دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 17

موضوع: کارناوال سگ کشی با کدام مجوز شرعی و عرفی؟!

کـــــــاربر فــــعال
    رشته تحصیلی
    اقتصاد
    ارسال تشکر
    21,844
    دریافت تشکر: 45,916
    قدرت امتیاز دهی
    82822
    Array
    Almas Parsi's: جدید94

down کارناوال سگ کشی با کدام مجوز شرعی و عرفی؟!

کارناوال سگ کشی توسط شهرداری رشت، با کدام مجوز شرعی و عرفی؟!

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا

بهتر است متولیانی که سودای سگ کشی در سر می پرورانند و همچون همیشه حذف موقت مشکل را بر حل همیشگی آن ترجیح می دهند، فکری برای حل مشکل کنند و شیوه های صحیح تری را انتخاب نمایند.

علی رمضانی کینچاه در شمال ما نوشت: اطلاعیه ای که چند روز پیش توسط شهرداری رشت صادر و ابتدا در وبسایت این سازمان و سپس در پایگاه های خبری استان منتشر شد، کوتاه بود و البته تکاندهنده! « شهرداری رشت در نظر دارد هدم سگ های ولگرد در محدوده منطقه دو را در مورخ ۱۴-۱۰-۹۳ از ساعت ۱ الی ۵ صبح به انجام برساند.

مسیرهای اجرایی: خیابان های امام- شریعتی- مطهری- رودبارتان- دانشسرا- لاکانی- حافظ- دباغیان- تختی- احسان بخش- منظریه- نامجو و کلیه مسیرها و کوچه های منشعب در محدوده آن منطقه».

به گزارش شمال ما، شهرداری رشت اولین شهرداری کشور نیست که بدون توجه به حق اولیه زندگی حیوانات، قصد راه انداختن کارناوال سگ کشی دارد.

پیش از این شهرداری هایی همچون تیریز، کرج و… نیز این بی راهه را رفته اند که موجبات خشم افکار عمومی و سپس برگزاری های تجمع های مردمی اعتراض آمیز نسبت به این عمل زشت و… را فراهم آوردند و در نهایت مجبور به عقب نشینی شدند.

بهتر است متولیانی که سودای سگ کشی در سر می پرورانند و همچون همیشه حذف موقت مشکل را بر حل همیشگی آن ترجیح می دهند، به جای نامهربانی و ترویج فرهنگ خشونت در شهر، فکری برای حل مشکل کنند و با استفاده از مشارکت عمومی، شیوه های صحیح تری را انتخاب نمایند.

کارشناسان، مقصر اصلی وجود سگ های شهری را عملکرد ضعیف شهرداری ها در جمع آوری ناصحیح زباله که منبع اصلی تغذیه این سگ هاست می دانند و برای حل این مشکل، محدودیت و سپس قطع منابع غذایی سگ های شهری را پیشنهاد می کنند که این مهم تنها با اصلاح سیستم دفع زباله و جمع آوری صحیح زباله از مناطق شهری فراهم می شود.

اصلاح سیستم دفع زباله و جمع آوری به موقع، صحیح و با دقت زباله علاوه بر اینکه باعث کاهش سگ های شهری می شود، در کاهش گربه های شهری و جوندگان موذی نظیر موش ها و حتی حشرات نیز موثر است و در واقع با یک تیر چند نشان زده می شود. همچنین با کنترل زباله ها جلوی تولد سگهای جدید نیز گرفته می شود و با واکسینه کردن سگ های موجود، اندک نگرانی شهروندان نیز در این خصوص مرتفع می شود.

در پایان خواندن حدیث زیر از کتاب «مفاتیح الحیاه» نوشته آیت الله جوادی آملی را به خودم و متولیان این امر توصیه می کنم تا شاید تلنگری باشد که اندکی بر رفتار خویش تامل نمائیم.

از پیامبر (ص) نقل شده که فرمودند: «در سفر معراج چون به بهشت می نگریستم زن گنه کاری را دیدم و از حالش پرسیدم، گفته شد وی از کنار سگی تشنه برلب چاهی می گذشت و برای سیراب کردن آن حیوان، چادر خود را به درون چاه آویخت و چون آب چاه به آن نفوذ کرد با فشردن آن بر دهان سگ، آن را سیراب کرد و خدا هم او را با این عمل آمرزید”.
    امید که خداوند منان از سر تقصیرات مان بگذرد.
    آمین....

منبع

2. 11 کاربر از پست مفید Almas Parsi سپاس کرده اند .

کـــــــاربر فــــعال
    رشته تحصیلی
    اقتصاد
    ارسال تشکر
    21,844
    دریافت تشکر: 45,916
    قدرت امتیاز دهی
    82822
    Array
    Almas Parsi's: جدید94

پیش فرض پاسخ : کارناوال سگ کشی با کدام مجوز شرعی و عرفی؟!

با سلام خدمت دوستان
    این هم موارد مشابه که متاسفانه بازتاب گسترده ای داره

کاش به حقوق حیوانات هم احترام بگذاریم

دعوت به سگ‌کشی در کلاردشت لغو شد

سگ کشی وحشیانه با گلوله؛ از ریختن آبروی کشور با لبخند تا تفریح سرباز ناجا با سگ کشی/ تصویری

سرنوشت حیوانات ولگرد چه می شود؟

مرگ با ترحم در انتظار سگهای ولگرد/ وقتی دیکته شهرداری پر غلط باشد

صرفا جهت اطلاع ! جولان سگ های ولگرد [شهری] در خیابان های کردکوی/ تصویر

سگ کشی وحشیانه با گلوله؛ از ریختن آبروی کشور با لبخند تا تفریح سرباز ناجا با سگ کشی/ تصویری

باز هم سگ کشی/ این بار در گیلان

خبر فوری !سگ کشی بی‌رحمانه در تبریز!/ تصویری

چند می‌گیری سگ بکشی؟! شهرداری مشهد برای کشتن هر سگ ۵۰ هزار تومان جایزه می‌دهد!

سگ‌کشی؛ شغلی با درآمد چند صد میلیون تومانی و بودجه میلیاردی!/ از البرز تا چهاردانگه و تبریز، تفنگ‌ها برای پول جان می‌گیرند

طرح سگ کشی شهرداری رامسر به قتل زن جوان منجر شد

ادامه سگ کشی شهرداری در تهران/ موش ها مسموم می شوند

سه میلیارد تومان هزینه و ۶۱۰۰۰ سگ کشته شده، آمار بی نتیجه سگ کشی در مشهد

هزینه هر گزش سگ‎های ولگرد، ۱۵ میلیون ریال!

ژستِ شیک و مد روزِ حمایت از محیط زیست و حیات وحش!

گزارش هافینگتون پست از پیکار موفق بانوی تبریزی با سگ کشی

پایان قطعی سگ کشی با سلاح گرم در تبریز

سگ کشی وحشیانه و بدوی پیمانکاران شهرداری/ تصویر +۱۶

ویرایش توسط Almas Parsi : 3rd January 2015 در ساعت 10:46 PM

4. 8 کاربر از پست مفید Almas Parsi سپاس کرده اند .

کاربر فعال سایت
    رشته تحصیلی
    ارشد ژنتیک ،کارشناسی میکروبیولوژی
    ارسال تشکر
    25,976
    دریافت تشکر: 13,088
    قدرت امتیاز دهی
    24668
    Array
    سونای's: جدید81

هنوز نفهمیدن این کار شرم اوره؟؟؟؟!!!!!

شهر بدون شهرداره! شهرداری اطلاعیه صادر میکنه! اخرش همین میشه !!!

چیکار کنم!!!!

ستاره ها نهفتم در اسمان ابري
    دلم گرفته اي دوست، هواي گريه با من

6. 3 کاربر از پست مفید سونای سپاس کرده اند .

همکار تالار مدیریت
    ارسال تشکر
    16,317
    دریافت تشکر: 15,586
    قدرت امتیاز دهی
    31281
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط سونای نمایش پست ها

هنوز نفهمیدن این کار شرم اوره؟؟؟؟!!!!!

شهر بدون شهرداره! شهرداری اطلاعیه صادر میکنه! اخرش همین میشه !!!

چیکار کنم!!!!
    به حقوق آدما احترام نمیذارن چه برسه به سگ
    اینجا دنیای ما انسانهاست."ان الانسان لفی خسر. الاالذین امنوا و عملواالصالحات"
    کودکانی که جز نفس پاک و بازی کودکانه چیزی نمیدانند را سر می برند .

دنیایی که به حیوانات خیلی بیشتر از انسانها اهمیت می دهد. دنیایی که غرب با انیمیشن هایش خیوانات را حمایت و در عمل کودکان پاک را سر می برد.
    حتی ماها خودمان از کودکانمان حمایت نکردیم.
    کودکانی که به زنحیر بسته شده شاهد بریده شدن سر والدینشان بودند.
    حالا چند تا سگ را چند تا احمق کشتند شد فاجعه؟
    کشتن هر موحودی که نفس می کشد گناه بزرگیست یقینن

الهی؛ تشنگی ام را در کسب علم و عملم را در آنچه رضایت توست قرار بده.
    آمین

8. 8 کاربر از پست مفید عبدالله91 سپاس کرده اند .

معاون بخش اختراعات
    اکانت شخصی
    نو آور
    ارسال تشکر
    227
    دریافت تشکر: 94
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

باید مدیران را از میان قشر با فرهنگ و شایسته گزینش کرد. اخیرا خواندم که در یاسوج، گوشت جانوران وحشی در معرض انقراض، به طور روزانه و با قیمت بین کیلوئی 40 تا 60 هزار تومان عرضه می شود و مشتریان آنها هم، بیشتر مدیران دولتی متمول هستند. محیط زیست هم گفته مناطق حفاظت شده یاسوج نیاز به دست کم 50 محیط بان دارد در حالیکه هم اکنون آنها فقط 4 نفر هستند. ضمنا سیستم دادگستری ما، هنگام درگیری محیط بانها با شکارچیان، معمولا طرف شکارچیان را می گیرد و می گوید ماموران حفاظت محیط زیست باید به شکارچیان دیه هم بدهند!

10. 7 کاربر از پست مفید معاون بخش اختراعات سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    ارسال تشکر
    1,164
    دریافت تشکر: 1,712
    قدرت امتیاز دهی
    874
    Array

قديما تو کوچه ما (يک چهار راه پايينتر) پر سگ بود من خيلي مي ترسيدم، به آدم حمله مي کردند، طرف خانه ما نمي آمدند و همان چهار راه پاييني بودند.
    بعضي مواقع هم به بچه ها يا سالمندان حمله کرده و گاز مي گرفتند، علاوه بر اينکه نجس بودند عامل بيماري هايي از قبيل هاري و ... هم بودند. ترس رواني هم که در افراد ايجاد مي کردند خود معظلي بود.
    بعضي مواقع از مدرسه که به خانه مي آمدم اگر يک سگ تو کوچه بود مجبور بودم کلي علاف بشوم تا برود يا از کسي کمک بگيرم، سگ هاي ولگرد بودند و مثل دهات نبود که سگ گله باشند و صاحب داشته باشند و فقط مواقع خطر و به غريبه ها پارس کنند و ...... تازه اگر بچه داشتند که ديگه هيچي! نمي دانم کوچه پاييني هامون چطور اونجا زندگي مي کردند!
    تازه خانه ما وسط تهران بود!
    اون موقع هم گاه گداري آنها را مي کشتند، ولي از يک دوراني همه آنها را کشتند و نفس راحتي کشيديم. امنيت رواني و بهداشتي خيلي بيشتر شد.
    خوب البته بحث حقوق حيوانات جاي خود ولي مواقعي هست که يک چيز به طور کنترل نشده در مي آيد و بايد به صورت ضربتي عمل کرد.
    در غير اين صورت اگر به صورت احساسي بخواهيم عمل کنيم ..... فکر کنم يک مقدار واقع بينانه نباشد.
    اگر افراطي بخواهيم عمل کنيم که ديگه نگو!!!!! مي شود گفت موشها هم حيوانند و حق حيات دارند، چرا آنها را مي کشند!
    البته اين نظر من است و کلا" خاطره خوبي از نابودي سگها که کابوس دوران کودکي من و خيلي از همبازي هاي معصوم دروان کودکي ام بودند دارم.
    [SIGPIC][/SIGPIC]

12. 5 کاربر از پست مفید علي پارسا سپاس کرده اند .

کاربر فعال سایت
    رشته تحصیلی
    ارسال تشکر
    25,976
    قدرت امتیاز دهی
    24668
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط عبدالله91 نمایش پست ها
    به حقوق آدما احترام نمیذارن چه برسه به سگ
    کودکانی که جز نفس پاک و بازی کودکانه چیزی نمیدانند را سر می برند .

دنیایی که به حیوانات خیلی بیشتر از انسانها اهمیت می دهد. دنیایی که غرب با انیمیشن هایش خیوانات را حمایت و در عمل کودکان پاک را سر می برد.

سلام اقا عبدالله ..
    شرمنده بابت دیر پاسخ دادنم...

صحبتای شما درست...اما اینطوری بیان میکنین برداشت درستی ازش نمیشه... اینجور مواقع بنظرم نباید اینارو مقایسه کرد !!! چون یکی رو بی اهمیت جلوه میدیم ...

چون یه عده سر میبرند ما سگ بکشیم عیبی نداره؟

هر دو بده... ظلم ظلمه...چه در حق انسان چه در حق حیوان... و از پاکی وجود ادم کم میکنه...

نه ! اینجا دنیای همه موجوداته...که ما اشرفش شدیم...اونم نه هر انسانی اشرف مخلوقات نیست..کسی که انسانیت داره اشرف مخلوقاته...
    بقای ما به بقای اکوسیستم مربوطه...و همه زنجیره وار بهم وصلیم...

وَ ما مِنْ دَابَّة فِي الاَْرْضِ وَ لا طائِر يَطِيرُ بِجَناحَيْهِ إِلاّ أُمَمٌ أَمْثالُكُمْ ما فَرَّطْنا فِي الْكِتابِ مِنْ شَيْء ثُمَّ إِلى رَبِّهِمْ يُحْشَرُونَ؛

هيچ جنبنده اى در زمين نيست و هيچ پرنده اى كه با دو بال خود پرواز مى كند، مگر اين كه امت هايى مانند شما هستند. ما هيچ چيز را در اين كتاب، فرو گذار نكرديم؛ سپس همگى به سوى پرودگارشان محشور مى شوند.

( البته تفاوت های ذاتی جای خود)

وَ كَأَيِّنْ مِنْ دَابَّة لا تَحْمِلُ رِزْقَهَا اللّهُ يَرْزُقُها وَ إِيّاكُمْ وَ هُوَ السَّمِيعُ الْعَلِيمُ؛ چه بسا جنبنده اى كه قدرت حمل روزى خود را ندارد، خداوند، او و شما را روزى مى دهد؛ و او شنوا و داناست.

پس حقوق اونها هم باید رعایت شه... تو اسلام خیلی روش تاکید شده...حتی به حفظ اکوسیستم اونقد تاکید شده و اونقد قوانین سخت و محکمی هست که هنوزم سازمان های جهانگردی همچین قانونی رو وضع نکردن....

بنابراین رحمت خدا شامل حال اونها هم هست... و این کم اهمیت نیست

اینکه پیامبر عشق و مهربانی (صلى الله عليه وآله) کلی درین مورد تاکید کردند... یعنی حیوونا شعور دارن..درک دارن... ترس رو حس میکنن...

فرمودند هر حیونی که به ناحق کشته شه اون دنیا از قاتل خودش شکایت میکنه..

مگه نه اینکه فرمودند شبا کمتر بیرون برید تا حشرات و موجودات ریز هم حتی ندانسته!!!!!! زیر پا نمیرن

مگه نه اینکه کسی پا رو گلوی گوسفند گذاشته بود و چاقو تیز میکرد..حضرت فرمودن دوبار داری میکشیش؟ تاکید کردن که نیکو ذبح کنین حیون نبینه چاقو تیز میکنی..سریع انجم بده

مگه نه اینکه کسی رو صدا زدن فرمودن با عصا گوسفندا رو نزن!!! با نرمی پس و پیششون کن
    مگه نه اینکه کسی حیوونشو گول زد که اب و دون داره تو لباسش و اینجوری حیون رو گرفت .. حضرت ص ناراحت شدن!!! و فرمودند چرا به حیون دروغ!!!!!! گفتی! چرا فریبش دادی ( این یعنی از حسرتی که اون حیون بعد از اینکه فهمید غذایی در کار نبوده پیامبر مهربانی ناراحت شدن!!! واقعا چطور میتونیم نسبت به این ظرایف بی تفاوت باشیم؟)

مگه نه اینکه مرغ رو بسته بودن تیر اندازی میکردن ..حضرت فرمودند خدا لعنتشان کند..

ایا دیدین تا حالا حضرت شکار رو توصیه کنند؟ حتی به شکارچیا کلی سفارش کردن شب تو لونه حیوون رو شکار نکنن..ارامششونو بهم نزن!

حتی توصیه شده که بدنبال شکار بره هر کی، از امور اخروی غافل میشه

همه ی اینا مستند تو اینترنت هست..خیلی هم بیشتر ازین موارد... سرچ کنین بهش میرسین

چطور درباره احادیث و ایات دیگه تدبر میکنیم و بروز میکنیم و نسبت میدیم به امورات دیگه... اینارو توش نباید تدبر کرد که نگاه اسلام و پیامبر رحمت ص چی هست؟

چطور گفته شده مشروب حرامه ..ما فکر کردیم گفتیم پس هرچی که به بدن اسیب بزنه حرامه

بعداز کنار اینا راحت میگذریم؟

دلیل نمیشه جایی کسی کاری کنه تاثیر بزاره رو عمل ما..
    هرچند من معتقدم...کسی که به حیوون ها اهمیت میده قطعا به انسان ها هم اهمیت میده...قطعا به طبیعت هم اهمیت میده... چون نهادینه شده در وجودش که بی تفاوت نباشه نسبت به چیزی حتی حیوون ها و طبیعت

اینا همونهایی هستن که روز تعطیل همه میرن گردش و طبیعت رو داغون میکنن.. اما اینا میرن و زباله های اونا رو جمع میکنن....

پس نمیتونین بگین نسبت به ادمها بی تفاوتند ... چون قطعا اینطور نخواهد بود ...

بریده شدن سر انسانها و ازار کودکان قطعا عملی زشت و نابخشودنی هست... کسی هم منکرش نیست ... و در حد توانمون و به روش های مختلف در اون مورد هم فریاد سر دادیم..

بله سگ کشی هم عملی زشت هست...

باز هم تاکید میکنم نباید مقایسه شه...

مگه وقتی رسول رحمت ص اینهمه تاکید کردن ازار و اذیت حیوونا کاری شیطانی هست... مگه وقتی حتی میفرمودند موورچه نکشیدو گنجشک نکشید و حتی غذا از دهنشون نباید گرفت... اون زمان به انسانها در جایی ظلم نشده بود...؟ قدرتمندان مگه بخاطر یه خطا زیر دستاشونو نمیکشتند؟

برده ها زجر نمیکشیدند؟ وقتیی پیامبر ص تاکید میکردن حیوون رو زندانی نکنین بدون غذا؟

یعنی باید بگیم پیامبر مهربانی ص اونا رو فراموش کردند و کشتن گنجشک و مورچه رو فاجعه دونستن!!!!؟

مگه وقتی با سپاه برا فتح مکه میرفتن... تو راه یه سگ به بچه هاش شیر میداد..مگه حضرت به یکی از یارا نفرمودند جلو این سگ بمون تا با گذر سپاه اذیت نشن و کسی بهشون ازار نرسونه؟

اونجا باید بگیم فتح مکه به این مهمی!حرکت اینهمه سپاه به این مهمی ... ترسیدن سگ و به تعویق افتادنِ شیرخوردنِ توله ها شد فاجعه؟؟ که پیامبرص براشون محافظ گذاشت؟

اونجا باید بگیم مگه قرار نبود خیلیا کشته و زخمی (شهید ) شن و خونواده هاشون بی سرپرست شن... ترسیدن سگ شد فاجعه؟! باید اینطور بگیم؟

پس آقا عبدالله هر چیزی جای خودش اهمیت فراوون داره.... خصوصا در اسلام حق ریز ترین چیز ها رعایت شده

نباید بخاطر چیز دیگه از چیز دیگه ای غفلت کنیم...

بله درست میفرمایید تمام این نوشته های من هم همین رو میرسونه....
    با این تفاوت که میگم در انتخاب جمله هامون هم باید اینا نشون داده شه...
    نه اینکه بخاطر ناراحتیمون چیزی بگیم که حتی به اشاره یا کنایه کم اهمیت جلوه داده شه.... البته من درک میکنم که بسیار از ظلمی که به بچه ها و انسانها داره میشه دل ازرده شدین که اینها رو گفتین... ولی حرفم اینه هر کدوم جای خودش اهمیت داره.. و نباید نسبت به هیچ چیزی بی تفاوت بود...

همونطور که رسول رحمت و مهربانی (صلى الله عليه وآله) هم ، در همون زمانی که به انسانها هم ظلم میشد ..کنار دفاع از حقوق اون انسانها ،از حقوق حیوانات هم دفاع میکردند ....

14. 5 کاربر از پست مفید سونای سپاس کرده اند .

کاربر فعال سایت
    رشته تحصیلی
    ارسال تشکر
    25,976
    قدرت امتیاز دهی
    24668
    Array

در مورد سگ کشی و اینکه باعث الودگی و اذیت هستن هم باید بگم که درست رفتار نکردیم...

اون حیوونا طبق ذاتشون عمل میکنن... بد دیدند بدی میکنن...

اما وفا و شناخت سگ غیر قابل انکار هست...

تو کوچه ی ما هم سگ های ولگرد گاهی میومدن... من دوره کارشناسی حدود 4 و نیم 5 صبح باید میرفتم دانشگاه...اون موقع این سگها رو میدیدم... همیشه راه خودم رو میرفتم ..هرگز هم کاری نداشتن...

چون ادمهای کوچه ما هم ازاری به سگ ها نمیرسوندن... سگ ها میدونستن ما براشون خطری نیستیم...

حتی یبار که دیرم شده بود حدود 7 صبح بدو بدو و مضطرب داشتم میرفتم...یکی ازینها از یه کوچه در اومد و من ناخداگاه بسیار از دیدنش خوشحال شدم و بهش خندیدم....( اون اونسمت کوچه بود من اینسمت) این سگ متوجه خنده من شد و مکث کرد و دم زد برام....!!!

منم دیدم انقد بچه خوبیه ساندویچمو باهاش تقسیم کردم...

کلا ادمهای کوچه ما ( البته بجز یکیشون که الان به رحمت خدا رفتن ) به نسبت بقیه..خوب هوای حیوونا رو داشتن و نتیجه خوبی هم گرفتیم

هر خونواده ای مدتی به حیوونی غذاا میدادن ... و دیگه عادت میکرد و نمیرفت... و میبردن به باغی و انباری و غیره ..اونجا عادتش میدادن...
    هم غذا داشت ..هم تو محیط بزرگی ازاد بود... هم تحت نظر دامپزشک محلی بود.. هم تا این حد بی رویه سگای مختلف تو شهر دور نمیزدن...و جفت گیری هم اینجوری به حداقل میرسید ... انتقال الودگی بقول دوستتان به حداقل میرسید ...

که انتقال الودگی الان توسط ماها بیشتره تا حیوونا...

اون حیون حتی موقع دفع یه چاله میکنه بعد روش خاک میریزه!!!!

تو شهر ما یه رودخونه زرجوب هست! که از اسمش پیداست ... حتی کسایی که 50 ساله هستن خاطرات شنا کردن و ظرف و لباس شستن دارن ازش...

الان مستقیم فاضلاب شهری میره توش و از چند متریش بخاطر بوی تعفنش نمیشه رد شد!!!

فاضلاب ما مستقیم تو نفسهامونه... بعد اون حیوون الودگی رو انتقال داده یا ما!

مورد بعدی طرح عقیم سازی سگ ها هست...که بابتش بودجه هم دادن... تا عقیم کننشون و تولید مثل کم شه و کنترل شده شن...

اما پول این سگ ها رو هم خوردن..............

جدای ازینها شلیک خلاف قانونه!!!!!!!!!!!!! باید زنده گیری یا عقیم سازی شن!!!!! شهرداریه بی شهرداره ما راحت خلاف قانون عمل کرد! هیچ کسم بازخواستتشون نکرد!!!!! به بهونه راحتی مردم!!!!
    راحتی که با زوزه ناشی از درد و ترس یه حیوون بی گناه و بی زبون باشه..چه ارزشی داره ....

بی کفایتی مسئولین هست! اینکه اسونترین بلکه جنایتکارانه ترین روش رو انتخاب کردن....

سگها مردم و محله ای رو اذیت کردن؟ باشه چهارتا کارشناس و دلسوز درین خصوص بفرستن اگه اوضاع رو درست نکردن من اسمم رو عوض میکنم....

نمیخوان پول از دستشون خارج شه..

کسی که این طرح رو داده ! و با این همه اعتراضات عاقل نشده.. الهی صندلی ای که اشغال کرده از وجودش خالی شه و به فرد لایقی تعلق بگیره....آمین و بس!
    ویرایش توسط سونای : 5th January 2015 در ساعت 12:22 PM

16. 6 کاربر از پست مفید سونای سپاس کرده اند .

همکار تالار مدیریت
    ارسال تشکر
    16,317
    دریافت تشکر: 15,586
    قدرت امتیاز دهی
    31281
    Array

.اما اینطوری بیان میکنین برداشت درستی ازش نمیشه
    علیک السلام و سلام علیک

چرا برداشت درستی ازش نمیشه؟ کجاش نامفهوم بوده؟ نامفهوم رو میپرسن. برداشت هر فردی با توجه به پیش زمینه ها و اطلاعات ذهنی و... خواننده هست.

اینجور مواقع بنظرم نباید اینارو مقایسه کرد
    میبخشین کجا بنده مقایسه کردم؟ کدوم قسمت از حرفای بنده معنای قیاس می دهد؟

چون یکی رو بی اهمیت جلوه میدیم ...
    بی اهمیت نه . یکی راحت تر از دیگری انجام میگیرد وقتی اولویت نادیده گرفته شود.به عبار بهتر وقتی گناه بزرگتری انجام گیرد گناه در مرتبه کوچکتر راحت تر انجام می شود.
    یقینن انسان کشی با حیوان کشی زمین تا آسمان فرق دارد مخصوصا اگه بهونه حفظ منافع مخصوصا بهداشت و... انسان در میان باشد.

چون یه عده سر میبرند ما سگ بکشیم عیبی نداره؟
    کجا بنده همچین حرفی زدم؟

ظلم ظلمه
    نه اینطوری که میفرمایین نیست. ظلم مراتب داره.

این جواب شما:
    ه ! اینجا دنیای همه موجوداته...

چه ارتباطی به این قسمتی از پست بنده که نقل قول فرمودین دارد؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط عبدالله91 نمایش پست ها
    کلمات و جملات پست بنده کاملا به هم مربوط هستند.
    نمیدونم چطور خواننده های محترم این کلمات و جملات رو جدا گانه طبق ذهنیت خودشون برداشت میکنند که هیچ ارتباطی با مفهوم پست بنده ندارد.
    خیلی واضح نوشته ام.
    اصلا جوابهایی که دادین در ارتباط با پست بنده نیستن.

میبخشین کاربران اینجا خیلی زود بدون منطق قضاوت میکنند. ینی جامعۀ ما اینطور شده که هر فردی هرطور که حسش در اون لحظه میگه برداشت میکنه.
    از همون لحظه ورودم با برخی از کاربرا به مشکل برخوردم حرفهایی شنیدم که تصمیم گرفتم هر فردی چیزی بگه بگم آره حق باتوست بنده حرف زدن بلد نیستم. اما این حقیقت نبود. افراد طبق قضاوتهای غلط خودشون حکم صادر میکنند عادت کردیم زود اونم بر اساس حس خودمون در اون لحظه قضاوت بکنیم.
    فردی که جملاتی را میخواند اگر برداشت غلط داشته باشد مشکل از نویسنده نیست. مشکل از خواننده هست که متوجه نشده و در مرتبۀ بعد بجای سوال و دریافت مفهوم مطلب به سراغ قضاوت رفته است.

ما ایرانیان از لحاظ روابط و روشهای درک همدیگه هزاران سال از غرب عقب هستیم متاسفانه؛ حتی اونایی که در داخل مذهب هستند بجز عدۀ اندکی.

همانطور که برا گرفتن گواهینامۀ رانندگی باید کلاس رفت و تمرین کرد باید برای روابط بهتر و ادراک درست تر اصولی را یاد بگیریم. چشم بسته و طبق احساسات فردی نمیشه روابط درستی ایجاد کرد.

حالا پست اولی که چنین برداشتی رو ایجاد کرده روابط جملاتش رو بهتون عرض میکنم.

بنده نوشتم:
    اینجا دنیای ما انسانهاست.
    بلافاصله پشت سرش آیۀ قرآن را آوردم تا بگم ما در زیانکاری و خسران دنیای خود را ساخته ایم
    "ان الانسان لفی خسر. الاالذین امنوا و عملواالصالحات"
    بعدش نوشتم بچه ها را می کشند.
    حالا کجای این پست بنده به معنی مجوز کشتن حیوانات هست؟تازه بنده تاکید کردم که کشتن هر موجودی که نفس میکشد گناه بزرگیست.
    دنیایی انسان ساخته و توش بچه میکشد آیا این دنیا حیوان نمی کشد؟مثه آب خوردن می کشد.

بعداز کنار اینا راحت میگذریم؟
    از حقوق حیوانات حرف زدن و ... اصلا به پست بنده مربوط نمیشد و کسی اینارو رد نکرده. ینی اصلا چنین مطلبی نبوده.
    حرف ما مشخص و واضح بوده.
    دنیایی که ما انسانها در زیانکاری ساختیم و توش بچه میکشیم کشتن سگ چیزی نیست. نه اینکه حیوان کشی مجاز باشد.
    تمامی حیوانات و زمین و دنیا و... برا انسان آفریده شده هست وقتی کودک انسان بکشیم حیوان کشی چیزی نیس. این قیاس نیست بلکه درد هست.
    اگه کشته شدن چند تا سگ ولگرد که نباید کشته میشدند فاجعه باشد سربریدن انسان بی نهایت فاجعه هست که خونها باید به جوش می اومد و افرادی که چنین میکنند در خشم ملت غرق میشدند.

کی نفرت خودشو در این سایت از این بچه کشی و... نشون داد؟
    حیوان اصلا قابل قیاس با انسان نیست که بنده بخوام این دو را مقایسه کنم.

کسی که به حیوون ها اهمیت میده قطعا به انسان ها هم اهمیت میده
    اصلا اینطور نبست. دنیای غرب به حیوونا خیلی اهمیت میدن. خیلی بیشتر از ماها. کسی نمیتونه اینو رد بکنه.
    سگ ها را به گردش می برند. به دیگر حیوانات خیلی میرسند. هیچ کسی نمی تواند دنیای غرب را متهم به رعایت نکردن حقوق حیوانات بکند. هر کسی رد بکند افراط کرده. ماها حتی به اندازه یک هزارم اونا به حیوانات اهمیت نمیدیم.
    اما اونا به انسانها اهمیت نمیدن.به انسانهایی که خارج از منافع خودشون هستند.
    در کشورهای آفریقایی سوءتغذیه غوغا میکند اما در کشورهایی برای حیوانات غذاها و میهمانی هایی میگیرند که ریخت و پاش در اوج هست. برا فروش اسلحه ها و تجهیزات جنگی ؛ جنگ راه می اندازند. گروههای تروریستی را مسلح میکنند تا بچه و زنان را بکشند و در کشوری ناامنی و رعب ایجاد بکنند.

ریده شدن سر انسانها و ازار کودکان قطعا عملی زشت و نابخشودنی هست... کسی هم منکرش نیست ... و در حد توانمون و به روش های مختلف در اون مورد هم فریاد سر دادیم..
    شما در چند جا وقتی خبر بریده شدن سر والدین و بچه ها و... رو خوندین مطلب اینچنینی و نفرت رو نشون دادین که در مورد چند تا سگ(که بنده هم میگم نباید کشته میشدند )چنین پستی دادین؟البته بنده اصلا قصد چنین بحثی را نداشته ام. اما پست شما تهمت به بنده بخاطر برداشت اشتباهتون هست برا همین این سوالو کردم و الا به بنده مربوط نمیشه که شما پست ارسال بکنین یا نکنین.

کاربران اینجا با قضاوتهای نادرست و برداشتهای غلطی که میکنند طوری حرف میزنند که واقعا به آدم برمیخوره و سکوت بهتر از همکلام شدن با برخی هاست.

تندرو بودن و افراط کاری شیوه و سبک ما ایرانیان هست.

اینجا میگم افرادی که میخونین برا ارتباط برقرار کردن و بحث و ... لازم هست که اصولی را یاد بگیرید. مطالبی که براتون نامفهوم بود بپرسین. بازخور بدین.

البته من درک میکنم که بسیار از ظلمی که به بچه ها و انسانها داره میشه دل ازرده شدین که اینها رو گفتین...
    نه این حرفتون به هیچ عنوان برا بنده نمیتونه قابل قبول باشه. هر برداشتی که خواستین کردین در آخر میفرمایین که درک میکنم و ...

تموم حرف بنده این بوده که در دنیای ما انسانها که کودک بی گناه کشته میشه کشتن حیوان راحت تر انجام میشه.

نه دنبال قیاس بوده ام و نه دنبال رد کردن حقوق حیوانات.

بنده هم مسلمان هستم. اندازه شما هم ندونم حداقل اندازه سرسوزن از حقوق حیوانات خبر دارم.

بنده به خیلی از حرفهایی که زدین جواب ندادم چون اصلا در ارتباط با پست بنده نیستن.

موفق و موید باشین
    ویرایش توسط عبدالله91 : 5th January 2015 در ساعت 07:19 PM

الهی؛ تشنگی ام را در کسب علم و عملم را در آنچه رضایت توست قرار بده.
    آمین

18. 4 کاربر از پست مفید عبدالله91 سپاس کرده اند .

همکار تالار سایر موضوعات علمی و عمومی
    رشته تحصیلی
    مهندسی کامپیوتر(نرم افزار)
    ارسال تشکر
    810
    دریافت تشکر: 975
    قدرت امتیاز دهی
    1190
    Array
    Client's: جدید8

نقل قول نوشته اصلی توسط Almas Parsi نمایش پست ها
    کارناوال سگ کشی با کدام مجوز شرعی و عرفی؟!
    بهتر است به فکر ارایه دادن راه حل های اصولی که در آن ارزش هایی که انسانیت در آن دخیل هستند، بود...خداوند جهان و ماسوا را بر اساس نظمی انکار ناپذیر و فوق العاده آفریده...حال اینکه ما انسان ها با افکار و عملکرد نادرست، موجبات بر هم زنندگی این نظم را فراهم میکنیم ،این ما هستیم که باید در افکار و اعمالمان تغییر ایجاد کنیم ....

از بین بردن و نابود کردن هر آنچه که از تعادل خارج شده که راه حل عقلانی نیست.

از طرفی دیگر، سگ حیوانی موزی نیست.
    سگ حیوانی بسیار باهوش، تربیت پذیر، و بسیار باوفا هست.
    وحشی هست ولی با قابلیت آموزش پذیری، نجس هست ، برای انجام اعمال شرعی که البته باید رعایت شود، حامل بیماری هست و آلوده که می توان واکسینه شود و بررسی دوره ای، از این نظر هم می بایست رعایت مسایل بهداشتی صورت پذیرد...

و البته ولگرد بودنش در مناطق مسکونی و شهری اصلا پسندیده نیست و مشکلات بهداشتی و روانی و امنیتی را به همراه دارد.
    ولی می توان با
    ارایه راه حل های مناسب و علمی و روش های دقیق بر میزان زاد و ولد این حیوانات کنترل هایی صورت پذیرد و محل هایی را برای جمع آوری و نگهداری و آموزش این حیوانات جهت کاربرد های خاص (امنیتی و تجسس) تعبیه گردد که مطمئنا از این راه هزینه خود را بدست می آورند.

نقل قول نوشته اصلی توسط معاون بخش اختراعات نمایش پست ها
    باید مدیران را از میان قشر با فرهنگ و شایسته گزینش کرد

چرا عملکرد و تصمیمات اساسی ما در تمام بخش ها :مدیریت شهری ، میراث فرهنگی، امور سیاسی، ورزشی، آموزشی و پرورشی و .... دچار مشکل هست ؟

آیا به این خاطرنیست که ما مدیر با افکار و منش مدیریتی تربیت نمی کنیم ؟!!!
    هر کسی که شد، در سمت مدیریت قرار می دهیم!

نقل قول نوشته اصلی توسط علي پارسا نمایش پست ها
    قديما تو کوچه ما (يک چهار راه پايينتر) پر سگ بود من خيلي مي ترسيدم، به آدم حمله مي کردند،

حال نکته آموزشی این متن :
    اگر متوجه شدین یک سگ در حال حمله ور شدن به شما یا فرد دیگری هست یا چپ چپ به شما نگاه می کند، نترسید و دست و پایتان را گم نکنید،
    در چنین شرایطی کافیست به جای اینکه دست و جیغ و هورا بکشید و فرار کنید، در مقابل سگ بنشینید(نه چهار زانو !) به حالت آمادگی برای دویدن و یا روی دوزانو همانند معتادان.

اینجاست که سگ از شما ترسیده و اگر پا به فرار نگذارد، حمله هم نمی کند و راهش را همانند یه بچه سگ خوب می گیرد و می رود و پشت سرش را هم نگاه نمی کند.

این نکته را وقتی کودکی 4 ساله بودم و سگی دُم بریده در ظفر دنبالم افتاد آموزش دیدم و تا به اکنون چند بار در چنین شرایطی قرار گرفته تجربه کردم و می بینید که زنده و سالم در حضورتان هستم...
    یکبار امتحانش می ارزد... یا برای همیشه می توانید بر ترستان در مقابل حیوانات وحشی غلبه کنین و حافظ خود و اطرافیانتان باشید یا اینکه همه مان فقط یکبار میمیریم دیگر...غیر از این است !

ویرایش توسط Client : 5th January 2015 در ساعت 08:52 PM
    یا به اندازه تلاشت آرزو کن یا به اندازه آرزوهایت تلاش.

20. 5 کاربر از پست مفید Client سپاس کرده اند .

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)