دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 , از مجموع 8

موضوع: کمپین مجازی ...:: عشّاق محمد (ص)::... " من شارلی نیستم" .. "من محمد هستم"

کاربر فعال سایت
    رشته تحصیلی
    کلام,فقه,اصول,
    ارسال تشکر
    27,914
    دریافت تشکر: 19,740
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array
    kamanabroo's: جدید150

پیش فرض کمپین مجازی ...:: عشّاق محمد (ص)::... " من شارلی نیستم" .. "من محمد هستم"

در یکی از کمپین هایی که جهت حمایت از نشریه شارلی ابدو بوجود آمد، کمپین " من شارلی هستم""Je Suis Charlie” بود که با حمایت گسترده ای همراه شد. در راهپیمایی های اعتراضی و حمایت از کشته شدگان مجله شارلی ابدو بسیاری از افراد نوشته های " من شارلی هستم" را به همراه داشتند.
    اما در این میان تنها مردم فرانسه نبودند که این اقدام را محکوم کردند، بلکه مسلمانان جهان که خود ضربه های بسیاری از تروریست های تکفیری خورده اند به این جمع پیوستند.
    بسیاری از جوامع و نهادهای مسلمانان در تمام جهان از ایران گرفته تا آلمان انزجار خود را نسبت به تروریست ها و اقدامات ضد اسلامی آنها اعلام کردند و از تکفیریهایی که بویی از اسلام نبرده اند اعلام برائت کردند.
    گفتنی است ، نشریه شارلی ابدو، مجله ای طنز کاریکاتور که تاکنون تصاویر موهنی از پیامبر اکرم(ص) به منتشر کرد که با موج گسترده ای از اعتراض مسلمانان جهان همراه بوده است، به طوری که بسیاری از کارشناسان انتشار تصاویر توهین آمیز علیه اسلام را تحریک آمیز خوانده و این اقدام مجله شارلی ابدو را نه تنها آزادی بیان بلکه توهین به آزادی میدانند.
    پس از حوادث پاریس، این مجله در آخرین نسخه خود مجددا به پیامبر اسلام، حضرت محمد(ص) توهین کرد، توهینی که این بار با حمایت مقامات بلندپایه غربی همراه بود. غربیها در حالی از انتشار تصاویر موهن پیامبر اکرم حمایت میکنند که این اقدام بسیار زشت و ناپسند با انتقاد شدید مسلمانان جهان روبرو شده است و در پی روزهای اخیر تظاهرات های اعتراضی بسیاری در برخی کشورهای اسلامی رخ داده است.
    در کمپینی خلاقانه که توسط مسلمان جهان در فضای مجازی بوجود آمده است، فعالان مجازی مسلمان نیز کمپینی به نام " من محمد(ص) هستم" در برابر کمپین " من شارلی هستم" ایجاد کرده اند تا از اعتقادات و پیامبر صلح و دوستی حضرت محمد(ص) حمایت کردند.

در این کمپین که با استقبال گسترده مسلمانان جهان روبرو شده است، افراد با انتشار طرح های گرافیکی خلاقانه مانند کلنا محمد(ص)، ما محمد(ص) را دوست داریم، " من محمد هستم"، عشاق محمد(ص) و .. انزجار و نفرت خود را اقدامت توهین آمیز مجله شارلی ابدو و حمایت های کشورهای غربی از این عمل ناپسندیده را اعلام کنند.

همچنین برخی فعالان از عنوان " من شارلی نیستم" نیز استفاده میکنند.

در این کمپین مسلمانان جهان ضمن اعلام اینکه هرگونه اقدام تروریستی علیه شهروندان بیگناه را محکوم میکنند از هرگونه توهین و اقدام موهن علیه پیامبر اسلام نیز اعلام برائت میکنند.
    گفتنی است در کمپین حمایت از پیامبر اکرم، مسلمانان جهان اقدامات توهین آمیز مجله شارلی ابدو را برابر با اقدامات تکفیری ها دانسته و هر دو این عمل را اقدامی تروریستی میدانند.

کمپین عشاق محمد(ص) ، با استقبال گسترده فعالان مجازی مسلمان در شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام و ... روبرو شده است تا به جهانیان ثابت شود پیروان پیامبر مهر و دوستی، نه تنها رابطه ای با تروریست های تکفیری القائده و داعش ندارند، بلکه خود آن ها نیز در کشورهایی مانند سوریه و عراق زخم های عمیقی از تروریست ها خورده اند.

همکار تالار صنایع دستی
    رشته تحصیلی
    فوق دیپلم فرش وتابلو فرش
    ارسال تشکر
    1,152
    دریافت تشکر: 3,505
    قدرت امتیاز دهی
    10081
    Array
    Tadaei's: جدید47

پیش فرض پاسخ : کمپین مجازی " من شارلی نیستم" .. "من محمد هستم"

3. 9 کاربر از پست مفید Tadaei سپاس کرده اند .

دوست جدید
    رشته تحصیلی
    مهندسی اپتیک ولیزر
    ارسال تشکر
    1,200
    دریافت تشکر: 833
    قدرت امتیاز دهی
    88
    Array
    optici's: جدید56

پیش فرض پاسخ : کمپین مجازی " من شارلی نیستم" .. "من محمد هستم"...:: عشّاق محمد (ص)::...

هیچکس نمیتواند عاشقانه تر از تو خدا صلح را بسراید
    من عاشق محمدم
    لبیک یا رسول الله

5. 9 کاربر از پست مفید optici سپاس کرده اند .

کاربر فعال سایت
    رشته تحصیلی
    کلام,فقه,اصول,
    ارسال تشکر
    27,914
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

پیش فرض پاسخ : کمپین مجازی " من شارلی نیستم" .. "من محمد هستم"...:: عشّاق محمد (ص)::...

آغاز به کار کمپین جهانی «عشاق محمد(ص)» + عکس
    «عشاق محمد(ص)» اینترنت را فتح کردند/ از ابراهیم حاتمی‌کیا و آزاده نامداری تا محمد علیزاده و رضا صادقی، بهنوش بختیاری و شهاب مرادی؛ پای کار کمپین «ما عاشق محمد(ص) هستیم» + تصاویر
    گروه فضای مجازی- رجانیوز: «من عاشق محمد(ص) هستم»؛ این حرف دل میلیاردها مسلمان است که از روز گذشته و پس از اهانت نشریه فرانسوی به پیامبر اسلام، در قالب عکس و پوستر و سلفی‌های اینستاگرامی به زبان آمده تا توجه سراسر فضای مجازی را به خود جلب کند.توهین به «عشق» بیش از یک میلیارد انسان، اتفاق کوچکی نیست که بشود به سادگی از کنار آن گذشت. جز انسان‎هایی که خودخواهی‎های مدرن موجب شده تا از نزاکت درک مفهوم عشق آنهم به وجودی بلندمرتبه چون پیامبر رحمت محروم باشند، از هیچ جماعت و انسان دیگری نمی توان انتظار داشت تا با تمسخر به این عشق جهانی میلیاردها انسان در طول تاریخ، توهین کنند.این رفتار از آنهایی که ادعای تجدد دارند آنقدر ناراحت کننده هست که مسلمانان جهان را به تکاپو بیاندازد تا فریاد بزنند «ما عاشق محمد(ص) هستیم»، شما بخاطر خودخواهیتان به عشق ما مسلمانان توهین کرده اید.فعالان مجازی مسلمان در سراسر دنیا این‌بار اعتراض خود را به توهین غرب علیه اعتقادات و نیز پیامبر صلح و دوستی حضرت محمد (ص) با راه‌اندازی کمپین‌های مجازی در فضای شبکه‌های اجتماعی اعلام کرده‌اند.

در ایران نیز بسیاری از شخصیت‌های فرهنگی و هنری و مردم به کمپین جهانی «عشاق محمد(ص)» پیوسته‌اند. در ادامه بخشی از تصاویر این کمپین جهانی را می‌بینید:

کد خبر:216889 -

7. 7 کاربر از پست مفید kamanabroo سپاس کرده اند .

کاربر فعال سایت
    رشته تحصیلی
    کلام,فقه,اصول,
    ارسال تشکر
    27,914
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

پیش فرض پاسخ : کمپین مجازی ...:: عشّاق محمد (ص)::... " من شارلی نیستم" .. "من محمد هستم"

9. 9 کاربر از پست مفید kamanabroo سپاس کرده اند .

کاربر فعال سایت
    رشته تحصیلی
    خسته
    ارسال تشکر
    4,545
    دریافت تشکر: 11,806
    قدرت امتیاز دهی
    83289
    Array

پیش فرض پاسخ : کمپین مجازی ...:: عشّاق محمد (ص)::... " من شارلی نیستم" .. "من محمد هستم"

طنین فریاد «من عاشق محمدم» در شبکه‌های اجتماعی + تصاویر
    در حالی که دشمنان اسلام با قدرت رسانه‌ای خود سعی دارند مسلمانان را در افکار عمومی تروریست نشان دهند، کاربران مسلمان شبکه‌های اجتماعی ضمن حمایت خود از حضرت محمد(ص)، انزجارشان از خشونت و تروریسم را فریاد زدند.

به نقل از فارس:در پی توهین مجدد نشریه فرانسوی «شارلی ابدو»، مسلمانان و آزادگان جهان با برگزاری راهپیمایی‌ و یا راه‌اندازی کمپین‌هایی در فضای مجازی عشق و علاقه خود به حضرت محمد(ص)، «پیامبر مهربانی» و «رحمت عالمیان» نشان دادند.

در اولین واکنش‌ها حجت الاسلام شهاب مرادی، کارشناس فرهنگی کشورمان با انتشار تصویر زیر در صفحه شخصی اینستاگرام خود کمپین «من عاشق محمدم» را به زبان‌های فارسی، انگلیسی، عربی و فرانسوی راه‌اندازی و از عموم علاقه‌مندان دعوت کرد تا به این کمپین بپیوندند و آن را باز نشر دهند.

متن نوشته شده توسط شهاب مرادی به این شرح است: سلام
    من عاشق محمدم(ص)
    روایت شده؛ بعد از رحلت رسول خدا، شخص نامسلمان و تازه واردی در مدینه، بعد از ملاقات و پرسش هایی از امیرالمومنین علی علیه السلام، وقتی پاسخ سخت ترین سوال هایش را گرفت از حضرت پرسید: آیا تو محمدی؟ مولا این سخن را محترمانه ندانست و فرمود: وای بر تو! "من بنده ای از بنده های محمدم" انا عبدٌ من عبیدِ محمّد- لذا به نظر میرسد شعار "من محمدم" شعار مودبانه ای نباشد.

در کنار پویش مردمی «من عاشق محمدم»، کمپین‌های مشابه دیگری به منظور یادآوری مهربانی حضرت رسول اکرم و انزجار از تروریسم در فضای مجازی به وجود آمد. کمپین «عشاق محمد» یکی دیگر از این پویش‌های مردمی است.

به فاصله تنها چند ساعت از راه‌اندازی این کمپین‌ها، هنرمندان، مجریان، ورزشکاران، مداحان و چهره‌های سرشناس دیگری در این پویش‌های مجازی، شرکت و با انتشار تصاویر و نوشته‌هایی محبت خود را به آخرین پیام آور صلح و مهربانی نشان دادند.

رضا صادقی، خواننده

آزاده نامداری، مجری

بهاره رهنما، بازیگر

حسین ماهینی،فوتبالیست

محمدرضا طاهری، مداح اهل بیت(ع)

سامان گوران، بازیگر

بهروز تشکر، مجری

کاوه سماک باشی، بازیگر

محسن پیرهادی، عضو شورای شهر تهران

محمودرضا قدیریان، مجری و گوینده

روح الله بهمنی، مداح اهل بیت(ع)

وحید یامین پور، مجری

بهادر مولایی، قهرمان وزنه برداری

علیرضا کمالی، بازیگر

حسین انتظامی، معاون وزیر ارشاد

داریوش فرضیایی(عمو پورنگ)، مجری

پیوستن ابراهیم حاتمی کیا، کارگردان به کمپین عشاق محمد(ص)

البته استقبال کم نظیر از این کمپین تنها به چهره های سرشناس کشورمان محدود نشد؛ موج خروشان پست‌ها و مطالب مسلمانان در شبکه‌های اجتماعی آن قدر عظیم بود که نمی‌توان به درستی تمام اتفاقات آن را پوشش داد، به ناچار تعداد بسیار اندکی از این پست‌ها در ادامه نمایش داده می‌شود:

به گزارش فارس، همزمان با برگزاری این کمین‌های اینترنتی در فضای مجازی، مسلمانان ایران و جهان نیز با راهپیمایی‌ و یا با در دست داشتن دستنوشته هایی حمایت خود را از پیامبر(ص) فریاد زدند.

کد خبر: 24685 گروه خبری: اخبار مناسبت ها منبع خبر: farsnews.com
    چو کوروش از اهورا یاد می کرد زمین از عدل او بیداد می کرد
    ترفند امروز......... سایر موضوعات دیجیتالی.......... کلاس فتوشاپ

11. 5 کاربر از پست مفید vahid5835 سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    ارسال تشکر
    10,614
    دریافت تشکر: 19,174
    قدرت امتیاز دهی
    3108
    Array
    تووت فرنگی's: لبخند

13. 4 کاربر از پست مفید تووت فرنگی سپاس کرده اند .

یار همراه
    ارسال تشکر
    4,020
    دریافت تشکر: 6,802
    قدرت امتیاز دهی
    8985
    Array
    312's: جدید84

Lightbulb پاسخ : کمپین مجازی ...:: عشّاق محمد (ص)::... " من شارلی نیستم" .. "من محمد هستم"

شعر زیبای علیرضا قزوه درباره رسول‌الله(ص)

یا ایهاالعزیزتر از یوسف عکس تو را به چاه می اندازند
    دجال های شعبده عکس ات را این روزها سیاه می اندازند

اما تو در سرادق معراجی، تاجی، به فرق عالمیان، تاجی
    جادوگران وسوسه و تلبیس خرگوش در کلاه می اندازند

عفریت های شعبده و مستی صف می کشند پشت سر پاریس
    حواریون بولهبی دارند خود را به اشتباه می اندازند

اصحاب نهروان و جمل امروز سر کرده اند جنگ صلیبی را
    روزی به زور هلهله و تزویر اصحاب فتنه راه می اندازند

با فکر خام خویش بنا کردند بوکوحرام و داعش و طالب را
    با نفت مفتی ملک عبدالله آتش به قبله گاه می اندازند

مردان عشق و معجزه ما هستیم مردان اربعین و امین الله
    آنان به مکر و حیله هر از گاهی تیری بر این سپاه می اندازند

یا ایهاالعزیزتر از یوسف با آخرین امید بشر برگرد
    در غرب و شرق این همه دلتنگان رویی به مهر و ماه می اندازند

خيانت فــقـر مي آورد

15. 4 کاربر از پست مفید 312 سپاس کرده اند .

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)