دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 12

موضوع: سوال فوری

یار همراه
    رشته تحصیلی
    معماري
    ارسال تشکر
    10,246
    دریافت تشکر: 10,466
    قدرت امتیاز دهی
    32325
    Array
    معمار حانیه's: خواهش

پیش فرض سوال فوری

سلام. سوال؟

من الان دارم کاردانی معماری میخونم الان موندم واسه کارشناسی همون نقشه کشی معماری بخونم؟؟؟

یا گرایشش رو تغییر بدم؟

و اینکه اگر باید گرایشش تغییر داد چه گرایشی خوبه؟؟

مدرک دانشگاه آزاد با دانشگاه های دیگه چه فرقی داره؟؟؟

خواهش میکنم همه کمک کنید... یک جورایی دلسرد شدم. از درس. اصلا کارشناشی بگیرم؟؟؟ یا برم بشم ارایشگر؟؟
    من ترسیم کردن را به حرف زدن ترجیح میدهم،

زیراترسیم کردنسریعتر است و مجال کمتری برای دروغ گفتن باقی میگذارد.

(لوکوربوزیه)

2. 6 کاربر از پست مفید معمار حانیه سپاس کرده اند .

همکار تالار روانشناسی
    رشته تحصیلی
    روانشناسی شخصیت
    ارسال تشکر
    4,960
    دریافت تشکر: 4,070
    قدرت امتیاز دهی
    11916
    Array
    mozhgan.s's: جدید50

پیش فرض پاسخ : سوال فوری

سلام عزیزم من رشتم روانشناسیه و از معماری چیزی نمیدونم اما چیزی که بهش ایمان دارم اینه که اول درستون بخونید و حداقل کارشناسی بگیرید، برای آرایشگر شدن وقت زیاده
    آلزایمر گاهی درد نیست...
    درمان است!!

4. 4 کاربر از پست مفید mozhgan.s سپاس کرده اند .

همكار تالار باغبانى
    رشته تحصیلی
    مهندسی طراحی فضای سبز
    ارسال تشکر
    13,309
    دریافت تشکر: 5,462
    قدرت امتیاز دهی
    4851
    Array
    زهرا قربانی's: جدید157

حانیه خوشگلم اولا این که باید کار بلد باشی اگه فقط درسا رو همینجوری حقظ کردی اومدی بالا به درد نمیخوره برو آرایشگر شو
    به طور مثال اگه همین الان بهت بگن یه چیزی رو با این مشخصات طراحی کن میتونی؟
    ببین جوابت چیه
    اگه تونستی که آره ادامه بده اگرنه عمرتو هدر نده
    آخرین برگ سفرنامه باران اینست
    که زمین چرکین است

6. 5 کاربر از پست مفید زهرا قربانی سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    مکانیک-ساخت و تولید
    ارسال تشکر
    11,215
    دریافت تشکر: 9,945
    قدرت امتیاز دهی
    3451
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط معمار حانیه نمایش پست ها
    سلام. سوال؟

من الان دارم کاردانی معماری میخونم الان موندم واسه کارشناسی همون نقشه کشی معماری بخونم؟؟؟

یا گرایشش رو تغییر بدم؟

خواهش میکنم همه کمک کنید... یک جورایی دلسرد شدم. از درس. اصلا کارشناشی بگیرم؟؟؟ یا برم بشم ارایشگر؟؟
    شما در کاردانی به کارشناسی می تونید هر رشته ای بخونید به شرط قبول شدن.
    شما در همان رشته معماری می تونید گرایش های معماری را ادامه بدین و کارشناسی بگیرین.
    و اگر ادامه بدین در ارشد تخصصی در شته که می خواهین ادامه بدین.
    با لیسانس می تونید در نظام مهندسی بعد از سه سال از مدرکتان بگذرد در آزمون شرکت کنید و بتوانید پروژه از شهرداری و ... بگیرین.
    اگر هم دوس ارایشگری را ادامه بدین در کنار درستون در لیسانس این کار را کنید شما حداکثر 3 روز می رین دانشگاه حداکثر رو گفتم سه روز دیگه پاره وقت برین ارایگری

دانشگاه ازاد و سراسری بیشتر در هزینه ها متفاوت هست البته بعضی از دانشگاه ازادها از سراسری بالاتر و برعکس در رشته خودتان هست.
    دانشگاه ازاددر رشته شما تهران مرکز ، تهران غرب یا شمال هم داره
    دانشگاه سراسری هم زیاد هست و غیر انتفاعی

بستگی به تلاش خودتان داره اگر کار کنید می تونید موفق بشین حالا اگر دانشگاهتان سطحش خیلی پایین باشه بیشتر خودتان باید تلاش کنید اگر بالا تر باشه بازم خودتان باید تلاش کنید.

چون یک نکته در تدریس کردن هست استاد به شما فقط یک سوم موضوعات را به شما یاد می دهد و دو سوم باقیمانده را خودتان با تمرین و خواندان باید پر کنید تا در اون درس موفق بشین.
    به نظر من حتما ادامه بدین.
    برای مطرح شدن خودتان و جایی در این عرصه هم داشته باشین موارد نو و ابتکاری زیاد به دردتان می خورد دنبال کنید حتی در حوزه ماکت سازی و آموزش برنامه تری دی مکس 3dmax که خیلی خوبه خودتون دیگه می تونید پروژه بگیرین.
    اگر راه های اونم خواستین پیام می زنم.
    مهمترين لذت در زندگي، كمك به سايرين براي برنده شدن است. حتي اگر به قيمت آهسته تر رفتن و تغيير در نتيجه مسابقه اي باشد كه ما در آن شركت داريم

8. 7 کاربر از پست مفید hossien سپاس کرده اند .

همکار تالار مکانیک
    رشته تحصیلی
    مکانیک سیالات و انتقال حرارت
    ارسال تشکر
    9,142
    دریافت تشکر: 6,504
    قدرت امتیاز دهی
    12964
    Array

اگر علاقه ای به رشته تون ندارید؛ ادامه ندین.
    باتوجه به اینکه بازار کار خرابه و فارغ التحصیل های رشته شما زیاد هستن به احتمال زیاد درآمدی از تحصیلات، نصیبتون نمیشه.در نتیجه ادامه رشته ای که نه علاقه دارید نه درآمدی ازش حاصل میشه؛ اشتباه هست.بنظرم هزینه هنگفتی که قرار برای ادامه تحصیل خرج کنید؛ بهتره صرف آرایشگری کنید. چون درآمد خوبی داره. البته اگر انگیزه و علاقه کافی برای اینکار رو هم ندارید؛ بهتره واردش نشین. چون بازم سرمایه تون تلف میشه.
    اما اگر علاقه و انگیزه برای ادامه تحصیل رو دارین؛ فارغ از تمام مشکلاتی که گفتم، رشته مورد علاقه تون رو ادامه بدین.

10. 6 کاربر از پست مفید ab.bb سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    ساخت وتولید
    ارسال تشکر
    2,672
    دریافت تشکر: 488
    قدرت امتیاز دهی
    476
    Array
    hossein24's: خوشحال2

سلام. سوال؟

یا گرایشش رو تغییر بدم؟

سلام دوست خوبم.
    من تخصصی تو زمینه معماری ندارم ولی میدونم که رشته خوبیه و دوست موفقی هم تو این زمینه دارم .گرایش نقشه کشی هم گرایش خوبیه واگه عزم و اراده توش باشه میتونید دفتر فنی مهندسی بزنید که درآمد خوبیم داره.
    ولی من پیشنهاد میکنم شما در رابطه با رشته مدیریت پروژه یه تحقیق گسترده کنید چون رشته نو ظهوری هست و میبینم که خیلی از دوستای معماری بعد از کارشناسی دنبال وارد شدن تو این رشته هستن و ورود بهشم فوق العاده سخته ولی نتیجه ای که داره فکر میکنم خیلی عالی باشه.دوست منم سخت دنبالشه.حتما تحقیق کنید در رابطه باهاش.
    مدرکم الان تفاوت آنچنانی توش نیست اونم با این شرایط که همه دارن مدرک دار میشن و چند سال دیگم اون چیزی که تو مدرک دارا تمایز ایجاد میکنه تخصص و استعداد شخصی طرف تو رشته ای هست که خونده.
    دلسرد شدنم اشتباهه به نظر من درستون رو تا جایی که میتونید ادامه بدین در کنارشم به آرایشگری بپردازین کاری که خیلی ها انجام میدن.
    من برای خودم یه اعتقادی دارم امیدوارم جواب سوال آخر شمارو بده اونم اینه که درس خوندن حتی اگه به درد کار کردن یا پول درآوردنم نخوره ،حد اقلش اینه که به درد خوب زندگی کردن آما میخوره.

موفق باشید.

نه هر ماندنی،سکون است و نه هر رفتنی ،پویش...
    که موج میرود به ویرانگی و بذر می ماند به تقلای رویش...

12. 4 کاربر از پست مفید hossein24 سپاس کرده اند .

کاربر فعال سایت
    رشته تحصیلی
    ارشد ژنتیک ،کارشناسی میکروبیولوژی
    ارسال تشکر
    25,976
    دریافت تشکر: 13,088
    قدرت امتیاز دهی
    24668
    Array
    سونای's: جدید81

سلام حانی
    ادامه بده... یه یسالی بمون دوباره بخون تا عمیق تر درک کنی مطالب رو.. بعد ادامه بده..
    در خصوص شاخه ها اطلاعی ندارم شرمنده

آرایشگری رو هم به عنوان تفریح کنارش یاد بگیر... کاری نداره ارایشگری خیلی سریع یاد میگیری.... اتفاقا بعدش ایده میگیری و تلفیقشون میکنی..و یجورایی خلاقیت میشه

ستاره ها نهفتم در اسمان ابري
    دلم گرفته اي دوست، هواي گريه با من

14. 5 کاربر از پست مفید سونای سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    مکانیک
    ارسال تشکر
    3,410
    دریافت تشکر: 5,648
    قدرت امتیاز دهی
    4008
    Array

سلام. سوال؟

یا گرایشش رو تغییر بدم؟

من می خوام این طوری حانی راهنمایت کنم که شما به اهداف زندگیت نگاه کن !! برای پیشرفت ببین علاقت رو چی هست رو چی نیست؟؟از من به شما وصیت اگه نمرهای دروس اختصاصیت بالاست تو رشته معماری وعلاقه به درس دارید خوب ساده ست درس رو ادامه بدید وبه مقطع کارشناسی برویددرهر دانشگاهی موفق خواهید بود چه ازاد چه دولتی!!اما اگه نمره ی دروس تون پایین ومعدل تونم پایین و دوست دارید ادامه تحصیل بدید فقط وفقط سعی کنید دانشگاه دولتی قبول بشید وگرنه دانشگاه ازاد شما رو چیز جدیدی که بدر ایند تون بخوره یادنخواهد داد وبجای اینکه7میلیون تومن خرج دانشگاه تون بکنید بجاش برید6 ماه در یک ارایشگاه مجرب کار کنید وشاگردی کنید بعدش با5میلیون وامی که بر میدارید می تونید هم ارایشگاه بزنید هم خودتون خرج خودتون رو دریارید وزندگی تون رو از همین الان بسازید!!وچه بسا مانند خیلی از دوستان بنده که دنبال درس نبودند و ازهمون اول دنبال سربازی وکار بودند الان وضعیت مالی شون از بنده بهتره حداقل اینکه بنده مدرک گرفتم با این تفاوت که اونها الان پول دارندوخرج خودشون رو از باراز ازاد درمیارند ومن هنوز نه کار دارم ونه ثبات ملی!!!خلاصه ارایشگری هم تو این دور وزمونه کمتر از مهندس معماری نیست ماشاالله تو این دم عیدی یکی بهم رسون که شبی بالای500هزار تومن کار می کردند از درست کردن عروس بگیر تا ارایش معمولی نوبتی شده بود مثل دکترها ویزیت می کردند!!خلاصه باز هم تصمیم رو می گذارم به عهده ی خودت امروزه وضعیت کسانی که ادامه تحصیل دادند در استخدامی ها حسابی خرابه!!مگه کسی که پارتی داشته باشه و یا سهمیه داشته باشه!!برای مهندسی هم می تونی با کار دانیت شرکت کنی اما باید از مدرک کاردانیت6سال بگذره که تو تا اون وقت یک ارایش گر قهار شدی اما واقعا ببین تو زندگیت به چی علاقه داری و گوش به ندای قلبیت بده هرکاری که انجام بدی باید سفت پشتش رو بگیری بچسبی به کار!!چه تحصیل چه ارایشگری!!
    وموفق باشی امید وارم راهنماییم بدرد خورده باشه
    [

16. 2 کاربر از پست مفید farhad_jomand سپاس کرده اند .

یار همراه
    رشته تحصیلی
    معماري
    ارسال تشکر
    10,246
    دریافت تشکر: 10,466
    قدرت امتیاز دهی
    32325
    Array
    معمار حانیه's: خواهش

واقعا ممنون از همکاری همتون.

بله من درسم خوبه ونمرت تخصصی بالاس.. فقط با ریلضی مشکل دارم به زور 12 میشم

راستش فقط 2 ترم مونده تموم بشه کاردانی..

انشا الله میخونمش. شما درست میگید. میشه درکمنار درس باقی کار ها کرد.. عیب نداره که....

راستش تنبل شدم. دوست دارم یکی بهم امید بده.. هرجا میرم میگن . تو معماری کار به دختر نمیدن. همش به مردا میدن// یا میگن تو میتونی با پسرا کار کنی؟ عرضه نداری و..../// یا میگن اخرش الافی

خو من دلسرد شدم. فقط بابام میگه بخون. شاید تو شهرداری جای خودم گذاشتنت... نمیدونم والا... موندم.
    من ترسیم کردن را به حرف زدن ترجیح میدهم،

زیراترسیم کردنسریعتر است و مجال کمتری برای دروغ گفتن باقی میگذارد.

(لوکوربوزیه)

18. 3 کاربر از پست مفید معمار حانیه سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    مکانیک
    ارسال تشکر
    3,410
    دریافت تشکر: 5,648
    قدرت امتیاز دهی
    4008
    Array

واقعا ممنون از همکاری همتون.

بله من درسم خوبه ونمرت تخصصی بالاس.. فقط با ریلضی مشکل دارم به زور 12 میشم

راستش فقط 2 ترم مونده تموم بشه کاردانی..

انشا الله میخونمش. شما درست میگید. میشه درکمنار درس باقی کار ها کرد.. عیب نداره که....

راستش تنبل شدم. دوست دارم یکی بهم امید بده.. هرجا میرم میگن . تو معماری کار به دختر نمیدن. همش به مردا میدن// یا میگن تو میتونی با پسرا کار کنی؟ عرضه نداری و..../// یا میگن اخرش الافی

خو من دلسرد شدم. فقط بابام میگه بخون. شاید تو شهرداری جای خودم گذاشتنت... نمیدونم والا... موندم.
    نگاه کن اگه بابات تو شهرداری کارمی کنه وتو قسمت اداری ومهندسی پس من بهت امید میدم بخون وبچسب به درس لیسانست رو بگیر به حرف های دیگران گوش نده به هدف واینده ای که خودت خوهی ساخت فکرکن !!!!ماشاالله که می گی دروس اختصاصیت خوبه غصه ریاضی هم نخور با کمی پشت کار حل میشه میای بالای15نمرت!
    [

20. 2 کاربر از پست مفید farhad_jomand سپاس کرده اند .

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)