دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 7 از 7 نخستنخست 1234567
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 66 , از مجموع 66

موضوع: چه کسی مغزها را فراری می‌دهد؟

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    مدیریت بحران - پدافند غیرعامل
    ارسال تشکر
    3,360
    دریافت تشکر: 4,666
    قدرت امتیاز دهی
    10717
    Array

پیش فرض پاسخ : چه کسی مغزها را فراری می‌دهد؟

یه پیشنهاد ساده ولی کاربردی و تاثیر گذار:

خب تاحالا خوب ریشه یابی کردیم و ماشالا خوب هم نظر میدیم و خوب هم انتقاد میکنیم...تا همینجا کافیه//////

از همین الان و از همین سایت شروع کنیم ...نتیجه اش واقعا جالب میشه و تامل برانگیزه( برام روشنه)
    چه حس قشنگیه در تاریکی های خطرناک این دنیا...با اطمینان خاطر و آرامش ،دستت در دستان خدا باشه...(محسن مهابادی زاده)

2. 3 کاربر از پست مفید محسن مهابادی زاده سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    ارسال تشکر
    1,164
    دریافت تشکر: 1,712
    قدرت امتیاز دهی
    875
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط m.g.s.t.r نمایش پست ها
    یه مسئله ای که در کشور ما هست اینه که اکثریت نخبگان جذب رشته های فنی و مهندسی و یا علوم پایه میشن. و آخر کار مجبورن زیر دست یه مدیر کارنابلد عمرشون را سپری کنن.در حایکه ما برای مدیریت کشور و علی الخصوص مدیریت اقتصادی کشور نیازمند نخبگانیم و باید کاری کرد تا نخبگان وارد این بخش بشن تا تاثیرشون بر کشور بیشتر باشه
    بله بسيار اشاره خوبي کرديد، اتفاقا" دقيقا" رشته هاي مديريت و مديريت بازرگاني در دسته بندي هاي تحصيلي جزو آن دسته هستند که استعداد هاي برتر جذبش نمي شوند. همچنين حسابداري! البته اميدوارم به کسي بر نخورد! من خودم هم در قسمت حسابداري يک شرکت فعاليت مي کنم، ولي انصافا" حسابداران همچين فيس و افاده اي دارند که نگو! در صورتي که جز چهار عمل اصلي و بلد بودن قوانين هيچ چيز ندارد! يک حد و مشتق يا انتگرال در دبيرستان سخت تر از کل حسابداري تا مقطع دکترا است.

4. 3 کاربر از پست مفید علي پارسا سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    ارسال تشکر
    1,164
    قدرت امتیاز دهی
    875
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط نیماماهان نمایش پست ها
    یه پیشنهاد ساده ولی کاربردی و تاثیر گذار:

خب تاحالا خوب ریشه یابی کردیم و ماشالا خوب هم نظر میدیم و خوب هم انتقاد میکنیم...تا همینجا کافیه//////

از همین الان و از همین سایت شروع کنیم ...نتیجه اش واقعا جالب میشه و تامل برانگیزه( برام روشنه)
    اتفاقا" خيلي جالب است که اين موضوع چقدر جنبه هاي مختلف دارد، اصولا" اين تاپيک براي همين مو شکافي مطلب ايجاد شده، اشکالي هم ندارد عريض و طويل شود! و البته ناخودآگاه به صورت غير مستقيم همين مطلب هم کمابيش القا مي شود که ما که نظر مي دهيم بايد در اجرايش هم کوشا باشيم.

6. 4 کاربر از پست مفید علي پارسا سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    ارسال تشکر
    1,164
    قدرت امتیاز دهی
    875
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط نارون1 نمایش پست ها
    متاسفانه

علاه بر مواردی که مطرح کردین ، اینطور بین مردم و جامعه جاافتاده که انگار فقط علوم مهندسی و پایه ، علم هستن و علوم انسانی ، جزو علوم مهم قلمداد نمیشه

در صورتیکه علوم انسانی به نظر من پایه تمام علوم هست .

ولی ارزشی که در جامعه ماا برای علوم دیگر قائل میشن خیلی بیشتر از علوم انسانی می باشد .

اصولا مشکلات ریشه ای هست

بسيار عالي،

يک بحث مهم موجود همين است که: اصولا" آيا تمدن و تکنولوژي چه ميزان در راستاي اعتلاي بشريت در مسير کمال وجودي خود موثر بوده است؟
    من در همين سالهايي که از عمرم گذشته افراد زيادي را ديده ام که در مسير پيشرفت در امور مختلف گام برداشته و موفق شده اند، ولي در هنگام مرگ اين حس را داشتند که خيلي از چيزهايي که کسب کرده اند ارزش به دست آوردن را نداشته است و بهتر بود عمرشان را وقف چيزهاي برتري مي کردند!
    مثلا" يک مطلبي اين روزها مد شده اين است که در مقام مقايسه اديسون با "خشک مذهب هاي بي سواد متعصب" بر مي آيند و .... بعد مي گويند که چطور قبول کنيم که اديسون برود جهنم و اين "خشک مذهب هاي بي سواد متعصب" بروند بهشت!
    البته در مقام تحقير متعصبان حرف درستي مي زنند، خود قرآن هم از اين گونه افراد اينطور تعبير مي کند که (نقل به مضمون): فقط به ظاهر چيزي که مي شنوند بدون تعقل مي چسبند.
    ولي بياييد يک ذره فکر کنيم، انصافا" برق در کنار فوايدش، چه بدي هايي داشته؟
    من خودم را مي گويم: شب اگر برق نبود، فرصتي داشتم که در باره خود تفکر کنم، درباره دنيا تعقل بيشتري کنم، يا مطالعه کنم (زير نور شمع!) حالا يا سرگرم وسايل صوتي و تصويري ام يا مهماني، يا گردش، يا خلاصه وقت تلف کردن الکي! نور شهر چنان شديد است که ديگر ستاره ها ديده نمي شوند! يک موقع آخر شب که مي روم زباله ها را بگذارم بيرون يک مرتبه سرم را بالا مي کنم و يک ستاره مي بينم، به خودم نهيب مي زنم! علي! کجا داري ميري؟ روي يک سياره کوچک وسط اين فضاي لايتناهي، صبح تا شب درگير مشکلات الکي! سرگرمي هاي الکي!
    هر کسي را مي بيني يک گوشي ميليوني دستش گرفته و جوک مي فرستد و جوک مي خواند و .....
    نگوييد خوب الآن هم مي شود تعقل کرد و .... به برق چه ربط دارد، بله درست است، ولي اين کار را نمي کنيم عزيزان من! جو چنان سوق پيدا مي کند که عملا" مردم درگير تکنولوژي مي شوند آن هم در راستاي اهداف بيهوده!
    فکر مي کنيد با وجود چندين برابر جمعيت جهان چرا متفکرين به اون نسبت زياد نشده اند؟
    الآن چند تا مولوي و حافظ و ابن سينا و ابوريحان و .... و چند تا گاليله و دکارت و نيوتون و .... بايد مي داشتيم؟
    بله الآن محققين و دانشمندان زيادند ولي برآيند کوشش آنها به چه سمتي است؟
    همانطور که دوستمان به خوبي اشاره کرده اند متاسفانه علوم انساني (در کل دنيا) رها شده است و علم به سمتي پيش مي رود که مثلا" کل بيماري ها را نابود کند، يا فرضا" تکنولوژي به حدي برسد که يک دگمه بزني و هر چه مي خواهي انجام گردد!
    ولي وقتي انسان نمي داند که کيست و چه مي خواهد! اون دگمه به چه درد خواهد خورد؟ وقتي نمي داني براي چه زندگي مي کني! مردنت شايد بهتر از اين زندگي حيواني باشد.
    خوب حالا در اين فضا ...... فکر مي کنيد "من نوعي" که کورکورانه دنبال کسب اين علوم به در و ديوار مي زنم چقدر مغز متفکر حساب مي شوم؟
    فکر مي کنيد چند سال از دنياي متمدن عقبيم! آيا در جهاني که همه در آن در خواب خرگوشي اند کسي از کسي عقبتر است؟
    به قول مولانا:
    جان جمله علم ها اين است اين
    که بداني من کي ام در يوم دين
    که البته تفسير همان حديث است که: من عرفه نفسه فقد عرفه ربه (هرکس خود را شناخت خداي خود را شناخته است)
    و دوستمان چه زيبا اشاره کرده اند که: "علوم انسانی به نظر من پایه تمام علوم هست"
    در خاتمه باز هم از ايشان تشکر مي کنم
    دوستان من نويسنده نيستم و با زبان الکنم سعي مي کنم يک مفاهيمي را روشن کنم، يک تلنگري به اين روزمرگي هامون بزنم، اگر ريز شويد شايد خيلي اشکالات جزئي بتوان در آن يافت، من هم ادعايي ندارم، ولي اون منظور کلي که مي خواهم القا کنم (اون تلنگره) مهم است، فکر نکنم اون مفهوم و منظور اصلي مورد اشکال باشد.
    در پناه حق

8. 3 کاربر از پست مفید علي پارسا سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    مدیریت بحران - پدافند غیرعامل
    ارسال تشکر
    3,360
    دریافت تشکر: 4,666
    قدرت امتیاز دهی
    10717
    Array

پیرو پیشنهادم در پست قبلی خودم :

یه سوال ساده اما عمیق و سخت مطرح میکنم

چه کسی از بین مدیران و همکاران حاضره به خاطر پیشرفت بهتر انجمن (به معنای واقعی کلمه ونه سلیقه ای ) ،

زمانی که فکر میکنه از عنوانی که داره خیلی راضی و خشنوده ،

استعفا بده و به یک کاربر ساده تبدیل بشه و تمام توانشو برای کمک به مدیر جدید به کاربگیره تا تالار یا بخش رو تقویت شده تر ببینه؟؟؟؟؟؟
    (بدون حاشیه و سنگ اندازی و...)

اگه این تفکر رو در خودمون استارت بزنیم و ملکه ی ذهن و عملکردمون قرار بدیم ،

میشه به آینده ی نخبگان و عاقلان و متفکرین در ایران امیدوار بود...

من خودم شروع کردم

( البته لازمه با حفظ کرامتهای انسانی و ادب و احترام کامل از زحمات مدیرمستعفی

به نحو مطلوب و شایسته قدردانی بشه و در رزومه ی نامبرده درج بشه)

چه حس قشنگیه در تاریکی های خطرناک این دنیا...با اطمینان خاطر و آرامش ،دستت در دستان خدا باشه...(محسن مهابادی زاده)

10. 8 کاربر از پست مفید محسن مهابادی زاده سپاس کرده اند .

همکار تالار اخبار و کاربر فعال
    رشته تحصیلی
    الکترونیک
    ارسال تشکر
    6,263
    دریافت تشکر: 9,972
    قدرت امتیاز دهی
    16030
    Array
    m.g.s.t.r's: بی حوصله

نقل قول نوشته اصلی توسط علي پارسا نمایش پست ها
    بله بسيار اشاره خوبي کرديد، اتفاقا" دقيقا" رشته هاي مديريت و مديريت بازرگاني در دسته بندي هاي تحصيلي جزو آن دسته هستند که استعداد هاي برتر جذبش نمي شوند. همچنين حسابداري! البته اميدوارم به کسي بر نخورد! من خودم هم در قسمت حسابداري يک شرکت فعاليت مي کنم، ولي انصافا" حسابداران همچين فيس و افاده اي دارند که نگو! در صورتي که جز چهار عمل اصلي و بلد بودن قوانين هيچ چيز ندارد! يک حد و مشتق يا انتگرال در دبيرستان سخت تر از کل حسابداري تا مقطع دکترا است.
    راستش یکی از آشنایان ما که یکی از مدیران ارشد یک شرکت بسیار بزرگ کشور بود قصد اخذ لیسانس حسابداری داشته و در اون ایام کلی گله میکرده که بابا من رو چه به رادیکال گرفتن! آخه من رادیکال میخام چکار!!
    یعنی یه جذر گرفتن اینقدر براش سخت بوده!!!!!

12. 3 کاربر از پست مفید m.g.s.t.r سپاس کرده اند .

صفحه 7 از 7 نخستنخست 1234567

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)