دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 3 از 3 نخستنخست 123
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 27 , از مجموع 27

موضوع: از آخر الزمان و ظهور منجی چه می دانید؟

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    مهندسی مکانیک
    ارسال تشکر
    22
    دریافت تشکر: 68
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

پیش فرض پاسخ : از آخر الزمان و ظهور منجی چه می دانید؟

چه سوالی بیشترین مشغولیت فکری رو نسبت به آخرالزمان .. امام زمان عج... ظهور... منجی.. جامعه امام زمان و .. برای شما ایجاد می کنه ؟بیشترین چیزی که منودرگیر کرده اینه کهما که نزدیک به آخرالزمانیم اینیم وقتی که آخرالزمان شد بدون راهنما چی میشیم همچنین میخوام بدونم امام زمان رو چه جوری از انسان های دیگه که خودشونو امام میدونن تشخیص بدیم سوم امام زمان چه جوری ودر کجا ظهور میکند؟
    الماس از تراش و انسان از تلاش میدرخشد.

2. 6 کاربر از پست مفید porya71 سپاس کرده اند .

کاربر فعال سایت
    رشته تحصیلی
    کلام,فقه,اصول,
    ارسال تشکر
    27,914
    دریافت تشکر: 19,740
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array
    kamanabroo's: جدید150

سلام

• شما به چه اندازه از این منجی اطلاع دارید؟ تمام اطلاعات من میشه از تولد ایشون و زمان های غیبت ایشون و وجود نایب غیبت ضغری و یکسری نشانه های آخرالزمان(که والا هر چی میخونم همش یادم نمیمونه) و کلا درموردش مطالعه داشتم ولی خیلی جزئی نمیتونم توضیح بدم یه جورایی فقط در هر دوره یا هر از چند گاهی برای اینکه ذهن خودم رو آروم کنم میرم سراغ مطالعه درموردش
    • با شنیدن کلماتی مثل "منجی" "آخر الزمان" "ظهور" چه چیزی در ذهنتون شکل می گیره؟ حضرت مهدی - شیطان - ترس - جدیدا دیگه فراماسونری و دجال و امثال اون هم میاد تو ذهنم

سلام سرکار خانم yas-90

تشکر می کنم بابت شرکت در بحث

این خیلی خوبه که اهل مطالعه و مراجعه برای شناخت بیشتر و یادآوری نسبت به امام زمان عج و آخر الزمان هستید. جای شکر داره و میشه گفت یک توفیق به حساب میاد.

درسته مفاهیمی مثل شیطان.. ترس .. فراماسونری هم با آخرالزمان عجین شده.

• چه سوالی بیشترین مشغولیت فکری رو نسبت به آخرالزمان .. امام زمان عج... ظهور... منجی.. جامعه امام زمان و .. برای شما ایجاد می کنه؟ باور کنید همیشه یه چیزی اعصابم رو به هم میریزه اونم اینکه نکنه ایشون ظهور کنن و من در جبهه مقابلشون باشم نکنه من اونقدر ضعیف و ترسو باشم که نتونم همراه ایشون باشم(آخه از موقعی که مستندایی که در مورد فراماسونری میسازن رو میبینم همونقدر که آگاه میشم ترسم هم زیاد میشه)
    دغدغه خوبی هست. یعنی یکی از جلوه های انتظار هم همینه که ما خیلی به خودمون مطمئن نباشیم و همیشه از خدا و از امام زمان عج بخواهیم که ما رو در لشکر خوبان قرار بدهند. ان شا الله.

اما وقتی ما به دستورات دینی خودمون عمل می کنیم و سعی می کنیم تقوای الهی رو هم داشته باشیم خداوند خودش به ما قول داده که راه روشن و درست رو به ما نشون بده و بتونیم در اون راه قدم برداریم. پس اگر همین الان رد مسیر رضایت خدا و برای نزدیک شدن به امام زمان عج گام بر میداریم خود امام زمان عج عنایت می کنند و اراده ما رو سمت و سوی درست بهش می دهند. چون ما هر قدمی که با نیت درست به سمت خدا و امام زمان عج برداریم ایشان ده قدم به سمت ما می آیند و این خودش یک امیدواری بزرگه..

• چه چیزی برای شما عجیب به نظر می رسه و یا اینکه ابهام داره؟ واقعا اینهمه نشانه برای ظهور ردیف شده کدومشون حقیقت داره یعنی چه منابعی بهتر درمورد نشانه ها گفتن، و بعد اینکه درمورد یکسری یاران موقع ظهور گفته شده من از کجا بدونم اون کسی که ادعا میکنه اون شخصه راسته یا نه؟؟ اصلا اگه ایشون ظهور کرد و تو همین مملکت ما همه سران دولتی گفتن دروغه و مقابله کردن باهاشون من از کجا باید بفهمم ایشون حضرت مهدی نامی هستن که ظهور کردن

خوب روایات آخر الزمان و علائم ظهور خیلی زیاده . حتی اونقدری هست که ساعت ها درباره اش حرف زد و مطالعه کرد. و نکات ریز و جالب هم زیاد داره . چون از زمان خود پیامبر گرامی اسلام (ص) به این مسئله پرداخته شده تا خود امام زمان عج.

اما اینکه علائم و نشانه های ظهور کدومشون حقیقت داره ؟
    روایاتی که در این زمینه هست این نشانه ها رو به دو دسته قطعی و غیر قطعی تقسیم کردند. یعنی برخی نشانه ها حتما واقع می شوند و برخی از نشانه ها بستگی به شرایط زمانه دارند که واقع بشوند یا نه.

مثلا برخی از علائم قطعی: ظهور سفیانی.. صیحه آسمانی در ماه مبارک رمضان.. شهادت نفس زکیه در محدوده حرم و ..
    ----------
    کتابهایی هم در این زمینه هست که سعی کردند تحلیلی به قضیه نگاه کنند اما باز هم سعی کردند از مصداق سازی خود داری کنند چون اگر در مصداق عجله کرده باشند یا اشتباهی صورت بگیره تبعات خوبی نداره. مثل مجموعه ای که چندین سال قبل پخش شده بود و مصداق سازی کرده بود که حتی مقام معظم رهبری هم نهی کردند از اینکه بخواهیم دنبال مصداق باشیم.

چون اونی که مهمه اینه که ما بفهمیم در شرایط خاص آخر الزمان هستیم و این رو همه علما تایید کردند و تاکید دارند که علائم عام و اکثر انچه در روایات اومده واقع شده و ما باید بیشتر دنبال این باشیم که صفات یاران امام زمان عج رو در خودمون تقویت کنیم تا ان شاالله در زمان ظهور حضرت، جزء یارانش باشیم.

----------------------------------
    علائم قطعی ظهور که شش ماه قبل از ظهور امام زمان عج واقع می شن خیلی واضح هستن و علمائی که دارای علم نسبت به صفات امام زمان عج هستند و این نشانه ها رو می شناسند به خوبی درک خواهند کرد. و چون بحث ظهور یک بحث جهانی هست طبق روایات همه از این واقعه مطلع می شوند و کسی نیست که در بی خبری بماند! لذا از بی خبر ماندن نباید نگران باشیم فقط باید نگران باشیم از قافله یاران ایشان عقب نمونیم که همونطور که گفتم اگر از همین الان نیت ما در کارها و تصمیماتمون رضایت و حرکت به سمت ایشون باشه وظیفه خودمون رو انجام دادیم و ایشان نور هدایتش به ما خواهد رسید ان شا الله.

یک اتفاقاتی هم در ابتدای ظهور می افته که به طور قطع مشخص می کنه که اون شخص امام زمان هست یا نه.

ویرایش توسط kamanabroo : 12th August 2014 در ساعت 07:45 PM

4. 6 کاربر از پست مفید kamanabroo سپاس کرده اند .

کاربر فعال سایت
    رشته تحصیلی
    کلام,فقه,اصول,
    ارسال تشکر
    27,914
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط مهندس نوجوان نمایش پست ها
    یعنی به عبارتی همان رهبر خودمان
    البته می شود بینش سیاسی هم نداشت ؟ چون بسیار بودند افرادی (مثلا آقای بهجت) که اصولا در اوامر دینی بیشتر حضور داشتند تا سیاسی ..... !!!!
    بله.
    مجتهدینی که در خبرگان رهبری هستند این شرایط رو لحاظ می کنند و فرد مورد نظر رو به عنوان حاکم اسلامی انتخاب می کنند.

بینش سیاسی شرط اصلی برای بحث حاکم اسلامی بودن هست. و گرنه همه فقها و مراجع تقلید اکثر شرایط نواب عام رو دارند و از بین ایشان کسی که عالم به وضع زمانه و دارای قدرت تدبیر و آگاهی سیاسی و مدیریت و رهبری باشد اصطلاحا جامع الشرایط برای حاکم بودن است.

6. 6 کاربر از پست مفید kamanabroo سپاس کرده اند .

کاربر فعال سایت
    رشته تحصیلی
    کلام,فقه,اصول,
    ارسال تشکر
    27,914
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

سلام خدمت همه بزرگواران و دوستان عزیز
    سلام
    ممنون همچنین
    مرسی از تاپیک

• شما به چه اندازه از این منجی اطلاع دارید؟
      تقریبا مطالعه داشتم یا گوش کردم یا شنیدم

• با شنیدن کلماتی مثل "منجی" "آخر الزمان" "ظهور" چه چیزی در ذهنتون شکل می گیره؟
      فرج (گشایش)

• چه سوالی بیشترین مشغولیت فکری رو نسبت به آخرالزمان .. امام زمان عج... ظهور... منجی.. جامعه امام زمان و .. برای شما ایجاد می کنه؟
      چی کار کنم بهتره؟! اینکه خودم میتونم چه نقشی تو بهتر کردن شرایط داشته باشم

• چه چیزی برای شما عجیب به نظر می رسه و یا اینکه ابهام داره؟

ابهام که نه اما بیشتر از عامل غیبت امام عصر متعجبم
      باید فهم و شعور ما انسان ها به ی حدی برسه که تشنه ی منجی باشیم
      شنیدم جایی که مسلمون حضور داشته باشه معجزه اتفاق نمیوفته
      همین حضور داعش تو منطقه، خب باید ذهنیتشون به طور کلی تغییر کنه.

سلام خدمت ✿elnaz✿ همکار گرامی
    تشکر می کنم از حضور و شرکت در بحث

در مورد اینکه فرمودید چی کار کنم بهتره؟! اینکه خودم میتونم چه نقشی تو بهتر کردن شرایط داشته باشم
    باید گفت که این یکی از کلیدی ترین سوالاتی است که در شرایط آخر الزمان باید از خودمون بپرسیم!
    و اهمیتش در اینجاست که اگر به این سوال کلیدی اشتباه جواب بدیم و خودمون رو به شکل نادرستی قانع کنیم راهمون رو خیلی از مسیر امام زمان عج کج کرده ایم.
    و اگر جواب درستی بدیم و مسیر رو پیدا کنیم از همین الان جزء یاران آن حضرت قرار می گیریم ان شاء الله.

یکی از جواب های نادرستی که برخی به این سوال دادند و راه رو گم کردند و موجب گمراهی عده زیادی هم شدند اینه:
    در روایات اومده که امام زمان عج وقتی ظهور می کنند که جهان پر از ظلم و جور و گناه بشه. پس وظیفه ای که من دارم برای مهیا کردن شرایط ظهور، اینه که من هم با ظلم و گناه و معصیت در کامل شدن شرایط ظهور سهمی داشته باشم!

اما جواب درست چیه؟
    این است که اگر می خواهیم در مسیر درست قدم برداریم همین الان هم امام زمان عج باید از رفتار ما .. حرف ما .. و زندگی ما راضی باشد! اینطور اگر زندگی کردیم در مسیر زمینه سازی ظهور داریم حرکت می کنیم و بعد از ظهور در جبهه خوبان قرار می گیریم.. ان شاءالله

ابهام که نه اما بیشتر از عامل غیبت امام عصر متعجبم
    باید فهم و شعور ما انسان ها به ی حدی برسه که تشنه ی منجی باشیم
    شنیدم جایی که مسلمون حضور داشته باشه معجزه اتفاق نمیوفته
    همین حضور داعش تو منطقه، خب باید ذهنیتشون به طور کلی تغییر کنه.
    متاسفانه وقتی قدرت استکباری جهان در همین اوضاع و احوال فعلی دنبال ترور کردن شخصیت های بزرگ مذهبی و این جلوه های خورشیدی هست باید به این نتیجه رسید که چشم دیدن خود خورشید رو نخواهند داشت! و این که یارانی راستین باشند که بتوانند هم از او و هم از حرکت او در مسیر حکومت عدالت جهانی تلاش کنند خیلی مهم است. و این نکته ای بوده که ائمه قبلی ما هم همیشه تاکید داشتند که اگر ما مثلا چهل نفر یار مخلص و پای کار می داشتیم قیام می کردیم!
    نمونه ی بارزش امام حسین ع که با 72 نفر یار جان بر کف قیام کرد. امام زمان عج هم علاوه بر لشکری که نیاز دارند ، به 313 سرلشکر فهیم توانا و مخلص نیاز دارند که تمام وجودشان در مسیر امام زمان عج باشد..

بحث معجزه و حضور مسلمانان و بحث داعش رو متوجه نشدم . لطف می کنید بیشتر توضیح بدید

8. 7 کاربر از پست مفید kamanabroo سپاس کرده اند .

همكار تالار اخبار
    رشته تحصیلی
    مهندسي مديريت پروژه
    ارسال تشکر
    4,842
    دریافت تشکر: 3,026
    قدرت امتیاز دهی
    3470
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط kamanabroo نمایش پست ها
    بحث معجزه و حضور مسلمانان و بحث داعش رو متوجه نشدم . لطف می کنید بیشتر توضیح بدید
    خیلی ممنونم از توضیحات خوبتون
    چشم الان میگم
    همیشه در طول تاریخ به مسلمونا ظلم شده یکیش همین داعش، جایی شنیدم که تا مسلمونا هستن نباید انتظار معجزه داشت. ینی ما نباید فقط منتظر بشینیم که ی معجزه ای اتفاق بیفته
    این اتفاقا از چیه؟! از اینکه اتحاد نداریم؟
    دلی که در دو جهان جز تو هیچ یارش نیست
    گرش تو یار نباشی جهان به کارش نیست

10. 6 کاربر از پست مفید ✿elnaz✿ سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    روانشناسی عمومی
    ارسال تشکر
    31,663
    دریافت تشکر: 11,131
    قدرت امتیاز دهی
    29289
    Array
    zoh_reh's: جدید88

نقل قول نوشته اصلی توسط kamanabroo نمایش پست ها

جدای از قضیه غیبتها(کبری و صغری) اینکه ایشون در بین ما حضور دارند و خودشون هم خواهان ظهورشون هستند،

منجی= سازنده مدینه فاضله. آخرالزمان= درگیری، بی تفاوتی، گاهی سردرگمی. ظهور= حضور در شرایط سخت.

• چه سوالی بیشترین مشغولیت فکری رو نسبت به آخرالزمان .. امام زمان عج... ظهور... منجی.. جامعه امام زمان و .. برای شما ایجاد می کنه؟
      بیشتر بصورت مشغولیت فکری احساس میکنم تشخیص حق از باطل سخت میشه، یه چیزی مثل جنگ صفین

عجیب اینکه دینی که ایشون عرضه میکنن اینقدر با دین فعلی فرق داره و نهایتا منجی توسط یکی از منتظران کشته خواهد شد،
      ابهامی نیست.

قوانین تالار روانشناسی

الهی مرا آن ده که مرا آن به...

12. 5 کاربر از پست مفید zoh_reh سپاس کرده اند .

دوست جدید
    ارسال تشکر
    298
    دریافت تشکر: 408
    قدرت امتیاز دهی
    34
    Array

سلام

اطلاعاتم سطحی و صوری است و هنوز عمیق نشده تا حضورشون رو در لحظه و هر آن حس کنم . خجالت میکشم اسمم رو بذارم منتظر

منجی : رهایی ، آزاد شدن از بند ، نجات ،
      آخرالزمان : غفلت ، الم و عذاب ، شرمندگی
      ظهور : لذت توام با ترس

چطوری میشه حال خوش ِ معرفتی رو ایجاد و حفظ کرد و تسریش داد به اوقات آینده ؟
    پـایـیـز مهـــری دارد کـه بـر دل ِ هـر خیــابــان می نـشـیـنـد !

14. 4 کاربر از پست مفید ؛ شادی ؛ سپاس کرده اند .

صفحه 3 از 3 نخستنخست 123

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)