونه های تسبیح که کمتر نیستیم امشب از خود امام حسین بخواهیم تا ما ها رو هم توی حلقه ی معهربونیاش جا بدن تا ما نیز مثل عاشقای حسین طعم شیرین محبتش رو بچشیم.اشب برای همه است برای یکی نیست.امشب دعا کنیم امام زمان بیاد تا ما نیز معنای عدالت حقیقی و اسلام حقیقی را بچشیم.من را نیز دعا کنید.

التماس دعا
    ویرایش توسط میترا پوررحیم : 1st December 2015 در ساعت 06:57 PM

8. 2 کاربر از پست مفید میترا پوررحیم سپاس کرده اند .

همکار تالار نیروی نظامی وهوانوردی
    رشته تحصیلی
    تجربی
    ارسال تشکر
    3,144
    دریافت تشکر: 2,553
    قدرت امتیاز دهی
    871
    Array

التماس دعا

10. کاربرانی که از پست مفید حسنعلی ابراهیمی سعید سپاس کرده اند.

استعداد برتر سایت
    رشته تحصیلی
    سخت افزار کامپیوتر
    ارسال تشکر
    508
    دریافت تشکر: 412
    قدرت امتیاز دهی
    207
    Array

الهم ایاک نعبد و ایاک نستعین....
    التماس دعا

12. کاربرانی که از پست مفید فرهاد علیپور سپاس کرده اند.

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    مهنسی هوافضا
    ارسال تشکر
    868
    قدرت امتیاز دهی
    390
    Array

سلام.شاید بعضی روزها حسرت خوردن هم اتفاقی نباشد.حسرت شخص یا امکانات نه, حسرت زمان از دست رفته.میدانم اگر خدا نمیخواهد که من یا هر کسی چیزی را بفمهمیم در ذهن و وجودش اثری از ان قرار نمیدهد.وقتی از سر جلسه امتحان میای بیرون راهروی دانشگاه چقدر طولانی میشه!دلت میخواد تموم بشه, دیگه نور لامپهای مهتابی رو نبینی ولی بازم ادامه داره.شاید حسرت زمانی که از دست دادیم رو دیر بفهمیم ولی به قول دوستم تجربه است.راستی دوستای خوب خیلی خوبن.از اتفاقاتی که هیچ اتفاقی توش نیست داشتن دوست خوبه.داشتن دوست خوب یعنی معجزه خدا بر روی زمین.حالا به این نتیجه میرسم که فهمیدم زمان چیه و یک ثانیه یعنی چی.شاید کسی تا نفهمه نمیدونه چی میگم ولی امیدوارم همیشه حسرت رو در زمان درک کنیم و به جایی برسیم که حسرت,حسرت زندگیمان شود.خدایا این روزها بیشتر از همیشه دستهایم را محکمتر بگیر تا لغزش دستهایم,دستم را از دستت جدا نکند.خدایا ممنون که هستی و خدایی

14. کاربرانی که از پست مفید میترا پوررحیم سپاس کرده اند.

دوست آشنا
    ارسال تشکر
    1,164
    دریافت تشکر: 1,712
    قدرت امتیاز دهی
    874
    Array

امروز داشتم از يک جايي رد مي شدم، يک مرتبه خاطره يک اشتباه بزرگي که در گذشته در آن مکان انجام داده بودم و کسي را آزرده بودم برايم زنده شد.
    به اين فکر کردم که خيلي از ما هستيم که در گذشته به هر حال کم يا زياد از سر ناداني اشتباهاتي کرده ايم ولي روز به روز اشتباهاتمان را صلاح کرده ايم و تلاش کرديم که بهتر شويم و الحمدلله امروز به قدر کوشش خود در راه راست هستيم.
    ولي برايمان خيلي ناراحت کننده است که به گذشته نگاه کنيم و ببينيم که چه گذشته بدي داشته ايم و چه آدم بدي بوده ايم، ياد آوري آن به هر حال آدم را غمگين مي کند.
    ولي ...... ولي ...... ولي ميدونين چي خيلي عذاب آورتر است؟ ....
    عذاب آورتر، غم آن آدمي است که به گذشته اش نگاه کند و ببيند چه آدم خوبي بوده و الآن چقدر آدم بدي شده.
    پس اگر امروز در راه راست هستيم، بر گناه گذشته غم مخوريم که خداوند آمرزگار و مهربان است و خداوند را شکر کنيم که جزو دسته دوم نيستيم.
    التماس دعا
    ویرایش توسط علي پارسا : 12th January 2016 در ساعت 08:50 PM
    [SIGPIC][/SIGPIC]

16. کاربرانی که از پست مفید علي پارسا سپاس کرده اند.

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    مهنسی هوافضا
    ارسال تشکر
    868
    قدرت امتیاز دهی
    390
    Array

هیچی اتفاقی نیست هیچی.مثل روزایی که میاد و برگهای درختان دوباره تازه میشن.مثل خونه تکونی هایی که کردیم.مثل خونه تکونی دل.مثل کنار گذاشتن کدورتها مثل....این روزها اتفاقی نیستن این روزها باید باشن تا یادمون بندازن آی آدمهای روی زمین داره همه چیز نو میشه, تو فکرت, ذهنت, باورت, ایمانت, نو شده؟ با سال پیش فرقی کردی؟خدایا خیلی چیزا میاد و باید بگذری خدایا کمکمان کن تو این روزها بیشتر بگذریم تا تو رابیشتر حس کنیم.قبل از سال تحویل عید رو به همه شما تبریک میگم تا اگه یادتون بود در کنار دعای تحویل سالتون منم دعا کنید.ادمها و قلبهای پاکشون بهترین گنجینه برای ارتباط با خداست.مواظب قلبهامون باشیم که مبادا خاکی یا کدورتی یا...روش بشینه تا ما رو از حقیقت دور کنه.خدایا من برای ایران و مردم سرزمینم رزق در مال,خنده و خوشی,مهربونی و کمک به هم خواستارم وبرای تمام مردم جهان فرج مولایمان را خواستارم.خدا جون دوستت دارم.التماس دعا

18. کاربرانی که از پست مفید میترا پوررحیم سپاس کرده اند.

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    مهنسی هوافضا
    ارسال تشکر
    868
    قدرت امتیاز دهی
    390
    Array

همه به شما می گویند: سال خوبی داشته باشید ولی من به شما می گویم: سال خوبی را برای خودتان خلق کنید,به فکر امدن روزهای خوب نباشید!انها نخواهند امد...روزهای خوب را باید ساخت ارزو میکنم خلاق سال جدید خود باشید

20. کاربرانی که از پست مفید میترا پوررحیم سپاس کرده اند.

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)