دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 , از مجموع 3

موضوع: درس اخلاق دختر11ساله به مسافران اتوبوس +دانلود انیمیشن کوتاه آن

کاربر فعال سایت
    رشته تحصیلی
    کلام,فقه,اصول,
    ارسال تشکر
    27,914
    دریافت تشکر: 19,740
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array
    kamanabroo's: جدید150

پیش فرض درس اخلاق دختر11ساله به مسافران اتوبوس +دانلود انیمیشن کوتاه آن

درس اخلاق دختر11ساله به مسافران اتوبوس

عقيق/

حاج آقا قرائتي تعريف مي ‏کرد:

در ستاد نماز گفتيم، آقازاده‌ها، دخترخانم‌ها، شيرين‌ترين نمازي که خوانديد، براي ما بنويسيد. يک دختر يازده ساله يک نامه نوشت، همه ما بُهتمان زد، دختر يازده ساله، ما ريش‌سفيدها را به تواضع و کرنش واداشت.

نوشت که ستاد اقامه نماز! شيرين‌ترين نمازي که خواندم اين است که:
    در اتوبوس داشتم مي‌رفتم يک مرتبه ديدم خورشيد دارد غروب مي‌کند. يادم آمد نماز نخواندم، به بابايم گفتم: نماز نخواندم، گفت :خوب بايد بخواني، اما حالا که اينجا توي جاده است و بيابان، گفت: برويم به راننده بگوييم نگه‌دار. پدر گفت: راننده که بخاطر يک دختر بچه نگه نمي‌دارد، گفتم: التماسش مي‌کنيم. گفت: نگه نمي‌دارد. گفتم: تو به او بگو. گفت: گفتم که نگه نمي‌دارد، بنشين. حالا بعداً قضا مي‌کني. دختر ديد خورشيد غروب نکرده است و گفت بابا خواهش مي‌کنم، پدر عصباني شد، اما دختر گفت: پدر، امروز اجازه بده من تصميم بگيرم. مي‌گفت ساکي داشتيم، زيپ ساک را باز کرد، يک شيشه آب درآورد. زيرِ صندلي اتوبوس هم يک سطل بود، آن سطل را هم آورد بيرون. دستِ کوچولو، شيشه کوچولو، سطل کوچولو. شروع کرد وسط اتوبوس وضو گرفت.

قرآن يک آيه دارد مي‌گويد: کساني که براي خدا حرکت کنند مهرش را در دلها مي‌گذاريم به شرطي که اخلاص داشته باشد، نخواسته باشد خودنمايي کند، شيرين‌کاري کند، واقعا دلش براي نماز بسوزد، پُز نمي‌خواهد بدهد.

«إِنَّ الَّذِينَ آمَنُوا» مريم/96 يعني کسي که ايمان دارد،
    «وَعَمِلُوا الصَّالِحَاتِ» کارهايش هم صالح است، کسي که ايمان دارد، کارش هم شايسته است،
    «سَيَجْعَلُ لَهُمْ الرَّحْمَانُ وُدًّا»،

«وُدّ» يعني مودت، مودتش را در دلها مي‌گذاريم. لازم نيست امام فقط امام خميني باشد. منِ، بچه يازده ساله هم مي‌توانم در فضاي خودم امام باشم.

شاگرد شوفر نگاه کرد و ديد که دختربچه وسط اتوبوس نشسته و دارد وضو مي‌گيرد، پرسيد: دختر چه مي‌کني؟ گفت: آقا من وضو مي‌گيرم، ولي سعي مي‌کنم آب به کف اتوبوس نچکد.بعدش هم مي‌خواهم روي صندلي، نشسته نماز بخوانم.

شاگرد شوفر يک کمي نگاهش کرد و چيزي به او نگفت. به راننده گفت: عباس آقا، ببين اين دختر بچه دارد وضو مي‌گيرد.
    راننده هم همين‌طور که جاده را مي‌ديد، در آينه هم دختر را مي‌ديد. مدام جاده را مي‌ديد، آينه را مي‌ديد، جاده را مي‌ديد، آينه را مي‌ديد. مهر دختر در دل راننده هم نشست.

راننده گفت: دختر عزيزم، مي‌خواهي نماز بخواني؟ صبر کن، من مي‌ايستم. ماشين را کشيد کنار جاده و گفت: نمازت را بخوان دخترم، آفرين.

چه شوفرهاي خوبي داريم، البته شوفر بد هم داريم که هرچه مي‌گويي: وايسا، گوش نمي‏ دهد. او براي يک سيخ کباب مي‌ايستد، اما براي نماز جامعه نمي‌ايستد. در هر قشري همه رقم آدمي هست.

دختر مي‌گفت: وقتي اتوبوس ايستاد، من پياده شدم و شروع کردم به نماز خواندن. يک مرتبه اتوبوسي‌ها نگاهش کردند. يکي گفت: من هم نخواندم، ديگري گفت: من هم نخواندم. شخص ديگري هم گفت: ببينيد چه دختر باهمتي است، چه غيرتي، چه همتي، چه اراده‌اي، چه صلابتي، آفرين، همين دختر روز قيامت، حجت است. خواهند گفت: اين دختر اراده کرد، ماشين ايستاد. يکي يکي آنهايي هم که نماز نخوانده بودند، ايستادند به نماز. دختر مي‏ گفت: يک مرتبه ديدم پشت سرم يک عده دارند نماز مي‌خوانند.

مي‏ گفت: شيرين‌ترين نماز من اين بود که ديدم، لازم نيست امام فقط امام خميني باشد. منِ، بچه يازده ساله هم مي‌توانم در فضاي خودم امام باشم.

http://www.khorasannews.com/OnlineNe...9&category=All
    ویرایش توسط kamanabroo : 7th January 2014 در ساعت 09:53 PM

کاربر فعال سایت
    رشته تحصیلی
    کلام,فقه,اصول,
    ارسال تشکر
    27,914
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

پیش فرض پاسخ : درس اخلاق دختر11ساله به مسافران اتوبوس

زنجانی ها ماجرای شیرین نماز یک دختر بچه را انیمیشن کردند
    دوشنبه, 01 خرداد 1391
    ماجرای شیرین نماز یک دختر بچه ، عنوان انیمیشن 60 دقیقه ای است که به تهیه کنندگی و کارگردانی علی اصغر شامی در سیمای مرکز زنجان تولید شد.
    به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز زنجان،در این انیمیشن بلند دختری در اتوبوس از پدرش می خواهد تا از راننده بخواهد برای ادای نماز اول وقت در جایی توقف نماید اما پدر دخترک سعی میکند به دختر کوچکش بفهماند که این امر تقریبا غیر ممکن است ، اما دختر تصمیم می گیرد داخل اتوبوس وضو گرفته و برروی صندلی اتوبوس نماز بگذارد.راننده متوجه مسئله شده و برای ادای نماز جماعت در محلی با صفا و زیبا توقف می نماید.بنابر این گزارش این انیمیشن با هدف اهمیت برپایی نماز اول وقت و ایجاد علاقه و شوق برای ادای این فریضه الهی در اول وقت تهیه شده است.
    استفاده از جلوه های ویژه برای زیبا نشان دادن نماز و نماز گذار ، از جمله مواردی است که به جذابیت این انیمیشن افزوده است.انیماتورهای این برنامه منصور خلیفه لو و مسعود قارداشخانی هستند.
    مطالب مرتبط

3. 9 کاربر از پست مفید kamanabroo سپاس کرده اند .

کاربر فعال سایت
    رشته تحصیلی
    کلام,فقه,اصول,
    ارسال تشکر
    27,914
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

پیش فرض پاسخ : درس اخلاق دختر11ساله به مسافران اتوبوس

ماجرای شیرین نماز یک دختر بچه عنوان انیمیشن تولیدی مرکز زنجان به مدت 7 دقیقه می باشد. دخترکی در اتوبوس بین شهری از خواب بیدار شده، یادش می آید نمازش را نخوانده. از پدرش در خواست می کند با راننده صحبت کند تا اتوبوس را برای خواندن نمازش نگه دارد. ولی پدر به او می فهماند که این کار غیرممکن است و دختر تصمیم می گیرد در اتوبوس نمازش را بخواند. از طرفی راننده متوجه این ماجرا می شود و اتوبوس را نگه می دارد.

عوامل سازنده این انیمیشن:
    تهیه کننده و کارگردان: علی شامی
    متحرک سازی: منصور خلیفه لو ،مسعود قارداش خانی
    گرافیک: مریم آقاخانی

دانلود فیلم مرتبط با داستان

5. 7 کاربر از پست مفید kamanabroo سپاس کرده اند .

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)