دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 4 از 4 نخستنخست 1234
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 40

موضوع: نکات مهم و کاربردی برای پیاده روی زیارت اربعین

دوست جدید
    رشته تحصیلی
    کامپیوتر
    ارسال تشکر
    23
    دریافت تشکر: 372
    قدرت امتیاز دهی
    196
    Array
    محمد حسین بابایی فرد's: جدید145

پیش فرض پاسخ : نکات مهم و کاربردی برای پیاده روی زیارت اربعین

نقل قول نوشته اصلی توسط لبخندیاس نمایش پست ها
    فرمایش شما یعنی اشراف به مباحث تاریخی و حکومتی اون دوره از ابعاد مختلف رو دارید الحمدلله
    پس منتظر مطالب تون تو این زمینه ها هستم
    لطفا تو شرح مباحثات تون این مولفه ها رو هم بگنجونید:
    هدف ، مقصد ، شرایط فرد و جامعه ، راهکارهای پیشنهادی ، عملکرد ، بازخورد جمعی و فردی
    جواب بالا قانع کننده نبود براتون؟

2. کاربرانی که از پست مفید محمد حسین بابایی فرد سپاس کرده اند.

همکار تالار علوم تربیتی
    رشته تحصیلی
    علوم تربیتی
    ارسال تشکر
    984
    دریافت تشکر: 1,153
    قدرت امتیاز دهی
    6804
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط محمد حسین بابایی فرد نمایش پست ها
    شرایط الان مد نظرتون هست یا اون موقع؟
    اون موقع اگر بودم به جا قطع شدن دستام فرهنگ حسین رو به بقیه معرفی میکردم.
    الان هم همینه اول نماز حسین بعد عزای حسین اول خوب بودن بعد مهم بودن اول مفید بودن بعد مسئول بودن
    به نظر شما چقدر از اون افرادی که دستشون قطع شد کاملا راه حسین رو فهمیده بودن من ادعا نمیکنم راه حسین رو میرم من میگم حسینی بودن سخته ولی باید تلاش کرد تا این راه رو به بقیه فهموند نه این که دستت رو قطع کنی اگر اونا که دست قطع میکردن کارشون درست بود پس ایناهم کارشون درسته

خواهرم فارغ از هر دین و آیین مهربانی را بیاموز
    هشدار! خرافه، همیشه با لباس تقدس مذهبی و روایات جعلی خودش را در ذهنمان فرو می کند.
    خوب
    پست تون رو ویرایش کردین
    در ادامه به گفت وگوهامون می پردازیم
    یکی یکی و خط به خط میریم جلو :
    فرمودین فرهنگ حسینی رو معرفی میکردین : تو اون شرایط چطور میشد این فرهنگ رو جا انداخت ؟
    تصور کنید شما از عصر عاشورا به بعد ( قبلش رو کار نداریم فعلا ) تشریف دارین برای معرفی این خاندان و فرهنگ سازی
    چند تا بهمون راهکار نشون بدین بعد با هم بررسی کنیم ببینیم آیا اون پیشنهادات شما با توجه به موقعیت سیاسی وحکومتی اجرایی میتونست بشه یا خیر ؟
    http://kelaseavaleyas.blogfa.com/

مرا این جا هم می توانید پیدا کنید
    http://forum.rahe-eshgh.ir/

4. کاربرانی که از پست مفید *خانم معلم * سپاس کرده اند.

دوست جدید
    رشته تحصیلی
    کامپیوتر
    ارسال تشکر
    23
    قدرت امتیاز دهی
    196
    Array

تو اون شرایط چطور میشد این فرهنگ رو جا انداخت ؟
    همون طور که میدونید در اون دوره خفقان کامل بود مثل زمان شاه در زمان شاه فداکاری های بسیاری صورت گرفت اما در کنارش خیلی کارهای فرهنگی انجام شد امام خمینی وقتی گفتن سربازان من در گهواره ها هستن به نظر شما منظورش چی بود نسل چیز خیلی مهمی هست ما میتونیم نسلمون رو طوری تربیت کنیم که بشه 1000 تا یار امام حسین ولی روشنفکر به وجود بیاد ویا 10000000 تا نسل عاشق امام حسین ولی بدون فکر ، چند نفر به امام حسین نامه فرستادن چن نفر پشت مسلم نماز خوندن یا قبل ترش حتما میدونید که تمام خوارج حافظان قرآن بودن کمترین کار ممکن این هست که فرزندشون رو حسینی روشنفکر بکنن خودت فکر کن امام حسین میخواست دستشون قطع بشه یا فکرشون باز ؟

6. 3 کاربر از پست مفید محمد حسین بابایی فرد سپاس کرده اند .

دوست جدید
    رشته تحصیلی
    کامپیوتر
    ارسال تشکر
    23
    قدرت امتیاز دهی
    196
    Array

دوبار جواب نوشتم ولی حذف کردم چون اصراری برای قبولوندن چیزی به کسی ندارم روزتون خوش.
    ویرایش توسط محمد حسین بابایی فرد : 28th November 2014 در ساعت 12:08 PM

8. 2 کاربر از پست مفید محمد حسین بابایی فرد سپاس کرده اند .

همکار تالار علوم تربیتی
    رشته تحصیلی
    علوم تربیتی
    ارسال تشکر
    984
    قدرت امتیاز دهی
    6804
    Array

فرمایش شما یعنی اشراف به مباحث تاریخی و حکومتی اون دوره از ابعاد مختلف رو دارید الحمدلله
    پس منتظر مطالب تون تو این زمینه ها هستم
    لطفا تو شرح مباحثات تون این مولفه ها رو هم بگنجونید:
    هدف ، مقصد ، شرایط فرد و جامعه ، راهکارهای پیشنهادی ، عملکرد ، بازخورد جمعی و فردی
    [/QUOTE] محمد حسین بابایی فرد

شرایط الان مد نظرتون هست یا اون موقع؟
    اون موقع اگر بودم به جا قطع شدن دستام فرهنگ حسین رو به بقیه معرفی میکردم.
    الان هم همینه اول نماز حسین بعد عزای حسین اول خوب بودن بعد مهم بودن اول مفید بودن بعد مسئول بودن
    به نظر شما چقدر از اون افرادی که دستشون قطع شد کاملا راه حسین رو فهمیده بودن من ادعا نمیکنم راه حسین رو میرم من میگم حسینی بودن سخته ولی باید تلاش کرد تا این راه رو به بقیه فهموند نه این که دستت رو قطع کنی اگر اونا که دست قطع میکردن کارشون درست بود پس ایناهم کارشون درسته

خواهرم فارغ از هر دین و آیین مهربانی را بیاموز
    هشدار! خرافه، همیشه با لباس تقدس مذهبی و روایات جعلی خودش را در ذهنمان فرو می کند. [/QUOTE]

جواب بالا قانع کننده نبود براتون؟
    با توجه به روند صحبت ها اگه یه فردی یه همچین پاسخی رو مرقوم میکرد می پذیرفتید ؟
    قرار شده بود رو ملاک های منطقی صحبت مون رو ادامه بدیم

همون طور که میدونید در اون دوره خفقان کامل بود مثل زمان شاه در زمان شاه فداکاری های بسیاری صورت گرفت اما در کنارش خیلی کارهای فرهنگی انجام شد امام خمینی وقتی گفتن سربازان من در گهواره ها هستن به نظر شما منظورش چی بود نسل چیز خیلی مهمی هست ما میتونیم نسلمون رو طوری تربیت کنیم که بشه 1000 تا یار امام حسین ولی روشنفکر به وجود بیاد ویا 10000000 تا نسل عاشق امام حسین ولی بدون فکر ، چند نفر به امام حسین نامه فرستادن چن نفر پشت مسلم نماز خوندن یا قبل ترش حتما میدونید که تمام خوارج حافظان قرآن بودن کمترین کار ممکن این هست که فرزندشون رو حسینی روشنفکر بکنن خودت فکر کن امام حسین میخواست دستشون قطع بشه یا فکرشون باز ؟
    دوبار جواب نوشتم ولی حذف کردم چون اصراری برای قبولوندن چیزی به کسی ندارم روزتون خوش.

ببینم گل پسر مگه ما این جا داریم صحبت می کنیم که یکی توجیه کنه و یکی توجیه شه ؟
    داریم با هم صحبت می کنیم تا هر دومون با مطالعه و فکر اطلاعات وآگاهی هامون رو ارتقا بدیم

10. 3 کاربر از پست مفید *خانم معلم * سپاس کرده اند .

دوست جدید
    رشته تحصیلی
    شیمی معدنی
    ارسال تشکر
    422
    دریافت تشکر: 232
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط طلیعه طلا نمایش پست ها
    [/indent]
    سلام جناب پارسا
    عذر تاخیر ( امتحانات سنگین میان ترم دارم فرصت حضور به موقع نبود )
    خیلی ممنون از حضورتون توی تاپیک ...
    صحبت شما کاملا درسته . بله خدا فرموده حفظ جان از خطرات بر هر کسی واجبه ...

ولی به علت تفاوتی که در سبک و نوع حرکت و شرایط خاص امام حسین علیه السلام بود ، معصومین و بزرگان ما اجازه زیارت با وجود شرایط خطر رو ( به جهت پایداری موارد و مصالحی ) دادن که علاوه بر روایت ها، داستان ها و احکام فقهی وارده صحه بر این مطلب میذارن

قسمت دوم نوشته تون ، عرض من نبود . اگه منصفانه متن رو مطالعه کرده باشید چند تا روایت با منبع معرفی کرده بودم !

چون با شریف تا حالا برخوردی نداشتم جهت آشنایی مراجعه به پروفایل تون کردم و پست تون رو که یه روز بعد از درج این صفحه گذاشته بودین رو به طور تصادفی مطالعه کردم .
    خوبه به حرف هایی که می زنیم عامل باشیم (این قسمت رو برای یاد آوری خودمم نوشتم )
    سلام. ممنون. عذر تقصیر جهت تاخیر. منم امتحانداشتم- در مورد منبع من ندیدم معذرت میخام .اتفاقا وقتی داشتم مطلب و میذاشتم باخودم گفتم محکومت خواهند کرد به خاطر مطلب روز قبلت و حال خودت رعایت نمیکنی ... ولی هدف من نوشتن حدیث نبود برداشت خودم بود که بعید میدونم رو کره خاکی کسی ندونه دروغ بده و احتیاجی به ذکر دقیق حدیث ندیدم...مبحثم تفکراتی ااز ... بود. و نظر خودم و گفتم.

درکل بحث راجب این مسایل چیز خوبیه وباعث به وجود اومدن تفکر میشه و مثبته و نباید ناراحت بشید

اما به نظرم برداشت شما از حدیثی که نوشتین اشتباهه (البته به همه احادیثم به جنبه قطعی نگاه نکنیم بهتره چون شاید جعلی باشه وعقل و قران رو باید مد نظر داشت) چون اگه درست نوشته باشیدش وقتیه که طرف رفته زیارت و واسش اتفاقی پیش بیاد اون پاداشهارو میگیره نه اینکه وقتی میدونی الان داعش داره گردن میزنه پاشی بری اونجا و بکشنت و بری بهشت.(بزرگان ماهم اشتباه میکنن همون طور که ما). فیلم مسافری از ری رو اگه ندیدید توصیه میکنم حتما ببینید . حرف زیاد دارم ولی بهتر میدونم فیلم رو ببینید تا قضیه جنبه شخصی پیدا نکنه.
    خودتونم اخرش خیلی خوب گفتینکه برو پشت بام و بگو سلام بر حسین(ع).

ممنون.

ویرایش توسط parsa_1988 : 29th November 2014 در ساعت 12:33 PM

12. 5 کاربر از پست مفید parsa_1988 سپاس کرده اند .

یار همراه
    ارسال تشکر
    4,020
    دریافت تشکر: 6,802
    قدرت امتیاز دهی
    8985
    Array
    312's: جدید84

Lightbulb پاسخ : نکات مهم و کاربردی برای پیاده روی زیارت اربعین

برای دومین سال متوالی؛

معلول عاشق، بر روی دو زانو، در راه کربلا + تصاویر

1393, 11 آذر 3:20 بعد از ظهر
    • کد خبر : 655488
    • منبع : ابنا

برای دومین سال متوالی یکی از شهروندان عراقی که با معلولیت حرکتی مادرزادی مواجه است با عزمی آهنین در حال حرکت به سوی کربلای معلی است.
    به گزارش خبرگزاری اهل‌بیت(ع) ـ ابنا ـ «داخل خدم» مردی از اهالی شهرستان الکحلاء از توابع استان میسان در جنوب عراق است که علیرغم معلولیت حرکتی مادرزادی که با آن مواجه است، پای در راهی بس سخت و طاق فرسا می‌نهد تا به جهان بگوید که دیوانه عشق حسین(ع) است.

وی که سال‌ گذشته نیز در این ایام به کربلای معلی رفته است امسال نیز روی دو زانوی خود در حال حرکت به باب القبله حسین(ع) است تا ارادتش را به مولای بی‌سر و کفنش اثبات نماید. این عاشق حسینی در منطقه البتیره در ۳۰۰ کیلومتری جنوب کربلا با عزمی آهنین در حال حرکت به سوی کربلا است.

این مسیر برای افراد سالم بیش از ۸ روز بطول می‌انجامد. حال باید پرسید این مرد عاشق تا چند روز دیگر به جوار مولایش حضرت سیدالشهداء(ع) خواهد رسید؟
    آقای داخل خدم که هرگونه کمکی را رد می‌نماید در پاسخ دلیل حرکتش به سوی کربلای معلی در یک جمله گفت:

همین بس که مقصد حسین(ع) است.

خيانت فــقـر مي آورد

14. 4 کاربر از پست مفید 312 سپاس کرده اند .

همکار تالار علوم تربیتی
    رشته تحصیلی
    علوم تربیتی
    ارسال تشکر
    984
    قدرت امتیاز دهی
    6804
    Array

بیش از چهل هزار قدم به نیابت در طی یک روز ثبت نام

به گزارش سایت اربعین تا کنون و در مدت فقط ۲۴ ساعت بیش از سه هزار نائب پیاده روی اربعین در طرح “۱۴ قدم به نیابت” شرکت کرده اند که بدینوسیله از این زائرین بزرگوار تشکر می کنیم.

به دنبال استقبال بی نظیر زائرین محترم از طرح “۱۴ قدم به نیابت” از تمام هموطنان عزیز (غیر زائر) درخواست می شود در این طرح معنوی شرکت کنند و برای دوستان و اشنایان و حتی رفتگان خود به شرط انجام عمل خیر برای زائرین بزرگوار نائب پیاده روی بگیرند. قدم هایی که به فرموده ی حضرت صادق علیه السلام هر کدام هزار حسنه دارد، هزار گناه را پاک می کند و هزار مرتبه درجه ی فرد را بالا می برد.

لازم به ذکر است که به جز افرادی که در این طرح ثبت نام کرده اند دوستان ایرانی یکی از موکب های واقع در مسیر پیاده روی نیز با دریافت اطلاعات نیابت ها برای دوستان بزرگوار متقاضی نائب می گیرند. مدیران دیگر موکب های ایرانی نیز می توانند از طریق صفحه تماس سایت اعلام آمادگی کنند برای همکاری در طرح و گرفتن نائب پیاده روی.

زائرین و دوستان بزرگوار می توانند برای ثبت نام “به عنوان نائب” یا برای “درخواست نائب” از اینجا اقدام کنید، کلیک کنید.

16. 4 کاربر از پست مفید *خانم معلم * سپاس کرده اند .

همکار تالار علوم تربیتی
    رشته تحصیلی
    علوم تربیتی
    ارسال تشکر
    984
    قدرت امتیاز دهی
    6804
    Array

آیت‌الله نوری همدانی عنوان کرد:
    در روزنامه انگلیسی نوشته شده که زیارت اربعین حسینی خطرناک‌ترین تهدید برای غرب است، زیرا پنج برابر حجاج جمعیت در آن مکان تجمع می‌کنند و در دنیا چنین مجمعی نداریم.

آیت‌الله نوری همدانی یادآور شد: چنین تجمعی در هیچ مکانی سابقه نداشته که در یک روز چنین جمعیتی تجمع کنند، بنابراین این امر نشاندهنده قدرت ولایی اسلام است.
    وی خاطرنشان کرد: حتی در سر راه این زائران خطراتی وجود دارد ولی آنها در عین حال که می‌دانند که این سفر چه خطراتی دارد، در این مکان جمع می‌شوند.

18. 4 کاربر از پست مفید *خانم معلم * سپاس کرده اند .

همکار تالار علوم تربیتی
    رشته تحصیلی
    علوم تربیتی
    ارسال تشکر
    984
    قدرت امتیاز دهی
    6804
    Array

قبول باشه ... کاش میشد ما هم تواین حرکت ! باشیم

پیاده روی اربعین حسینی

قصه ی غریبی است کربلا که هر بار میخوانیش تازه تر و داغ خیز تراست
    روایت شگفتی است که تنها با گوش های عطش بارت و گونه های خیس و لبان ترک بسته بازگوست
    قصه ی عشق است
    اربعین که هر بار می شنوی حجره ای تازه به تماشای انسان می گشاید.

http://www.aviny.com/clip/mazhabi/clip-moharram/arbayin/arbayin.aspx

20. 5 کاربر از پست مفید *خانم معلم * سپاس کرده اند .

صفحه 4 از 4 نخستنخست 1234

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)