دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 , از مجموع 7

موضوع: هزینه هنگفت پسران ایرانی برای آرایش!

همکار تالار نجوم
    رشته تحصیلی
    فیزیک
    ارسال تشکر
    398
    دریافت تشکر: 1,014
    قدرت امتیاز دهی
    618
    Array

Post هزینه هنگفت پسران ایرانی برای آرایش!

هزینه هنگفت پسران ایرانی برای آرایش!

زمستان به تهران رسیده است. کوه‌های اطراف پایتخت برای اسکی دل دل می‌زنند. کافی است یک پنجشنبه صبح سری به پیست اسکی توچال بزنید تا هم برف را ببینید هم سبک زندگی جوانان را
    .در لابی هتل نشسته‌اند تا قهوه بخورند و گرم شوند. یکیشان دور سرش را خالی کرده و یک کاکل از موهای پرپشتش را روی سرش باقی گذاشته است؛ کاکلی به رنگ قهوه‌ای روشن که اصلاً سنخیتی با رنگ ابرو و چهره اش ندارد و دیگری خطی عمودی انگار ابرو‌هایش را نصف کرده و توی چشم می‌زند. کنجکاو می‌شوم و آنقدر نگاه‌شان می‌کنم تا بالاخره بپرسم از مدل مو‌هایش راضی است؟ می‌خندد و می‌گوید: راضی نبودم که این شکلی درستشان نمی‌کردم!
    فراز ۲۳ ساله و دانشجوی گرافیک دانشگاه علمی و کاربردی است. در مورد آرایش پسر‌ها و مدل مو‌هایش می‌گوید: من برای پوست و مو‌هایم ارزش قائلم. به نظرم زیبایی یک مرد به زیبایی مو‌ها و پوستش است، برای همین هر دوهفته یک بار آرایشگاه می‌روم و مو‌هایم را کراتینه می‌کنم که هزینه‌اش در حدود ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار تومان می‌شود. کراتینه برای تقویت مو اهمیت دارد، مخصوصاً من که مو‌هایم را رنگ کرده‌ام!
    جیب بابا برای همین موقع است
    از پسرجوانی می‌پرسم چرا مو‌هایت را مش می‌کنی؟ دانشجوی بازیگری است. دوست دارد خاص باشد. دانشگاه آزاد درس می‌خواند. می‌پرسم هزینه‌اش زیاد نیست؟ می‌خندد: جیب بابا برای همین مواقع است!.
    فراز آرایشگاه مخصوص دارد؛ جایی در شمال شهر که حداقل دوسال است فقط به آنجا می‌رود. می‌پرسم وقتی مو‌هایت را رنگ کردی، واکنش دوستانت چه بود؟ با اندکی تعجب می‌گوید: هیچی! مگر زیبایی واکنش دارد؟!
    دوستش که ابرو‌هایش را انگار از وسط نصف کرده‌اند، می‌گوید: من چندسال است آرایشگرم ابرو‌هایم را تمیز می‌کند ،یعنی از وقتی که دبیرستانم تمام شد. ۶ ماه پیش هم از روی مدل ابروی یکی از خواننده‌ها، دادم توی ابروی چپم را آرایشگرم خالی کرد. وقتی می‌پرسم به چه دلیل داخل ابرویت را تیغ زدی؟ می‌گوید: تنوع که دلیل نمی‌خواد، برای تنوع!
    آرایشگاهی برای مردان خاص!
    انگار زیبایی آقایان خیلی مهم است که در تبلیغاتش استفاده از کار‌شناسان زیبایی را به رخ می‌کشد و شعارش همین است: «با ما، خاص‌ترین مرد شهر خواهید بود!»
    یکی از بزرگ‌ترین مجموعه‌های آرایشی مردان است و در چهار نقطه پایتخت شعبه دارد. جایی که به پکیج‌ها و مرکز فوق تخصصی داماد معروف است. در تبلیغاتش، چهره مردان با صورت‌های برنزه، ابروهای مرتب و لب‌های صورتی کمرنگ و چشم‌های عسلی به چشم می‌خورد. از خدماتش، کراتینه مو، اسپای مو، رفع موهای زائد گونه، سرویس پوست، ماساژ و اصلاح و طراحی ابرو است.
    آرایشگاه بعدی در کرج است. سالنی بزرگ که حتماً باید یک مرد شما را به داخل همراهی کند. به محض ورود، فردی که جلوی در ورودی نشسته است از شما می‌پرسد چه کارهایی دارید تا زود‌تر به بخش مورد نظر مراجعه کنید. اینجا سالنی است که می‌گویند بیشتر بازیکنان فوتبال و خواننده‌ها با وقت قبلی برای آرایش مدل مو‌هایشان و دیگر خدمات به آنجا می‌آیند. هرکس کیف مخصوص به خودش را در کمد مخصوصش دارد. در کیف هر فرد، وسایل شخصی مانند حوله، ژیلت و ژل بعد از اصلاح و سایر موارد وجود دارد و هر دفعه که می‌آیند مسئول خدمات، ساکشان را ارائه می‌دهد.
    تغییر سبک آرایشگری
    یکی از آرایشگران که تاکید دارد نام سالن و خودش را در گزارش ذکر نکنیم ،درباره کارشان توضیح می‌دهد: «سبک آرایشگری تغییر کرده است. در گذشته ماهی یک بار برای اصلاح سر به آرایشگاه مراجعه می‌کردند اما من این روز‌ها مشتریانی دارم که گاهی هر روز برای سشوار مو‌هایشان می‌آیند و روزانه ۱۵ تا ۲۰ هزار تومان هم هزینه می‌کنند که در ماه تقریبا در حدود ۴۵۰ هزار تومان می‌شود. عده‌ای دیگر برای پاکسازی پوست می‌آیند که شامل جوان سازی و ماساژ صورت هم می‌شود و بستگی به موادی که استفاده می‌شود دارد و قیمت پایه از ۳۰ هزار تومان است و تا ۵۰ هزار تومان هم می‌رسد. ماسک صورت با توجه به چربی پوست باید دوبار در هفته استفاده شود».
    وقتی از این آرایشگر می‌پرسیم که آیا مردان هم از پاکسازی پوست استقبال می‌کنند؟ می‌گوید: اتفاقاً پسران جوان به خصوص سنین ۱۸ تا ۲۰ سال، مشتریان دائم ما هستند به دلیل اینکه در سن بلوغ قرار دارند و زیاد جوش می‌زنند.
    این آرایشگر در مورد اصلاح ابرو که مدل‌هایش برروی دیوار وجود دارد، می‌گوید: برداشتن ابرو توسط ابروکار انجام می‌شود که از ۲۰ تا ۳۵ هزار تومان هزینه ابروبرداشتن است. البته عده‌ای ابرو را فقط تمیز می‌کنند که از تیغ و قیچی استفاده می‌شود ولی اگر بخواهند زیر ابرو خط بیندازند موچین هم استفاده می‌شود که هزینه‌اش بیشتر است. در ضمن بند هم داریم که موهای روی گونه تا زیر پلک پائین را برمی دارند.
    در گذشته ماهی یک بار برای اصلاح سر به آرایشگاه مراجعه می‌کردند اما من این روز‌ها مشتریانی دارم که گاهی هر روز برای سشوار مو‌هایشان می‌آیند و روزانه ۱۵ تا ۲۰ هزار تومان هم هزینه می‌کنند که در ماه تقریبا در حدود ۴۵۰ هزار تومان می‌شود.
    پسری با موهای بلند فر که تا کمرش می‌رسد به داخل آمده و می‌خواهد مو‌هایش را مش نقره‌ای دربیاورد یا به قول خودش جوگندمی. کش را باز می‌کند و مو‌هایش را در هوا تکان می‌دهد تا هم آرایشگر جنس مو را ببیند و هم قیمت بدهد. آرایشگر پنجه در موهای پسر می‌اندازد و می‌پرسد تا به حال رنگ نکرده‌ای؟ این صحنه‌ها آشناست. با آرایشگاه زنانه فرقی ندارد! پسر می‌گوید: نه، موی طبیعی خودم است. فقط مش که فر مو‌هایم را از بین نمی‌برد؟ آرایشگر سری تکان می‌دهد و می‌گوید: نه، فقط در حدود ۸۰۰ هزار تومان هزینه‌اش می‌شود چون هم مو‌هایت بلند و پرپشت است و اینکه باید دکلره روی مو‌هایت جواب بدهد!
    از آرایشگر اولی خداحافظی می‌کنم. می‌گوید: تمام مشتری‌های ما هم این شکلی نیستند. بعضی فقط روی مدل مو‌هایشان کار می‌کنند و بسیار مردانه تیپ می‌زنند. سر تکان می‌دهم. خودش نه ابرو برداشته و نه مو‌هایش را رنگ کرده است.

منبع : جام جم آنلاین
    پریدن باور پرنده ای است که به پرواز می اندیشد
    وگرنه دلیل پرواز پر نیست...!!

2. 10 کاربر از پست مفید khalilkarami سپاس کرده اند .

همکار تالار نجوم
    رشته تحصیلی
    فیزیک
    ارسال تشکر
    398
    قدرت امتیاز دهی
    618
    Array

پیش فرض پاسخ : هزینه هنگفت پسران ایرانی برای آرایش!

مرد هم مرد های قدیم

4. 3 کاربر از پست مفید khalilkarami سپاس کرده اند .

همکار تالار علوم تربیتی
    رشته تحصیلی
    علوم تربیتی
    ارسال تشکر
    984
    دریافت تشکر: 1,153
    قدرت امتیاز دهی
    6804
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط khalilkarami نمایش پست ها
    مرد هم مرد های قدیم
    ما همین الان هم داریم مردانی که هنوز چند صباحی از نوجوونی شون نگذشته ولی به خوبی مردانگی می کنند
    سر جلسه امتحان دیدم دو تا از دانشجوهای خوبم با کندی می نویسن
    بدون جلب توجه ،شرایط رو زیر نظر گرفتم
    دیدم دست هاشون زخمه
    بعد از جلسه با کلی صغری کبری چیدن متوجه شدم تو این سرما رفتن اردوی جهادی داخل شهر و با دست های خالی دارن خونه هایی اطراف شهر رو که دیوراها یا سقف شون در حال ریزشه رو تعمیر می کنن
    با زوم کردن روی کارهای نه چندان درست یه عده ، بزرگواری یه عده دیگه رو که تو اکثریت قرار دارن ، فراموش نکنیم
    http://kelaseavaleyas.blogfa.com/

مرا این جا هم می توانید پیدا کنید
    http://forum.rahe-eshgh.ir/

6. 8 کاربر از پست مفید *خانم معلم * سپاس کرده اند .

همکار تالار نجوم
    رشته تحصیلی
    فیزیک
    ارسال تشکر
    398
    قدرت امتیاز دهی
    618
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط *خانم معلم * نمایش پست ها
    ما همین الان هم داریم مردانی که هنوز چند صباحی از نوجوونی شون نگذشته ولی به خوبی مردانگی می کنندسر جلسه امتحان دیدم دو تا از دانشجوهای خوبم با کندی می نویسن بدون جلب توجه ،شرایط رو زیر نظر گرفتم دیدم دست هاشون زخمه بعد از جلسه با کلی صغری کبری چیدن متوجه شدم تو این سرما رفتن اردوی جهادی داخل شهر و با دست های خالی دارن خونه هایی اطراف شهر رو که دیوراها یا سقف شون در حال ریزشه رو تعمیر می کنن با زوم کردن روی کارهای نه چندان درست یه عده ، بزرگواری یه عده دیگه رو که تو اکثریت قرار دارن ، فراموش نکنیم
    حرف شما درسته و کاملا کلام شما رو قبول دارم. بنابر گفته ی بزرگان علم جامعه شناسی و علوم انسانی در بررسی جامعه نباید از کلمه ی 100 درصد و 0 درصد استفاده کرد چرا که در هر جایی استثنا هایی وجود داره. بنده مقصودم از به کار بردن جمله مذکورتمام مرد ها و جوان ها نبود فقط میخواستم که این افراد را با الگوهاییکه اونها رو کلاسیک و کهنه میخوانند مقایسه کنم و منظورم فقط عده ای بود خود را از پیشرفت های بشری و سیرت زیبای انسانی جدا کرده و تمام تفکرشان زیبایی صورت ظاهر شده.اگر بخوام یک سخن تکراری بگم ترتجیح میدم این جمله رو بگم که "ما در حال حاضر مورد تهاجم فرهنگی واقع شدیم"جمله ای بسیاری از جوان های مملکتمون رو میخندانه .کاری که دشمن هامون دارن با جوان های ایرانی میکنن رو با یک مثال میشه فهمید: اگه یک قورباغه رو یک دفعه در آب داغ بندازن به خاطر حرارت آب بیرون میپره ولی اگه این قورباغه رو در آب سرد بزارن و کم کم حرارت رو زیاد کنن در یک مرحله ای قورباقه دچار ضعف شده قدرت بیرون پریدن رو از دست میده و مجیوره بمونه و جان بده .دشمن های این ایران اگه بخوان یک دفعه غیرت ایرانی رو از مردهای ایرانی بگیرن هیچ وقت موفق نخواهند شد چرا که این غیرت در خون مردها و جوان های ایرانی هستش.با این فرهنگ غلط که داره در کشورمون پایه ریزی میشه اگه مقابله نشه اگه بخوایم هم نمیتونیم ایرانی زندگی کنیم.جمله ای هم هست که میگه : ظاهر هر کس نمود باطن اوست.کسانی که ظاهر درستی ندارند مسلما باطن درستی هم نخواهند داشت.البته نا گفته نمانه که من منکر پیشرفت های علمی و دست آوردهای علمی مفید همین دشمن هامون نمیشم چرا که سهل کردن زندگی بشریت بسیار تلاش کردن.مقصودم فقط بازی های سیاسی این کشور هاست.

8. 3 کاربر از پست مفید khalilkarami سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    مهندسی بذق و IT
    ارسال تشکر
    0
    دریافت تشکر: 105
    قدرت امتیاز دهی
    78
    Array

من حرف شمارو قبول ندارم توی ایران به نظرم همه انسان هارو سیاه سفید میبینن یا یکی خیلی خیلی خوبه یا یکی خیلی خیلی بده ما چیزی به اسم خاکستری نداریم و یک طرفه نگاه میکنیم و اینکه مرتب کردن صورت مشکلی نداشته باشه من اصلا اینو قبول ندارم از این دید نگاه میکنم که هر کسی اخلاق سلیقه و هر چیز دیگه اون به خودش مربوطه میخواد موهاشو مش کنه میخواد زیر ابرو برداره میخواد موهاشو بلند کنه ما تو ایران اگه یکی موهاشو بلند کنه میگیم سوسول شده یا یارو نگاه کن ولی به گفته استاد ما پیامبر موهای بلندی داشه و حتی اونو می بافته !ویا اگر کسی سرمه بر چشمش بزنه میگیم طرف هم*جنس باز شده در صورتی که بیشتر امامان میگن سرمه همیشه همراه داشته باشید برای استفاده هم زیبا میکند هم خارو خاشاک درون جشم را بیرون می اورد اگر کسی زن صیقه کند و خرجی اونو بده همه تف لعنت میکنن تو خوانواده ها و جوان ما مجبوره یواشکی این کارو کنه به گفته استاد رائفی پور مرد ضد زایون/اینا دلیل بر مرد بودن نداره/ ما داریم یک طرفه قضاوت میکنیم ما حتی به ای فکر نمیکنیم که اگرمردی ارایش غلیظ میکنه کر بد میکیم ولی نمیدانیم شاید tsباشه !و مراجع تا اونجایی که چندتا از کسایی تو وب اشنا شده بودم و به وبلاگشون سر میزدم حکم مراجع رو داشتند که تغییر جنسیت بدن !
    ترو خدا یک طرفه فکر نکنیم
    حسین هستم 21 سالمه از تهران تا الان حدود25 طرح نظامی و 12 طرح عمرانی و 81 طرح فناوری اطلاعات ثبت کرده امو مدیر عامل موسسه تحقیقاتی ارزوی سمی

10. کاربرانی که از پست مفید hossyn.koala سپاس کرده اند.

همکار تالار نجوم
    رشته تحصیلی
    فیزیک
    ارسال تشکر
    398
    قدرت امتیاز دهی
    618
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط hossyn.koala نمایش پست ها
    من حرف شمارو قبول ندارم توی ایران به نظرم همه انسان هارو سیاه سفید میبینن یا یکی خیلی خیلی خوبه یا یکی خیلی خیلی بده ما چیزی به اسم خاکستری نداریم و یک طرفه نگاه میکنیم و اینکه مرتب کردن صورت مشکلی نداشته باشه من اصلا اینو قبول ندارم از این دید نگاه میکنم که هر کسی اخلاق سلیقه و هر چیز دیگه اون به خودش مربوطه میخواد موهاشو مش کنه میخواد زیر ابرو برداره میخواد موهاشو بلند کنه ما تو ایران اگه یکی موهاشو بلند کنه میگیم سوسول شده یا یارو نگاه کن ولی به گفته استاد ما پیامبر موهای بلندی داشه و حتی اونو می بافته !ویا اگر کسی سرمه بر چشمش بزنه میگیم طرف هم*جنس باز شده در صورتی که بیشتر امامان میگن سرمه همیشه همراه داشته باشید برای استفاده هم زیبا میکند هم خارو خاشاک درون جشم را بیرون می اورد اگر کسی زن صیقه کند و خرجی اونو بده همه تف لعنت میکنن تو خوانواده ها و جوان ما مجبوره یواشکی این کارو کنه به گفته استاد رائفی پور مرد ضد زایون/اینا دلیل بر مرد بودن نداره/ ما داریم یک طرفه قضاوت میکنیم ما حتی به ای فکر نمیکنیم که اگرمردی ارایش غلیظ میکنه کر بد میکیم ولی نمیدانیم شاید tsباشه !و مراجع تا اونجایی که چندتا از کسایی تو وب اشنا شده بودم و به وبلاگشون سر میزدم حکم مراجع رو داشتند که تغییر جنسیت بدن !
    ترو خدا یک طرفه فکر نکنیم
    آقا حسین اینطور که شما میگین هر کسی در هر زمانی هر کاری دلش خواست میتونه انجام بده .اگه اینطور باشه کسانی که در صدد ریشه کن کردن اسلام هستند دارن کار لغو و بیهوده ای انجام میدن چرا که طبق گفته شما سلیقه ها متفاوته و کار کسی روی دیگری تاثیری نداره.نحوه ی زندگی بشر در طول دوران حیاتش چندین بار تغییر کرده و طریقه ی زندگی کردن از شکلی به شکل دیگه تبدیل شده ولی همواره عرف جامعه در نظر گرفته شده.
    پیامبر در مثالی خیلی قشنگ جامعه رو اینطور مثال میزنه که :جامعه شبیه کشتی و کسانی در این جامعه زندگی میکنن مثل مسافر های اون کشتی هستن.اگر قرار باشه هر کس به بهانه ی اینکه جایی که نشسته متعلق به خودشه رو سوراخ کنه کشتی و مسافر هاش همه با هم غرق میشن.
    پس کسی که در جامعه ای داره زندگی میکنه باید شرایط اون جامعه رو در نظر داشته باشه و اگر بخواد با سلیقه ی خودش زندگی کنه شاید نه فقط به خودش بلکه به بقبه مردم هم لطمه بزنه.
    زمان پیامبر و فرهنگ اعراب در آن زمان به این شکل بوده و این هم شاید به خاطر کمبود وسایل مورد نیاز برای پیرایش بوده باشه البته داشتن موی بلند نشان بر بی فرهنگی نیست.
    ما عرب نیستیم ایرانی هستیم و باید با فرهنگ ایران جلو بریم.همین آقای راءفی پور که شما میگین در هر سخنرانی ای که میکنه چندبن نشان فراماسونری رو بازگو میکنه اما اگه به همین خوش سلیقه ها بادقت نگاه کنی میبینی که نه تنها قیافه ای که در حال حاظر در جهان نماد فراماسون هاست رو تقلید کرده بلکه خیلی از او نشان ها و علامت هاشون هم با افتخار میپوشه و حمل میکنه بدون اینکه بفهمه داره چیکار میکنه.
    ویرایش توسط khalilkarami : 13th January 2015 در ساعت 05:20 PM

12. کاربرانی که از پست مفید khalilkarami سپاس کرده اند.

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    مهندسی بذق و IT
    ارسال تشکر
    0
    دریافت تشکر: 105
    قدرت امتیاز دهی
    78
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط khalilkarami نمایش پست ها
    آقا حسین اینطور که شما میگین هر کسی در هر زمانی هر کاری دلش خواست میتونه انجام بده .اگه اینطور باشه کسانی که در صدد ریشه کن کردن اسلام هستند دارن کار لغو و بیهوده ای انجام میدن چرا که طبق گفته شما سلیقه ها متفاوته و کار کسی روی دیگری تاثیری نداره.نحوه ی زندگی بشر در طول دوران حیاتش چندین بار تغییر کرده و طریقه ی زندگی کردن از شکلی به شکل دیگه تبدیل شده ولی همواره عرف جامعه در نظر گرفته شده.
    پیامبر در مثالی خیلی قشنگ جامعه رو اینطور مثال میزنه که :جامعه شبیه کشتی و کسانی در این جامعه زندگی میکنن مثل مسافر های اون کشتی هستن.اگر قرار باشه هر کس به بهانه ی اینکه جایی که نشسته متعلق به خودشه رو سوراخ کنه کشتی و مسافر هاش همه با هم غرق میشن.
    پس کسی که در جامعه ای داره زندگی میکنه باید شرایط اون جامعه رو در نظر داشته باشه و اگر بخواد با سلیقه ی خودش زندگی کنه شاید نه فقط به خودش بلکه به بقبه مردم هم لطمه بزنه.
    زمان پیامبر و فرهنگ اعراب در آن زمان به این شکل بوده و این هم شاید به خاطر کمبود وسایل مورد نیاز برای پیرایش بوده باشه البته داشتن موی بلند نشان بر بی فرهنگی نیست.
    ما عرب نیستیم ایرانی هستیم و باید با فرهنگ ایران جلو بریم.همین آقای راءفی پور که شما میگین در هر سخنرانی ای که میکنه چندبن نشان فراماسونری رو بازگو میکنه اما اگه به همین خوش سلیقه ها بادقت نگاه کنی میبینی که نه تنها قیافه ای که در حال حاظر در جهان نماد فراماسون هاست رو تقلید کرده بلکه خیلی از او نشان ها و علامت هاشون هم با افتخار میپوشه و حمل میکنه بدون اینکه بفهمه داره چیکار میکنه.
    فرمایش شما درسته عرف جامعه ولی ایران اینجوری نیستش من خط مشی این جور را قبول ندارم....
    حسین هستم 21 سالمه از تهران تا الان حدود25 طرح نظامی و 12 طرح عمرانی و 81 طرح فناوری اطلاعات ثبت کرده امو مدیر عامل موسسه تحقیقاتی ارزوی سمی

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)