دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 5 از 5 نخستنخست 12345
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 48 , از مجموع 48

موضوع: مناظره در جهت موسیقی کلاسیک و مقایسه آن با سایر سبک ها

یار همیشگی
    ارسال تشکر
    10,614
    دریافت تشکر: 19,174
    قدرت امتیاز دهی
    3108
    Array
    تووت فرنگی's: لبخند

پیش فرض پاسخ : مناظره در جهت موسیقی کلاسیک و مقایسه آن با سایر سبک ها

نقل قول نوشته اصلی توسط evin Allah نمایش پست ها
    سلام نیلوفر خانم

کاملاً با این صحبت هات موافقم بی حرف ... اول که هفت دستګاه ایرانی و ردیف های اون واقعاً پر محتواست ... منتها درک می خواد ... که اغلب جوانان به این توجه نمی کنن !
    یا واقعاً چند بار در یک روز از شبکه های مختلف باید صدای آقای زمانی رو شنید ؟ وقتی می پرسی چرا ؟ میګن به علت این که حرف درست رو در قالب جوان پسندانه بیان می کنه جوان پسندانه ها رو چه کسی معیار شناسی می کنه ؟ وقتی جوان از کودکی با آهنګ های ممالک دیګه آشنا میشه ، توقعی نیست در بزرګسالی به سمت موسیقی سنتی ایران متمایل بشه ...

وقتی داریم می بینیم هنرمندانمون اکثراً به علت بیماری ، تنهایی ، عدم ارزش و احترام قائل شدن براشون تک تک دارن از جمع هنرمندان کم میشن ...
    جایګزینانشون چه کسانی هستن ؟

متاسفانه ارزش ها عوض بشه و هر کسی بی کار هنر می شه این . . ..

گویا واجب است صد هزارتا خواننده داشته باشه دیگه کشور...
    ویرایش توسط تووت فرنگی : 24th February 2014 در ساعت 06:38 PM
    دلم تنگه پرتقالِ من!

2. 2 کاربر از پست مفید تووت فرنگی سپاس کرده اند .

یار همراه
    ارسال تشکر
    18,960
    دریافت تشکر: 11,371
    قدرت امتیاز دهی
    23072
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط "مهدی" نمایش پست ها
    تمام سخنان شما رو خوندم؛ بنده هم عرض کردم که منبعی دارید که سخن غیر مستقیم از آداب ماست؟ *
    الان ما چیزهایی رو که به دولت به طور غیر مستقیم گفتیم به خوبی انجامش داده مثلا؟ ( در باب مثالتون)

در مورد ادبیات هم نمونه های برعکس (اعتراض مستقیم) رو براتون مثال زدم!
    آیا آداب رو در کتابی جدا ذکر کردن ؟ نام کتاب براتون بیارم ، هر کس باید در حد خودش به آداب کشور و مملکت خودش واقف باشه ، آدابی که در کتب ذکر شدن برای آشنایی ممالک دیګه از فرهنګ سایر کشورهاست ...

شما بیان کنید چه اندازه سبک های غیر سنتی با بیان مستقیم مثمر ثمر بودن تا بنده بګم ... آیا این سبک ها تغییری در سیستم اداره ی کشور ایجاد کردن ؟ همون شعری که برای بچه های زلزله زده ( صرفاً تحت عنوان مثال میګم چون اومد در خاطرم ) در قالب سبکی غیر از سبک موسیقی سنتی ایران خونده شد ، چه اندازه تأثیر داشت برای این کودکان ؟ اصلاً حرفم اینه وقتی موسیقی در سیاست جایګاه خودش رو باز نکرده چرا که توجه زیادی به اون نمیشه دلیلی نداره کسی انتقادی بر وضع کنونی در قالب بی پرده ګویی داشته باشه ؟ این شأن موسیقی رو زیر سؤال می بره ... همون اشعاری که در قدیم سروده و خونده شدن کفایت می کنن برای کسانی که درکش رو ندارن ...

یا به عنوان مثال جذب جوانان به سمت انقلاب و ... فکر نمی کنم با این اشعار درست باشه ، وقتی جوان ایرانی از موسیقی خودش دور بشه وجوبی نداره به انقلاب و ... نزدیک بشه ...

4. 2 کاربر از پست مفید "VICTOR" سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    ارسال تشکر
    10,614
    قدرت امتیاز دهی
    3108
    Array

آیا آداب رو در کتابی جدا ذکر کردن ؟ نام کتاب براتون بیارم ، هر کس باید در حد خودش به آداب کشور و مملکت خودش واقف باشه ، آدابی که در کتب ذکر شدن برای آشنایی ممالک دیګه از فرهنګ سایر کشورهاست ...

شما بیان کنید چه اندازه سبک های غیر سنتی با بیان مستقیم مثمر ثمر بودن تا بنده بګم ... آیا این سبک ها تغییری در سیستم اداره ی کشور ایجاد کردن ؟ همون شعری که برای بچه های زلزله زده ( صرفاً تحت عنوان مثال میګم چون اومد در خاطرم ) در قالب سبکی غیر از سبک موسیقی سنتی ایران خونده شد ، چه اندازه تأثیر داشت برای این کودکان ؟ اصلاً حرفم اینه وقتی موسیقی در سیاست جایګاه خودش رو باز نکرده چرا که توجه زیادی به اون نمیشه دلیلی نداره کسی انتقادی بر وضع کنونی در قالب بی پرده ګویی داشته باشه ؟ این شأن موسیقی رو زیر سؤال می بره ... همون اشعاری که در قدیم سروده و خونده شدن کفایت می کنن برای کسانی که درکش رو ندارن ...

یا به عنوان مثال جذب جوانان به سمت انقلاب و ... فکر نمی کنم با این اشعار درست باشه ، وقتی جوان ایرانی از موسیقی خودش دور بشه وجوبی نداره به انقلاب و ... نزدیک بشه ...
    اعتراضی اعتراض است که نتیجه ای بده ..
    مثل یکی از اشنایانم که بخاطر ازاد اندیشی و ماندن بر اعتقادش از کاری که درامدش بی نظیر بود اخراج شد ...

وای خدا بحث درهم هست ، بنده ادامه نمیدم ...

کنار می کشم ، نظم نداره صحبت ها اصلاً ...

موفق باشید همګی

و نیز من ...
    دلم تنگه پرتقالِ من!

6. 3 کاربر از پست مفید تووت فرنگی سپاس کرده اند .

یار همراه
    ارسال تشکر
    18,960
    قدرت امتیاز دهی
    23072
    Array

اینکه کمک ها بودن ، در هر موسیقی که آلبومش به فروش میرسه ، هزینه هاش می تونه صرف امور خیریه بشه ، برګزاری کنسرت ها هم همچنین ، حتی کنسرت هایی که در خارج از ایران سبک های غیر اسلامی رو عنوان می کنم برګزار می شه هم هزینه هایی رو صرف امور خیریه می کنن ، شما در صحبتتون از انتقاد و ثمر بخشیش میګید ، ختم به بخشش هزینه ها به نیازمندان می کنید ...

بحث محور داره آقا مهدی نه اینکه از بخشی پرش بزنیم به بخش دیګه ، اینطور بود بنده علاقه ای به صحبت حول سیاست نداشتم ، برای نظم صحبت همین بحث انتقاد بر جامعه و دولت رو ادامه دادم ...

کسانی درک و شعور ندارن بهتر هست موسیقی ګوش نکنن چون ګوش شنوا ندارن نه اینکه تن به شنیدن موسیقی هایی که اصطلاحاً موسیخی میګن بدن ، من سبک های موسیقی رو از جمله هیپ هاپ رو زیر سؤال نمی برم ، مخالف هم نیستم اما بسته به محتوای شعر داره که چون اغلب بی محتوا هستن ، شنیدن چنین آهنګ هایی رو درست نمی دونم ... از همین سبک ها میشه خوب بهره برد ...
    اما اینجا بحث سر اینه که چرا این چنین سبک هایی دارن کم کم جایګزین موسیقی اصیل ایرانی میشن و این فاجعه هست ! فرهنګ ایران و ایرانی داره رو به فنا میذاره ...

8. 2 کاربر از پست مفید "VICTOR" سپاس کرده اند .

کاربر اخراج شده
    رشته تحصیلی
    مدیریت دفاعی
    ارسال تشکر
    5,018
    دریافت تشکر: 13,826
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array
    Capitan Totti's: جدید40

با شنیدن موسیقی
    انسان
    یا روحش سیر میشه!
    یا به تحرکات ملی گرایانه خود می افزاید!
    یا به مسائل عاشقانه و..
    یا به مسائل عرفانی!

من نمیدونم این سبک رپ
    چه ویژگی ای داره که در ردیف سبک های موسیقی قرار گرفته!

بهتر بود میرفت زیر ردیف کشت چغندر قند مثلا!

10. 3 کاربر از پست مفید Capitan Totti سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    ارسال تشکر
    10,614
    قدرت امتیاز دهی
    3108
    Array

اما اینجا بحث سر اینه که چرا این چنین سبک هایی دارن کم کم جایګزین موسیقی اصیل ایرانی میشن و این فاجعه هست ! فرهنګ ایران و ایرانی داره رو به فنا میذاره ...

سپاسگذارم که حرف دلِ مرا گفتید ...

متاسفانه کلام مرا متوجه نشدند جناب مهدی ..

وقتی تکرار تکرار تکرار بشه اونوقت اگر کسی با سبک موسیقی سنتی هم اعتراض کند باز ثمربخش نخواهد بود...

موسیقی وقتی به دل می نشیند که ناب باشد .. مثل آهنگ های بنان که حال با گذشت این همه سال باز روح آدمی را آرام می کند ..
    ویرایش توسط تووت فرنگی : 24th February 2014 در ساعت 07:20 PM
    دلم تنگه پرتقالِ من!

12. 2 کاربر از پست مفید تووت فرنگی سپاس کرده اند .

یار همراه
    ارسال تشکر
    18,960
    قدرت امتیاز دهی
    23072
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط نی لو نمایش پست ها
    سپاسگذارم که حرف مرا گفتید ...

وقتی تکرار تکرار تکرار بشه اونوقت اگر کسی با سبک موسیقی سنتی هم اعتراض کند باز ثمربخش نخواهد بود...

موسیقی وقتی به دل می نشیند که ناب باشد .. مثل آهنگ های بنان که حال با گذشت این همه سال باز روح آدمی را آرام می کند ..
    خواهش می کنم ...

بله موافقم ، تکرار ثمر بخشی یک اعتراض و انتقاد رو از بین خواهد برد ، البته تکراری که واقعاً حرف تازه ای برای ګفتن نداشته باشه ، ګاهی اوقات ممکنه یک حرف تکراری حرف تازه ای رو در بر داشته باشه که اون مد نظر نیست

دقیقاً نیلوفر جان ، موسیقی باید به ګونه ای باشه که از بارها شنیدن اون برداشت های تازه ای داشت و از تکرار اون خسته نشد

اما خود اهل هنر هم قبول دارن که وقتی آهنګ های بی مضمون و محتوایی رو بارها ګوش میدیم ، تکرارش واقعاً ملال آور هست ...

14. 3 کاربر از پست مفید "VICTOR" سپاس کرده اند .

کاربر اخراج شده
    رشته تحصیلی
    مدیریت دفاعی
    ارسال تشکر
    5,018
    دریافت تشکر: 13,826
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array
    Capitan Totti's: جدید40

نقل قول نوشته اصلی توسط نی لو نمایش پست ها
    سپاسگذارم که حرف دلِ مرا گفتید ...

دقیــــــــــــقا
    یک بار سرتیپ دادبین رو دیدم
    یک عدد دفترچه دادم بهش
    از بس ذوق کرده بودم
    گفتم امیر
    یه چیزی بنویس و یه امضا بکن

نوشت

یا نباش
    یا بهترین باش

خب مثل این میمونه بگیم بیایم کوروش بزرگ رو با فتحعلی شاه مقایسه کنیم!
    کوروش شاه بود
    فتحعلی هم شاه!!

16. 3 کاربر از پست مفید Capitan Totti سپاس کرده اند .

صفحه 5 از 5 نخستنخست 12345

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)