دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.

نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: نظر شما در مورد رفتار نظام ایران برای آموزش زبان مادری

رأی دهندگان
8. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • سیاستهای کلی نظام در مورد آموزش زبان مادری اشکال دارد

4 50.00%
  • سیاستهای کلی نظام در مورد آموزش زبان مادری اشکال ندارد ولی مسئولین کفایت کافی برای اجرای قانون اساسی را ندارند

1 12.50%
  • جامعه اماذگی لازم برای پذیرش چند زبان را ندارد

0 0%
  • سایر( در تاپیک ذکر کنید)

3 37.50%
صفحه 4 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 41

موضوع: سایست یک بام و دو هوای نظام ایران در قبال ملیت ها و قومیت ها یا قانون گریزی مسئولین؟؟؟

کاربر اخراج شده
    رشته تحصیلی
    انسانیت
    ارسال تشکر
    9,863
    دریافت تشکر: 9,333
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array
    محسن آزماینده's: جدید21

پیش فرض پاسخ : سایست یک بام و دو هوای نظام ایران در قبال ملیت ها و قومیت ها یا قانون گریزی مسئولین؟؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط جوان ایرانی نمایش پست ها
    ببنید من باز هم در تغییر این اسمها چیزی نمیبینم یا تخریب قومیتی رو نمیبینم که بگم وا اسلاما قومیت هامون نابود شدن
    چون تغییر اسمها نه دست حکومته نه دست استکبار خارجی
    مردم در طی زمان با لهجه ها و گویش های خودشون این تغییرات رو به وجود میارن

اگر شما فکر میکنید فرهنگ بومی در خطره با دلایل بیان کنید
    پس با این حساب شما تغییر نام خلیج فارس را به خلیج عرب تایید میکنید؟؟؟

والا مردم محلی که نامهای قبلی را میگن. تابلوهای اسمی جدید هم توسط مردم نصب نمیشه

کار شما توجیه کارهای دیگران است. نه استدلال از ستندات ارائه شده

باشد که رستگار شویم

2. 4 کاربر از پست مفید محسن آزماینده سپاس کرده اند .

همكار تالار اخبار
    رشته تحصیلی
    مهندسي مديريت پروژه
    ارسال تشکر
    4,842
    دریافت تشکر: 3,026
    قدرت امتیاز دهی
    3470
    Array

پیش فرض پاسخ : سایست یک بام و دو هوای نظام ایران در قبال ملیت ها و قومیت ها یا قانون گریزی مسئولین؟؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط محسن آزماینده نمایش پست ها
    حرف شما متین

چه اشکالی دارید به جای خلیج فارس از خلیج عرب استفاده کنیم؟؟؟

مسلما اشکال دارد.

fa.wikipedia.org/wiki/فهرست_شهرهای_تغییر_نام_یافت ه_در_ایران

جالبه. یک عده دیگه میان هویت مردم را تغییر میدن و مردم برای پس گرفتن اون باید هزینه کنند؟؟؟؟دور از منطق میفرمایید

البته شاید اگر یکی از طرفین این بحث نظام حاکم بر ایران نبود راحت تر میشد بحث کرد.

جنایت همان کلمه است که مسئولان برای تهاجم فرهنگی غرب استفاده میکنند. با اطلاعاتی که توی چند پست گذاشتم مستندا و استدلالا ثابت کردم که تهاجم فرهنگی از طرف قوم حاکم بر سایر اقوام و ملیتها انجام میشه.

موفق باشید
    خب صحبت در مورد زبان فارسی و زبان گویش های رایج در ایران مگه نبود ؟
    به طور خلاصه شما منظورتون در تهدید بودن گویش ها و نابودیشون هست دیگه ؟
    الان چرا زبان عرب و خلیج عرب رو دخالت دادین
    تو این که شکی نیست

مردم روی زبان و نژاد خودشون پایبند هستن لازم نیست که آموزش اون به صورت جداگانه و مختص هر زبان آورده بشه.
    به نظرم تصورش هم تقریبا ناممکنه
    تعداد گویش ها تو کشورمون خیلی بالاست.

هویت؟! جنایت
    این ها باز هم خیلی بار هیجانیشون بالاست

سلامت باشین
    ویرایش توسط ✿elnaz✿ : 7th August 2014 در ساعت 10:21 PM
    دلی که در دو جهان جز تو هیچ یارش نیست
    گرش تو یار نباشی جهان به کارش نیست

4. 6 کاربر از پست مفید ✿elnaz✿ سپاس کرده اند .

کاربر اخراج شده
    رشته تحصیلی
    انسانیت
    ارسال تشکر
    9,863
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط ✿elnaz✿ نمایش پست ها
    خب صحبت در مورد زبان فارسی و زبان گویش های رایج در ایران مگه نبود ؟
    به طور خلاصه شما منظورتون در تهدید بودن گویش ها و نابودیشون هست دیگه ؟
    الان چرا زبان عرب و خلیج عرب رو دخالت دادین
    تو این که شکی نیست

مردم روی زبان و نژاد خودشون پایبند هستن لازم نیست که آموزش اون به صورت جداگانه و مختص هر زبان آورده بشه.
    به نظرم تصورش هم تقریبا ناممکنه
    تعداد گویش ها تو کشورمون خیلی بالاست.

هویت؟! جنایت
    این ها باز هم خیلی بار هیجانیشون بالاست

سلامت باشین
    برای اینکه تغییر نام خلیج فارس به خلیج عرب دقیقا مشابه کاری است که با نام شهرها و اماکن اقوام انجام میشه

http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%81%...B1%D8%A7%D9%86

چند درصد مردم میتونن زبان محلی خودشون را بخوانند و بنویسند؟؟؟این یک زنگ خطر برای زبان اقوام است.

هر کسی میتونه صحبت کنه. ولی آیا ثبت زبان مهمتر نیست؟؟؟

شاد باشید

6. 3 کاربر از پست مفید محسن آزماینده سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    شیمی محض
    ارسال تشکر
    1,598
    دریافت تشکر: 2,720
    قدرت امتیاز دهی
    7219
    Array

به نظر من اشکالی نداشت تو این سالها، مثلا یک وزیر سیه چرده از مناطق جنوبی کشور می داشتیم. یا دست کم فقط یک وزیر اهل سنت مثلا از قوم بلوچ، یا یک وزیر مسیحی از منطقه جلفای اصفهان؛ متاسفانه در ایران، حتی انتخاب استاندار و یا وزرای زن هم، از موارد نادر محسوب می شود.
    ویرایش توسط نو آور : 8th August 2014 در ساعت 11:12 AM
    آئینه چو نقش تو بنمود راست _ بفهم که از ماست که بر ماست!

8. 3 کاربر از پست مفید نو آور سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    ارسال تشکر
    1,164
    دریافت تشکر: 1,712
    قدرت امتیاز دهی
    874
    Array

دوست عزیز سلام

شما یک مطالعه در مورد تاریخچه آموزش زبان در ایران داشته باشید. خلاصه اون را در چند پست قبلی نوشتم. ماجرای امروز و دیروز نیست. ریشه در زمان قاجار دارد.

از این نکته بگذریم که تصور این نکته که مردم ما جوگیر هستند، نوعی توهین به شعور اجتماعی افراد محسوب میشه.

من همین الان به شما میگم به فیل فکر نکنید. مطمونا اولین چیزی که به ذهن شما میاد فیل هست.

بحث ایجاد فرهنگستان زبان ترکی توسط معاون رییس جمهور در امور اقوام و اقلیتها مطرح شده و فرهنگستان زبان و ادب فارسی مخالفت کرده است. بحث آموزش زبان مادری ندین بار بعد از پیروزی انقلاب اسلامی مطرح شده. ولی نتیجه ای نداشته است.

قبل از اینکه بحث را با شما ادامه بدم، ازتون دعوت میکنم پیتهای قبلی این تاپیک را بخونید. دوستان نکات جالبی مطرح کرده اند.

در مورد اس ام اس ها عرض میکنم براتون که بارها شده اس ام اس ها فیلتر شده اند. برای مثال پیامهایی که در مناسبتهای جنجالی حاوی اسامی رهبران سیاسی و ... باشند فیلتر میشود.

با توجه به اینکه مخابرات کلهم اجمعین در اختیار برادران سپاه (ارگان طرفدار نظام) سیاستهای نظام را برای مردم دیکته میکند . و الا فیلتر کردن اس ام اس های حاوی جک و توهین به اقوام کار دشواری نیست.

در مورد این نکته که اس ام اس ها فیلتر میشود میتوانید به آرشیو جلسات مجلس مراجعه کنید و انتقادهای آنها را پیگیر باشید.

موفق باشید

در مورد شعور اجتماعي من به چيزي به نام شعور اجتماعي اعتقاد ندارم! ببخشيد ديگه! هر فردي اعتقادي دارد ديگه!
    من به "اکثر الناس هم لايعقلون و لايعلمون و لايشکرون" و اين مايه ها اعتقاد دارم.
    در مورد اس ام اس ها هم من نمي دانم چيزي فيلتر مي شود و يا اصلا" مي شود فيلتر کرد يا نه! ..... ولي:
    اصلا" فرض کنيم که نظام اس ام اس هاي قومي را خودش توليد کند!!! من مانده ام اين "شعور اجتماعی" کجا است که با دامن نزدن به آن چنين چيزي را در نطفه خفه کند!

موفق باشيد.

10. 2 کاربر از پست مفید علي پارسا سپاس کرده اند .

کاربر اخراج شده
    رشته تحصیلی
    انسانیت
    ارسال تشکر
    9,863
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط علي پارسا نمایش پست ها

در مورد شعور اجتماعي من به چيزي به نام شعور اجتماعي اعتقاد ندارم! ببخشيد ديگه! هر فردي اعتقادي دارد ديگه!
    من به "اکثر الناس هم لايعقلون و لايعلمون و لايشکرون" و اين مايه ها اعتقاد دارم.
    در مورد اس ام اس ها هم من نمي دانم چيزي فيلتر مي شود و يا اصلا" مي شود فيلتر کرد يا نه! ..... ولي:
    اصلا" فرض کنيم که نظام اس ام اس هاي قومي را خودش توليد کند!!! من مانده ام اين "شعور اجتماعی" کجا است که با دامن نزدن به آن چنين چيزي را در نطفه خفه کند!

موفق باشيد.
    بنده با اعتقاد شما بحث نمیکنم.

اینجا سواد افراد مورد توجه ماست.

سوادتون را تقویت کنید متوجه میشید که شعور اجتماعی چی هشت و اکثرالناس و ... چه نقشی دارد

بحث اصلی در مورد زبان و هویت ملی هویت فرهنگی-قومی و ... است.

اینکه شما نمیدانید و نمیخواهید بدانید و به خود زحمت تحقیق و مطالعه از منبعی که معرفی کردم نمیدهید، نشان از لجاجت شما در بحث است. نه بحث منطقی و نتیجه گیری و استفاده درست از زمان

پایدار باشید

12. 2 کاربر از پست مفید محسن آزماینده سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    ارسال تشکر
    1,164
    قدرت امتیاز دهی
    874
    Array

بنده با اعتقاد شما بحث نمیکنم.

اینجا سواد افراد مورد توجه ماست.

سوادتون را تقویت کنید متوجه میشید که شعور اجتماعی چی هشت و اکثرالناس و ... چه نقشی دارد

بحث اصلی در مورد زبان و هویت ملی هویت فرهنگی-قومی و ... است.

اینکه شما نمیدانید و نمیخواهید بدانید و به خود زحمت تحقیق و مطالعه از منبعی که معرفی کردم نمیدهید، نشان از لجاجت شما در بحث است. نه بحث منطقی و نتیجه گیری و استفاده درست از زمان

پایدار باشید
    متشکرم، بسيار عالي، فکر کنم اين نوشته شما به همه دوستان کمک کند تا بهتر فضاي بحث را درک نمايند!
    ویرایش توسط علي پارسا : 9th August 2014 در ساعت 12:03 AM

14. کاربرانی که از پست مفید علي پارسا سپاس کرده اند.

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    پزشکی
    ارسال تشکر
    117
    دریافت تشکر: 824
    قدرت امتیاز دهی
    63
    Array
    مهشاد ولی's: جدید113

یکی به ما بگه زبان ما چیست؟
    به مترسک گفتم چرا یک پا داری؟گفت وقتی توان رفتنم نیست همین یک پا هم اضافیست...

16. کاربرانی که از پست مفید مهشاد ولی سپاس کرده اند.

دوست آشنا
    ارسال تشکر
    1,164
    قدرت امتیاز دهی
    874
    Array

از سوییس اومده بودن. بنده کمی باهاشون صحبت کردم

در مورد اسم اس ها قبلا در سطح ملی فیلتر شده و من قصد ندارم در این مورد صحبت کنم. مرتبط به بحث نیست.

من علاقه ای به برگشت به زمان قاجار ندارم. هر چند از نظر افزایش سطح دانش مردم، دوره قاجار دوره بی نظیری بوده و بسایری از اتفاقات مهم تاریخ کشور مثل مشروطه، اعزام دانشجو به خارج و زیرساختهای سیاسی و ... در دوره قاجار بوده.

هدف من گفتن شرح وضعیت اموزش زباد در کشور در طول تاریخ بوده

بله اگر اقدامات فقط همین بود خطری فرهنگ بومی را تهدید نمیکرد

ولی در همین تاپیک به تغییر نام شهرها که بدون هیچ دلیلی اشاره کردم که نشان از از بین بردن فرهنگ بومی است

ردیف نام سابق نام جدید
    ۱ قره داغ ارسباران
    ۲ خیاو مشگین‌شهر
    ۳ گیوی شهرستان کوثر
    ۴ دشت مغان ۳ شهر گرمی (شهر)، پارس‌آباد و بیله‌سوار
    ۵ ملکان کندی ملکان
    ۶ اوشقایا اسکو
    ۷ سراسکانرود - آذران هشترود
    ۸ خراسان صایین‌قلعه
    ۹ قوشاچای میاندوآب
    ۱۰ سولدوز نقده
    ۱۱ اورمیا ارومیه
    ۱۲ تیکان تپه تکاب
    ۱۳ شاهین قلعه شاهین‌دژ
    ۱۴ دیلمان و شاپور سلماس
    ۱۵ ارپلار پلدشت
    ۱۶ قره عینه سیه‌چشمه
    ۱۷ ساوجبلاغ مهاباد
    ۱۸ ری شهر ری
    ۱۹ باختران کرمانشاه (پیش از نام باختران همین نام رایج بود)
    ۲۰ طهران تهران
    ۲۱ سپاهان اصفهان
    ۲۲ شهسوار تنکابن
    ۲۳ گمبرون بندر عباس
    ۲۴ بندر شاهپور بندر امام خمینی
    ۲۵ بندر پهلوی بندر انزلی
    ۲۶ علمده رویان
    ۲۷ هگمتانه همدان
    ۲۸ سلده نور
    عرض کنم خدمت دوستان که نفرتي که از رژيم سابق در مردم وجود داشت باعث شد که بعد از انقلاب نه تنها شهرها بلکه اکثر معابر و حتي نامهاي خانوادگي که در آنها عبارت "شاه" وجود داشت تعويض گردد با وجود اينکه شايد بعضي هايشان به سلطنت هم ربط نداشت. که البته به مرور زمان بعضي از نامها مانند باختران دوباره به حالت اول در آمد.
    اين از اين!
    از نظر ديگر مواردي مانند طهران با تهران! ري با شهر ري! سپاهان با اصفهان! بيشتر به بهانه جويي براي بحث شبيه است تا اقدام عليه اقوام!
    در مورد ديگر بندر عباس به دليل پيروزي شاه عباس بر پرتقالي ها در آن بندر تغيير نام يافته پس بي دليل نبوده! ضمن اينکه اصولا" مدرک مستدلي مبني بر اينکه اصل واژه گامبرون هم پرتقالي نباشد وجود ندارد!
    در مورد ديگر نام بندرانزلي در حکومت سابق با نام جعلي بندرپهلوي عوض شده بود که بعد انقلاب به حالت اول برگشت (حتما" اين هم اقدام عليه قوميتها حساب مي کنيد و بايد نامش پهلوي مي ماند!)
    در مورد هگمتانه و همدان هم که موضوع مال عهد بوق است! و خيلي موارد ديگر هم به مرور زمان در هر جاي دنيا اين ادغام فرهنگها و تعامل و بده بستان فرهنگها وجود داشته و بحثش اصولا" با بحث اقدام عليه قوميتها ربطي پيدا نمي کند.
    اگر اين طور باشد ما اصلا" برابر تخت جمشيد و بيستون خط کشورمان ميخي بوده.
    لذا از آنجايي که به نظر مي رسد بحث از مسير عقلاني خود خارج و به سمت مقاصد مشکوکي دارد سوق پيدا مي کند، بهتر مي دانم آن را ادامه ندهم
    موفق باشيد.

18. 3 کاربر از پست مفید علي پارسا سپاس کرده اند .

همکار بخش مذهبی
    رشته تحصیلی
    کاردانی کامپیوتر-نرم افزار
    ارسال تشکر
    4,555
    دریافت تشکر: 2,776
    قدرت امتیاز دهی
    1898
    Array
    جوان ایرانی's: جدید67

پس با این حساب شما تغییر نام خلیج فارس را به خلیج عرب تایید میکنید؟؟؟

والا مردم محلی که نامهای قبلی را میگن. تابلوهای اسمی جدید هم توسط مردم نصب نمیشه

کار شما توجیه کارهای دیگران است. نه استدلال از ستندات ارائه شده

باشد که رستگار شویم
    اول یه اخطار جدی !
    اینکه فکر کنید شما غیرت دارید رو کشورتون ما نداریم رو از ذهنتون پاک کنید ! من نسبت به تاریخ و هویت کشورم مانند دین و مذهب و عقیدم همونقدر حساسم !
    بحث خلیج عربی و فارسی (که همیشه خلیج فارسی است) کاملا متفاوت با زبان های قومیتی و هم ملیتی هست ، پس مغلطه کلام نکنید!متشکر!
    من که ندیدم همدانی ها بگن من هگمتانه ایم ! تابلو ها هم فقط در این زمان نصب نشده !
    بیشتر تغییرات اسمی که فرمودید اگر اشتباه نکنم دست کم کمترین آن 50 سال هستش
    کار بنده منطقی صحبت کردنه
    منطق میگه مردم نیازمند تعامل هستن و نیازمند پل ارتباطی با هم وطنای خودشون!
    امام حسین علیه‌السلام معلم مقاومت آگاهانه است.

امام خامنه ای

20. 4 کاربر از پست مفید جوان ایرانی سپاس کرده اند .

صفحه 4 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)