دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 34

موضوع: دعوت به همکاری توی طرح کار آفرینی

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    مکانیک-ساخت و تولید
    ارسال تشکر
    11,215
    دریافت تشکر: 9,945
    قدرت امتیاز دهی
    3451
    Array

پیش فرض پاسخ : دعوت به همکاری توی طرح کار آفرینی

مهمترين لذت در زندگي، كمك به سايرين براي برنده شدن است. حتي اگر به قيمت آهسته تر رفتن و تغيير در نتيجه مسابقه اي باشد كه ما در آن شركت داريم

2. 5 کاربر از پست مفید hossien سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    مکانیک-ساخت و تولید
    ارسال تشکر
    11,215
    قدرت امتیاز دهی
    3451
    Array

اگر بدون این دو پستی که ارسال کردم حرکت کنید در هر کاری چه درس خوندن ، کار کردن ، شرکت زدن ، زندگی کردن و ......... یک یا دو کار موفق دارین اما پایدار نیست و شکست می خوره
    باز به مدیر بر می گردد که با هوش باشه شاید اول کار اینا را ندونه اما بعد از انجام یک کار این موارد را کم کم احساس می کنه و برای خودش چارچوب و قوانین می زاره( که باز بر می گرده به دو پست بالا ) و برای خودش این اهداف را تعریف می کنه .
    شما یا هر فرد دیگری توصیه می کنم برای کارها حداقل یک با این موضوعات را بررسی کنن بعد کاری شروع کنند.

مثال ساده بزنم شما می خواهین برین مسافرت
    تصمیم می گیرین بعد چیزهایی که می خواهین را فک می کنید بعد انها را عملیاتی می کنید به عنوان مثال
    برم بنزین بزنم کارت سوخت را بردارم خودرو را چک کنم 2 کیلو مرغ بگیرم پیاز و .... تا عصر رسیدم جوجه بزیم حونه را به همسایه یا دوست بسپریم و ......
    یک بار دیگه چک می کنید ایا این کارا را کردین مثل در خونتون را بستین ، کلید را به همسایه دادین ، گاز و برق را قطع کردین ، کارت سوخت را برداشتین ؟ و ...........
    بعد اگر فراموش کرده باشین کاری رو اون را انجام می دین.
    این چرخه دمینگ هست
    که موجب بهبود مستمر در کارها تون میشه.
    مهمترين لذت در زندگي، كمك به سايرين براي برنده شدن است. حتي اگر به قيمت آهسته تر رفتن و تغيير در نتيجه مسابقه اي باشد كه ما در آن شركت داريم

4. 4 کاربر از پست مفید hossien سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    مکانیک-ساخت و تولید
    ارسال تشکر
    11,215
    قدرت امتیاز دهی
    3451
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط مجتبی محمدزاده نمایش پست ها
    شرکتی مثل زیمنس یا سامسونگ فکر کنید شاید شما سامسونگ رو فقط با گوشی یا لوازم خونگی بشناسید ولی آیا میدونید سامسونگ نفت کش میسازه یا مثلا زیمنس هرجا تو هر کارخونه ای یه دستگاه غول پیکر تمام اتوماتیکه مال زیمنسه.
    .
    اگر در حال حاضر دقت کرده باشین محصولات دارای خصوصیاتی مانند
    تنوع بالا ، تیراژ پایین ، فناوری و کیفیت برتر ، زمان و توسعه کمتر ، انعطاف پذیری بالاتر و ...........
    می باشه درسته
    و در حال حاضر و در سال های بعد تولید انبوه برای چند سال برای یک محصول دیگه معنایی نداره
    و به جای اینا تولید بدون کارخانه ، انعطاف پذیری بالا ،شبکه تامیین کندگان قوی ، تمرکز بر نمونه سازی و ... سوق داره پیدا می کنه
    حالا اگر بیان شرکت های بزرگ را بررسی کنیم می بینید تو پروژه هاشون سرعت داره بالا میره و هر روز محصولات جدید وارد میشه با کیفیت بالا و قیمت کم

سامسونگ یا میتسوبیشی یا شرکت های بزرگ دیگه طراحی نفت کش یا هواپیما انجام می دن طراحی موبایل انجام می دن طراحی خودرو انجام می دن اما هیچ کدومشون خودشون نمی سازند
    چون طراح و پدید آور هستند فک می کنیم برای اوناست سازنده بیشتر در جاهای دیگس مثل چین.
    میتسوبیشی هواپیما می سازه نه تو ژاپن بکله تو چین ولی میگیم سازنده هواپیما هست.
    https://www.mhi.co.jp/en/products/air_index.html
    ویرایش توسط hossien : 14th March 2014 در ساعت 12:17 AM

6. 5 کاربر از پست مفید hossien سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    مهندسی شیمی
    ارسال تشکر
    0
    دریافت تشکر: 44
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

سلام و ممنون از همه دوستانی که نظراتشون رو گذاشتن ولی مطلبی هست که به نظرم میرسه نتونستم درست تشریحش کنم برای همین خواهشمندم توضیحات زیر رو با دقت بخونید.
    1- بنده حدود شش ماهه که دارم در مورد راه اندازی یه کسب و کار تحقیق میکنم و خدا رو شاکرم که به جاهای خوبی هم رسیدم توی این مدت اگه بدونین در چه زمینه هایی که مطالعه کردم خودتون تعجب میکنید یعنی تقریبا هر چیزی که برای مدیریت یا راه اندازی شرکت لازم بود رو خوندم از متدهای مدیریت پروژه تا مدیریت تکنولوژی و مباحث فنی . این رو گفتم که بدونید من ندانسته و همینجوری نمیخوام وارد صنعت بشم.

2- دوستان ما حدود یکی دو ماه دیگه تولید اولین محصولمون رو شروع میکنیم و منتظر کسی یا ایده ای هم نیستیم و اصلا جایی برای پذیرش نفر جدید نداریم.

3- بزارین دلیل اینکه اینجا دعوت به همکاری کردم رو خوب تشریح کنم . ما توی ایران حدود 15000 نفر نخبه داریم که اسمشون ثبت شده خب میدونید این 15000 نفر حتما یه اختراعی یا مدالی داشتن که رفتن توی بنیاد ملی نخبگان دیگه حالا اگه فرض کنیم این تعداد نفرات هرکدوم شش ماه برای طرحشون وقت گذاشته باشن در کل میشه 7500 سال زمان تو این مملکت صرف ابداع و اختراع شده . پس چرا ما هنوز اندر خم یک کوچه ایم ؟ به نظر من دلیل اصلیش اینه که افکار پراکنده است و معمولا صرف چیزهایی میشه که اصلا نمیتونه تجاری بشه همونطور که میدونید از هر 1000 ایده 100 تاش قابل تجاری شدن هستن و از این 100 تا 10 تاش به مرحله آخر میرسن که در نهایت 1 یا 2 تاش موفق میشن . حالا فرض کنید این 15000 نفر بیان با هم متحدشن به نظر شما 15000 مغز خلاقی که در عرض 6 ماه میتونن 7500 سال فکر کنن چه کاری میمونه که نتونن انجام بدن ؟ فقط تنها بیچارگی ما اینه که نمیتونیم تیمی کار کنیم یا به عبارتی بقیه رو هم توی فکرمون شریک کنیم . حالا ما میگیم 15000 نفر پیشکش شما بیاین 100 نفر هماهنگ شیم باور کنید دنیا رو زیر و رو میکنیم .

4- در مورد بعضی چیزا که بالا نوشته بودین اصلا متوجه نشدم . یعنی چی انشاء بنویسم یا مثلا مباحث مدیریت استراتژیک واسه چی مطرح شده؟

5- در مورد نحوه همکاری اینقدر نترسین شما بیاین من حاضرم چندتا از طرحام رو در اختیارتون بزارم و نهایتا با هم یه قرار داد منصفانه میبندیم قرارهم نیست کسی میلیونی در آمد پیدا کنه بعد سر بقیه رو کلاه بزاره بره خارج اینا مال تو فیلماست

6- تا به اینجا همینا به ذهنم رسید اگه سوالی بود در خدمتم . و در آخر برای فرج امام زمان هم دعا کنید یا علی

8. 5 کاربر از پست مفید مجتبی محمدزاده سپاس کرده اند .

همکار تالار مکانیک
    رشته تحصیلی
    مکانیک سیالات و انتقال حرارت
    ارسال تشکر
    9,142
    دریافت تشکر: 6,504
    قدرت امتیاز دهی
    12964
    Array

...
    شرکتتون توی کدوم استان و شهر هست؟
    ویرایش توسط ab.bb : 16th March 2014 در ساعت 10:16 AM

10. کاربرانی که از پست مفید ab.bb سپاس کرده اند.

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    مکانیک-ساخت و تولید
    ارسال تشکر
    11,215
    قدرت امتیاز دهی
    3451
    Array

سلام و ممنون
    3- بزارین دلیل اینکه اینجا دعوت به همکاری کردم رو خوب تشریح کنم . ما توی ایران حدود 15000 نفر نخبه داریم که اسمشون ثبت شده خب میدونید این 15000 نفر حتما یه اختراعی یا مدالی داشتن که رفتن توی بنیاد ملی نخبگان دیگه حالا اگه فرض کنیم این تعداد نفرات هرکدوم شش ماه برای طرحشون وقت گذاشته باشن در کل میشه 7500 سال زمان تو این مملکت صرف ابداع و اختراع شده . پس چرا ما هنوز اندر خم یک کوچه ایم ؟ به نظر من دلیل اصلیش اینه که افکار پراکنده است و معمولا صرف چیزهایی میشه که اصلا نمیتونه تجاری بشه همونطور که میدونید از هر 1000 ایده 100 تاش قابل تجاری شدن هستن و از این 100 تا 10 تاش به مرحله آخر میرسن که در نهایت 1 یا 2 تاش موفق میشن . حالا فرض کنید این 15000 نفر بیان با هم متحدشن به نظر شما 15000 مغز خلاقی که در عرض 6 ماه میتونن 7500 سال فکر کنن چه کاری میمونه که نتونن انجام بدن ؟ فقط تنها بیچارگی ما اینه که نمیتونیم تیمی کار کنیم یا به عبارتی بقیه رو هم توی فکرمون شریک کنیم . حالا ما میگیم 15000 نفر پیشکش شما بیاین 100 نفر هماهنگ شیم باور کنید دنیا رو زیر و رو میکنیم .

4- در مورد بعضی چیزا که بالا نوشته بودین اصلا متوجه نشدم . یعنی چی انشاء بنویسم یا مثلا مباحث مدیریت استراتژیک واسه چی مطرح شده؟
    در آخر برای فرج امام زمان هم دعا کنید یا علی
    سلام
    در مورد مدیریت استراتژیک فقط این بود که شما هدفی دارین که شرکت دارین می زنین هدفتون را بیان کنید که تقریبا الان بخشی از اونو گفتین.
    به نظر من حق هر فردی هست که می خواهد با شما همکاری کنه بدونه با چی و چه کسانی با چه اهدافی کار می کنه که آیا این اهداف در راستای برنامه های خودش هست یا خیر.
    یکی از بندهای اساسنامه شرکت هم به این موارد می پردازند و زمینه های کاری خودتون را می نویسید برای هر فردی می تواند این اساسنامه را بخواند.

در مورد وقت و تلاش افراد بله متاسفانه این طور هست چون باز هم متاسفانه در دانشگاه ها در مدارس ما مبحث طراحی را بهمون درست درس ندادن و مباحث روز را نمی دونیم و هر کس هر چیزی از طراحی مفهومی متوجه شده انجام می ده و هر چه بیشتر کار کرده باشد طرحش به نتیجه احتمالا نزدیک میشه و گرنه از این طرح ها فقط چندتاش به نتیجه می رسه.
    چون طراحی تفکر سیتمی هست و باید سیستمی در ان طراحی نمود.

در آخر برای فرج امام زمان صلوات بر آل محمد بفرستین.

12. 2 کاربر از پست مفید hossien سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    مهندسی شیمی
    ارسال تشکر
    0
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط hossien نمایش پست ها
    سلام
    در مورد مدیریت استراتژیک فقط این بود که شما هدفی دارین که شرکت دارین می زنین هدفتون را بیان کنید که تقریبا الان بخشی از اونو گفتین.
    به نظر من حق هر فردی هست که می خواهد با شما همکاری کنه بدونه با چی و چه کسانی با چه اهدافی کار می کنه که آیا این اهداف در راستای برنامه های خودش هست یا خیر.
    یکی از بندهای اساسنامه شرکت هم به این موارد می پردازند و زمینه های کاری خودتون را می نویسید برای هر فردی می تواند این اساسنامه را بخواند.

در مورد وقت و تلاش افراد بله متاسفانه این طور هست چون باز هم متاسفانه در دانشگاه ها در مدارس ما مبحث طراحی را بهمون درست درس ندادن و مباحث روز را نمی دونیم و هر کس هر چیزی از طراحی مفهومی متوجه شده انجام می ده و هر چه بیشتر کار کرده باشد طرحش به نتیجه احتمالا نزدیک میشه و گرنه از این طرح ها فقط چندتاش به نتیجه می رسه.
    چون طراحی تفکر سیتمی هست و باید سیستمی در ان طراحی نمود.

در آخر برای فرج امام زمان صلوات بر آل محمد بفرستین.
    من منظورم از اینکه این مباحث چرا اینجا مطرح شده نه اینکه بگم مهم نیستن بلکه میگم حالا یکی بگه آقا من تمام این شرایط رو دارم و پایه هستم بعد سر اینا بحث میکنیم . چون اگه بخواین وارد این دست مسائل بشیم خودم کلی حرف دارم و گفتم که چند ماهه در این زمینه ها دارم مطالعه میکنم

14. 2 کاربر از پست مفید مجتبی محمدزاده سپاس کرده اند .

همکار تالار سایر موضوعات علمی و عمومی
    رشته تحصیلی
    مهندسی کامپیوتر(نرم افزار)
    ارسال تشکر
    810
    دریافت تشکر: 975
    قدرت امتیاز دهی
    1190
    Array
    Client's: جدید8

سلام .وقت شمابخیر

من مروری بر مطالب و صحبتای انجام شده داشتم.ولی آیاکسی تا به الان اعلام آمادگی کرده؟

مسایلی مبهم مونده.ویکیش اینه که در ابتدا ایده های افراد در چه زمینه ای باشه امکان فکرکردن درش وجود داره؟؟؟؟حوزه فعالیت رو قدری واضح بفرمایید.
    یا به اندازه تلاشت آرزو کن یا به اندازه آرزوهایت تلاش.

16. 2 کاربر از پست مفید Client سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    علمی
    ارسال تشکر
    0
    دریافت تشکر: 12
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

بسیار عالی است اگر همکاری با عهد وجدان باشد

18. 2 کاربر از پست مفید امین محمد سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    مهندسی شیمی
    ارسال تشکر
    0
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط Client نمایش پست ها
    سلام .وقت شمابخیر

من مروری بر مطالب و صحبتای انجام شده داشتم.ولی آیاکسی تا به الان اعلام آمادگی کرده؟

مسایلی مبهم مونده.ویکیش اینه که در ابتدا ایده های افراد در چه زمینه ای باشه امکان فکرکردن درش وجود داره؟؟؟؟حوزه فعالیت رو قدری واضح بفرمایید.
    سلام . در جواب و به صورت کلی میتونیم بگم شما حوزه فعالیت رو به اندازه تمام ایده هایی که در مسیر قرار بگیره در نظر بگیرید حالا درباره نحوه ارنج کردن و انتخاب اونها ، من با توجه به تجربه ای که دارم میگم شما همین که وارد کار بشین و مثلا بخواین برای یکی از ایده ها بیزینس پلن در بیارین متوجه میشین که ما بیشتر باید روی چه ایده هایی کار کنیم. ضمن اینکه ما به عنوان یک شرکت همش هم نیاز به ایده پرداز نداریم بلکه بیشتر نیاز به تخصص های مختلف و آدمای کاری داریم که به قول معروف یکی مرد جنگی به از صد هزار .
    یا علی

20. کاربرانی که از پست مفید مجتبی محمدزاده سپاس کرده اند.

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)