دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 23

موضوع: آیا میدانید های تاریخ حکومت کوروش

دوست جدید
    رشته تحصیلی
    کامپیوتر
    ارسال تشکر
    23
    دریافت تشکر: 372
    قدرت امتیاز دهی
    196
    Array
    محمد حسین بابایی فرد's: جدید145

Post آیا میدانید های تاریخ حکومت کوروش

آیا میدانید : حذف بخش هخامنشی از کتاب تاریخ به تصویب رسید ؟

آیا میدانید : فرزندان ما دیگر حتی اسم کوروش کبیر را نمیشناسند ؟

ـ آیا میدانید : 29 اکتبر روز جهانی کوروش کبیر است و این روز فقط در تقویم ایران نیست؟

ـ آیا میدانید : چند سال دیگر ، با نابودی کامل تخت جمشید باید سپاسگذار کشورهایی چون فرانسه باشیم که چندی از تخت جمشید را در موزه های خود حفظ کردند

ـ آیا میدانید: اولین سیستم استخدام دولتی به صورت لشگری و کشوری به مدت ۴۰سال خدمت و سپس بازنشستگی و گرفتن مستمری دائم را کورش کبیر در ایران پایه گذاری کرد.

ـ آیا میدانید : کمبوجيه فرزند کورش بدلیل کشته شدن ۱۲ ایرانی در مصر و اینکه فرعون مصر به جای عذر خواهی از ایرانیان به دشنام دادن و تمسخر پرداخته بود ، با ۲۵۰ هزار سرباز ایرانی در روز ۴۲ از آغاز بهار ۵۲۵ قبل از میلاد به مصر حمله کرد و کل مصر را تصرف کرد و بدلیل آمدن قحطی در مصر مقداری بسیار زیادی غله وارد مصر کرد . اکنون در مصر یک نقاشی دیواری وجود دارد که کمبوجیه را در حال احترام به خدایان مصر نشان میدهد. او به هیچ وجه دین ایران را به آنان تحمیل نکرد و بی احترامی به آنان ننمود.

ـ آیا میدانید : داریوش کبیر با شور و مشورت تمام بزرگان ایالتهای ایران که در پاسارگاد جمع شده بودند به پادشاهی برگزیده شد و در بهار ۵۲۰ قبل از میلاد تاج شاهنشاهی ایران رابر سر نهاد و برای همین مناسبت ۲ نوع سکه طرح دار با نام داریک ( طلا ) و سیکو ( نقره) را در اختیار مردم قرار داد که بعدها رایج ترین پولهای جهان شد

ـ آیا میدانید : داریوش کبیر طرح تعلیمات عمومی و سوادآموزی را اجباری و به صورت کاملا رایگان بنیان گذاشت که به موجب آن همه مردم می بایست خواندن و نوشتن بدانند که به همین مناسبت خط آرامی یا فنیقی را جایگزین خط میخی کرد که بعدها خط پهلوی نام گرفت . *

ـ آیا میدانید : داریوش در پایئز و زمستان ۵۱۸ - ۵۱۹ قبل از میلاد نقشه ساخت پرسپولیس را طراحی کرد و با الهام گرفتن از اهرام مصر نقشه آن را با کمک چندین تن از معماران مصری بروی کاغذ آورد

ـ آیا میدانید : داریوش بعد از تصرف بابل ۲۵ هزار یهودی برده را که در آن شهر بر زیر یوق بردگی شاه بابل بودند آزاد کرد **

ـ آیا میدانید : داریوش در سال دهم پادشاهی خود شاهراه بزرگ کورش را به اتمام رساند و جاده سراسری آسیا را احداث کرد که از خراسان به مغرب چین میرفت که بعدها جاده ابریشم نام گرفت

ـ آیا میدانید : اولین بار پرسپولیس به دستور داریوش کبیر به صورت ماکت ساخته شد تا از بزرگترین کاخ آسیا شبیه سازی شده باشد که فقط ماکت کاخ پرسپولیس ۳ سال طول کشید و کل ساخت کاخ ۸۰ سال به طول انجامید *

*

ـ آیا میدانید : داریوش برای ساخت کاخ پرسپولیس که نمایشگاه هنر آسیا بوده ۲۵ هزار کارگر به صورت ۱۰ ساعت در تابستان و ۸ ساعت در زمستان به کار گماشته بود و به هر استادکار هر ۵ روز یکبار یک سکه طلا ( داریک ) می داده و به هر خانواده از کارگران به غیر از مزد آنها روزانه ۲۵۰ گرم گوشت همراه با روغن - کره - عسل و پنیر میداده است و هر ۱۰ روز یکبار استراحت داشتند

ـ آیا میدانید : داریوش در هر سال برای ساخت کاخ به کارگران بیش از نیم میلیون طلا مزد می داده است که به گفته مورخان گران ترین کاخ دنیا محسوب میشده . این در حالی است که در همان زمان در مصر کارگران به بیگاری مشغول بوده اند بدون پرداخت مزد که با شلاق نیز همراه بوده است

ـ آیا میدانید : تقویم کنونی ( ماه ۳۰ روز ) به دستور داریوش پایه گذاری شد و او هیاتی را برای اصلاح تقویم ایران به ریاست دانشمند بابلی "دنی تون" بسیج کرده بود . بر طبق تقویم جدید داریوش روز اول و پانزدهم ماه تعطیل بوده و در طول سال دارای ۵ عید مذهبی و ۳۱ روز تعطیلی رسمی که یکی از آنها نوروز و دیگری سوگ سیاوش بوده است

ـ آیا میدانید : داریوش پادگان و نظام وظیفه را در ایران پایه گزاری کرد و به مناسبت آن تمام جوانان چه فرزند شاه و چه فرزند وزیر باید به خدمت بروند و تعلیمات نظامی ببینند تا بتوانند از سرزمین پارس دفاع کنند

ـ آیا میدانید : داریوش برای اولین بار در ایران وزارت راه - وزارت آب - سازمان املاک -سازمان اطلاعات - سازمان پست و تلگراف ( چاپارخانه ) را بنیان نهاد

ـ آیا میدانید : اولین راه شوسه و زیر سازی شده در جهان توسط داریوش ساخته شد

ـ آیا میدانید : داریوش برای جلوگیری از قحطی آب در هندوستان که جزوی از امپراطوری ایران بوده سدی عظیم بروی رود سند بنا نهاد *

ـ آیا میدانید : فیثاغورث که بدلایل مذهبی از کشور خود گریخته بود و به ایران پناه آورده بود توسط داریوش کبیر دارای یک زندگی خوب همراه با مستمری دائم شد

2. 7 کاربر از پست مفید محمد حسین بابایی فرد سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    علوم تغذیه
    ارسال تشکر
    895
    دریافت تشکر: 807
    قدرت امتیاز دهی
    454
    Array

پیش فرض پاسخ : آیا میدانید های تاریخ حکومت کوروش

همه موارد یک طرف گزینه اول یک طرف
    این مسوئیل ما پیش خودشون چی فکر کردن؟!
    I've lost too bad
    نیای داخل از دستت رفته
    http://nokhbesaz.blogfa.com

4. کاربرانی که از پست مفید pedram91 سپاس کرده اند.

دوست آشنا
    ارسال تشکر
    1,164
    دریافت تشکر: 1,712
    قدرت امتیاز دهی
    874
    Array

آيا از خود پرسيده ايد اين آقاي کوروش تا حالا کجا تشريف داشتند که در هيچکدام از منابع ما تا چندين سال پيش (احتمالا" 100 سال پيش به قبل) اثري ازشون نبوده؟
    شاهنامه، بوستان، گلستان، ديوان حافظ و .......
    آیا میدانید : فرزندان ما تا همين صد سال پيش هم حتی اسم کوروش را نمیشناختند ؟
    آيا هيچ شک کرده ايد که اين ادعا که:
    "اولین سیستم استخدام دولتی به صورت لشگری و کشوری به مدت ۴۰سال خدمت و سپس بازنشستگی و گرفتن مستمری دائم را کورش کبیر در ایران پایه گذاری کرد!"
    از کجا آمده؟
    و يا بقيه ادعا ها درباره داريوش از کجا آمده؟
    ترجمه چند سطر خط ميخي توسط خارجي ها؟

البته نه اينکه وجود آنها را نفي کنيم، ولي تمام اين تبليغات اخيرا" بوجود آمده!
    آيا مي دانيد تمدن باستاني عيلامي در شوش چندين هزار سال قديمي تر از تخت جمشيد است؟
    آيا مي دانيد معبد چغازنبيل (يا به عبارتي هرم چغازنبيل) در نزديکي شوش نيز يکي از پر ابهت ترين بناهاي باستاني ايران است؟
    پس چرا کسي روي آنها مانور نمي دهد؟
    آيا مي دانيد يکي از افتخارات و شعارها در زمان پيروزي انقلاب پايان دوهزار و پانصد سال ستم شاهي بود؟
    پشت صحنه اينها مقاصدي نهفته است
    قبلا" هم تذکر داده ام، ولي ......
    ولي مي دانم کسي گوشش بدهکار اين حرفها نيست!
    همه سرمست از گذشته پر افتخار عهد بوق!
    اشکالي ندارد!
    ما که افتخارمان به اينها نيست!
    خود دانيد!
    از ما گفتن بود!
    ما که افتخارمان
    خيارشور شاه و اينها نيست!

پذيراي سخنهاي تند دوستان در پستهاي بعدي هستم!
    ویرایش توسط علي پارسا : 5th November 2014 در ساعت 12:34 AM
    [SIGPIC][/SIGPIC]

6. 5 کاربر از پست مفید علي پارسا سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    روانشناسی عمومی
    ارسال تشکر
    31,663
    دریافت تشکر: 11,131
    قدرت امتیاز دهی
    29289
    Array
    zoh_reh's: جدید88

ندانستن و نشناختن جناب کوروش کبیر چه خطری داره؟

بودن نامش چه دردی دوا خواهد کرد؟

مدینه فاضله ای که کوروش ساخته بود چرا ریشه ای نداره؟

کارکرد اجرایی کوروش آیا خارج از منصب و سمت اوست، که اینقدر با عظمت یاد می شود؟

تخته سنگی که مربوط به کوروش است چند صفحه هست ؟ که هرازگاهی جملات و خدمات جدید از آن می تراود!!!؟؟!!!

قوانین تالار روانشناسی

الهی مرا آن ده که مرا آن به...

8. 5 کاربر از پست مفید zoh_reh سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    ارسال تشکر
    1,164
    قدرت امتیاز دهی
    874
    Array

چند خط ديگر بنويسم (البته قسمتهايي از آن را در جاي ديگر در انجمن اشاره کرده ام ولي اينجا هم بايد تکرار کنم)

يادم مي آيد بعد از در گيري هاي شديد و کشته شدن جوانان در درگيري هاي مختلف با گارد از جمله در روز 13 آبان، 17 شهريور و .... بالاخره انقلاب به پيروزي رسيد، شادي و احساس غرور ملي در مردم موج مي زد، يک جمله خيلي معروف شده بود: پايان 2500 سال ستم شاهي ......
    بعدا" آنقدر در جنگ جوانان شهيد شدند که شهيدان انقلاب پيشش هيچ بودند! تا جايي که شايد جوانان امروز فکر کنند که براي پيروزي انقلاب جز چند نفر کسي کشته نشد! و مثل آب خوردن پيروز شديم! ولي اينطور نبود
    کاش جوانترها مي دانستند که استقلال چه ارزشي دارد! نام خيابان هايمان به نام کندي! آيزنهاور! بلوار اليزابت! روزولت! و .... بود، نمي دانيد چه تحقيري بود! چرا نام بلوار کشاورز امروزي تهران بايد بلوار اليزابت دوم مي بود!
    تمام امور کشور دست مستشاران خارجي بود
    واقعا" به دست آوردن استقلال بعد از آن مشقات احساس غرور ملي را در رگها جاري مي ساخت.
    .
    .
    يادم مي آيد زمان جنگ اگر از بچه ها مي پرسيدين براي چه مي جنگيد مي گفتند براي دفاع از اسلام.

ولي وطن و ناموس و .... دلايلي بود که زير مجموعه اسلام حساب مي شد. وقتي براي اسلام مي جنگيدي يعني همه اينها هم جزوش مي شد، شاهد گفته هايم فيلمهاي شهيد آويني (به عنوان فصل الخطاب تمام فيلمهاي مستند جنگ) است.
    در مقابل تفکرات ملي گرايانه را دشمنان تبليغ مي کردند، "سرود اي ايران اي مرز پر گهر" تيتراژ شروع برنامه فارسي راديو آمريکا يا راديو اسرائيل بود (دقيقا" يادم نيست کداميک). مي دانيد براي چي؟ در اصل يک غرور کاذب را در شما القا مي کردند! يعني مي خواستند شما بر اين باور باشيد که در درجه اول براي وطن مي جنگيد! بعد اگر وطن را از شما مي گرفتند يعني در نبرد زميني پيروز مي شدند در اصل شما همه آن چيزي که برايش مي جنگيديد را از دست داده بوديد!
    ولي وقتي براي اسلام و ايمان مي جنگيديم ديگر شکست در کار نبود! مگر ايمان را مي شد از ما گرفت؟ امام رحمت الله عليه هم حواسش جمع بود، همواره سعي مي کرد از رواج تفکرات اينچنيني اجتناب کند و از ايجاد غرور کاذب جلوگيري کند، به گفته هايش توجه کنيد:
    خرمشهر را خدا آزاد کرد
    فتح خرمشهر فتح خاک نيست فتح ارزشها است
    شکست در نهضتي که براي خدا باشد نيست
    ما مأمور به تکلیفیم نه مأمور به نتیجه
    .
    .
    همه و همه فرمايشات در راستاي دوري از غرور و منيت است .... و اينکه ما هيچ نيستيم همه چيز از خداست.

درست است که حديث در مورد حب الوطن داريم ولي به قول مولانا:
    همچنين حب الوطن باشد درست - تو وطن بشناس اي خواجه نخست
    يعني وطن اصلي دنياي آخرت و لقاي حق است که انالله و انا اليه راجعون ...
    خدايش رحمت کند.
    [SIGPIC][/SIGPIC]

10. 5 کاربر از پست مفید علي پارسا سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    مهنسی هوافضا
    ارسال تشکر
    868
    دریافت تشکر: 1,091
    قدرت امتیاز دهی
    390
    Array

حرفای اقای پارسا و خانم زهره درسته من باهاشون موافقم.من میگم به گذشتمون افتخار بکنیم ولی گذشته با الان تضادی نداره در ان زمان سربازها برای دفاع میجنگیدن الان هم برای همین مرزو بوم میجنگند اگر الان در سرزمین مشکلاتی هست باید ببینیم مشکل از کجاست من هیچ وقت نمیتونم قبول کنم که کشوری برای کشور من و مردم من دلش بسوزه مگه منطقیه؟این همه فیلمها که در ماهواره میبینید برای ماهاست که خیلی از رفتارها برامون عادی بشه که نباید عادی بشه.خیلی راحت زندگی ها از هم پاشیده میشن فقط به خاطره اینکه یک دختر عاشق مردی شده یا یک مرد عاشق دختری شده چرا تعهدها یادمان رفته؟چرا یادمان رفته خانواده یعنی چی؟اینها تمام بازیه و نقشه من به کوروش احترام میگذارم ولی به الان هم افتخار میکنم به شهیدان الان نیز افتخار میکنم انها همیشه باعث افتخارند به شهیدان فکر کنیم.

12. 3 کاربر از پست مفید میترا پوررحیم سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    ارسال تشکر
    1,164
    قدرت امتیاز دهی
    874
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط محمد حسین بابایی فرد نمایش پست ها

ـ آیا میدانید : چند سال دیگر ، با نابودی کامل تخت جمشید باید سپاسگذار کشورهایی چون فرانسه باشیم که چندی از تخت جمشید را در موزه های خود حفظ کردند

آيا مي دانيد: قلعه اي که در شهر شوش وجود دارد توسط ژاک دمورگان باستان شناس فرانسوي به عنوان محلي براي استقرار باستانشناسان فرانسوي بنا شده و مصالح آن همه آجرهايي است که از تخريب ابنيه باستاني شوش به دست آمده بود؟ آجرهايي که بعضا" لعابدار و داراي خط ميخي هستند، آجرهايي که امروز اگر باستان شناسان ايراني به آنها بربخورند براي بيرون آوردن هر يک از آنها از زير خاک از فرچه هاي ظريف استفاده کرده و قبل از جابجايي محل دقيق آنها را نقشه برداري مي کنند؟
    آيا مي دانيد: اين قلعه در اصل براي چپاول اشيا باستاني شوش احداث شد تا از آن به عنوان مکاني موقت براي نگهداري اشياء قبل از ارسال به فرانسه استفاده شود.
    آيا مي دانيد: موزه لوور کلکسيوني از اشياء باستاني دزديده شده توسط فرانسوي ها از سرتا سر جهان است؟

[SIGPIC][/SIGPIC]

همکار تالار نیروی نظامی وهوانوردی
    ارسال تشکر
    1,675
    دریافت تشکر: 6,529
    قدرت امتیاز دهی
    24597
    Array
    "مهدی"'s: جدید17

نقل قول نوشته اصلی توسط zoh_reh نمایش پست ها
    ندانستن و نشناختن جناب کوروش کبیر چه خطری داره؟

بودن نامش چه دردی دوا خواهد کرد؟

مدینه فاضله ای که کوروش ساخته بود چرا ریشه ای نداره؟

کارکرد اجرایی کوروش آیا خارج از منصب و سمت اوست، که اینقدر با عظمت یاد می شود؟

تخته سنگی که مربوط به کوروش است چند صفحه هست ؟ که هرازگاهی جملات و خدمات جدید از آن می تراود!!!؟؟!!!
    اگر با این استدلال شما بخواهیم به کتاب تاریخ بنگریم باید فقط دوران انسان های نخستین رو حذف نکنیم که فقط بچه ها بدونن از چی به چی رسیدن.
    اگر با این منطق باشه کودکان نه نیاز دارند که هخامنشیان را بشناسند نه اشکانیان و نه حمله قادسیه و اعراب و.... را.
    شناختن هیتلر هم لازم نیست. امامان هم همینطور. بلاخره بدون یا نبودن نامشان چه دردی را دوا میکند؟
    ریشه این مدینه فاضله را می توانید با پرس و جو از افراد مطلع در زمینه تاریخ بررسی کنید. تمام تاریخ ما را بیگانگان نوشته اند و راجع به آن تحقیق کرده اند. این یعنی اینکه آنها خود ما را از خودمان بهتر میشناسند.

سوال من از شما این است که آیا انسان باید در هر چیزی اظهار نظر کند؟ یا فقط در جایی که علمش را دارد؟
    آیا شما زمینه ای در مطالعه نیاکانمان دارید؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط علي پارسا نمایش پست ها
    آيا از خود پرسيده ايد اين آقاي کوروش تا حالا کجا تشريف داشتند که در هيچکدام از منابع ما تا چندين سال پيش (احتمالا" 100 سال پيش به قبل) اثري ازشون نبوده؟
    شاهنامه، بوستان، گلستان، ديوان حافظ و .......
    آیا میدانید : فرزندان ما تا همين صد سال پيش هم حتی اسم کوروش را نمیشناختند ؟
    آيا هيچ شک کرده ايد که اين ادعا که:
    "اولین سیستم استخدام دولتی به صورت لشگری و کشوری به مدت ۴۰سال خدمت و سپس بازنشستگی و گرفتن مستمری دائم را کورش کبیر در ایران پایه گذاری کرد!"
    از کجا آمده؟
    و يا بقيه ادعا ها درباره داريوش از کجا آمده؟
    ترجمه چند سطر خط ميخي توسط خارجي ها؟

البته نه اينکه وجود آنها را نفي کنيم، ولي تمام اين تبليغات اخيرا" بوجود آمده!
    آيا مي دانيد تمدن باستاني عيلامي در شوش چندين هزار سال قديمي تر از تخت جمشيد است؟
    آيا مي دانيد معبد چغازنبيل (يا به عبارتي هرم چغازنبيل) در نزديکي شوش نيز يکي از پر ابهت ترين بناهاي باستاني ايران است؟
    پس چرا کسي روي آنها مانور نمي دهد؟
    آيا مي دانيد يکي از افتخارات و شعارها در زمان پيروزي انقلاب پايان دوهزار و پانصد سال ستم شاهي بود؟
    پشت صحنه اينها مقاصدي نهفته است
    قبلا" هم تذکر داده ام، ولي ......
    ولي مي دانم کسي گوشش بدهکار اين حرفها نيست!
    همه سرمست از گذشته پر افتخار عهد بوق!
    اشکالي ندارد!
    ما که افتخارمان به اينها نيست!
    خود دانيد!
    از ما گفتن بود!
    ما که افتخارمان
    خيارشور شاه و اينها نيست!

پذيراي سخنهاي تند دوستان در پستهاي بعدي هستم!

سوال من از شما هم همین است. مطالعه و تخصص خاصی در زمینه تاریخی دارید؟ مدرکی برای ادعاهای پوچ خود دارید؟

من خودم از نظام های دیکتاتوری متنفرم. ولی با تفاسیری که از افراد آگاه و متخصص شنیده ام کارهای کوروش به صورت دیکتاتور وار نبوده است. حالا در این انجمن نمیخواهم خیلی بحث رو باز کنم وگرنه جای بحث زیاد است.

این اعراب و مغولان بودند که با حمله به این سرزمین. مردم را به خرافات و ناآگاهی واداشتند.
    ویرایش توسط "مهدی" : 5th November 2014 در ساعت 02:50 PM
    تو روحتو به من فروختی، لازمه بهت یادآوری کنم؟ یادته اون شبی رو که به خدا گفتی حاضری هر کاری بکنی تا یه قرار داد ضبط بگیری؟ تو نمی تونی یه روحو بکشی حتی اگه بخوای

15. کاربرانی که از پست مفید "مهدی" سپاس کرده اند.

همکار تالار نیروی نظامی وهوانوردی
    ارسال تشکر
    1,675
    دریافت تشکر: 6,529
    قدرت امتیاز دهی
    24597
    Array
    "مهدی"'s: جدید17

نقل قول نوشته اصلی توسط علي پارسا نمایش پست ها
    آيا مي دانيد: قلعه اي که در شهر شوش وجود دارد توسط ژاک دمورگان باستان شناس فرانسوي به عنوان محلي براي استقرار باستانشناسان فرانسوي بنا شده و مصالح آن همه آجرهايي است که از تخريب ابنيه باستاني شوش به دست آمده بود؟ آجرهايي که بعضا" لعابدار و داراي خط ميخي هستند، آجرهايي که امروز اگر باستان شناسان ايراني به آنها بربخورند براي بيرون آوردن هر يک از آنها از زير خاک از فرچه هاي ظريف استفاده کرده و قبل از جابجايي محل دقيق آنها را نقشه برداري مي کنند؟
    آيا مي دانيد: اين قلعه در اصل براي چپاول اشيا باستاني شوش احداث شد تا از آن به عنوان مکاني موقت براي نگهداري اشياء قبل از ارسال به فرانسه استفاده شود.
    آيا مي دانيد: موزه لوور کلکسيوني از اشياء باستاني دزديده شده توسط فرانسوي ها از سرتا سر جهان است؟

من واقعا از فرانسوی ها متشکرم که قدر این آثار باستانی را دونستند و آنها را از ایران خارج کرده اند تا مثل بناها و اشیای تاریخی دیگر درون کشور نابود شوند.
    حداقل آدم مطمئن هست که در اونجا اصالتش حفظ میشه
    تو روحتو به من فروختی، لازمه بهت یادآوری کنم؟ یادته اون شبی رو که به خدا گفتی حاضری هر کاری بکنی تا یه قرار داد ضبط بگیری؟ تو نمی تونی یه روحو بکشی حتی اگه بخوای

17. کاربرانی که از پست مفید "مهدی" سپاس کرده اند.

دوست آشنا
    ارسال تشکر
    1,164
    قدرت امتیاز دهی
    874
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط "مهدی" نمایش پست ها
    سوال من از شما هم همین است. مطالعه و تخصص خاصی در زمینه تاریخی دارید؟ مدرکی برای ادعاهای پوچ خود دارید؟

من خودم از نظام های دیکتاتوری متنفرم. ولی با تفاسیری که از افراد آگاه و متخصص شنیده ام کارهای کوروش به صورت دیکتاتور وار نبوده است. حالا در این انجمن نمیخواهم خیلی بحث رو باز کنم وگرنه جای بحث زیاد است.

این اعراب و مغولان بودند که با حمله به این سرزمین. مردم را به خرافات و ناآگاهی واداشتند.
    نقل قول نوشته اصلی توسط "مهدی" نمایش پست ها
    من واقعا از فرانسوی ها متشکرم که قدر این آثار باستانی را دونستند و آنها را از ایران خارج کرده اند تا مثل بناها و اشیای تاریخی دیگر درون کشور نابود شوند.
    حداقل آدم مطمئن هست که در اونجا اصالتش حفظ میشه

به به، آقا مهدي، خيلي مخلصيم! منتظرتون بودم ....
    مي دونستم وقتي موتون را آتيش بزنم پيداتون مي شه!
    خوب .... ديگه چي؟ خيلي صحبتهايتان مستدل و عالي بود! راستي تيمسار کجاست؟ منتظر بودم با هم بياييد! خوب سراپا گوشم!

[SIGPIC][/SIGPIC]

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع