دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 6 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 88

موضوع: خانوم شما برای من آرایش کرده...

همکار تالار مکانیک
    رشته تحصیلی
    مکانیک سیالات و انتقال حرارت
    ارسال تشکر
    9,142
    دریافت تشکر: 6,504
    قدرت امتیاز دهی
    12964
    Array

پیش فرض پاسخ : خانوم شما برای من آرایش کرده...

نقل قول نوشته اصلی توسط kamanabroo نمایش پست ها
    احسنت
    منتظر همین پاسختون بودم
    من فکر می کنم شرایط رقابت تفکرات با تبعیت از قوانین اجتماعی یک کشور تنافی نداره .
    به علت اینکه هر دینی و مذهبی می تونه خیلی مسالمت آمیز از عقائد و استدلالهای خودش بگه. در قالب کتاب سایت و مراکز آموزشی و .. . همچنان که الان در ایران همینطوره. مثلا مسیحیت و اهل تسنن برای خودشون پایگاههای مختلف آموزشی و .. دارند.
    این حرفتون رو قبول دارم که اگر قرار باشه یک دین به زور به عنوان دین به طرف مقابل خورانده بشه اثرش همینی هست که شما میگین.
    _
    اما اگر نگاه عوض بشه. و با آنچه که هست تطابق داده بشه . یعنی قرار نیست افراد به آنچه معتقد نیستند به زور معتقد باشند. بلکه بحث روی قوانین کشوری هست. مثلا من شاید از چراغ قرمز اصلا خوشم نیاد و با دیدنش ناراحت بشم اما قانون هست و باید بخاطر نظم اجتماعی ازش تبعیت کنم.
    این قیاس نادرستی هست. همونطور که گفتم: قوانینی در ادیان هست؛ که نمیشه انتظار اجرای اون رو از همه داشت؛ چرا که اجرای اون قوانین فقط به عهده شخصیه که معتقد به اون باور هست. حالا اگر این دسته قوانین دینی رو تبدیل به قانون قضایی کشور کنیم؛ نتیجه میشه اجبار اون دین به دیگران.برای این موضوع دو مصداق خوراکهای حرام و میزان حجاب رو بیان کردم؛ که ادیان درش توافق ندارن.
    _
    برادر عزیز من
    شما هیچ وقت , هیچ قانون و جامعه ای رو نمی توانید پیدا کنید که همه در آن جامعه راضی باشند. چرا؟ چون سلایق و عقاید مختلفه. و نمی توان هیچ وقت همه انسانها رو راضی نگه داشت. این رو که قبول دارین؟
    پس چیکار باید کرد؟
    باید به سمت قانون و دینی رفت که اکثریت رو آروم و راضی نگه داره. درسته؟
    و برای مخالفین هم فضای تنگ و بسته و تحت فشاری ایجاد نشه. یعنی اگر بخواد باقانون همراه باشه هم خودش خوب می تونه زندگی کنه هم دیگران.
    اگر این شرط که برجسته کردم؛رعایت بشه . امکان برطرف کردن نقایص قانون بوجود میاد.یعنی اگر شخصی اعتراضی به قانون داره باید بتونه بدون مشکل این رو اعلام کنه و برای احقاق حرفش تلاش کنه.
    _
    مثلا اگر یک نفر حکومت یک جامعه رو قبول نداشته باشه آیا نمیتونه در بورس شرکت کنه و سرمایه گذاری کنه؟ مسلما می تونه.
    حالا میخوام کمی بنیانی تر بگم:
    اگر یک جامعه ای بدون نظر سنجی از مردم یک قانون و آیین و مذهبی رو حاکم کنه و مردم نقشی در ایجاد و تداوم آن نداشته باشند, تمام حرف شما درسته.
    اما اگر اکثریت یک جامعه در قانون... آیین ... مذهب .. و .. نقش داشته باشند اقلیتی که می مانند قاعدتا از اکثریت تبعیت می کنند تا در کنار هم زندگی کنند. و جامعه آرامی داشته باشند.
    درضمن
    خیلی ممنونم که مسالمت آمیز بحث می کنین
    نظر لطف شماست؛منم از شما ممنونم.

2. 7 کاربر از پست مفید ab.bb سپاس کرده اند .

یار همراه
    رشته تحصیلی
    برق صنعتی
    ارسال تشکر
    13,909
    دریافت تشکر: 12,140
    قدرت امتیاز دهی
    32623
    Array
    mamadshumakher's: جدید136

نقل قول نوشته اصلی توسط حسین متقی نمایش پست ها
    محمد جان این قضیه که دیگه بحثی نداره
    کاملا مشخصه
    قب از انقلاب تلاش مخالفان دین برای بی دین کردن مردم محدود به اجبار و زور و تبیغات بسیار بسیار خاص و محدود بود که به عموم مردم منتقل نمیشد و تنها وسوسه ی عمومی وسوسه ی شیطان بود
    مشخصا حفظ دین مثل یک عادت یا رسم و فرهنگ و اعتقاد عمومی راحتتر و بسار جذابتر بود و کسی که دیندار تر بود حتی ظاهری مثل چادر بسیار قاب احترام و جذابتر از دیدگاه مردم عمومی بود

اما الان بعد از 3و اندی سال
    بیش از 100 شبکه ی ماهواره ای
    بیش از 30 میلیون ریسیور قاچاقی وارد شده به ایران در این سالها
    بیش از 42میلیون کاربر متصل به شبکه ی جهانی وب که حدود 25تا30 میلیون نفرشون به قطعیت شامل محدودیت فیلترینگ نمیشند
    روشهای ارتباط جمعی بیشتر
    از نظر زمانی و رفاهی طبیعتا مردم زمان بیشتری برای لذایذ زندگی و اوقات بیکاری و هرکاری از جمله انواع گناه ها! دارند

خب تهاجم فرهنگی که چه عرض کنم طبیعتا هر مردمی سعی در گسترش فرهنگ خودشون دارند ولی مثل اینکه ایرانیا خیلی اینطوری نبودند در چند سال اخیر
    البته تهاجم فرهنگی هم بوده و اینهمه شبکه فارسی زبان و اینهمه سایتهای با منابع خارجی و فارسی زبان
    نبود تولید با طراحی داخلی
    نبود فرهنگسازی با مسئولیت پذیری توسط سازمانی خاص
    وعوامل متعدد فرهنگی اجتماعی دیگه
    کاملا مشخصه خب همه الان به منابع وسوسه گر 100 ها و هزاران برابر بیشتر دسترسی دارند و این منابع هم از جهت هایی نشانه ی فرهنگ بالاتر به حساب میان در عموم مردم که این اشتباهه و دلیلش اینه که نگاه دوران استعمار هنوز در مردم ما باقی مونده که باید سعی کنیم عوضش کنیم
    نگاهی که میگه جنس خارجی بهتره
    طراحی خارجی با کلاستره!!!
    کلا انگار ما ایران رو جهنم میبینیم که این دید کاملا بدیهی و روشنه که القا شده از عوامل بیگانه با سیاستهای مشخص دولتها طی زمان ها و دوران گذشته و حال هست

راستی ببخشید دوستان حرف ل کیبوردم یکم مشکل پیدا کرده!! بعضی وقتا نمیزنه!
    سلام حسین.

حرفا های تو قبوله چون حقیقت محض هست.
    ولی اگر بعد از انقلاب رسیور کار رو خراب کرد قبل از انقلاب محیط واقعی و نوع پوشش همون چیزایی بود که مردم از طریق رسیور میبینن.ولی مردم نخواستند و همه چی عوض شد.اما چطور بعد از انقلاب رسیور توسط همان افرادی خریداری شد که در جوانی با چشم های خودشون انقالاب رو دیدند؟
    چرا نتونستند مثل زمان انقلاب جوانان رو به یک حرکت عظیم فرهنگی تشویق کنند؟

اگر تهاجم فرهنگی بود باید تحرک فرهنگی هم باشه تا پاسخ بده و جلوگیری کنه از شیوع فرهنگ بیگانه بین جوانان.
    حقیقتا چند درصد از پدر مادر ها توانایی پاسخ دادن به سوالات نوجوانانشون رو دارند؟چند درصد از پدر مادرها توانایی ایجاد ارتباط درست بین خودشون و فرزندانشون رو دارند؟

ببین موضوع این تاپیک حجاب و نوع آرایش هست؟چرا این نوع از تفکر باید پیش بیاد که فرضا عموی من یا پدر من کاملا به اصول دینی پایبند باشه اما من با دختری ازدواج کنم که نوع پوشش اون همیشه برای خانوادم ازاردهنده باشه؟

نمیگم این اتفاقات نمیافته.میافته اما باید خیلی کمتر باشه.کلا نسل عوض شد عقاید هم عوض شد.

مسئول این اتفاقات کیه؟

چرا با دیدن یک زن با ارایش غلیظ همه اونو گناهکار میدونن اما هیچکس نمیگه چرا این زن دوست داره خودشو شبیه ارایش زنانی با فرهنگ بیگانه در بیاره؟مسئول حفاظت و انتقال فرهنگ ما کیه؟

چرا کسی افراد مسئول رو نشانه نمیگیره؟

حتما کم ندیدیم دخترانی با پوشش نامناسب و ارایش نامناسب در سنین کم که مادرانشون با چادر در کنارشون راه میروند؟باید اون دختر رو نشانه گرفت یا مادر رو؟

من نمیگم دختران مقصرند یا نیستند.میخوام یکم عمیقتر این موضوع رو نگاه کنیم.البته درباره حجاب دختران.

درباره پسران و اشتیاقشون به گناه بدون هیچ حد و مرز و عدم توانایی کنترل نگاهشون و بی توجهی به دین اسلام هم در تاپیکی دیگه بحث کنیم

4. 6 کاربر از پست مفید mamadshumakher سپاس کرده اند .

استعدادهای برتر
    رشته تحصیلی
    تخصص=ایده پردازی +ارزیابی محصول
    ارسال تشکر
    18,873
    دریافت تشکر: 9,270
    قدرت امتیاز دهی
    11669
    Array
    حسین متقی's: پر حرف

نقل قول نوشته اصلی توسط mamadshumakher نمایش پست ها
    سلام حسین.

حرفا های تو قبوله چون حقیقت محض هست.
    ولی اگر بعد از انقلاب رسیور کار رو خراب کرد قبل از انقلاب محیط واقعی و نوع پوشش همون چیزایی بود که مردم از طریق رسیور میبینن.ولی مردم نخواستند و همه چی عوض شد.اما چطور بعد از انقلاب رسیور توسط همان افرادی خریداری شد که در جوانی با چشم های خودشون انقالاب رو دیدند؟
    چرا نتونستند مثل زمان انقلاب جوانان رو به یک حرکت عظیم فرهنگی تشویق کنند؟

اگر تهاجم فرهنگی بود باید تحرک فرهنگی هم باشه تا پاسخ بده و جلوگیری کنه از شیوع فرهنگ بیگانه بین جوانان.
    حقیقتا چند درصد از پدر مادر ها توانایی پاسخ دادن به سوالات نوجوانانشون رو دارند؟چند درصد از پدر مادرها توانایی ایجاد ارتباط درست بین خودشون و فرزندانشون رو دارند؟

ببین موضوع این تاپیک حجاب و نوع آرایش هست؟چرا این نوع از تفکر باید پیش بیاد که فرضا عموی من یا پدر من کاملا به اصول دینی پایبند باشه اما من با دختری ازدواج کنم که نوع پوشش اون همیشه برای خانوادم ازاردهنده باشه؟

نمیگم این اتفاقات نمیافته.میافته اما باید خیلی کمتر باشه.کلا نسل عوض شد عقاید هم عوض شد.

مسئول این اتفاقات کیه؟

چرا با دیدن یک زن با ارایش غلیظ همه اونو گناهکار میدونن اما هیچکس نمیگه چرا این زن دوست داره خودشو شبیه ارایش زنانی با فرهنگ بیگانه در بیاره؟مسئول حفاظت و انتقال فرهنگ ما کیه؟

چرا کسی افراد مسئول رو نشانه نمیگیره؟

حتما کم ندیدیم دخترانی با پوشش نامناسب و ارایش نامناسب در سنین کم که مادرانشون با چادر در کنارشون راه میروند؟باید اون دختر رو نشانه گرفت یا مادر رو؟

من نمیگم دختران مقصرند یا نیستند.میخوام یکم عمیقتر این موضوع رو نگاه کنیم.البته درباره حجاب دختران.

درباره پسران و اشتیاقشون به گناه بدون هیچ حد و مرز و عدم توانایی کنترل نگاهشون و بی توجهی به دین اسلام هم در تاپیکی دیگه بحث کنیم
    خب اونموقع همه ی مردم همه چیز رو نمیدیدند این یک دلیل
    ولی الان همه ی مردم راحتتر میتونند همه چیزو ببینند
    چند نکته ساده هست که کلید این معما هاست که مطرح کردی
    اولا تفاوت تکنولوژِ علمی و فرهنگی - ما اصولا به تکنولوژی علاقه ی چندانی نداریم
    بلکه بیشتر به استفاده از اون علاقمندیم
    این علاقه ی مصرف گرا خب مصلما تولید کننده نیست
    وقتی تولید کننده نباشه تاثییر گذار نیست و وقتی تاثییر گذار نباشه فقط تاثییر پذیر خواهد بود

ما از تکنولوزی تاثییر میپذیریم و تکنولوژی برتر الان دست کیه؟ _(مخصوصا در وسایل تبلیغی و ارتباط جمعی)
    خب ما هرچه تلاش کنیم باز هم چند پله عقب تر هستیم!
    این تمام دلیل عقب ماندگی ما در این زمینه نیست
    اما یکی از این دلایل هست
    و میریم سراغ دلیل اصلی و مادر تمام این مشکلات ما
    علاقه به مادیات و ظاهر بینی ما که در فرهنگمون جا افتاده از 200 سال قبل تا الان - مخصوصا طی 100 سال گذشته
    گرچه من طی 19 سالی که از عمرم گذشته شاهد بهبود هایی بودم اما در 10 سال گذشته که ببننده بودم سرعت این مقابله با این فرهنگ کم و خود دارای ظاهر بینی بوده
    یعنی چی؟
    مثال واقعی میزنم
    پدر من میاد پولاشو سرمایه گذاری کنه به بورس اهمیت چندانی نمیده چون زمان میخواد و زمان نداره پدرم و احتمال ضرر هم هست
    کار تولیدی هم همینطور
    دلالی هم خوشش نمیاد میگه مفت خوریه
    پیمانکاری هم میگه تو این شرایط مملکت باید حق کارگر رو بخوری تا پیمانکاریت سود کنه
    خب چیکار میکنه؟
    چند تا سکه میخره
    طلا میخره
    زمین میخره
    خونه میخره
    ماشین میخره با وام
    و از طریق چند جابه جایی مالی بین اینها با استفاده از شرایط بازار سود میکنه
    به نوعی میشه گفت استفاده از امواج دریای اقتصاد ایران

خب یه عقل سلیم از دید من و شما میگه کارش خیلی درسته و من هم بزرگتر بشم همینکارو میکنم
    اما اروپایی ها - امریکایی ها المانیا روسا وفرانسوی ها چی میگن؟
    میان از علم استفاده میکنند
    علم چی میگه
    خیی چیزا و ارتباطات رو باید در این جا بیان کنم که صرف نظر میکنم
    در مجموع اینکه خریدن یک سرمایه ی راکد از نظر گردش اقتصادی و محرک از نظر سود افزایش سرمایه ای
    به خودی خود هم تورم زا و هم مغایر اشتغالزایی هست
    پس خریدن زمین - طلا - و هر سرمایه ای که به خودی خود دارای گردش مالی حقیقی(و نه دلالی-- یعنی تولیدی و مولد کار)نیست
    ضربه ی مهلکی به اقتصاد کشور و خود فرد هست مگر اینکه میانگین سرمایه ی فرد از میانگین سرمایه ی مردم کشوری که از اون واحد پولی استفاده میکنند بیشتر باشه
    و چون پولدارها در ایران کم و بسیار پولدار هستند(10 درصد یعنی نیمی از تهرانیها و 5درصد از مردم کل کشور)
    همه سرمایه هاشونو در چنین چیزهایی میزارند و خب ظاهرا خیلی هم سوداور و اقتصادی هست

اما در واقع ما سرمایه رو زیاد نکردیم با خرید سرمایه های راکد
    بلکه ارزش واحد پول رو کاهش دادیم

2عامل اینجا تاثییر گذار هست
    اول قوانین دولتی که در ایران به دلیل کم تجربگی نظام و فرهنگ مردم بسیار ضعیفه
    دوم فرهنگ اقتصادی مردم و ظاهر بینی که گفتم چقدر زیاده - - - جو بازار ثبات نداره و بازارهای مالی با هم بالا و پایین نمیرن پس جابه جایی سرمایه بینشون سوداور ظاهری(تورم زاست) و چون اصل مال تغیییری نکرده پس این افزایش سود مستقیما تبدیل به تورم میشه

این تورم خود کمک بیشتری به این جریان میکنه و این جریان تورمی در حال افزایش طی سالهای اخیر و حتی قبل از انقلاب باعث کاهش سوددهی و افزایش ریسک و خطر و زحمت و دردسر و همچنین هزینه های سربار روی دوش تولید میشه

خب این تولید فلج که فقط با عشق بعضا بعضی افراد عاشق مثل خودم!!! البته تعریف از خود نباشه ولی خودم زندگیم رو روهمچین چیزی سرمایه گذاری کردم(تولید)
    داره پیش میره
    مشخصه که محصول هم تولید نمیکنه چه برسه به فرههنگ و طرح و عقیده و روش زندگی
    و همچنان همه چیز دولتی و به دلیلی که گفته شد ضعیف هست
    و شاید طی همین روند 20 سال دیگه طول بکشه تا ما بفهمیم تازه چی به چیه و به نتیجه ای برسیم که باید چه کنیم
    ترس من فقط اینه که اون روز خیلی دیر شده باشه

همه چیز به اقتصاد وابسته هست و تورم - وقتی مردم با حقوق ثابت و مصرف کننده هستند هر فرهنگ - روش زندگی و هرچیزی که وارد زندگی بشه تجدد گرایی و فرهنگ قدیمی رو خوب ولی قدیمی میبینند
    با اینکه اصلا اینطور نیست و فرهنگی که ما بهش میگیم تجدد قدیمی و سنتیه کشور صادرکنندش هست

ای کاش ما یک نگرش بهتر داشته باشیم برای زندگی بهتر
    واقعا زندگی بهتر و نه فقط یک اسم ظاهری
    دیگه همه ی چیزایی که میدونستم رو گفتم و همش هم همینه بیشتر از این میشه بحث فلسفی و ... که این جانب اصلا اطلاعاتی ندارم!
    این کل موضوع ماست
    باید از خود بگذریم و کار کنیم تا به خود برسیم و رشد کنیم
    ولی همه ی ما همه ی مردم همه ی همه ی همه ی مردم خودخواهیم و به خود میرسیم و از خود میگذریم

http://news.iranema.ir/ سامانه هوشمند جمع آوری و انتشار اخبار روز ایران

6. 4 کاربر از پست مفید حسین متقی سپاس کرده اند .

یار همراه
    رشته تحصیلی
    برق صنعتی
    ارسال تشکر
    13,909
    دریافت تشکر: 12,140
    قدرت امتیاز دهی
    32623
    Array
    mamadshumakher's: جدید136

نقل قول نوشته اصلی توسط حسین متقی نمایش پست ها
    خب اونموقع همه ی مردم همه چیز رو نمیدیدند این یک دلیل
    ولی الان همه ی مردم راحتتر میتونند همه چیزو ببینند
    چند نکته ساده هست که کلید این معما هاست که مطرح کردی
    اولا تفاوت تکنولوژِ علمی و فرهنگی - ما اصولا به تکنولوژی علاقه ی چندانی نداریم
    بلکه بیشتر به استفاده از اون علاقمندیم
    این علاقه ی مصرف گرا خب مصلما تولید کننده نیست
    وقتی تولید کننده نباشه تاثییر گذار نیست و وقتی تاثییر گذار نباشه فقط تاثییر پذیر خواهد بود

ما از تکنولوزی تاثییر میپذیریم و تکنولوژی برتر الان دست کیه؟ _(مخصوصا در وسایل تبلیغی و ارتباط جمعی)
    خب ما هرچه تلاش کنیم باز هم چند پله عقب تر هستیم!
    این تمام دلیل عقب ماندگی ما در این زمینه نیست
    اما یکی از این دلایل هست
    و میریم سراغ دلیل اصلی و مادر تمام این مشکلات ما
    علاقه به مادیات و ظاهر بینی ما که در فرهنگمون جا افتاده از 200 سال قبل تا الان - مخصوصا طی 100 سال گذشته
    گرچه من طی 19 سالی که از عمرم گذشته شاهد بهبود هایی بودم اما در 10 سال گذشته که ببننده بودم سرعت این مقابله با این فرهنگ کم و خود دارای ظاهر بینی بوده
    یعنی چی؟
    مثال واقعی میزنم
    پدر من میاد پولاشو سرمایه گذاری کنه به بورس اهمیت چندانی نمیده چون زمان میخواد و زمان نداره پدرم و احتمال ضرر هم هست
    کار تولیدی هم همینطور
    دلالی هم خوشش نمیاد میگه مفت خوریه
    پیمانکاری هم میگه تو این شرایط مملکت باید حق کارگر رو بخوری تا پیمانکاریت سود کنه
    خب چیکار میکنه؟
    چند تا سکه میخره
    طلا میخره
    زمین میخره
    خونه میخره
    ماشین میخره با وام
    و از طریق چند جابه جایی مالی بین اینها با استفاده از شرایط بازار سود میکنه
    به نوعی میشه گفت استفاده از امواج دریای اقتصاد ایران

خب یه عقل سلیم از دید من و شما میگه کارش خیلی درسته و من هم بزرگتر بشم همینکارو میکنم
    اما اروپایی ها - امریکایی ها المانیا روسا وفرانسوی ها چی میگن؟
    میان از علم استفاده میکنند
    علم چی میگه
    خیی چیزا و ارتباطات رو باید در این جا بیان کنم که صرف نظر میکنم
    در مجموع اینکه خریدن یک سرمایه ی راکد از نظر گردش اقتصادی و محرک از نظر سود افزایش سرمایه ای
    به خودی خود هم تورم زا و هم مغایر اشتغالزایی هست
    پس خریدن زمین - طلا - و هر سرمایه ای که به خودی خود دارای گردش مالی حقیقی(و نه دلالی-- یعنی تولیدی و مولد کار)نیست
    ضربه ی مهلکی به اقتصاد کشور و خود فرد هست مگر اینکه میانگین سرمایه ی فرد از میانگین سرمایه ی مردم کشوری که از اون واحد پولی استفاده میکنند بیشتر باشه
    و چون پولدارها در ایران کم و بسیار پولدار هستند(10 درصد یعنی نیمی از تهرانیها و 5درصد از مردم کل کشور)
    همه سرمایه هاشونو در چنین چیزهایی میزارند و خب ظاهرا خیلی هم سوداور و اقتصادی هست

اما در واقع ما سرمایه رو زیاد نکردیم با خرید سرمایه های راکد
    بلکه ارزش واحد پول رو کاهش دادیم

2عامل اینجا تاثییر گذار هست
    اول قوانین دولتی که در ایران به دلیل کم تجربگی نظام و فرهنگ مردم بسیار ضعیفه
    دوم فرهنگ اقتصادی مردم و ظاهر بینی که گفتم چقدر زیاده - - - جو بازار ثبات نداره و بازارهای مالی با هم بالا و پایین نمیرن پس جابه جایی سرمایه بینشون سوداور ظاهری(تورم زاست) و چون اصل مال تغیییری نکرده پس این افزایش سود مستقیما تبدیل به تورم میشه

این تورم خود کمک بیشتری به این جریان میکنه و این جریان تورمی در حال افزایش طی سالهای اخیر و حتی قبل از انقلاب باعث کاهش سوددهی و افزایش ریسک و خطر و زحمت و دردسر و همچنین هزینه های سربار روی دوش تولید میشه

خب این تولید فلج که فقط با عشق بعضا بعضی افراد عاشق مثل خودم!!! البته تعریف از خود نباشه ولی خودم زندگیم رو روهمچین چیزی سرمایه گذاری کردم(تولید)
    داره پیش میره
    مشخصه که محصول هم تولید نمیکنه چه برسه به فرههنگ و طرح و عقیده و روش زندگی
    و همچنان همه چیز دولتی و به دلیلی که گفته شد ضعیف هست
    و شاید طی همین روند 20 سال دیگه طول بکشه تا ما بفهمیم تازه چی به چیه و به نتیجه ای برسیم که باید چه کنیم
    ترس من فقط اینه که اون روز خیلی دیر شده باشه

همه چیز به اقتصاد وابسته هست و تورم - وقتی مردم با حقوق ثابت و مصرف کننده هستند هر فرهنگ - روش زندگی و هرچیزی که وارد زندگی بشه تجدد گرایی و فرهنگ قدیمی رو خوب ولی قدیمی میبینند
    با اینکه اصلا اینطور نیست و فرهنگی که ما بهش میگیم تجدد قدیمی و سنتیه کشور صادرکنندش هست

ای کاش ما یک نگرش بهتر داشته باشیم برای زندگی بهتر
    واقعا زندگی بهتر و نه فقط یک اسم ظاهری
    دیگه همه ی چیزایی که میدونستم رو گفتم و همش هم همینه بیشتر از این میشه بحث فلسفی و ... که این جانب اصلا اطلاعاتی ندارم!
    این کل موضوع ماست
    باید از خود بگذریم و کار کنیم تا به خود برسیم و رشد کنیم
    ولی همه ی ما همه ی مردم همه ی همه ی همه ی مردم خودخواهیم و به خود میرسیم و از خود میگذریم

دقیییییییییییییییییییقا زدی تو خال.

قطعا وجود اینترنت تلویزیون رادیو و موج عظیم اطلاعاتی باعث میشه نسل جدید با توجه به شنیده ها خود به خود علاقه مند میشه به محیطی که نواقص محیط فعلیشو نداشته باشه.یجور حسادت.

تو دقیق نوشتی که چیشد
    منم میگم بایستی چی میشد که بازم خودت بهتر میدونی.

خب میریم به سال 1945 کشور ژاپن بعد از بمباران اتمی.بلایی که سر ژاپن اومد تنها چیزی که براشون گذاشت حجم عظیمی از بیکاران و نبود درامد کافی.از دست دادن تقریبا نیمی از ثروت ملی.
    هزینه خرید کالاهای اساسی بسیار بالاتر از نرخ رسمی دولت بود.برنج 150 برابر قیمت رسمی بود....

اما طولی نکشید ژاپن بازسازی شد.پیشرفت کرد پیشرفت کردپیشرفت کرد تا رسید به جایی که 24% از تولید جهانی رو به خودش اختصاص داد.

شاید فکر کنید که من دارم بی راه میرم و این تاپیک هیچ ربطی به اقتصاد نداره.ولی اشتباهه.من از اقتصاد نمیگم.اقتصاد خود به خود پدید نمیاد.من دارم از فرهنگ میگم.فرهنگ هست که اقتصاد رو میسازه.فرهنگ همه چیز رو میسازه.اما نکته مهم تر اینه که چه چیزی باعث میشه فرهنگ درست رو انتخاب کنیم.یا بهتر بگم چه چیزی فرهنگ رو میسازه؟توجه هوشیارانه به دین.

کاری که ژاپن انجام داد مدیریت صحیح از منابع انسانی و مادی و مالی بود.
    کاری که ما انجام دادیم صادرات مواد خام و حتی رقابت بر سر میزان صادرات سرمایه های کشورمون با کشور های دیگه

حالا چرا بحث از اقتصاد شد .چون باید ببینیم چه عاملی باعث میشه که کشور ما به این سمت بره و ژاپن به اون سمت؟و این موضوعات چه ارتباطی با این تاپیک داره

از مهمترین عوامل موثر بر رفتار اقتصادی و توسعه یک کشور میزان توجه به عقاید فرهنگی و مذهبی هست.

ژاپنی ها با توجه کامل به فرهنگ اصیل خودشون یعنی آئین شینتو و گلچین کردن قسمت خوب از فرهنگ ها و آئین های دیگه زمینه رشد جدی و عظیم خودشونو فراهم کردند.تقویت خصوصیاتی مثل الگوی مصرفی ساده ,میل به پس انداز بالا ,وجدان کاری ,جامعه ی متشکل گروه گرا ,تسلیم ناپذیری مقابل اجنبی و... باعث شده رفتار اقتصادی بسیار کارامدی داشته باشند.

علت اینکه با این قدرت ژاپنی ها به سمت تولید رفته اند حرص مصرف نیست.بلکه از نظر اونها کار امری مقدس است.

خب زیاد بحث رو باز نمیکنم.همین قدر بگم تمام این مسائلی که باعث تحرک ژاپنی ها شد رو ما تو دین خودمون بسیار قوی تر و کاملترشو داریم.
    اما چیزی که مهم هست میزان توجه به این مسائل هست.

خب باید قبول کنیم تقویت فرهنگ زندگی و الگوپذیری از درس های دین بزرگ اسلام اونجور که باید انجام نشد.
    توجه به تبدیل شدن به یک قدرت اقتصادی و نقش دهی به جوانان و توجه به غرور ملیشون درست صورت نگرفت.

کافیه نگاهی به آمار بندازیم ببینیم چند در صد از خودروهای خریداری شده توسط ژاپنی ها اروپایی یا آمریکایی هست؟
    حالا اگر مرز های ایران آزاد بود و تو این چند سال اینجور افت شدید ارزش پول رو نداشتیم کسی خودروی ایرانی میخرید؟

باید چیزی باشه که جوانان کشور به اون افتخار کنند.و الگوی اونها باشه.چندتا شرکت مثل نایک ادیداس بنز فورد بوش زیمنس و...
    توی ایران داریم؟
    ژاپن مواد خام میخره و تولید میکنه و و صادرات میکنه
    ما مواد خام صادرات میکنیم و تولید کشورهای دیگه رو میخریم.

واقعا اگر تمام افراد سطح بالای کشور به کار به چشم یک امر مقدس نگاه میکردند اینجوری میشدیم؟

قطعا در چنین شرایطی که فرهنگ غالب و هدف ملی مشترک و واضحی وجود نداره میشه جلوی نفوذ فرهنگ کشور های پیرفته تر رو گرفت؟

کلا دین اسلام رو چقدر سرلوحه زندگیمون میبینیم؟چقدر سرلوحه زندگی افرادی هست که قدرتمندان بزرگ اقتصادی هستند؟

چند درصد جمعیت کشورمون در هنگام کار به فکر پیشرفت کشورمون هستیم؟

فکر کنم تونستم منظورمو برسونم.
    حجاب هم از همون مسائلی هست که ریشه اون در نفوذ فرهنگ کشورهای توسعه یافته در زندگی روزانه ماست.

اگر یه آدم معمولی که عمری ازش گذشته و هیچ پیشرفتی نداشته بلکه پسرفت هم داشته بیاد منو نصیحت کنه به حرفش گوش میدم ؟یا اگر فردی قدرتمند و باشخصیت و بزرگ و موفق باشه به حرفش گوش میدم؟

(برای اینکه ژاپن چکار کرد میشه یه سرچ ساده تو نت زد.منم از یکی از همین مقالات درباره زاپن استفاده مختصر کردم)

8. 4 کاربر از پست مفید mamadshumakher سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    یه چیزی میخونیم دیگه...گیر نده
    ارسال تشکر
    1,735
    دریافت تشکر: 2,274
    قدرت امتیاز دهی
    190
    Array
    شه پری's: جدید4

من دوست دارم تیپ بزنم برم بیرون....
    به هیچ عقده ای هم ربط نداره...
    منم بدم میاد یکی یجوری اینقدر لباس پوشیده که فقط چشماش بیرونه...پس باید برم بهش بگم...خانوم شما برای اینکه من بهش تجاوز نکنم...اینجوری لباس پوشیده....
    ویرایش توسط شه پری : 5th January 2014 در ساعت 05:54 PM
    جمع کن بساطت رو.....

10. 6 کاربر از پست مفید شه پری سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    مدیریت بحران - پدافند غیرعامل
    ارسال تشکر
    3,360
    دریافت تشکر: 4,666
    قدرت امتیاز دهی
    10717
    Array

...
    ویرایش توسط محسن مهابادی زاده : 9th December 2014 در ساعت 02:03 PM
    چه حس قشنگیه در تاریکی های خطرناک این دنیا...با اطمینان خاطر و آرامش ،دستت در دستان خدا باشه...(محسن مهابادی زاده)

12. 5 کاربر از پست مفید محسن مهابادی زاده سپاس کرده اند .

همکار تالار مد و لباس اسلامی
    رشته تحصیلی
    علوم انسانی
    ارسال تشکر
    1,319
    دریافت تشکر: 1,049
    قدرت امتیاز دهی
    10828
    Array
    banooye irani's: جدید27

سلام به دوستان در جمع.
    این همه وسایل ارایش برای زن فراهم شده و خدا هم از زیبایی خوشش میاد .زن در محیط امن منزلش برای همسرش هر رقمی میخواد ارایش کنه خود خدا هم همینو فرمودن .ولی سوء تفاهم نشه ما با ارایش مخالف نیستیم فقط وقتی شکل عمومی میگیره بد میشه زنی که هفتاد قلم ارایش میکنه و لباس تنگ میپوشه نظرش جلب توجهه .خوب اگر نیتی بغیر این داره با صورتی مثل ابله رو ها بیاد بیرون یا برای اینکه کسی رنگ موهای سفید شدشو نبینه روسریشو تا پیشونی بکشه جلو .چه دلیلی داره مردها ببینن.اگر نمایش زنونست باز توی خونش مجلس خانوادگی بزاره و زنهارو برای دیده شدن خودش دعوت کنه هم فاله هم تماشا هم صله رحم.
    من نظر خودمو گفتم هلی باز هرکسی نظزی داره و باید احترام گذاشت .

ولی تو رو به خدا فسادو سعی نکنید توجیح کنید.
    فقط خدا

14. 5 کاربر از پست مفید banooye irani سپاس کرده اند .

همکار تالار روانشناسی
    رشته تحصیلی
    روانشناسی شخصیت
    ارسال تشکر
    4,960
    دریافت تشکر: 4,070
    قدرت امتیاز دهی
    11916
    Array
    mozhgan.s's: جدید50

سلام ممنون از زهره ی عزیز
    باید یادبگیریم به عقاید دیگران احترام بگذاریم اون خانم اگه شلخته بیرون میومد خوب بود؟
    یا خیلی ببخشید اگه بوی بد میداد خوب بود؟ اون خانم برای دل خودش آرایش کرده حق نداریم به چشم بد نگاهشون کنیم
    آلزایمر گاهی درد نیست...
    درمان است!!

16. 6 کاربر از پست مفید mozhgan.s سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    علوم اجتماعی پژوهشگری
    ارسال تشکر
    100
    دریافت تشکر: 279
    قدرت امتیاز دهی
    28
    Array

خدایا کره جنوبی پیشرفت کرده ما هنوز داریم سر چادر و حجابو... صحبت می کنیم اینا که درد جامعه نیست والا بلا من چادریایی سراغ دارم که... درسته که دخترا امروزه شورشو دراوردن ولی بخدا تو خانواده همه چی باید حل بشه منم اصلا به حجاب توجه نمیکنم دلیلی نمیشه برای دیگری ارایش کنم نه همیشه مرتب بودن هیچ ربطی نداره اصلا چرا دینو وارده این مسائل میکنینن؟ می دونستید مذهبی ترین ادما مردم امریکا هستن؟ اونا حجاب دارن؟ نه والا
    برادرم، خواهرم گناه مرا به پای مکتبم مگذار
    اگه بخوایم حجابو مشکلو معذل بدونیم حیز شدن مردا رو هم باید در نظر بگیریم من مردای زیادی میشناسم اصلا دختر بدترینن وضعیتو داشته باشه حتی با وجود فراهم بودن شرایط بهش نگاه هم نمیکنن.
    اینا جزو مسائل شخصی هر فرد هستش و دوستتون وارد حریم شخصی اون اقا شده، خیلی از مردا دوست دارن زنشون مرتبو شیک باشه چه بسا اصلا زن با حجابو دوست ندارن، مطرح کردن این بحث کار خوبی نیست چون خیلی سلیقه ایه.
    ارزو برای موفقیت همه
    من بسيار تنهايم اما اهميتی ندارد و من موهايم را می تراشم و من غمگين و افسرده نيستم بلکه ممکن است به خاطر آن چه شنيده ام سرزنش شوم...

18. 2 کاربر از پست مفید سعیده ذوقی سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    روانشناسی عمومی
    ارسال تشکر
    31,663
    دریافت تشکر: 11,131
    قدرت امتیاز دهی
    29289
    Array
    zoh_reh's: جدید88

نقل قول نوشته اصلی توسط mozhgan.s نمایش پست ها
    سلام ممنون از زهره ی عزیز
    باید یادبگیریم به عقاید دیگران احترام بگذاریم اون خانم اگه شلخته بیرون میومد خوب بود؟
    یا خیلی ببخشید اگه بوی بد میداد خوب بود؟ اون خانم برای دل خودش آرایش کرده حق نداریم به چشم بد نگاهشون کنیم
    سلام مژگان عزیز و گرامی

مطمئنا باید به عقاید دیگران احترام گذاشت ،

و عقیده من اینه که اگه کسی بدون آرایش میاد بیرون دلیلی بر شلخته بودنش نیست، و یا بوی بد نمیده.

رعایت نظافت فردی و شخصی تو همه افراد متفاوته ،

اون خانوم برا دل خودش میتونه تو خونه اش برا دلدارش آرایش کنه، و خودشو زینت بده نه برای شوهر خانومای دیگه.

قوانین تالار روانشناسی

الهی مرا آن ده که مرا آن به...

20. 2 کاربر از پست مفید zoh_reh سپاس کرده اند .

صفحه 6 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع