دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 , از مجموع 4

موضوع: کمپین حمایت از برنامه نویسان (شروع شد)

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    کمپیوتر - نرم افزار
    ارسال تشکر
    2
    سپاس شده 7 در 1 پست
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

Thumbs up کمپین حمایت از برنامه نویسان (شروع شد)

چند وقت پیش شرکت ما نامه ای به رئیس جمهور نوشت ... متن این نامه تشریح وضعیت برنامه نویسی در ایران و قانون کپی رایت (دزدی قانونی نرم افزار) و ... بود .

هرچند ما خودمون میدونیم و دولتی ها هم میدونن که وضعیت از چه قراره اما این طبیعیه که اقدامی در این زمینه نکنند ... دلایلی هم داره از جمله اینکه خود اونها اولین نقص کننده ی قانون کپی رایت در باره ی ویندوز و ... هستند ... دلیل بعدی عدم اتحاد اجتماع برنامه نویس هست ... این رو همه میدونیم .
    آیا تا الان کمپینی مبنی بر همایت از برنامه نویس ها هست ... ؟
    در کششور های خارجی حتی میوه فروش ها و بقالی ها کمپین حمایتی دارند ... دلیل نبود چنین اجتماعاتی نبود آگاهی ما ایرانی ها از آزادی و حق طلبی هست اما این در مورد ما برنامه نویسان ایرانی کاملا تعجب آوره چرا که ما به نوعی اتصال به دنیای بیرون داریم ... اما هنوز نتونستم دلیلی برای اینکه چرا برنامه نویس ها فکری به حال خودشون نمیکنن پیدا نکردم من قصد دارم از شرکت های دیگه و حتی مراجعه و رسانه ای کردن ماجرا حق طلبی کنم ... بالاخره فرقی باید بین صنعت الان و ده سال پیش نرم افزار در ایران باشه ...
    اما یکی از مشکلات اینه که شرکت های بزرگ برنامه نویسی که درامد خوبی دارند حمایت نمیکنند .

کار بعدی که قراره انجام بدم اینه که وب سایتی در حمایت از برنامه نویس ها به اسم شرکت و صفحه ای در فیسبوک برای این کار اه اندازی کنم تا افراد متحعهد بیشتریبه ما پیوند داده بشن
    کار بعدی اینه که نامه ای برای رهبری و رئیس جمهور و وزارت خانه با امضای مدیران شرکت های دانش بنیان و رئیسان پارک های علم و فناوری و رئسای شرکت های نرم افزاری با مهر تجاری اون ها (البته شرکت هایی که قبول کنند ) ارسال کنم

کار بعدی رسانه ای کردن ماجرا هست ... من هر کاری میکنم ... از هماهنگی از یکی از رسانه های فارسی زبان تا هماهنگی با رسانه های ملی از جمله وب گردی و ... برای حمایت (هرچند سخت ولی کاراست)

یک سال پیش با یکی از اعضای مایکروسافت در حال بحث بودم وضعیت رو شرح دادم ... و خاهان خرید ه نسخه اورجینال از ویندوز شدم (به صورت ظاهری در اون زمان :) ) خیلی جالب بود اونها حتی مشکلی هم نداشتند با اینکه ویندوزشون در ایران به سرقت میره ... اصلا ایران رو به رسمیت در باره ی نرم افزار نمیشناختن ... اونها حتی به من ویندوز هم ندادند ... خوب یادم میاد که نوشته بودن ایران تحریمه به شما ویندوز نمیدیم ... با اینکه میدونستند از ویندوز کرک شده استفاده میکنم ... حتی مایکروسافتم دوست نداره قانون کپی رایت در ایران برقرار بشه .

کار بعدی .... تبلیغ در دانشگاه ها (البته یکی دوتا من خودم بیشتر دسترسی ندارم) ... خدا رو شکر دوستان زیاد برنامه نویسی دارم که از من حمایت کنند که بیشتر اونها دانش جو هستند .در اینجا چند سوال دارم ... :

آیا راه حل های بهتری دارید ؟
    آیا موافق با من هستید ؟
    آیا به من کمک میکنید ؟ و ... ؟
    ویرایش توسط Abbas Naghdi : 13th August 2014 در ساعت 10:53 PM

2. 7 کاربر از پست مفید Abbas Naghdi سپاس کرده اند .

کاربر اخراج شده
    رشته تحصیلی
    مهندسی عمران
    ارسال تشکر
    11,136
    دریافت تشکر: 25,270
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array
    M@hdi42's: لبخند

پیش فرض پاسخ : کمپین حمایت از برنامه نویسان (شروع شد)

سلام عباس جان. امیدوارم خسته نباشی

قیمت نسخه اورجینال ویندوز 8.1 حدود 800 هزار تومن هستش . من با این قانون مشکلی ندارم اما اجرائی شدنش در ایران باید همراه با بالا اومدن سطح درامد خانواده باشه

راه حلی هم دارین برای اقشاری که ماهی 200 هزار تومن در آمد دارن چطور نرم افزار انتی ویروس 80 تومنی و ویندوز 800 هزار تومنی و بازی 50 هزار تومنی بخرن؟

این کار باعث نمیشه این اقشار عطای مدرن شدن و بروز شدن رو به لقایش ببخشند؟

این حرفا و قوانین خیلی قشنگ و هستن و کسی تو ایران منکر خوب بودنشون نیست اما به نظرم اجرائی شدنشون ممکن نیست

4. 8 کاربر از پست مفید M@hdi42 سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    رياضي
    ارسال تشکر
    5
    دریافت تشکر: 4
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

سلام
    متاسفانه تفاوت خیلی زیاد سطح درآمد کشور ما در مقایسه با اروپا و آمریکا این مشکل رو در مورد تمام نرم افزارها بوجود آورده.
    من برنامه هایی مثل آنتی ویروس و آی دی ام رو از شرکتهای واسطه ایرانی خریداری میکنم. شاید اونها بشکلی با کرک کردن برنامه ها اونها رو در اختیار ما میگذارند ولی از اینکه دم بساعت دنبال یوزر پسورد تو سایتها بگردم خسته شده بود.
    در هر صورت یه همچی کاری نیاز به حمایت دولت داره و خوب از قرار معلوم در این مورد نیازی نمی بینند.
    چند روز پیش امیرقاسمی داشت توی برنامه کانتکت در مورد درخواست پرویز پرستویی از مردم برای دانلود نکردن فیلمها صحبت میکد. امیرقاسمی حرف خوبی میزد. میگفت ما برای شما خیلی احترام قائلیم ولی در کشوری که اجراکنندگان برنامه هپی ظرف 10 دقیقه دستگیر میشن خیلی عجیبه که دانلودهای غیرقانونی رو نمیتونن جلوش رو بگیرن.
    طبیعتا مردم نسبت به قیمت یه فیلم در سینما و اونهم راحتی دیدن فیلم توی خونه اونم با این قیمت ارزون ترجیحشون دانلوده اما اگر نظارت دولت باشه مطمئنا مردم مجبور به رعایت میشن.
    پس ایجاد کمپین تا حل مشکل اصلی کمکی نمیکنه.

6. 2 کاربر از پست مفید mahtab sahra سپاس کرده اند .

استعداد برتر سایت
    ارسال تشکر
    2
    دریافت تشکر: 12
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

به نظر من که خیلی مونده تا اون موارد بالایی تو ایرانم اجرا بشه... فعلا که محاله
    در درجه اول باید فرهنگ سازی بشه
    در درجه دوم باید برای مردم بصرفه که خریداری کنن ( معلومه ویندوزی که 800 تومن پولشه دکتر مهندس جماعت خریداری میکنن + شما الان بخواهیید برنامه نویسی تو ویژوال استدیو انجام بدید، برای نسخه ultimate باید 50 میلیون تومن بدید ولی خیلی راحت با 4000 تومن میخریش )
    والا الان ایده هاتو بفروشی به اینور اونور مثل "اختراع با نوکیا" بیشتر میصرفه تا بشینی برنامه نویسیش کنی یا مگه که تو برنامه هایی که می نویسی یه قسمت برای تبلیغات در نظر بگیری تا شاید منبع درآمدی بشه ...
    در کل درکت می کنیم ولی اینجا ایرانه
    Steve Jobs 1955-2011
    Think Different

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)