دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 48

موضوع: مناظره در جهت موسیقی کلاسیک و مقایسه آن با سایر سبک ها

کاربر اخراج شده
    رشته تحصیلی
    مدیریت دفاعی
    ارسال تشکر
    5,018
    دریافت تشکر: 13,826
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array
    Capitan Totti's: جدید40

پیش فرض پاسخ : مناظره در جهت موسیقی کلاسیک و مقایسه آن با سایر سبک ها

نقل قول نوشته اصلی توسط "مهدی" نمایش پست ها
    فرق اعتراض هیپ هاپ و سبک های دیگه اینه که در هیچ سبکی اعتراض به طور مستقیم نیست. یعنی همیشه اعتراض به صورت غیر مستقیم و یا سانسورهای ادبی و... بوده که در هیپ هاپ هیچ سانسوری وجود نداره دکتر!
    فرمانده ی محترم یگان رزم نوازان تیپ 55هوابرد شیراز!
    سرگرد رزم نواز "مهدی"
    باید بگم شجریان هم گفت
    ...
    ویرایش توسط Capitan Totti : 23rd February 2014 در ساعت 10:11 PM

2. 2 کاربر از پست مفید Capitan Totti سپاس کرده اند .

همکار تالار نیروی نظامی وهوانوردی
    ارسال تشکر
    1,675
    دریافت تشکر: 6,529
    قدرت امتیاز دهی
    24597
    Array
    "مهدی"'s: جدید17

نقل قول نوشته اصلی توسط Team Sar Dadbin نمایش پست ها

فرمانده ی محترم یگان رزم نوازان تیپ 55هوابرد شیراز!
    سرگرد رزم نواز "مهدی"
    باید بگم شجریان هم گفت
    تفنگت را زمین بگذار!!

این در برابر حرف هایی که تو رپ مستقیما به یک رئیس جمهور بی پرده گفته می شود هیچ است!
    تو روحتو به من فروختی، لازمه بهت یادآوری کنم؟ یادته اون شبی رو که به خدا گفتی حاضری هر کاری بکنی تا یه قرار داد ضبط بگیری؟ تو نمی تونی یه روحو بکشی حتی اگه بخوای

کاربر اخراج شده
    رشته تحصیلی
    مدیریت دفاعی
    ارسال تشکر
    5,018
    دریافت تشکر: 13,826
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array
    Capitan Totti's: جدید40

این در برابر حرف هایی که تو رپ مستقیما به یک رئیس جمهور بی پرده گفته می شود هیچ است!
    گلم
    اون در برابر این هیچه!!
    گاهی وقتا که رپ میشنوم
    منم که منتقد شدیددددددددد آقایونم
    میرم پشت آقایون میگم اه چه موسیقی مزخرفی!
    منتها اون مرغ سحر
    هوادارای اونا رم میاره به وجد برای مبارزه با بی عدالتی

5. کاربرانی که از پست مفید Capitan Totti سپاس کرده اند.

ارسال تشکر
    1,675
    قدرت امتیاز دهی
    24597
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط Team Sar Dadbin نمایش پست ها
    گلم
    اون در برابر این هیچه!!
    گاهی وقتا که رپ میشنوم
    منم که منتقد شدیددددددددد آقایونم
    میرم پشت آقایون میگم اه چه موسیقی مزخرفی!
    منتها اون مرغ سحر
    هوادارای اونا رم میاره به وجد برای مبارزه با بی عدالتی
    این احساس شخصی شماست و نمیتونه جامع باشه! منم دقیقا خلاف نظر شمارو دارم ولی دلیل نمیشه که بگم سنتی بده!
    تو روحتو به من فروختی، لازمه بهت یادآوری کنم؟ یادته اون شبی رو که به خدا گفتی حاضری هر کاری بکنی تا یه قرار داد ضبط بگیری؟ تو نمی تونی یه روحو بکشی حتی اگه بخوای

7. 2 کاربر از پست مفید "مهدی" سپاس کرده اند .

یار همراه
    ارسال تشکر
    18,960
    دریافت تشکر: 11,371
    قدرت امتیاز دهی
    23072
    Array

سبک هیپ هاپ در ابتدا موسیقی نبود! یعنی سخیف ترین شاخه موسیقی شناخته میشد که تنها با یک ریتم ساده شامل کلپ اجرا میشد. در ضمن درون مایه سبک هیپ هاپ هرگز سخیف نخواهد بود و چیزی که به عنوان رپ تو ایران به خورد مخاطب میدن اصلا اسمش هیپ هاپ نیست و جز یک ریتم یک چهارم به هیچ چیز هیپ هاپ شباهت نداره.
    پس لطفا وقتی راجع به چیزی اطلاع کافی ندارید؛ در رابطه با اون نظر ندید.

سلام

عذر می خوام اومدم در بحث ، فقط خواستم بګم آقا مهدی که مضراب شناسی رشته ی تحصیلیتون هست و اطلاعاتتون غنی هست ، ریتمی به نام یک چهارم وجود نداره ، دیګه تعداد انګشت شماری اهل موسیقی هست که به چنین چیزی آګاهی نداشته باشه ، بیانش به صورت کسر مایه ی ...

انتقاد یا ترغیب فردی به کاری و یا هر پندی باید به صورت غیر مستقیم صورت بګیره تا ثمر بخش باشه البته که هیچ یک برای کسانی که نمی خوان توجهی در جهت پیشرفت خودشون و جامعشون و ... داشته باشن تأثیری نخواهد داشت نه هیپ هاپ نه سنتی ... موسیقی یک هنره و زبانی برای نقل واقعیات ولی نه به طور مستقیم

فرق اعتراض هیپ هاپ و سبک های دیگه اینه که در هیچ سبکی اعتراض به طور مستقیم نیست. یعنی همیشه اعتراض به صورت غیر مستقیم و یا سانسورهای ادبی و... بوده که در هیپ هاپ هیچ سانسوری وجود نداره دکتر!
    ادب حکم می کنه حرف ها بی پرده ګفته نشه ، موسیقی در کنار ادبیات مرز و بوم خودش = موسیقی ملی و صرفاً زبان اون کشور رو شامل نمیشه بلکه شامل فرهنګ و آداب + و ... اون کشور هم هست که سخن غیر مستقیم یکی از آداب کشور ماست . نه بی پرده و بی سانسور صحبت کردن که اون تأثیر واقعی رو نداشته باشه ، باید به ګونه ای باشه که فرد به تفکر وادار کنه نه اینکه مستقیم به فرد ...

حرف دیګه ای ندارم سایر دوستان نظرات بهتری دارن ، الآنم یکی از دوستان برای کاری ګفتن بیام که به این بحث برخوردم ، ګذرا خواستم بیان کنم .

'' موفق باشید در پناه الله
    ''
    ویرایش توسط "VICTOR" : 24th February 2014 در ساعت 05:09 PM دلیل: تصحیح یک لغت : بی پرده ګویی ---> سخن غیر مستقیم

9. 3 کاربر از پست مفید "VICTOR" سپاس کرده اند .

ارسال تشکر
    1,675
    قدرت امتیاز دهی
    24597
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط evin Allah نمایش پست ها
    سلام

عذر می خوام اومدم در بحث ، فقط خواستم بګم آقا مهدی که مضراب شناسی رشته ی تحصیلیتون هست و اطلاعاتتون غنی هست ، ریتمی به نام یک چهارم وجود نداره ، دیګه تعداد انګشت شماری اهل موسیقی هست که به چنین چیزی آګاهی نداشته باشه ، بیانش به صورت کسر مایه ی ...

انتقاد یا ترغیب فردی به کاری و یا هر پندی باید به صورت غیر مستقیم صورت بګیره تا ثمر بخش باشه البته که هیچ یک برای کسانی که نمی خوان توجهی در جهت پیشرفت خودشون و جامعشون و ... داشته باشن تأثیری نخواهد داشت نه هیپ هاپ نه سنتی ... موسیقی یک هنره و زبانی برای نقل واقعیات ولی نه به طور مستقیم

ادب حکم می کنه حرف ها بی پرده ګفته نشه ، موسیقی در کنار ادبیات مرز و بوم خودش = موسیقی ملی و صرفاً زبان اون کشور رو شامل نمیشه بلکه شامل فرهنګ و آداب + و ... اون کشور هم هست که بی پرده ګویی یکی از آداب کشور ماست . نه بی پرده و بی سانسور صحبت کردن که اون تأثیر واقعی رو نداشته باشه ، باید به ګونه ای باشه که فرد به تفکر وادار کنه نه اینکه مستقیم به فرد ...

حرف دیګه ای ندارم سایر دوستان نظرات بهتری دارن ، الآنم یکی از دوستان برای کاری ګفتن بیام که به این بحث برخوردم ، ګذرا خواستم بیان کنم .

'' موفق باشید در پناه الله
    ''
    ریتم یک چهارم وجود خارجی نداره و بسیاری افراد معتقد هستند که حتی ریتم ها رو نباید به صورت کسری نشون داد؛ ولی در زبان عامیانه و برای افراد عادی از این اصطلاح استفاده میشه.

سانسور نکردن همیشه به معنای بی ادبی و وجود فحش و ناسزا در آهنگ نیست؛ به معنای بیان حقیقت ها و وقایع به صورت مستقیم و بدون سانسور و تحریف در شعر است.

11. 2 کاربر از پست مفید "مهدی" سپاس کرده اند .

یار همراه
    ارسال تشکر
    18,960
    دریافت تشکر: 11,371
    قدرت امتیاز دهی
    23072
    Array

ریتم یک چهارم وجود خارجی نداره و بسیاری افراد معتقد هستند که حتی ریتم ها رو نباید به صورت کسری نشون داد؛ ولی در زبان عامیانه و برای افراد عادی از این اصطلاح استفاده میشه.

سانسور نکردن همیشه به معنای بی ادبی و وجود فحش و ناسزا در آهنگ نیست؛ به معنای بیان حقیقت ها و وقایع به صورت مستقیم و بدون سانسور و تحریف در شعر است.
    سلام

دوست ګرام نه وجود خارجی و نه هیچ ګونه وجود دیګه ای داره ، بسیاری شامل کلیه ی موسیقیدان ها و افراد دخیل در جامعه ی موسیقی هستن !
    حرف صحیح فرد عادی و ... نمیشناسه ، برای همه باید اصطلاح صحیح بیان بشه و لا غیر ...

بنده چنین چیزی عنوان نکردم ، شما در کلام من لغات فحش و ناسزا و ... می بینید ؟

13. کاربرانی که از پست مفید "VICTOR" سپاس کرده اند.

ارسال تشکر
    1,675
    قدرت امتیاز دهی
    24597
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط evin Allah نمایش پست ها
    سلام

دوست ګرام نه وجود خارجی و نه هیچ ګونه وجود دیګه ای داره ، بسیاری شامل کلیه ی موسیقیدان ها و افراد دخیل در جامعه ی موسیقی هستن !
    حرف صحیح فرد عادی و ... نمیشناسه ، برای همه باید اصطلاح صحیح بیان بشه و لا غیر ...

بنده چنین چیزی عنوان نکردم ، شما در کلام من لغات فحش و ناسزا و ... می بینید ؟
    این نظر شخصی شماست و نمیتونه صرفا صحیح باشه.

تا به حال جایی نخوندم که رک گویی خلاف آداب ما بوده باشه؛ در ضمن بیان غیر مستقیم در موسیقی فقط به دلیل ترس یک سری افراد از حاکمان زمان خودشون بوجود اومده! برای رک گویی در شعر فارسی میتونید به کتاب های عبید زاکانی و ایرج میرزا رجوع کنید.

15. کاربرانی که از پست مفید "مهدی" سپاس کرده اند.

یار همیشگی
    ارسال تشکر
    10,614
    دریافت تشکر: 19,174
    قدرت امتیاز دهی
    3108
    Array
    تووت فرنگی's: لبخند

کسی هم شما رو مجبور نکرده که سبک خاصی رو گوش کنید.

پس لطفا وقتی راجع به چیزی اطلاع کافی ندارید؛ در رابطه با اون نظر ندید.

این بحث در مورد موسیقی ایرانی هست نه سبک های هیپ هاپ و الخ .. اینجا برای توهین به عقاید و سلایق دیگران نیست و یا حتی به کرسی نشاندن حرف خود .. فقط دلایل منطقی آوردن و قبول کردن حق! طوری به من آموختند که وقتی علاقه ای به موسیقی غیر ارزشی ندارم به سلایق دیگران توهین نکنم .. هر انسانی مختار است در شنیدن هر چه که می پسندد ..
    در مورد سبک هیپ هاپ من اطلاعات کاملی ندارم و لازم نمی بینم که داشته باشم چون موسیقی مربوط به این سبک رو گوش نمی دهم پس مغزم احتیاجی به تحلیل هم ندارد و اصلا اصلا درست نیست نظر کارشناسی بدهم وقتی در این حوزه خبره نیستم اما وقتی تاپیکی شما زده بودید و از آهنگتون رونمایی کرده بودید همه آمدند تعریف های بی پایه کردند! شما چرا آن موقع به کسی نگفتید "اصلا میدونی هیپ هاپ چیه؟ چرا تعریف کردی از من؟ رفتی مطالعه کردی بعد شنیدی و با اطلاعات گفتی خوبه؟!!" انسان ها همینند .. تا تعریف باشه ، خوشحالند و شاد و چقدر خوب که انسان هایی در قالب دوست! اعتماد به نفس کاذب به ما می دهند اما، امان از آن روز که کسی نظری مخالف بدهد زود جبهه می گیرند و طرف رو به نادانی متهم می کنند ..
    بحث من بر سر سبک ها نیست .. هر سبکی در جای خود می تواند بسیار بسیار موثر باشد .. اگر افراد متعدد بیایند و مثلا ً تصنیف ِ سرگشته استاد خرم رو گوش بدهند و سعی بکنند در دستگاه همایون نظیر چنین آهنگی رو بخوانند دیگر جذاب نخواهد بود .. با آهنگ سازی بسیار تکراری ، مطمئنن سبک سنتی دیگر جذاب نیست ، لااقل برای من .. موسیقی وقتی جذاب می شود و البته تاثیرگذار که بدیع باشد .. استاد ناظری هم در مصاحبه ای گفته بودند "آهنگ سازی ها و البته شعر ها به تکرار دچار شده و وقتی شنونده ای آهنگی رو گوش می ده روحش دیگه با اون آهنگ اوج نمی گیره و پس می زنه .. "
    آهنگی وقتی تاثیرگذار هست که تعداد معدودی با اطلاعات کامل از وضع کشور بخوانند نه همه .. هر کاری اقتضای سن هست .. کسی رو می شناسم که در سن 16، 17 سالگی با کرایه استدیو و خرج های کلان ده آهنگ رپ اجتماعی را خووند و الان که 21 ساله هست به کارهاش می خنده و می فرمودند "حیف پول هایی که خرج کردم برای هیچ و پوچ .. "
    خوب هست که کسی از استعداد و داشته هایش استفاده کنه اما در کنار تحصیلات تخصصی .. ثمره علم داشتن در عرصه ای ماندگار شدن فرد هست.. هستند کسانی که ادعای چنان دارند اما عاجزند در توضیح فرق هارمونی و آکورد ...
    همین آهنگ های رپ داخلی! و البته خارجی رو ببینید متوجه بحران موضوع می شید .. موضوعات تکراری و بسیار بی صفت .. مثلا که چه، نفر اول این آهنگ ها دختر و یا پسری هست که از تمام نظرها کامل هست و دربارش کلی واژه های زمخت می بافند ..؟! موسیقی برای رسیدن به آرامش هست نه افزایش هیجانات .. دختر یا پسری که در سن بلوغ هست با شنیدن آهنگ های بسیار بسیار بی محتوای ناپسند دقیقا چی خواهد شد ؟ می شود فرهیخته و یا معضل اجتماعی ؟ عشق زیباترین حس هست و هیچکس بدش نمی آید موسیقی که گوش می دهد از عشق بخواند.. اما محوریت رپ ها چیست ؟ جُز چند کار غریزی و البته سخیف ؟ چرا داریم فرهنگ خوب خودمون رو نادیده می گیرم و با شنیدن صدا هایی که واقعا ً مشخصه فرد خواننده قبلش چیزی مصرف کرده ذهنمون رو آشفته می کنیم و هر روز با رایج شدن موسیقی های غمناک افسرده تر بشیم و هر روز دچار تکرار ؟!؟!

سبک های اجتماعی هم که عمق فاجعه ست .. از سیاست می خوانند اما نمی دانند دموکراسی چی هست .. فرق حزب ها رو اصلا نمی دانند. فقط شنیده اند چند اصطلاح را ..

باشد که در آینده ای نزدیک ، نسل ِ بعد به گروه های بی سرو ته وطنشون افتخار کنند و از این سبک ها به عنوان فرهنگ چند هزار ساله!!! یاد کنند ..
    ویرایش توسط تووت فرنگی : 24th February 2014 در ساعت 06:03 PM
    دلم تنگه پرتقالِ من!

17. 4 کاربر از پست مفید تووت فرنگی سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    ارسال تشکر
    10,614
    دریافت تشکر: 19,174
    قدرت امتیاز دهی
    3108
    Array
    تووت فرنگی's: لبخند

شخصی خودش را می کشد ، خون دل ها می خورد وارد هنر می شود نمی گوید من هنرمندم .. حال شخصی واسه خیال خودش توهم زده که منم سبک دار شدم!!!!!!!!
    این همه اعتماد به نفس از کجاااااااااا !!!
    دلم تنگه پرتقالِ من!

19. 2 کاربر از پست مفید تووت فرنگی سپاس کرده اند .

صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)