دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: مناظره آدولف هیتلر و اتو ولز

کاربر اخراج شده
    رشته تحصیلی
    مهندسی عمران
    ارسال تشکر
    11,136
    دریافت تشکر: 25,270
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array
    M@hdi42's: لبخند

smilee1 مناظره آدولف هیتلر و اتو ولز

مناظره آدولف هیتلر و اتو ولز

23 مارس سال 1933

اتو ولز ، رهبر جنبش سوسیال دموکرات آلمان و آدولف هیتلر رهبر جنبش ناسیونال سوسیالیست کارگران آلمان است ،

اتو ولز :

خانم ها و آقایان ، ما سوسیال دموکرات ها از صدر اعظم رایش سیاست خارجی برابر و با عدالتی را خواستاریم ، چون ما از ابتدا آنها را حمایت کرده ایم . ممکن است آزادی خواه باشم ، در این زمینه ، بر اساس اظهارات شخصی ، من اولین آلمانی بودم که با سرزنش های دروغین در مورد جنگ جهانی قبل از شورای بین المللی کنفرانس برن در سوم فوریه 1919 مخالفت کردم . هیچ اصل اساسی از حزب ما نتوانسته و همچنین قادر نخواهد بود تا مانع از ادعای ملیت آلمانی ما نسبت به دیگر مردم دنیا شود .

دو روز پیش ، صدراعظم رایش در پوتسدام اظهار به اشتراکات ما داشت . او گفت : حماقت از پیروزی مطلق فاتحان و مغلوبان از پوچی ناشی می شود که نتیجه آن فاجعه اقتصادی است ، این بیانیه در مورد سیاست خارجی اعمال میشود و کمتر در سیاست داخلی در اینجا هم به همان سان تیوری مطلق فاتحان و مغلوبان همان طور که صدر اعظم ذکر کردند حماقت مطلق است .

اما اظهارات صدراعظم رایش از بیانیه ای دیگر در تاریخ 23 ژولای 1919 مجلس شورای ملی تصویب شد ، یاد می شود .

در آن زمان گفته شد ممکن است ما را از قدرت محروم کنید اما نه از افتخار . روشن است که بدون هیچ شکی پس از افتخارات ما ، مخالفانی پیدا خواهند شد . اما ایمان ما باقی خواهد ماند که این تلاش برای جدایی یک روز واکنش هایی از کسانی که تلاش تحریک آمیز کرده اند به همراه دارد . این افتخار ما نیست که یک تراژدی در سراسر دنیا راه بیفتد .

این بخشی از از بیانیه دولت به رهبری سوسیال دموکرات ها قبل از نمایندگی مردم به تمام جهان است .چهار ساعت قبل از پایان صلح موقت برای جلوگیری از پیشرفت دشمن اعلام میشود در این بیانیه به منزله یک ارزش توسط صدر اعظم رایش اظهار شده هیچ خیر و خوبی نمیتواند از صلح بیاید ، و این بیشتر به امور داخلی صدق می کند .

یک ملت واقعی نمیتواند بر این اساس تاسیس شود . ابتدا نیاز به برابری حقوق را دارد .ممکن است دولت خودش را در برابرافراد افراطی جنگ طلب حفظ کند و ممکن است مانع از تحریک خشونت ها شود .چنین چیزی دست یافتنی است اگر منصفانه در تمام جهات در برابر دشمنان آماده باشیم .

آزادی و زندگی را انها می توانند از ما بگیرند اما افتخار را نه .

حزب سوسیال دموکرات به تازگی از آزار و اذیت رنج می برد . هیچ کس نمی تواند با درخواست و انتظار از حمایت از قانون معرفی شده رای دهد . انتخابات پنجم مارس نتیجه ای در اکثریت احزاب و دولت با توجه به فرصت انها نشان داده می شد .

اما فرصت داده شده به همراه تعهد است .

انتقاد مفید و ضروری است . در تاریخ رایشستاگ آلمان هرگز ، با این حال کنترل بر امور نمایندگان منتخب مردم انجام شده . این نوع قدرت مطلق دولت به منظور عواقب جدی تر به عدم انعطاف پذیری مطبوعات است .

خانم ها و آقایان ! تصویر ویرانگر شده ای از دولت امروزه به تصویر کشیده شده است . مثل همیشه در چنین مواردی هیچ اغراقی وجود ندارد . تا آن جا که به حزب من مربوط می شود من آرزو میکنم که از هرگونه مداخله در پاریس پرسیده نمی شد . ما میلیون ها نفر را به پراگ نفرستادیم ما اخبار اغراق آمیز در خارج انتشار نداده ایم .

ساده تر خواهد شد برای مفابله با چنین مغابله ای که تفاوت بین درست و غلط را در وطن قبول می کند .

حتی بهتر میشد اگر میتوانستیم ، با وجدان اسوده ، با این واقعیت که با ثبات قانون دوباره همه چیز بازسازی می شود .

و این ، آقایان ، شما ها

آقایان حزب ناسیونال سوسیالیست ، آنها برآمده از ملی گرایی هستند نه یک انقلاب ناسیونال سوسیالیست . تنها راه ارتباط بین انقلاب آنها و سوسیالیسم در حال حاضر برای از بین بردن جنبش اجتماعی دموکراتیک محدود است اسکلت ساختاری سوسیالیست فکری برای بیش از دو نسل (خنده ناسیونال سوسیالیست ها) و انجام این کار در اینده فراهم خواهد شد . اگر اقایان حزب ناسیونال سوسیالیست اعمال سوسیالیست را در نظر بگیرند احتیاجی به ایجاد قانون اعمال نیست .

برخی از اکثریت قریب به اتفاق در این کانون هستند . هر حرکت شما در جهت منافع کارگران ، دهقانان ، کارمندان، طبقه متوسط در صورت عدم تایید آرا تاثیر گزار است .

اما با این وجود شما خواهان نابودی رایشستاگ برای پیشرفت انقلاب خود هستید از بین بردن انچه وجود دارد برای تشکیل انقلاب کافی نیست .

مردم انتظار دستاوردهای مثبت را دارند ، انها در انتظار اقدامات جدی برای مبارزه با وضع اقتصادی هستند نه فقط در المان در همه جای جهان

ما سوسیال دموکرات ها در شرایط سخت زمانی مسیولیت ها را تحمل کردیم و پاداش ما سنگسار است

دستاورد های ما در بازسازی کشور و اقتصاد و ازاد سازی سرزمین های اشغالی در تاریخ موجود است.

ما حقوق و ارزش برابر برای همه جامعه به ارمغان اوردیم ما در ساخت المان با مسیر رهبری از طبقه مردان کارگر کمک گرفتیم

شما بدون دستور پیشوای خود نمیتوانید عقب نشینی کنید

هرگونه تلاش برای بازگشت چرخ زمان بیهوده است. ما سوسیال دموکرات ها آگاه هستیم که با تظاهرات قانونی قادر به از بین بردن سیاست های اعمالی نخواهیم بود ما حکومت واقعی را میبینیم اما قدرت سیاسی خواستار حس عدالت مردم است و ما هرگز عدالت را متوقف نخواهیم کرد

قانون اساسی وایمر قانون اساسی سوسیالیستی است . اما ما به اصول اساسی یک دولت مبتنی بر قانون اساسی به برابری حقوق ، و مفهموم قانون اجتماعی ان پایبند هستیم ما سوسیال دموکرات های المان در این ساعت از تاریخ رسما خود را متعهد به انسانیت عدالت ازادی و سوسیالیسم میشویم

هیچ قاونی د قدرت از بین بردن و فنا کردن ایده های ابدی را ندارد خود شما استادانی هستید در اعتقاد به سوسیالیسم . قانون بیسمارک در برابر سوسیالیست ها ، جنبش حزب دموکرات سوسیال را نابود نخواهد کرد . حتی ازار و اذیت های بیشتر میتواند به یک منبع قدرت برای حزب سوسیال دموکرات المان تبدیل شود

درود می فرستیم به کسانی که مورد ازار و اذیت قرار گرفته اند درود میفرستیم به دوستانمان در رایش ، استقامت و وفاداری شما قابل تقدیر است

شجاعت در اعتقادشان و ایمان ناگسستنی شان ، تضمینی برای آینده روشن است .

آدولف هیتلر :

نظریه های زیبای شما اقای معاون که تشریحشان کردید در تاریخ جهان یک مقداری دیر شده است ، شاید اگر این تئوری ها سال ها پیش مورد تمرین و استفاده قرار می گرفت تا امروز ازاین وضعیت شکایت نکنید .

شما در مورد برنامه مشترک حزب سوسیال دموکرات در مورد سیاست خارجی دروغ این جنگ را در برابر غرامت های آن رد کردید .

حالا من فقط یک سوال دارم : این مبارزه در زمان قدرت شما در آلمان کجا بود ؟ شما یکبار فرصت دیکته کردن این قانون را در رفتار مردم داشته اید . شما قادر هستید این قانون را در مناطق دیگر انجام بدید. به همان اندازه ممکن است در برانگیختن انقلاب المان جایی که شما در اغازش حرکت و جهتی یکسان و مستقیم در قیام 1870 در فرانسه را بازی کردید .

شکل دادن به شورش المان با یکی از شخصیت های ملی به طور مستقیم در اختیار شما بود شما هنوز هم حق داشتید حق جمهوری جدید نه بازگشت پیروزی که گفتید
    ما از همه چیز قدرتمان برای اجتناب از این فاجعه برای به قدرت رسیدن مردم استفاده کردیم .

در آن زمان... شما از مبارزه اجتناب کردید; اما اکنون شما یک حالت اضطراری دارید تا در مورد این قضیه با تمام افرادی که در اطرافتان هستند بحث و گفت و گو کنید.

شما این حس را دارید که آغاز جا به جایی قدرت به معنی آغاز جا به جایی افتخار نیست. حق با شما است برای این مورد لزوما اینطور نیست. حتی اگر ما قدرت خویش را واگذار کنیم, من میدانم که افتخار خویش را واگذار نخواهیم کرد. بابت ظلم و ستمی که بر حزب ما روا داشتید از شما تشکر می کنم, جنبش ما برای چندین سال قدرت را واگذار خواهد کرد ولی هرگز افتخارش را واگذار نخواهد کرد.

اعتقاد من بر این است که ما باید به عوام مردم آلمان روحیه ای تلقین کنیم که...

در نظر عوام مردم بی دفاع, جناب آقای معاون وزیر هرگز افتخارش را واگذار نخواهد کرد.

در اینجا, این مسئولیت بیش از حد با شما بوده است, شما به مدت چهارده سال در قدرت بوده اید تا اطمینان حاصل شود عوام مردم آلمان به عنوان الگویی افتخار آمیز برای جهانیان قرار خواهند گرفت.

مسئولیت شما این بود که اطمینان حاصل کنید که اگر همه ی جهان بر سرکوبی ما اصرار داشتند, حداقل نوع سرکوبی عوام مردم آلمان به عنوان نوعی ارزش و منزلت قرار خواهد گرفت.

شما تا به حال فرصت صحبت کردن بر علیه تمام مظاهر خفت و رسوایی عوام مردم ما را داشته اید. شما میتوانید این خیانت را نابود سازید به همان آسانی که ما آن را نابود ساختیم!
    شما حتی حق ندارید در این مدعا شریک باشید.

شما هرگز نباید, در آن ساعت یعنی زمانی که هر انقلابی با جرم خیانت مخالفت میکرد, حتی به طور غیر مستقیم از خیانت و کارهای امثال آن حمایت می کردید.
    و شما باید جلوگیری میکردید از اینکه عوام مردم آلمان تحت قانون اساسی جدیدی قرار گیرند و به عقب کشیده شده و با کشورهای خارجی تماس بر قرار کنند(مستعمره شوند)
    این اصلا افتخار نیست که به دشمن اجازه دهیم تا ساختار داخلی را به ما دیکته کند.

و علاوه بر این در آن زمان شما باید استادانه ایمان قلبی خود را بر روی پرچم سه رنگ آلمان می گذاشتید...

...و حتی نه بر روی رنگها بلکه بر روی صورتحسابهایی که دشمن درون سنگر ما انداخت...

از آنجایی که بیشتر از هر زمانی,در یک دوره از زجر و ستم و سرکوب دشمن , به کسانی که به عوام مردم کمک میکنند و برای آنها به صورت نماد در می آیند باید نشان افتخار و حتی وعده های بیشتری داد..

شما هنوز هم این فرصت را دارید..

حتی اگر طبیعت ما را مجبور سازد, هر آنچه را که برایمان مقدس بوده منسوخ می کنیم, تا افتخار ملی ما در جهان سیاست مشهود گردد.

شما می گویید : حقوق برابر!

همانطور که ما در خارج خواهان آن هستیم در داخل خانه ی خود(آلمان) نیز خواهان آن می باشیم.

این برای برابری حقوق آنان بود که آقای ولز چهارده سال مبارزه می کرد...

شما برابری حقوق آنان را نادیده گرفتید تا جایی که ملت آلمان نگران شده است.

بنابراین امروز برای ما از برابری حقوق صحبت نکنید..

شما میگویید فرد مغلوب را نباید به عنوان خلافکار معرفی کرد.

خوب آقای معاون وزیر تا زمانی که شما در قدرت بودید ما خلافکار و قانون شکن محسوب می شدیم.

شما در مورد اذیت و آزار صحبت میکنید.

فکر میکنم تعداد کمی از ما که در اینجا حاضر هستیم, به دلیل اقدام به آزار و اذیت شما مجبور به تاوان دادن در زندان نشده باشیم.

تعداد کمی از ما که در اینجا حاضر هستیم,مجبور نشده ایم چندین هزار بار بیشتر از شما اذیت و آزار و چندین هزار برابر بیشتر سرکوب شویم..

علاوه بر این آن دسته از ما که در اینجا حاضرند و من میدانم که متشکل از صدها هزار نفرند که مورد لطف و بخشش...

سیستم اذیت و آزار قرار گرفتند, که البته با رسوایی کنار گذاشته شده یا در بهترین حالت ممکن طرد شدند....

گویا شما به طور کامل فراموش کرده اید که برای سالها...

چون از رنگ پیراهنهای ما خوشتان نمی آمد آنها را به زور از تنمان در می آوردید..

به ما اجازه دهید که در قلمرو واقعیت باقی بمانیم.

اذیت آزارهایمان ما را قوی ساخته است..

شما همچنین گفتید که نقد کردن مفید است.

پس ما از هر کسی که آلمان را دوست دارد نقد خواهیم کرد..

اما ما به افرادی که گرایشهای بین المللی دارند(کشورهای دیگر را به آلمان ترجیح می دهند) هیچ انتقادی نخواهیم کرد..

شما باید تشخیص بدهید قدرت سودمند انتقاد را زمانی که ما در تضاد قرار داریم.

در آن زمان شما هنوز با این کلمات مواجه نشده بودید.

در آن زمان مطبوعات ما ممنوع میشدند و ممنوع میشدند و دوباره ممنوع.

مجامع ما ممنوع شده و به ما اجازه ی حرف زدن داده نشد.

و من برای سالها اجازه صحبت کردن و سخنرانی کردن نداشتم.

و اکنون شما می گویید انتقاد مفید است..

شما شاکی هستید که در پایان دنیا اطلاعات نادارستی از امور آلمان بیان خواهد شد

شما شاکی هستید که جهان خواهد گفت:هر روز تجزیه ی اجساد برلین را به گورستانهای اسرائیلی شبیه تر خواهد کرد.

چطور است که این شما را عذاب خواهد داد; در حالی که باید بسیار خوشحال شوید از انجام عدالت حقیقی!

خوب آقای معاون وزیر این باید یک بازی کودکانه برای حزب شما باشد که با این ارتباطات بین المللی حقیقت را کشف کنید..

و فقط این نیست ،
    در این چند روز گذشته من روزنامه های حزب اجتماعی دموکراتیک شخصی شما احزاب خواهر آلمان_اتریش را خواندم

هیچکس مانع شما نمیشود که درک خودتان از حقیقت را انتشار دهید..

من کنجکاوم که بدانم قدرت ارتباطات بین المللی شما حقیقتا چه تاثیری در این مورد خواهد داشت..

ممکن است که لطفا به من اجازه دهید تمامش کنم, من شما را متوقف ساختم یا نه؟

آقای معاون وزیر من نامه های شما را در منطقه سار داشتم.

و این جز اثبات خیانت هیچ کار دیگری نمی کند معاون ولز

این به طور همیشگی برای بی اعتبار کردن آلمان در خارج از کشور, تاباندن نور بدیها بر سر مردم ما و خواباندن جهانیان با دروغها تلاش میکند.

2. کاربرانی که از پست مفید M@hdi42 سپاس کرده اند.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)