دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: کی روش: به بازیکنانم گفتم زمین را بجوند

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    مکانیک
    ارسال تشکر
    3,410
    دریافت تشکر: 5,648
    قدرت امتیاز دهی
    4008
    Array

Smile کی روش: به بازیکنانم گفتم زمین را بجوند

کی روش، سرمربی تیم ملی فوتبال ایران، گفت: من از رویارویی با تیم ملی کره جنوبی خوشحالم؛ من و کره‌ ای‌ ها، اشتباه هایی در بازی های گذشته داشته ایم. «اگر فولام بتواند منچستر را شکست بدهد، این نشان می‌دهد که فوتبال زیباست و به روز بازی بستگی دارد.»

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، کارلوس کی‌ روش، در نشست خبری پیش از دیدار دوستانه تیم‌ های ایران و کره‌ جنوبی گفت: خیلی خوشحالم که مقابل کره‌ جنوبی قرار می‌ گیریم. این تیم در کنار ژاپن، از تیم‌ های قوی آسیاست. فرصت این را نداشتیم که بازی دوستانه مقابل پاراگوئه و کاستاریکا داشته باشیم، اما فرصت خوبی است که محک خوبی مقابل کره‌ جنوبی بخوریم.

وی درباره اینکه سرمربی کره‌ جنوبی معتقد بوده ایران تیم اول آسیاست و تیم خود را مقتدر نمی‌ دانست، افزود: این به زاویه‌ ای مربوط می‌شود که سوال را بررسی کنیم. از نگاه رنکینگ و امتیازات که خیلی حائز اهمیت نیست، ایران اول است؛ در فوتبال، واقعیت مهم است. واقعیات برمی‌گردد به عملکرد کره‌ جنوبی در جام‌ های جهانی گذشته و تعداد بازیکنان کره‌ ای حاضر در آلمان و انگلیس که این واقعیات فوتبال است.

سرمربی تیم ملی افزود: به همین منظور، ایران مقابل کره‌ جنوبی قرار می‌ گیرد تا در این دیدار، از بعد بازیکن و تیمی بتوانیم پیشرفت کنیم.

کی‌ روش درباره اینکه آیا از بازیکنان جوان استفاده می‌ کند یا نه؟، گفت: در این دیدار، مطمئنا گروهی از بازیکنان را در اختیار داریم که در جام جهانی حضور داشتند و در جام ملت‌ های آسیا هم از همین 13-14 بازیکن استفاده خواهیم کرد. در نهایت نمی‌توانم این فرصت را از دست بدهم تا از بازیکنانی که در جام جهانی بازی کردند، استفاده نکنم.

سرمربی پرتغالی افزود: از سوی دیگر، به بازیکنان دیگر هم فرصت می دهم و این فرصت را غنیمت می شمارم. باید صبر کنیم و ببینیم بازی فردا چگونه جریان پیدا می‌کند.

وی تاکید کرد: باید به بازیکنان جوانی چون پورعلی‌گنجی، رفیعی، جهان بخش و آزمون، این فرصت را بدهیم، زیرا بازی‌های مهم‌ تر مقابل قطر، امارات و بحرین خواهد بود. غفوری را داریم، اگر امکانش باشد به این بازیکنان هم فرصت می‌دهم تا در این دیدار حاضر شوند.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران درباره اینکه این بازی گرچه دوستانه است، اما رسانه‌‌ها معتقدند بازی حیثیتی است، گفت: فردا دوتیم ایران و کره‌جنوبی برابر هم قرار می‌گیرند و هر دو تیم به این نتیجه رسیده‌اند که باید برای جام ملت‌های آسیا خود را آماده کنند. در هر دو بازی گذشته که برگزار کردیم، بازی‌های بسیار حساسی بودند. گذشته‌ ها دیگر گذشته؛ در فوتبال، هیچ وقت 2 بازی شبیه همدیگر نیست. منصفانه است که بگویم در دیدار گذشته، سرمربی کره‌ جنوبی دچار اشتباه هایی شد؛ البته شخص من در کنار بازیکنان ایران و کره‌ جنوبی اشتباه هایی داشتیم، اما هم‌اکنون دو تیم دست در دست هم دادند تا برای آماده ‌سازی تیم را مهیا کنیم. باز هم تکرار می‌کنم علت اینکه پذیرفتیم مقابل کره‌جنوبی بازی کنیم این است که برای پیشرفت باید با چنین تیم‌ هایی بازی کنیم؛ در غیر این صورت نمی‌ توانیم پیشرفت کنیم.

سرمربی تیم ملی ایران، در پاسخ به سوال خبرنگار کره‌ای مبنی بر اینکه اتفاق هایی که در 2 بازی گذشته افتاد، باعث شد تا خبرنگاران و هواداران علاقه زیادی به سرمربی ایران و تیم ایران نداشته باشند، اما شما گفتید که دو کشور با هدف همکاری دست به دست هم داده‌اند، افزود: بار دیگر تکرار می‌کنم اتفاق های 2 بازی گذشته برای گذشته است و نمی‌توانم درباره آن صحبت کنم. همان طور که می‌ دانید، اتفاق های آن بازی به این منجر شد که هواداران کره‌ای برای محروم کردن ایران دست به کار شوند، اما فیفا پس از بررسی این موضوع، هیچ شک و شبهه‌ ای پیدا نکردند تا بخواهند بنده یا تیم ملی را محروم کنند. برای شخص بنده که 34 سال تجربه دارم، فوتبال جای جنگ نیست؛ بازی‌ای است که دو تیم حرفه‌ای بازی کنند تا سرگرمی به تماشاگران برسد.

کی روش افزود: خودم در آن برهه راضی نبودم و فکر می‌کنم سرمربی وقت کره‌ای هم نباید از رفتارش راضی باشد. عللی که ما امروز کنار هم هستیم، خیلی ساده است در درجه اول اتفاقات گذشته نباید تکرار شود. مطمئن هستم مقامات هر دو فدراسیون و کادرفنی جدید کره‌جنوبی و مخصوصا بازیکنان در بازی فردا باعث رضایت و خوشحالی هواداران شود.

کی‌روش درباره اینکه پیش‌ بینی می‌ کند کره‌ جنوبی با توجه به آماده‌ سازی‌اش در جام ملت‌ها موفق‌ تر باشد یا ما، گفت: چطور می توانم از این موضوع خبر داشته باشم. وضع ما با منابعی که در اختیار داریم و مشکلاتی که وجود دارد، قابل مقایسه با کره جنوبی نیست. همان طور که می‌ دانید آنها بازی‌ های تدارکاتی خوبی داشتند که برای ما این طور نبوده. زمین‌های خوبی هم ما در اختیار نداریم. بنابراین نمی‌ توانیم این دو کشور را با یکدیگر مقایسه کنیم. سعی کردیم به کره جنوبی بهترین زمین را بدهیم. در هر صورت، این داشته‌های ماست. با این داشته‌ ها و منابعی که داریم، موفقیت بیشتر شبیه شعبده‌ بازی است، اما ما سعی می‌کنیم این کار را انجام دهیم.

سرمربی تیم فوتبال ایران درباره اینکه آیا فکر می کند کره جنوبی موفق‌تر باشد یا ایران با توجه به این منابعی که می‌گوید یادآور شد: حتما باید به این موضوع اشاره کنیم که فوتبال زیباترین و پرطرفدارترین رشته جهان است. در روز بازی فرقی نمی‌کند که چه تیمی مقابل چه تیمی قرار بگیرد؛ اگر سویا مقابل رئال به برتری برسد و یا در انگلیس فولام بتواند منچستر را شکست بدهد، این نشان می‌دهد که فوتبال زیباست و به روز بازی بستگی دارد.

وی افزود: فقط به بازیکنانم یک مطلب را می‌گویم که در مقابل تیم‌هایی مثل کره‌جنوبی، نیجریه و ژاپن باید زمین را بجوند و چمن را بخورند. ما می‌دانیم امروز چه کاری کردیم؟!؟ تک تک بازیکنان و خودم، یک مقدار از چمن ورزشگاه را خوردیم و مزه مزه کردیم، اتفاقا چمن هم خوشمزه بود و آماده هستیم تا در دیدار فردا بتوانیم بهترین عملکرد را داشته باشیم.

قرار بود جواد نکونام هم در نشست خبری حضور داشته باشد که حضور پیدا نکرد.
    [

2. کاربرانی که از پست مفید farhad_jomand سپاس کرده اند.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)