دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2

موضوع: فقط آقای نخست وزیر را دوست دارم!

کاربر اخراج شده
    رشته تحصیلی
    مدیریت دفاعی
    ارسال تشکر
    5,018
    دریافت تشکر: 13,826
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array
    Capitan Totti's: جدید40

پیش فرض فقط آقای نخست وزیر را دوست دارم!

فقط آقای نخست وزیر را دوست دارم!

«سی سی» لباس زرد رنگ ورزشی را پوشیده بود و در حیاط دبیرستان، منتظر دستور دبیر ورزش بود. دیروز طرفداران مجاهدین خلق کلاسهای درس را تحریم کرده بودند و در خارج از کلاسها اطلاعیه‌های حزبی و سازمانی پخش می‌کردند. سعید که در میان جمع منافقین ایستاده بود گاه گاهی به سمت «سی سی» می آمد و با اشاره به او دستور می‌داد که از صف دانش آموزان خارج شود اما او بی اعتنا به آنها در صف باقی مانده بود . با طعنه گفتم : مگر تو طرفدار سازمان نیستی؟ پس چرا از دستورات سرپیچی می کنی؟! جواب داد : مگر خودم عقل ندارم؛ همه چیز را که از سازمان دستور نمی گیرند…

دبیر ورزش که سوت پایان نیمه اول را کشید ، روی نیمکتهای حیاط دبیرستان دانشگاه ملی نشستیم و بحث سازمان و سیاست را پی گرفتیم . سی سی در میان حرفهایش گفت : تقی! می‌دانی من از همه مسئولان رژیم، تنها از چه کسی خوشم می‌آید ؟ گفتم: نه. گفت: از آقای نخست وزیر! گفتم: آقای نخست وزیر؟! عجیبه. همه ضد انقلاب، دشمن اصلی‌شان بهشتی و رجایی است، تو چطور از آقای رجایی خوشت می آید؟! گفت: پس بذار برات بگم.

در این هنگام همکلاسی های دیگرمان هم دورمان حلقه زده بودند و بدقت به حرفهای سی سی گوش می کردند. سی سی گفت : می دانی، منزل ما پشت مجلس است. حقیقتش بسیاری از صبحها، وقتی آقای رجایی را می بینم که مثل مردم عادی کوچه و بازار، پیراهنش را روی شلوارش انداخته است و با یک جفت دمپایی اوتافوکوی رنگ و رو رفته، بدون محافظ خود را به نانوایی تافتونی خیابان ایران می‌رساند تعجب می‌کنم. اما عجیبتر اینکه می‌بینم آقای رجایی به محض رسیدن به آنجا، در انتهای صف می‌ایستد و در حالی که مردم با التماس از او می‌خواهند که ما راضی هستیم شما خارج از نوبت نان بگیرید، می گوید: من هم یک شهروند مثل شما هستم؛ دلیلی ندارد چون نخست وزیرم بخواهم کاری خلاف قاعده بکنم.

سی سی ادامه داد : من در هیچ کتابی نخوانده‌ام و در هیچ فیلمی ندیده‌ام که نخست وزیر یک کشور، این‌گونه ساده و خاکی مانند مردم رفتار کند و این بیشتر شبیه یک افسانه است …
    صحبتهای سی سی تمام نشده که صدای سوت آقای ساسانی همه ما را از خیابان ایران به حیاط دبیرستان می‌کشاند تا بازی را ادامه دهیم.

سالها بعد در حالی که با دوچرخه کورسی، مسیری طولانی را طی می‌کردم، تابلوی یک کوچه مرا در جا میخکوب کرد: «کوچه شهید محمود رضا سی سی» .

دقایقی از روی زین پایین آمدم و همان طور که مبهوت مانده بودم با خود گفتم: سی سی! بالاخره تو هم مزد انصافت را گرفتی. آیا تمردهایت از دستورات سازمانی و خاطره ماندگارت از شهید رجایی گواهی بر صداقت و انصاف تو نبود؟

تابلوی آبی رنگ کوچه در میان دریایی متلاطم ناپدید شد …

2. 3 کاربر از پست مفید Capitan Totti سپاس کرده اند .

یار همراه
    ارسال تشکر
    4,020
    دریافت تشکر: 6,802
    قدرت امتیاز دهی
    8985
    Array
    312's: جدید84

پیش فرض پاسخ : فقط آقای نخست وزیر را دوست دارم!

.
    ویرایش توسط 312 : 21st September 2014 در ساعت 03:37 AM
    خيانت فــقـر مي آورد

4. 3 کاربر از پست مفید 312 سپاس کرده اند .

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)