دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 , از مجموع 8

موضوع: فرهنگ استفاده از اموال عمومی

کـــــــاربر فــــعال
    رشته تحصیلی
    اقتصاد
    ارسال تشکر
    21,844
    دریافت تشکر: 45,916
    قدرت امتیاز دهی
    82822
    Array
    Almas Parsi's: جدید94

smilee1 فرهنگ استفاده از اموال عمومی

به نام خداوند زیبایی ها

با سلام خدمت کاربران عزیز انجمن

و با آرزوی ساعاتی خوش برای شما خوبان

دوستان امروز تصمیم داریم در زمینه فرهنگ سازی در خصوص اموال عمومی باهم گفتگو کنیم
    چرا که این وسایل متعلق به سازمان خاصی نیست بلکه به همه شهروندان یک جامعه تعلق داره
    و ما مکلف هستیم تمام تلاشمون رو برای استفاده صحیح از این اموال داشته باشیم ....

شاید بارها با این صحنه ها مواجه شدید ...
    که عده ای در حال تخریت اموال عمومی هستند بله پدیده
    وندالیسم .......
    مثل پاره کردن صندلی وسایط نقلیه عمومی ....
    نوشتن یادگاری بر روی لوازم و تجهیزات عمومی و یا حتی اماکن عمومی ..
    حکاکی روی سنگ با چاقو و یا تخریب آثار فرهنگی ارزشمند...
    کندن گوشی های تلفن های عمومی .......
    یا باعث تاسف هست که برخی افراد بعد از تماشای مسابقات ورزشی هیجانات درونیشون رو....
    به خاطر شکست تیمشون بر روی صندلی استادیوم ها و یا وسایط نقلیه عمومی خالی میکنند...
    و هزاران هزار مورد دیگه که ما هر روز از کنارشون عبور میکنیم و....

متاسفانه طبق آمارها :

در ایران 67 درصد از افرادی که به جرم وندال دستگیر شده اند (بعنوان تخریبگر اموال عمومی)در گروه سنی 10 تا 25 سال قرار داشتند و سهم مردان بیش از زنان بوده
    و به لحاظ تحصیلی هم 4/35 درصد تحصیلات راهنمایی داشته و 9/22 درصد تحصیلات ابتدایی داشتند

و نمیشه گفت فقط مختص اقشار کم تحصیل یا طبقات پایین جامعه این امر اتفاق می افته بلکه این کار هم مثل عملکرد هکرها در شبکه های اجتماعی ممکنه افراد با سوادتر رو هم شامل بشه ...

علی رغم اینکه جرایم نقدی و مجازات های سختی هم گاها در برخورد با این اقشار در نظر گرفته شده ولی ما هنوز نتونستیم فرهنگ صحیح رو در جامعه خودمون پیاده کنیم

آیا تا به حال به این مورد فکر کردیدم که هر کدوم از این تخریبها چقدربعنوان موانع پیشرفت و توسعه ما تاثیر داشته؟

بعنوان یک شهروند به بگید که جامعه و مسئولین از یک طرف و شهروندان از طرف دیگه....
    چطور میتونند در این امر و جایگزینی فرهنگ مناسب موثر باشند ؟؟؟؟

به نظر شما ریشه این عدم آگاهی و یا بهتر بشه گفت این فرهنگ نا متعارف در کشورمون ناشی از چیست؟؟؟؟؟؟

از شما دوستان تقاضا دارم در زمینه همه مواردی که بعنوان ناهنجاری
    در فرهنگ استفاده از اموال عمومی شاهد اون بودید برامون بنویسید...

با امید به اینکه فرد فرد شهروندان در حفظ و حراست از اموال عمومی خودشون....
    که صرفا برای آسایش و رفاه حالشون در نظر گرفته شده احساس مسئولیت کنند

با امید به اینکه با مشارکت شما عزیزان در این بحث به نتایج مطلوبی دست پیدا کنیم ...
    از همه دوستانی که در بحث شرکت میکنند نهایت تشکر رو دارم ...
    و سپاسگزار از اینکه به نظرات یکدیگر احترام میگذارید ..

با امید به فرداهایی بهتر
    موفق و موید باشید

همکار تالار بیماریها
    ارسال تشکر
    12,105
    دریافت تشکر: 7,437
    قدرت امتیاز دهی
    31771
    Array
    masoume.a.92's: جدید33

پیش فرض پاسخ : فرهنگ سازی استفاده از اموال عمومی

سلام
    ممنون از الماس پارسی عزیز بابت بحث خوبشون.

اصلا این اتفاقات خوشایند نیست. این حرکات واقعا به نظر من ببخشیدا بی فرهنگیه! اوج یک رفتار جهان سومیه! و بلکه هم از جهان سومی اونور تر.....!

آیا تا به حال به این مورد فکر کردیدم که هر کدوم از این تخریبها چقدربعنوان موانع پیشرفت و توسعه ما تاثیر داشته؟

اصلا اینا یکی از موانع پیشرفت و توسعه هستند...هم مالی و هم از نظر ویوی شهر و...
    بعضی از ما همونطور که با تکنولوژی های جدید بلد نیستیم چگونه رفتار کنیم با محیط زیست و اموال عمومی هنوزم یاد نگرفتیم چجوری رفتار کینم! منتها فرقش اینه که مثلا تکنولوژی ایی ک میاد جدیده و ملت بد استفاده میکنن ولی آخه صندلی اتوبوس و تلفن همگانی و محیط زیست جدیدن؟ چرا مردم اینا رو بلد نیستن؟ اینا ضعف نیست؟

بعنوان یک شهروند به بگید که جامعه و مسئولین از یک طرف و شهروندان از طرف دیگه....

جامعه که ما باشیم هرکی رفتار خودشو درست کنه کافیه! حالا یک تلاشی هم برای توضیح اشتباه بودن این رفتار برا دیگران هم کفایت میکنه... هرکی ببینه فلان کارو هیچ کدوم از اطرافین نمیکنن اونم انجامش نمیده...

و دیگه اینکه فرزندانمونو درست تربیت کنیم و اینا...
    مسئولین هم
    فرهنگ سازی رسانه ای و این پیام های اخلاقی که گاهی جدیدا تلویزیون پخش میکنه میتونه موثر باشه البته باید بیشتر شه و از همه موضوعات باشه توش
    یکی دیگه اینکه من بنظرم جریمه خیلی موثره!
    تو بعضی کشور های پیشرفته آدامس انداخت زباله ریختن جریمه داره ولی نه ک فقط قانونش تصویب شه خیلی جدی اجاش میکنن... اجرای جدیش خیلی مهمه...
    به نظر من این زباله ریختنو اون حرکاتی که شما گفتین حتما باید باهاش برخورد جدی و قاطع صورت بگیره....
    جریمه ی سنگین و کمرشکن () + اجرای قاطعانه و همه گیر
    دیگه اینکه وقتی یک نفر همچین حرکاتی میاد
    به جای اینکه تشویق کنن و بخندن اگه همه اطرافیان بهش چپ چپ نگاه کنن ضایع میشه و دیگه اینکارا رو نمیکنه...

به نظر شما ریشه این عدم آگاهی و یا بهتر بشه گفت این فرهنگ نا متعارف در کشورمون ناشی از چیست؟؟؟؟؟؟

بنظرم مردم خودشون نمیخوان پیشرفت کنن... باور ندارند که باید از برچسب جهان سوم دوری کنند... میندازن گردن نسل های آینده غافل از اینکه خودشون هم سهیم اند...

در فرهنگ استفاده از اموال عمومی شاهد اون بودید برامون بنویسید..
    .

همینایی که شما گفتید رو ماهم دیدیم... صندلی کندن! روی درخت و جاهای مختلف یادگاری نوشتن..
    ببخشید البته که این موردو میگم
    من از دوچیر بسیار بیزارم
    یکی زباله ریختن دو خیابون و از اون بدتر آب دهان انداختن! (عذرمیخوام) .....

یکی هم آدامس چسبوندن زیر دسته ی صندلی! واقعا این مورد ته تهشه... آخه قشر تحصیل کرده مثلا؟؟؟؟

والا بخدا ما هم سطل زباله همرامون نداریم ولی زباله ها رو نه تو خیابون میریزیم از این حرکات زننده میایم!!!

راستی به نظر من کندن گل از گل کاری های شهر هم باید جریمه داشته باشه!

3. 11 کاربر از پست مفید masoume.a.92 سپاس کرده اند .

کـــــــاربر فــــعال
    رشته تحصیلی
    اقتصاد
    ارسال تشکر
    21,844
    دریافت تشکر: 45,916
    قدرت امتیاز دهی
    82822
    Array
    Almas Parsi's: جدید94

پیش فرض پاسخ : فرهنگ سازی استفاده از اموال عمومی

نقل قول نوشته اصلی توسط masoume.a.92 نمایش پست ها
    سلام
    ممنون از الماس پارسی عزیز بابت بحث خوبشون.

اصلا این اتفاقات خوشایند نیست. این حرکات واقعا به نظر من ببخشیدا بی فرهنگیه! اوج یک رفتار جهان سومیه! و بلکه هم از جهان سومی اونور تر.....!

اصلا اینا یکی از موانع پیشرفت و توسعه هستند...هم مالی و هم از نظر ویوی شهر و...
    بعضی از ما همونطور که با تکنولوژی های جدید بلد نیستیم چگونه رفتار کنیم با محیط زیست و اموال عمومی هنوزم یاد نگرفتیم چجوری رفتار کینم! منتها فرقش اینه که مثلا تکنولوژی ایی ک میاد جدیده و ملت بد استفاده میکنن ولی آخه صندلی اتوبوس و تلفن همگانی و محیط زیست جدیدن؟ چرا مردم اینا رو بلد نیستن؟ اینا ضعف نیست؟

جامعه که ما باشیم هرکی رفتار خودشو درست کنه کافیه! حالا یک تلاشی هم برای توضیح اشتباه بودن این رفتار برا دیگران هم کفایت میکنه... هرکی ببینه فلان کارو هیچ کدوم از اطرافین نمیکنن اونم انجامش نمیده...

و دیگه اینکه فرزندانمونو درست تربیت کنیم و اینا...
    مسئولین هم
    فرهنگ سازی رسانه ای و این پیام های اخلاقی که گاهی جدیدا تلویزیون پخش میکنه میتونه موثر باشه البته باید بیشتر شه و از همه موضوعات باشه توش
    یکی دیگه اینکه من بنظرم جریمه خیلی موثره!
    تو بعضی کشور های پیشرفته آدامس انداخت زباله ریختن جریمه داره ولی نه ک فقط قانونش تصویب شه خیلی جدی اجاش میکنن... اجرای جدیش خیلی مهمه...
    به نظر من این زباله ریختنو اون حرکاتی که شما گفتین حتما باید باهاش برخورد جدی و قاطع صورت بگیره....
    جریمه ی سنگین و کمرشکن () + اجرای قاطعانه و همه گیر
    دیگه اینکه وقتی یک نفر همچین حرکاتی میاد
    به جای اینکه تشویق کنن و بخندن اگه همه اطرافیان بهش چپ چپ نگاه کنن ضایع میشه و دیگه اینکارا رو نمیکنه...

بنظرم مردم خودشون نمیخوان پیشرفت کنن... باور ندارند که باید از برچسب جهان سوم دوری کنند... میندازن گردن نسل های آینده غافل از اینکه خودشون هم سهیم اند...

در فرهنگ استفاده از اموال عمومی شاهد اون بودید برامون بنویسید..
    .

همینایی که شما گفتید رو ماهم دیدیم... صندلی کندن! روی درخت و جاهای مختلف یادگاری نوشتن..
    ببخشید البته که این موردو میگم
    من از دوچیر بسیار بیزارم
    یکی زباله ریختن دو خیابون و از اون بدتر آب دهان انداختن! (عذرمیخوام) .....

یکی هم آدامس چسبوندن زیر دسته ی صندلی! واقعا این مورد ته تهشه... آخه قشر تحصیل کرده مثلا؟؟؟؟

والا بخدا ما هم سطل زباله همرامون نداریم ولی زباله ها رو نه تو خیابون میریزیم از این حرکات زننده میایم!!!

راستی به نظر من کندن گل از گل کاری های شهر هم باید جریمه داشته باشه!

با سلام به معصومه عزیز
    ممنون از حضورتون در بحث و مشارکتتون
    اتفاقا به موارد خوبی اشاره کردید متاسفانه این فرهنگی که در بین ایرانی ها بصورت وسیعی رواج داره...
    معلوم نیست سرنوشتمون رو به کدوم سمت و سو هدایت میکنه
    یادمه یه بار در یک سالن تاتر با صحنه ای مواجه شدم که خیلی متاسف شدم
    یه پسر بچه حدودا 3-4 ساله و خیلی شیطون و پر انرژی چند ردیف جلوتر از ما نشسته بودند
    این پسر بچه با اسباب بازی خودش روکش صندلی ها رو خراش مینداخت و پدرش هم شاهد این ماجرا بود
    از طرفی هم در حال خوردن تنقلات هم بود کمی تپل مپل هم تشریف داشت
    و با بی نظمی خوراکی هاش رو میخورد و گاهی هم زمین میریخت و اصلا براش مهم نبود
    خلاصه با اعتراض یکی دونفر توجه همه جلب شد و خانواده هایی که شاهد این ماجرا بودند به پدراون پسر اعتراض کردند
    ولی در نهایت ناباوری پاسخ ایشون باعث حیرت همه شد
    ایشون گفتند ای بابا:این همه دولت داره مالیات از ملت میگیره خب به هر حال وظیفه اشه این پولها رو خرج کنه حالا چهار تا صندلی که ارزشی نداره و....
    در مورد ریختن زباله فرزندش هم نظرش این بود ....
    که وقتی بلیط یک تئاتر رو قیمت گذاری میکنن پول 4-5 تا کارگر و خدمه رو هم از ما میگیرن پس وظیفه شونه نظافت کنند
    دیگه ادامه ماجرا لزومی به تعریف نداره ......
    یعنی ما در جامعه ای داریم زندگی میکنیم که نمیدونیم اگر این جامعه حکم کشتی داره
    و ما مسافرانش هستیم هر بلایی سر این کشتی با دست خودمون بیاریم قطعا تاوانشو خودمون بایستی بدیم
    این موضوع رو تعریف کردم که اشاره کنم به یک سری روحیاتی که از عقده های کهنه ناشی میشه
    توی جامعه ما حرکات وندالها قطعا ناشی از یکسری عصبانیت و عقده هست
    ولی اینکه چطور میشه این افراد رو متقاعد کرد خودش مقوله مهمیه ....
    و اینکه سر منشا این عقده ها و کینه ها که منجر به آسیب های اموال عمومی میشه از کجا ها سرچشمه میگیره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ممنون از توجه شما

5. 9 کاربر از پست مفید Almas Parsi سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    روانشناسی عمومی
    ارسال تشکر
    31,663
    دریافت تشکر: 11,131
    قدرت امتیاز دهی
    29289
    Array
    zoh_reh's: جدید88

پیش فرض پاسخ : فرهنگ استفاده از اموال عمومی

سلام
    با تشکر از خانم الماس پارسی عزیز از ایجاد این تاپیک ، که بصورت روزمره همه ما نمونه هایی از این موارد رو داریم.(بعنوان شاهد یا متاسفانه عامل)

چند وقت پیش پدرم با صحنه پرتاب یه نایلون پر از آشغال که از ماشینی به بیرون مواجه شدند(ماشین پارک شده بود) ، ایشون رفتند نزدیک و خم شدن تا نایلون آشغالو بردارن که یه دفعه راننده (جوان بودن)

سرشو از ماشین آورد بیرون و گفت حاج آقا اینا آشغالن (فکر کرد که پدرم ...) پدرم گفتن عه مگه شما هم میدونین اینا آشغالن!! راننده با تعجب نگاه میکرد بعد ایشون (پدرم) گفتن : اها پس لابد سطل آشغالو

نمیشناسین !!! بعد دوتا ماشین اونطرفتر یه سطل آشغالو نشونشون دادن گفتن: پسر به این میگن سطل آشغال و..

اون راننده هم متاسفانه به جای اینکه حداقل رعایت ریش سفید پدرمو بکنن ، شروع کردن به زدن همون حرفایی که خانم الماسی شاهدش بودند (شهرداری وظیفه اشه، مگه کم مالیات میگیرن، حاجی گذشت اون زمون

شما که و...) واقعا متاسفم
    ----------------------------

تو نماز خونه دانشگاه که یه سطل آشغال گذاشتن یه گوشه ، دانشجوها که برای نماز یا فراغت بین دروس اونجا میرن و گاها غذایی هم میل می کنن، کیسه زباله داخل سطل که پر میشه متاسفانه چندین

بار دیدم که دانشجوها آشغالهای غذاهایی رو که خوردن رو همینجوری هی میریزن رو اون آشغالا ، بدون تفاوت که سطل پر شده حداقل آشغالها رو تو نایلونی که دارن بذارن درشو ببندن حداقل کنارش بذارن، ناگفته

نمونه مصلی دانشگاهمون امسال افتتاح شده نو و تقریبا تمیزه ، ولی وقتی وارد میشین فقط بوی نامطبوع غذاها و جوراب و...
    --------------------
    اینا خاطرات روزانه نیست که فقط عنوان بشه و بگذریم ازش ، هر کدوم از ما که تو هر جایگاهی که هستیم دانشجو، شهروند، .... رعایت اموال عمومی ، و فضای محیطمونو وظیفه خودمون بدونیم و منتظر نباشیم که دیگران

تا شروع کنن ، کار سختی نیست

قوانین تالار روانشناسی

الهی مرا آن ده که مرا آن به...

7. 9 کاربر از پست مفید zoh_reh سپاس کرده اند .

همکار تالار بیماریها
    ارسال تشکر
    12,105
    دریافت تشکر: 7,437
    قدرت امتیاز دهی
    31771
    Array
    masoume.a.92's: جدید33

نقل قول نوشته اصلی توسط zoh_reh نمایش پست ها
    سلام
    با تشکر از خانم الماس پارسی عزیز از ایجاد این تاپیک ، که بصورت روزمره همه ما نمونه هایی از این موارد رو داریم.(بعنوان شاهد یا متاسفانه عامل)

چند وقت پیش پدرم با صحنه پرتاب یه نایلون پر از آشغال که از ماشینی به بیرون مواجه شدند(ماشین پارک شده بود) ، ایشون رفتند نزدیک و خم شدن تا نایلون آشغالو بردارن که یه دفعه راننده (جوان بودن)

سرشو از ماشین آورد بیرون و گفت حاج آقا اینا آشغالن (فکر کرد که پدرم ...) پدرم گفتن عه مگه شما هم میدونین اینا آشغالن!! راننده با تعجب نگاه میکرد بعد ایشون (پدرم) گفتن : اها پس لابد سطل آشغالو

نمیشناسین !!! بعد دوتا ماشین اونطرفتر یه سطل آشغالو نشونشون دادن گفتن: پسر به این میگن سطل آشغال و..

اون راننده هم متاسفانه به جای اینکه حداقل رعایت ریش سفید پدرمو بکنن ، شروع کردن به زدن همون حرفایی که خانم الماسی شاهدش بودند (شهرداری وظیفه اشه، مگه کم مالیات میگیرن، حاجی گذشت اون زمون

شما که و...) واقعا متاسفم
    ----------------------------

تو نماز خونه دانشگاه که یه سطل آشغال گذاشتن یه گوشه ، دانشجوها که برای نماز یا فراغت بین دروس اونجا میرن و گاها غذایی هم میل می کنن، کیسه زباله داخل سطل که پر میشه متاسفانه چندین

بار دیدم که دانشجوها آشغالهای غذاهایی رو که خوردن رو همینجوری هی میریزن رو اون آشغالا ، بدون تفاوت که سطل پر شده حداقل آشغالها رو تو نایلونی که دارن بذارن درشو ببندن حداقل کنارش بذارن، ناگفته

نمونه مصلی دانشگاهمون امسال افتتاح شده نو و تقریبا تمیزه ، ولی وقتی وارد میشین فقط بوی نامطبوع غذاها و جوراب و...
    --------------------
    اینا خاطرات روزانه نیست که فقط عنوان بشه و بگذریم ازش ، هر کدوم از ما که تو هر جایگاهی که هستیم دانشجو، شهروند، .... رعایت اموال عمومی ، و فضای محیطمونو وظیفه خودمون بدونیم و منتظر نباشیم که دیگران

تا شروع کنن ، کار سختی نیست

منم یک خاطره ی عتیقه از زباله بگم!
    یه بار با مامانم رفته بودم بیرون
    بعد یه چیزی خورده بودم زبالش تو دستم بود همینجور... (یادم نیس چی بود فک کنم لیوان آبمیوه یا نمیدونم چی ولی بگمونم لیوان یکبار مصرف بود...) چون اون نزدیکی ها سطل آشغال نبود... منم همینجوری این زباله تو دستم بود!
    خلاصه پس از طی یک مسیری به همراه این آشغال توی دستم، مامانم توی یک مغازه ایستادن که خرید کنن من دم در وایستاده بودم و این آشغال خشک همینجور توی دستم بود!
    بعد فروشنده که آقای میانسال و نسبتا جافتاده ای بودن اومدن بیرون من سلام کردمو اینا بعد اوشونم احوالپرسی کردن و گفتن دخترم اون چیه تو دستت؟ آشغاله؟
    گفتم بله. سطل آشغال نبود توی دستم نگه داشتم...
    گفت خب برا چی نگه داشتی بده من بندازم
    من گفتم نه خودم هرجا سطل ببینم میندازم...
    گفت تو بده من من میندازم دور! گفتم مگه سطل زباله دارین توی مغازه؟ اگه دارین خودم میندازم. شما زحمتتون میشه.
    خلاصه اون گفت بده من گفتم نه زشته خودم میندازم...
    دیگه کم مونده بود منو بزنه!
    هیچی من تو ذهنم سوال بود که میخواد کجا بندازه؟ من که سطل زباله نمیبینم!!!
    خلاصه به هرترتیبی بود از دستم اونو گرفت! بعد درکمال ناباوری، برد پرتش کرد توی جوی کوچیک آب روبروی مغازه اش!
    من یه همچین قیافه ای پیدا کردم!
    (حالا بماند که چقد از این ریختن زباله توی جدول کنار خیابون و این جوی ها بدم میاد!!!)
    حالا به علت سن و سال و این موضوع که از دستم گرفت و به اصطلاح به خودش زحمت داد برام (!!! ) ادب حکم میکرد تشکر کنم. و تشکر هم کردم!!!

تو دلم گفتم مرد حسابی من 200 متر پیاده رو توامان با این زباله طی کردم که شما بندازیش اونجا عایا؟
    همه زحماتمو هدر داد!

الان من چی دارم بگم؟؟؟ والا!

9. 7 کاربر از پست مفید masoume.a.92 سپاس کرده اند .

کاربر اخراج شده
    رشته تحصیلی
    مدیریت دفاعی
    ارسال تشکر
    5,018
    دریافت تشکر: 13,826
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array
    Capitan Totti's: جدید40

سپاس بابت تاپیک
    اینکه ریشه اش ، فقر فرهنگیست واضحه!
    فقر فرهنگی هم علت های متعدد داره!
    داخل پادگان
    روی درب
    سرباز فلانی ، اعزامی فلان تاریخ ، یه شعر هم در کنارش!
    روی تخت ، دانشجوی تهیه فلانی ، ورودی فلان سال! ، گردان فلان! امشب عشقم ترکم کرد!‌مثلا!!
    اون تشک رو که میزنن نابود میکنن!! میشه جاساز گوشی و...
    علت اصلی اش از نظر من
    اینه که خونه ی ما فقط خونه ی ماست!!
    و هیچ تعصبی به خیابون و شهر و کشورمون نداریم
    چطور روی لبتابت یادگاری نمی نویسی؟ شیشه پنجره اتاقتو نمی شکنی
    اما رو صندلی اتوبوس و...
    یک عده انسان بی فرهنگ و ناجوانمرد و بی رحم به دیگران هستیم

راه حلش یکی ریشه یابی و از ریشه حل کردن
    اونم نه برای نسل های دوم و سوم ، ما دیگه بی فرهنگ بار اومدیم
    باید سرمونو بزاریم زمین و هلاک! ایران از وجود ما بی فرهنگ ها پاک شه (منظور همه نیستن سوء تفاهم نشه)
    منظور بچه هایی هستند که باید از طریق آموزش و پرورش و صدا و سیمای ننگ ، و سایر تبلیغات با فرهنگ بار بیان
    و راه حل دوم یک عدد دیکتاتور قلدر بالا سرمون باشه!

11. 8 کاربر از پست مفید Capitan Totti سپاس کرده اند .

استعداد برتر سایت
    رشته تحصیلی
    الکترونیک و فیزیک هسته ای
    ارسال تشکر
    4,930
    دریافت تشکر: 13,220
    قدرت امتیاز دهی
    12295
    Array
    عرفان سلیم زاده's: خجالت

فرهنگ سازی وقتی میتونه درست انجام بشه که ما مردم خودمون رو با اطلاعات اشتباه بمباران نکنیم.
    ببینید جانداران در هر سطح و در هر موقعیت اجتماعی که باشند باز هم دوستانی دارید و هم دشمنان متنوع.
    اگر شما دشمنانی دارید دلیل نمیشه حذف کردن اونجا بر شما واجب باشه چون شما نمیدونید دشمن شما چه میزان آسیبی رو بهتون میزنه.
    و صد البته عکس این موضوع در مورد دوستان هم صدق میکنه.
    اینکه بخواهید بگید دشمنان شما زندگی نمیکنن حرف اشتباهی زدید و اگر هم بگید دوستان شما زندگی خوبی میکنن بازم بی عدالتی کردید.
    خب حالا که بی طرفی رو به خودتون القا کردید تصمیم بگیرید. قراره به کسانی که در سطح این جامعه به اموال اطراف شون آسیب میزنن رو از کارشون باز دارید.
    با فرض اینکه شما خودتون رو متعهد به حفظ احترام شهروند می کنین. شما چند راه دارید:
    1- افزایش سطح مسئولیت پذیری شهروندان با تکیه بر تکنولوژی های فنی.
    2- افزایش سطح گردش اطلاعات در جامعه و کاهش سانسور و همچنین تشویق شهروندان به ارائه نظرات خودشون.
    همین.

13. 4 کاربر از پست مفید عرفان سلیم زاده سپاس کرده اند .

همكار تالار باغبانى
    رشته تحصیلی
    مهندسی طراحی فضای سبز
    ارسال تشکر
    13,309
    دریافت تشکر: 5,462
    قدرت امتیاز دهی
    4851
    Array
    زهرا قربانی's: جدید157

ببخشید یکم دیر جواب میدم
    پدیده وندالیسم توی همه کشور ها هست ولی با شدت کمتر یا بیشتر که افراد برای تخلیه عصبانیت خشونت و... وسایل عمومی رو تخریب میکننو
    در این جا ما پدیده گلوله برفی رو داریم که میگه وقتی شما با تعدادی از دوستانتون برف بازی میکنید و به سمت هم گلوله برفی پرتاب میکنید کسی که بیشترین تعداد گلوله رو بخوره بعد یه مدت همه به سمت اون گلوله برفی پرتاب میکنن.حالا ارتباطش با وندالیسم اینه که اگه ما ببینیم یاختمانی نیمه خرابه باجه تلفنی شیشه هاش شکسته و... تمایل داریم بیشتر خرابش کنیم
    در نتیجه اگه بخواهیم وندالیسم کمتر بشه:1)نباید اجازه بدیم وسایل عمومی به طور زبیعی شکسته بشن و باید سریعا تعمیرش کرد
    2)باید وسایل به گونه ای طراحی بشن که حس احترام رو در فرد القا کنه و حس کنه این وسایل جزو اموال خودش هستن
    آخرین برگ سفرنامه باران اینست
    که زمین چرکین است

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)