دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: زندگینامه کیوشی اوگاوا ، قهرمان کامیکازه

کاربر اخراج شده
    رشته تحصیلی
    مهندسی عمران
    ارسال تشکر
    11,136
    دریافت تشکر: 25,270
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array
    M@hdi42's: لبخند

smilee1 زندگینامه کیوشی اوگاوا ، قهرمان کامیکازه

کیوشی اوگاوا ، قهرمان کامیکازه

به نام خدا
    مترجم:هاینریش(مهدی)

پیشگفتار

کیوشی اوگاوا(23 اکتبر 1922_11 می 1945)یک خلبان ژاپنی در طول جنگ جهانی دوم بود.او یک خلبان کامیکازه(خلبانان ژاپنی هواپیماهای خود را به ناو های دشمن می کوبیدند تا آنها را همراه خود نابود کنند به این حرکت کامیکازه گفته می شود که ریشه ای تاریخی دارد)بود.

آخرین نقش او در 11 می 1945 در عملیات اوکیناوا با یک هواپیمای میتسوبیشی صفر بود.او در سن 22 سالگی از میان آتش ضدهوایی متراکم دشمن به ناو هواپیمابر یو اس اس بانکر هیل حمله برد.او یک بمب 550 پوندی را انداخت اما از هواپیما بیرون نیامد و مستقیما خودرا به عرشه ی پرواز نزدیک برج کنترل کوبید.بمب به داخل عرشه ی پرواز ناو نفوذ کرد و آن را منفجر نمود.

شعله های گازولین باعث انفجار هواپیماهای روی عرشه و چند انفجار دیگر شد.حدود 400 خدمه ی آمریکایی کشته شدند و ناو از دور خارج شد.

اوایل زندگی

کیوشی اوگاوا در 23 اکتبر 1922 در یوسویی(شهر تاکازاکی امروز)به عنوان کوچکترین فرزند خانواده ی اوگاوا متولد شد.کیوشی مدرسه را با موفقیت گذراند و به دانگاه خصوصی وازدا(در شمال توکیو)وارد شد.از سال 1902 وازدا به عنوان یکی از دو دانشگاه خصوصی خوب شناخته میشد.

جنگ جهانی دوم

بعد از فارغ التحصیلی از دانشگاه پرواز وازدا مدرکش را در رشته ی حمل و نقل هوایی دریافت نمود.افسرانی که از دانشکده های پرواز فارغ التحصیل می شدند عقاید لیبرالیستی زیادی داشتند زیرا در مدرسه های نظامی تحصیل نکرده بودند و از وقایع خارج از ژاپن اطلاع بیشتری داشتند.

اگرچه برخی افسران در مدارس نظامی با دانش آموزان مهربان بودند اما بیشتر آنان با دانشجویان خشن برخورد می کردند.یک بار دانش آموزان به تنبیهات بدنی روزانه در پادگان ها اعتراض کردند که به شدیدتر شدن تنبیهات منجر گردید.کیوشی پس از فارغ التحصیلی در اسکادران 306 جنگنده های نیروی دریایی امپراطوری ژاپن مشغول به کار شد.مدتی بعد داوطلب حضور در نیروهای مخصوص کامیکازه شد.

از وقتی حملات کامیکازه به وجدو آمده بودند دو روش بودند که داوطلبان را جذب می کردند.یکی این بود که یک درخواست کلی برای تمام خلبانان ارسال می شد و دیگری بررسی آکادمی ها و مدارس نظامی و افراد درس خوانده در آنها بود.دلیل اینکه این افراد بررسی می شدند اما خلبان های دیگر فقط یک درخواست را پر می کردند این بود که این افراد نسبت به دیگران دید وسیع تری داشتند.

به این افراد گزینه های زیر داده میشد:
    1.صادقانه آرزو دارم در کامیکازه شرکت کنم
    2.مایلم در کامیکازه شرکت کنم
    3.نمیخواهم در کامیکازه شرکت کنم

داوطلبان باید یکی از سه گزینه را انتخاب میکردند.بسیاری از دانش آموزان سابق دانشکده های توکیو کیوتو و وازدا در جنگ جهانی دوم خلبانان کامیکازه بودند.

حمله ی کامیکازه ی اوگاوا

در صبح 11 می 1945 ناو هواپیما بر یو اس اس بانکر هیل در 122 کیلومتری شرق اوکیناوا قرار داشت و نیروهای مستقر را حمایت می کرد.در فوریه ی 1945 بانکر هیل و ناوگان پنجم برای تصرف اوکیناوا و سایر جزایر ژاپن به راه افتادند.در 7 آوریل بر روی این ناو تجهیزاتی در جهت غرق کردن ناو ژاپنی یاماتو قرار داده شده بود.

در 11 می نیروی دریایی ژاپن یک عملیات کامیکازه ی سهمگین با نام"گل های داوودی شناور"انجام داد.در صبح زود خلبانان اسکادران"توکوتایی"به همراه کیوشی از پایگاه هایشان به پرواز در آمدند.کیوشی سوار بر یک میتسوبیشی مدل صفر به همراه یک بمب 250 کیلوگرمی در زیر بدنه بود.آن روز اوگاوا برای یک حمله ی کامیکازه علیه ناو های آمریکایی در نزدیکی اوکیناوا آماده بود.

در ساحل اوکیناوا کیوشی به همراه یاسونوری سایزو خلبان دیگر اسکادرانش با بانکر هیل مواجه شدند.در روز مادر 11 می 1945 بانکر هیل در دریا بود و 58 روز بود که در حرکت بود.آن روز آرام بود و کشتی در وضعیت سفید بود.هواکش ها باز بود و خدمه بخصوص دریادار مارک میتشر(فرمانده ی گروه وظیفه ی 58)در حال استراحت بودند.ناگهان سروان جیمز سویت که با هواپیمایش در حال گشت هوایی بود دیوانه وار اعلام خطر کرد:هشدار!هشدار!دو هواپیما در حال شیرجه روی بانکر هیل هستند.

کیوشی به همراه سگش

اوگاوا و رفیقش سریعا به سمت بانکر هیل حمله کردند و خدمه ی ناو به سختی وقتی برای تیراندازی یافتند.دستیار اوگاوا یک بمب 250 کیلوگرمی را رها کرد.بمب به عرشه برخورد کرد درون آن نفوذ کرد.عرشه منفجر شد.این امر موجب لغزش ضد هوایی و نابودی بیش از 34 هواپیمای کاملا مجهز و با سوخت کامل شد.در بین آتش ضدهوایی اوگاوا در حال نشانه گیری برای زدن بیشترین خسارت بود چیزی که خلبانان کامیکازه آموزش آن را میدیدند.

در همین حین اوگاوا نیز بمب خود را رها کرد.بمب عرشه را سوراخ کرد و باعث انفجار گازولین و چندیدن انفجار دیگر شد.محافظ زرهی بانکر هیل در جلوگیری از انفجار بیشتر موثر بود.یکی از امتیازات ناو های کلاس اسکس نسبت به دیگر ناو ها این بود که این ناو ها به یک عرشه ی زرهی سنگین تر و یک عرشه ی زرهی دومی مجهز شده بودند که بمب را منفجر میکرد قبل از اینکه بمب به فضاهای الکترونیکی و ماشینی حیاتی زیر برسد.

بمب اوگاوا یک سوراخ بزرگ در عرشه ایجاد کرد.دریابان میتشر به سختی خارج شد اما بسیاری از افسرانش بخصوص افسر پزشکش را از دست داد.بسیاری از خلبانان بانکر هیل در طول حمله در هواپیمایشان یا در روی عرشه کشته شدند.30 خلبان در اتاق آمادگی عملیات در اثر انفجار بممب کشته شدند.بمب سریعا اکسیژن داخل اتاق را سوزاند و همه را خفه کرد.
    دریابان میتشر تصمیم گرفت سریعا ناو را ترک کند.ناو انگلستان به بانکر هیل نزدیک شد تا در خاموش کردن آتش کمک کند و همچنین بتواند دریابان میتشر را به ناو اینترپرایز منتقل کند.از خدمه ی بانکر هیل 373 نفر کشته 264 نفر زخمی و 43 نفر ناپدید شدند.صدها نفر از خدمه یا به دریا ریخته شدند یا مجبور شدند برای فرار از آتش به دریا بپرند.

سروان جیمز سویت حدود 24 هواپیما را جمع کرد تا برای خدمه ی در آب افتاده جلیقه ی نجات بیندازند.سراناجم ناو خود را 7000 مایل کشاند و به محوطه ی دریایی"پوگت"رساند.بانکر هیل مهم ترین ناوی بود که ضربات سنگینی را خورده بود و تعمیرش تا پایان جنگ طول کشید.

در 27 مارس 2001 یوکو اوگاوا(نوه ی خواهر کیوشی) و مادرش و ماسائو کونی مینه(یکی از دوستان قدیمی کیوشی در آموزشی)این نامه ی شخصی را در سان فرانسیسکو دریافت کردند در حالیکه 56 سال از عملیات"کیکوسویی"میگذشت. در این نامه کیوبله شی به والدینش نوشته بود:

من یورش میبرم در حالیکه در بین ابر ها در بین احساسات صلح آمیزم پرواز میکنم.من نمیتوانم در مورد زندگی و مرگ فکر کنم.یک مرد باید یک بار بمیرد و هیچ روزی پرافتخارتر از آن روز نیست که خودم را به علتی ابدی اختصاص دهم.من با لبخند به جبهه میروم.

منبع

2. کاربرانی که از پست مفید M@hdi42 سپاس کرده اند.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)