دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 24

موضوع: درخواست همکاری برای ثبت اختراع

کاربر جدید
    ارسال تشکر
    59
    دریافت تشکر: 139
    قدرت امتیاز دهی
    27
    Array
    armin_gera's: بی حوصله

پیش فرض پاسخ : درخاست همکاری برای ثبت اختراع

نقل قول نوشته اصلی توسط arisff نمایش پست ها
    در اظهارنامه که فقط اطلاعات شخصی و هویتی رو وارد میکنید و فقط 3 قسمتش مربوط به اختراع هست:
    1. نام اختراع (یه عبارت چند کلمه ای که در برگیرنده ماهیت اختراع و وجه تمایزش باشه) (مثال: ماشین ذبح طیور با قابلیت خواندن اشهد و صلوات به طور اتوماتیک!)
    2. خلاصه اختراع (خلاصه ای از کارایی اختراع و مزیت هاش و نکات منحصر به فردش) (مثال : دستگاه قادر است تا هنگام رسیدن نوبت طیور به مرحله ذبح ، به طور خودکار و برای هرکدام از طیور جداگانه اشهد و صلوات پخش کند و از این طریق مشکلات شرعی مربوط به ذبح صنعتی و حلال بودن گوشت را برطرف سازد!)
    3. افشای اختراع (اگه تو جایی افشا نکردید ، نیازی نیست این قسمت رو پر کنید)

امکان اقدام حضوری نیست و تمام اظهارنامه ها باید از طریق سایت فرستاده بشه.(که اتفاقاً خیلی هم خوبه) و اگه برید اونجا و بگید که اومدم اختراع ثبت کنم ، یه آقایی با یه لحن خاص کارمندای دولتی میگه : واسه چی اومدی برو تو سایت همه چی هست!"

فرمی به اسم ادعا نامه ، شرح و توصیف و نقشه وجود نداره و شما به راحتی یه فایل Word باز می کنین و تیترش رو مینویسین مثلا "شرح اختراع" و زیرش اطلاعات رو وارد میکنین بعد مینویسین "دانش فنی پیشین" بعد "مزایای اختراع" و به همین ترتیب تا آخر.

برای نمونه یه فایل رو که از سایت تک ثبت دانلود کردم رو براتون قرار میدم و مطمئنم که خیلی کمک میکنه. (نوشتن این متن یه سری ریزه کاری داره که هرموقع به این مرحله رسیدین بفرمایید تا راهنمایی کنیم. مثل شماره گذاری صفحات و ...)
    نمونه اختراع (نمونه شرح و توصیف و ادعانامه)
    یعنی حضوری کلا قبول نمیکنن؟ آخه از سایت میترسم دیر اقدام کنن و درست جلو نره واسه همون میگم حضوری برم
    از بابت فایل ممنون الان دان کردم امروز کامل میخونم ببینم چی جوریاست مرسی
    به آسمان که مینگرم گذشته را میبینم
    armin_gera

2. کاربرانی که از پست مفید armin_gera سپاس کرده اند.

کاربر جدید
    ارسال تشکر
    59
    قدرت امتیاز دهی
    27
    Array

آقا نظرتون در باره این تکثبت چیه؟
    http://www.taksabt.ir/
    من الان زنگ زدم بهشون گفت همه کاراشو میکنن و حتی اصلا نیاز نیست من برم تهران و همه کارار با اوناست و گفتن من فرمارو تا حدی که میتونم پر کنم و اونا خودشون چیزایی که نوشتم رو کارشناسی میکنن و خودشون فرمارو تنظیم کینن و ادعانامه و... رو پر میکنن
    پرسیدم خوب حالا شما این کارارو میکنید برا من , درصدی از طرحو میگیرید یا اسمتون میاد تو اختراع و ...؟ گفت نه ما هیچ گونه درصد و... نمیگیریم و حتی اسم این سازمانم نمیاد و...

این سازمان مال دانشگاه فنی حرفه ای مشهده قسمت تحقیقات کارافرین

اینا قابل اعتماد هستن؟ کلاهبردار اینا از اب درنیان؟ کسی اطلاعاتی از این سازمان داره؟

"مرکز تحقيقات کارآفرين در سال 1388 در مجموعه دانشکده فني مشهد (شهيد محمد منتظري) با محوريت مالکيت فکري و ثبت اختراعات کشور فعاليت خود را آغاز نموده و مفتخر است در اين سال ها خدمات ارزنده اي به جامعه مخترعين و نخبگان علمي کشور ارائه نموده است. ارائه خدمات ثبت اختراع به صد ها مخترع از اقصي نقاط کشور و پاسخگويي و مشاوره رايگان به بيش از 6000 تماس تلفني مخترعين از جمله نکات قابل توجه در کارنامه درخشان اين مرکز مي باشد."
    armin_gera

4. 3 کاربر از پست مفید armin_gera سپاس کرده اند .

استعداد برتر سایت
    رشته تحصیلی
    الکترونیک و فیزیک هسته ای
    ارسال تشکر
    4,930
    دریافت تشکر: 13,220
    قدرت امتیاز دهی
    12295
    Array
    عرفان سلیم زاده's: خجالت

نقل قول نوشته اصلی توسط armin_gera نمایش پست ها
    آقا نظرتون در باره این تکثبت چیه؟
    من الان زنگ زدم بهشون گفت همه کاراشو میکنن و حتی اصلا نیاز نیست من برم تهران و همه کارار با اوناست و گفتن من فرمارو تا حدی که میتونم پر کنم و اونا خودشون چیزایی که نوشتم رو کارشناسی میکنن و خودشون فرمارو تنظیم کینن و ادعانامه و... رو پر میکنن
    پرسیدم خوب حالا شما این کارارو میکنید برا من , درصدی از طرحو میگیرید یا اسمتون میاد تو اختراع و ...؟ گفت نه ما هیچ گونه درصد و... نمیگیریم و حتی اسم این سازمانم نمیاد و...

این سازمان مال دانشگاه فنی حرفه ای مشهده قسمت تحقیقات کارافرین

اینا قابل اعتماد هستن؟ کلاهبردار اینا از اب درنیان؟ کسی اطلاعاتی از این سازمان داره؟

"مرکز تحقيقات کارآفرين در سال 1388 در مجموعه دانشکده فني مشهد (شهيد محمد منتظري) با محوريت مالکيت فکري و ثبت اختراعات کشور فعاليت خود را آغاز نموده و مفتخر است در اين سال ها خدمات ارزنده اي به جامعه مخترعين و نخبگان علمي کشور ارائه نموده است. ارائه خدمات ثبت اختراع به صد ها مخترع از اقصي نقاط کشور و پاسخگويي و مشاوره رايگان به بيش از 6000 تماس تلفني مخترعين از جمله نکات قابل توجه در کارنامه درخشان اين مرکز مي باشد."
    آره برادر در همین حد کافیه و مهم تر اینه که تمام جزئیات طرح رو افشا کنی.
    پیش از هر کاری واقعا برو جلو آینه به خودت نگاه کن و از خودت بپرس از این طرح پول میخوای یا اعتبار؟جان من اینکارو بکن خب؟
    اگر پول بخوای یه راه داره اگه اعتبار بخوای یه راه دیگه.
    اینا هم برای ثبت اختراع هستند نه بیشتر. البته تو خود سازمان ثبت یه طرحی رو راه انداختن برای مشاوره دادن به مخترعان احتمالا تو این هفته میریم پیش اونا مشاوره بگیریم.

6. 2 کاربر از پست مفید عرفان سلیم زاده سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    ارسال تشکر
    59
    قدرت امتیاز دهی
    27
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط عرفان سلیم زاده نمایش پست ها
    آره برادر در همین حد کافیه و مهم تر اینه که تمام جزئیات طرح رو افشا کنی.
    پیش از هر کاری واقعا برو جلو آینه به خودت نگاه کن و از خودت بپرس از این طرح پول میخوای یا اعتبار؟جان من اینکارو بکن خب؟
    اگر پول بخوای یه راه داره اگه اعتبار بخوای یه راه دیگه.
    اینا هم برای ثبت اختراع هستند نه بیشتر. البته تو خود سازمان ثبت یه طرحی رو راه انداختن برای مشاوره دادن به مخترعان احتمالا تو این هفته میریم پیش اونا مشاوره بگیریم.
    هم پول هم اعتبار چه فرقی میکنن؟تفاوتشون چیه؟

من فقط میخوام بدونم این سازمان قابل اعتماده یا نه , طرحو بدم از طریق اونا ثبت شه؟
    armin_gera

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    جنگلشناسی
    ارسال تشکر
    2,024
    دریافت تشکر: 527
    قدرت امتیاز دهی
    441
    Array
    يمنا's: چشمک2

پیش فرض پاسخ : درخواست همکاری برای ثبت اختراع

سلام.برید سایت سازمان مالکیت های صنعتی مرحله اول اینترنتی هستش بقیه رو باید برین تهران

9. 2 کاربر از پست مفید يمنا سپاس کرده اند .

استعداد برتر سایت
    رشته تحصیلی
    الکترونیک و فیزیک هسته ای
    ارسال تشکر
    4,930
    دریافت تشکر: 13,220
    قدرت امتیاز دهی
    12295
    Array
    عرفان سلیم زاده's: خجالت

هم پول هم اعتبار چه فرقی میکنن؟تفاوتشون چیه؟

من فقط میخوام بدونم این سازمان قابل اعتماده یا نه , طرحو بدم از طریق اونا ثبت شه؟
    نه دیگه نمیشه باید یکی شون رو انتخاب کنی!
    قابل اعتماده عزیزم میتونی بدی اونا میتونی هم بدی یه دانشجوی مالکیت فکری اگه میخوای ثواب کنی

11. کاربرانی که از پست مفید عرفان سلیم زاده سپاس کرده اند.

همکار تالار نانو تکنولوژی
    رشته تحصیلی
    فیزیک مهندسی-حالت جامد
    ارسال تشکر
    317
    دریافت تشکر: 392
    قدرت امتیاز دهی
    849
    Array

یعنی حضوری کلا قبول نمیکنن؟ آخه از سایت میترسم دیر اقدام کنن و درست جلو نره واسه همون میگم حضوری برم
    از بابت فایل ممنون الان دان کردم امروز کامل میخونم ببینم چی جوریاست مرسی
    به هیچ وجه حضوری قبول نمیکنن و کل کارا به صورت کارتابل الکترونیک هست.
    اگه میخوای کارت طول نکشه ، راهش رفتن حضوری نیست. تا میتونی وقتت رو بذار برای مدارک و درست و طبق استاندارد خودشون تکمیل کن و بفرست. وگرنه مثلا بعد چند روز که مدارک رو آپلود کردی تو سایت ، یه کارشناس کلیات طرح (داشتن توضیحات لازم و تکمیل بودن مدارک) و یه جستجوی اولیه برای نداشتن مشابهت میکنه . اون موقع اگه مدارکت ناقص باشه یا توضیحات کامل نباشه پرونده رو برات برگشت میزنن که رفع نقص کنی و دوباره میری ته صف. ولی اگه یه بار مدارک رو درست و کامل بفرستی ، بلافاصله میگه تایید اولیه شده و تو قسمت خلاصه پرونده ات میزنه که مرجعی برای استعلام بهشون معرفی کنی و به محض اینکه اعلام کردی تا حداکثر چند روز ، یه نامه میاد تو پرونده ات که دانلود کنی و ببری برای مرجع استعلامت تا اختراعت رو تایید کنه.

تک ثبت رو نمیشناسم.

ایده ها و طرح های آینده :
    روشی جدید برای صنعتی سازی ساختمان
    طرح تجاری سبک جدیدی از رستوران های زنجیره ای

13. 2 کاربر از پست مفید arisff سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    ارسال تشکر
    59
    قدرت امتیاز دهی
    27
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط عرفان سلیم زاده نمایش پست ها
    نه دیگه نمیشه باید یکی شون رو انتخاب کنی!
    قابل اعتماده عزیزم میتونی بدی اونا میتونی هم بدی یه دانشجوی مالکیت فکری اگه میخوای ثواب کنی
    والا زده مال دانشگاه مشهده منم به نظرم همچین بی اعتبار نیومد حالا که تایید کردی خیالم یه کم راحت شد
    "دانشجوی مالکیت فکری"؟ یعنی چی؟

منظور چه فرقی میکنه اگه پولو انتخاب کنم و چه فرقی میکنه اگه اعتبارو انتخاب کنم؟این دو راه چه تفاوتایی دارن؟
    armin_gera

کاربر جدید
    ارسال تشکر
    59
    قدرت امتیاز دهی
    27
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط arisff نمایش پست ها
    به هیچ وجه حضوری قبول نمیکنن و کل کارا به صورت کارتابل الکترونیک هست.
    اگه میخوای کارت طول نکشه ، راهش رفتن حضوری نیست. تا میتونی وقتت رو بذار برای مدارک و درست و طبق استاندارد خودشون تکمیل کن و بفرست. وگرنه مثلا بعد چند روز که مدارک رو آپلود کردی تو سایت ، یه کارشناس کلیات طرح (داشتن توضیحات لازم و تکمیل بودن مدارک) و یه جستجوی اولیه برای نداشتن مشابهت میکنه . اون موقع اگه مدارکت ناقص باشه یا توضیحات کامل نباشه پرونده رو برات برگشت میزنن که رفع نقص کنی و دوباره میری ته صف. ولی اگه یه بار مدارک رو درست و کامل بفرستی ، بلافاصله میگه تایید اولیه شده و تو قسمت خلاصه پرونده ات میزنه که مرجعی برای استعلام بهشون معرفی کنی و به محض اینکه اعلام کردی تا حداکثر چند روز ، یه نامه میاد تو پرونده ات که دانلود کنی و ببری برای مرجع استعلامت تا اختراعت رو تایید کنه.

تک ثبت رو نمیشناسم.
    پس مراحلش اینجوریه دمت گرم من هیچ کدوم از اینارو نمیدونستم ممنون

والا این تک ثبت مال دانشگاه مشهده لینکشو میزارم یه سری بهش بزن

کلا همه کاراتو میکنن و هیچیم نمیخوان حتی میگه نیاز نیست برم تهران اونا همه کارو میکنن! فقط 500 تومن هزینه ثبت میگیرن
    armin_gera

همکار تالار نانو تکنولوژی
    رشته تحصیلی
    فیزیک مهندسی-حالت جامد
    ارسال تشکر
    317
    دریافت تشکر: 392
    قدرت امتیاز دهی
    849
    Array

پیش فرض پاسخ : درخواست همکاری برای ثبت اختراع

پس مراحلش اینجوریه دمت گرم من هیچ کدوم از اینارو نمیدونستم ممنون

والا این تک ثبت مال دانشگاه مشهده لینکشو میزارم یه سری بهش بزن

کلا همه کاراتو میکنن و هیچیم نمیخوان حتی میگه نیاز نیست برم تهران اونا همه کارو میکنن! فقط 500 تومن هزینه ثبت میگیرن
    خواهش میکنم. اطلاعاتی که داشتم رو گفتم... همین.
    من خودم هم مثل شما قبل از اینکه خودم اقدام به ثبت کنم با همین تک ثبت هم یه تماس گرفتم و با یه آقایی صحبت کردم و ایشون هم لطف کرد و یه سری راهنمایی تلفنی بهم گفت.
    فقط در این حد ازشون اطلاعات دارم و ظاهرا که کارشون رو بلدن و بعید به نظر میرسه که خلاف کار و ... باشن ولی خب احتیاط باید کرد.
    500 تومن رو بپرسید که با احتساب تایید علمی هست یا نه؟ اگه که هست. به نظر منطقی و مناسب میاد.

ایده ها و طرح های آینده :
    روشی جدید برای صنعتی سازی ساختمان
    طرح تجاری سبک جدیدی از رستوران های زنجیره ای

17. 2 کاربر از پست مفید arisff سپاس کرده اند .

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)