دلایل نامگذاری ویندوز ۱۰ پیشرفت یا نقص فنی ؟
دلیل نام گذاری ویندوز ۱۰ در این چند روز گذشته رو مخ خیلیاست ! در حالی که همه منتظر ویندوز ۹ بودن یه دفه مایکروسافت با معرفی ویندوز ۱۰ همه رو سردرگم کرد . اما دلیل این نامگذاری چی بود ؟ چرا بعد از ویندوز ۸ ، نسخه جدید ویندوز با نام ویندوز ۱۰ معرفی شد ؟! به نقل ازعلم فردا؛ حرف و حدیث های زیادی در مورد علت نام گذاری ویندوز ۱۰ وجود داره که من از جاهای مختلف جمع آوری کردم و امروز می خوام خدمت تون عرض کنم .
دلایل نامگذاری ویندوز ۱۰ پیشرفت یا نقص فنی ؟

علت نام گذاری ویندوز ۱۰ – تغییرات چشمگیر در ویندوز

Terry Myerson در کنفرانس مطبوعاتی مایکروسافت به طور مبهمی دلیل نام گذاری ویندوز ۱۰ رو گفته که میشه اینطور برداشت کرد که مایکروسافت قصد داشته با این نام گذاری به کاربران این حس رو انتقال بده که ویندوز جهش بسیار بزرگی داشته و با ویندوز ۸ فاصله زیادی داره . مهم ترین هدف مایکروسافت در این آپدیت این بوده که یک بستر یکپارچه ایجاد کنه تا چند نوع دستگاه مختلف بتونن تحت ویندوز با هم تعامل داشته باشن . مشکل تشخیص نسخه ویندوز ۹x علت نام گذاری ویندوز ۱۰

یکی از کاربران Reddit به نام cranbourne که ادعا میکنه که از اعضای تیم توسعه دهندگان مایکروسافته در مورد دلیل نام گذاری ویندوز ۱۰ گفته که اگر نسخه بعدی ویندوز ، ویندوز ۹ نام گذاری میشد خیلی از برنامه های قدیمی نمی تونن نسخه سیستم عامل رو تشخیص بدن و ممکنه با ویندوز ۹۸ یا ۹۵ اشتباه بگیرن ! در کد نرافزار های قدیمی ویندوز نسخه سیستم عامل چک شده که از عدد ۹ رو برای تشخیص ویندوز ۹۸ و ۹۵ استفاده شده که همین مسئله ممکنه باعث اختلال در اجرای برنامه های قدیمی بشه . این هم یه نمونه کد برای تشخیص نسخه ویندوز ۹x که در گوگل پلاس و توئیتر و reddit منتشر شده . به هر حال تا خود مایکروسافت به طور علنی دلیل نام گذاری ویندوز ۱۰ رو اعلام نکنه شاید نشه به طور دقیق حدس زد که علت این نام گذاری چی بوده ! به نظر شما چرا مایکروسافت یه دفه نام ویندوز ۱۰ رو انتخاب کرد ؟!
کد خبر: 23032 گروه خبری: اخبار نرم افزار منبع خبر: برسام