دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 9 از 9 نخستنخست 123456789
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 88 , از مجموع 88

موضوع: خانوم شما برای من آرایش کرده...

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    علوم اجتماعی پژوهشگری
    ارسال تشکر
    100
    دریافت تشکر: 279
    قدرت امتیاز دهی
    29
    Array

پیش فرض پاسخ : خانوم شما برای من آرایش کرده...

در ضمن دوست عزیز
    من رشته ام علوم اجتماعیه خیلی خیلی درمورد این مسائل با استادای زیادی صحبت کردیم جالبه که برعکس شما ما جور دیگه ای فکر می کنیم، اعتکای به نفس و اینکه انسان از خودش شروع کنه خیلی خوبه، لااقل در مورد خودم میتونم بگم رنگ و ریا ندارم و وانمود به چیزی نمیکنم که نیستم من با افکار ادمای مریض راه نمیرم خودمم هرکس هرجور می خواد فکر کنه منو که تو قبر ... در ضمن فک میکنید دختران با حجاب همه در معرض امنیت هستن؟ این نشانه ی ناامنی در جامعه هستش و طرز رواج افکاری توسط گروهی از مردان که زن رو زیر دست خودشون فرض می کنن. به هر حال تا فردا صبح اگر صحبت کنیم هردوی ما فکر می کنیم که حق با خودمونه.
    من بسيار تنهايم اما اهميتی ندارد و من موهايم را می تراشم و من غمگين و افسرده نيستم بلکه ممکن است به خاطر آن چه شنيده ام سرزنش شوم...

2. 3 کاربر از پست مفید سعیده ذوقی سپاس کرده اند .

همکار تالار مدیریت
    ارسال تشکر
    16,317
    دریافت تشکر: 15,586
    قدرت امتیاز دهی
    31281
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط سعیده ذوقی نمایش پست ها
    در ضمن دوست عزیز
    من رشته ام علوم اجتماعیه خیلی خیلی درمورد این مسائل با استادای زیادی صحبت کردیم جالبه که برعکس شما ما جور دیگه ای فکر می کنیم، اعتکای به نفس و اینکه انسان از خودش شروع کنه خیلی خوبه، لااقل در مورد خودم میتونم بگم رنگ و ریا ندارم و وانمود به چیزی نمیکنم که نیستم من با افکار ادمای مریض راه نمیرم خودمم هرکس هرجور می خواد فکر کنه منو که تو قبر ... در ضمن فک میکنید دختران با حجاب همه در معرض امنیت هستن؟ این نشانه ی ناامنی در جامعه هستش و طرز رواج افکاری توسط گروهی از مردان که زن رو زیر دست خودشون فرض می کنن. به هر حال تا فردا صبح اگر صحبت کنیم هردوی ما فکر می کنیم که حق با خودمونه.
    بنده حقیقته خواستۀ مردها را گفتم و این مختص جهان اول یا سوم نیس.برا تمامی کشورها صدق میکنه.اصلا در ارتباط با جهان نیست در ارتباط با صفت مردان هست.اگه مردی اون صفات رو نداشت ینی یقین بدونین که مرد آفریده نشده بلکه یا انسان نیست و اگه انسان بود جنس مذکر نیست. در ممالک غربی زن خودشو در مکانهای مختلفی عرضه میکنه تا مرد بره نگاه کنه و چند ساعتی خوش باشه این واضح ترین مورد هست.
    مشکل اصلی ماها عدم شناخت از جنسیت ها و ویژگیهای خدا دادی هر جنس هست.

شاید در ظاهر بگوییم که آره مردانی که اون صفت را دارند مریض هستند اما در باطن خوب میدانیم که ربطی به مربضی نداره بلکه صفت ذاتی مرد بودن هست. ماها هنوز صفات مختص جنسها رو قبول نکردیم برا همین تفکراتمون در بند اسارت غیر واقعها هست.

الان نه تنها زنان زیردست حساب نمیشن بلکه به سمت زن سالاری نوین که در ظاهر به نفع زنان است و در باطن ابزار پنداشتن زن است حرکت میکنیم.

معتدلترین نگاه، نگاه اسلام به زنان هست. استادان و دانشگاهیان و... لزوما اهل فن نیستن. یه استاد زمانی میتونه اهل فن باشه که نسبت به فرهنگ کشور خودش آشنایی کاملی داشته باشه و مکتب را به عنوان پاسخگویی به بایدها و نبایدها تعریف کرده باشه و از یک مکتب پیروی کنه نه مخلوطی باشه.

الان مردها در هر سطحی و در هر مملکتی از دیدن زیبایی زنان لذت می برند. حتی برخی اساتید دانشگاه از دانشجویان خودشان نهایت سواستفاده رو میکنن و خواستار حجاب نداشتن هستن ... بماند

الان دنیا شعار دموکراسی رو سر داده درحالی که در اعمالشون بشر کشی و قتل و عام شیرخوارها و زنان را جایز شمرده. این نتیجۀ تفکرات بشر هست.

بهترین گزینه برای زن در جامعه حفظ زیبایی خود در حد نرمال هست تا خود را ابزار نپندارد و اسباب برخی چیزها نباشد. زنی آزاده هست که از بند اسارت عقلی رها شده باشد و به خواسته های نفسانی افراد افسار گسیخته جواب نداده باشد.

فقط کافیست که زن قبل از ورود به هر محیطی به یک سوال جواب بدهد:
    آیا من با این شکل و ظاهرم در اجتماع آزاد خواهم بود یا عده ای ازم سواستفاده خواهند کرد و در بند اسارت چشمهای آلوده خواهم بود؟گاهی این چشمها فقط افراد خیابانی نیستن بلکه شامل اساتید دانشگاهی و همکار و... هم میشوند.

الهی؛ تشنگی ام را در کسب علم و عملم را در آنچه رضایت توست قرار بده.
    آمین

4. 4 کاربر از پست مفید عبدالله91 سپاس کرده اند .

همکار تالار مدیریت
    ارسال تشکر
    16,317
    قدرت امتیاز دهی
    31281
    Array

«من و ناموسم آزاد آفریده شده ایم و آزاد خواهیم زیست. شاید نهایت این آزادی را چادر یا سر را پایین انداختن برای ما فراهم بیاورد. پس من و ناموسم به آزادی در عمل نیاز داریم نه شعاری به نام آزادی در جسم که آزادی در عمل را محدود می کند و ما را به بند اسارت در می آورد
    .»

من عاشق آزادی و عفت ناموسم هستم و ناموسم عاشق چشمان حفظ شدۀ من هست

و این عملمان؛ آزادی و عشق و علاقه را هم در اجتماع و هم در محیط خصوصی برایمان فراهم می آورد.

این افکار ما برای زندگی در کنار هم هست. حتی اگر دنیا لخت شوند یا چشمانشان را حفظ نکنند باز من و ناموسم به آزادی هم ایمان داریم و

در کنار هم به راهمان بدون توجه به دیگران ادامه خواهیم داد.

آمین

6. 4 کاربر از پست مفید عبدالله91 سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    علوم اجتماعی پژوهشگری
    ارسال تشکر
    100
    دریافت تشکر: 279
    قدرت امتیاز دهی
    29
    Array

هر کسی از مرد بودن تعریف خاص خودشو داره نمی تونیم صرفا بگیم که تعریف شما اکمله، چرا همه باید به مکتب رجوع کنن شاید کسی اصلا در خط مکتب نباشه صحبت از استثناعات نمی کنم اما واقعیت چیز دیگریه و هرچه صحبت کنیم به هر حال درحال رخ دادنه و این نشون میده خیلیا با نوع دیدگاه شما مخالفت دارند، من نمیگم با بی حجابی خودمون رو تخلیه کنیم نه خیلیا اصلا تو این خطا نیستن حالا شما میگی مردا در هر صورت لذت می برن خب ببرن اون دیگه به مکتب خودشون، من نمیتونم ذات مردانه رو نقض کنم خیلیارو هم میشناسم که منو به گفته شما میرسونه به هر حال برای سازش سر این قضیه پیشنهادم اینه که مردا باید روی خودشون کار کنن و خانمها هم کمی بیشتر به این مسائل توجه کنن.
    من بسيار تنهايم اما اهميتی ندارد و من موهايم را می تراشم و من غمگين و افسرده نيستم بلکه ممکن است به خاطر آن چه شنيده ام سرزنش شوم...

8. 3 کاربر از پست مفید سعیده ذوقی سپاس کرده اند .

یار همراه
    ارسال تشکر
    18,960
    دریافت تشکر: 11,371
    قدرت امتیاز دهی
    23072
    Array

هر کسی از مرد بودن تعریف خاص خودشو داره نمی تونیم صرفا بگیم که تعریف شما اکمله، چرا همه باید به مکتب رجوع کنن شاید کسی اصلا در خط مکتب نباشه صحبت از استثناعات نمی کنم اما واقعیت چیز دیگریه و هرچه صحبت کنیم به هر حال درحال رخ دادنه و این نشون میده خیلیا با نوع دیدگاه شما مخالفت دارند، من نمیگم با بی حجابی خودمون رو تخلیه کنیم نه خیلیا اصلا تو این خطا نیستن حالا شما میگی مردا در هر صورت لذت می برن خب ببرن اون دیگه به مکتب خودشون، من نمیتونم ذات مردانه رو نقض کنم خیلیارو هم میشناسم که منو به گفته شما میرسونه به هر حال برای سازش سر این قضیه پیشنهادم اینه که مردا باید روی خودشون کار کنن و خانمها هم کمی بیشتر به این مسائل توجه کنن.
    بسم الله الرحمن الرحیم

سلام

بحث رو از یه جایی مطالعه کردم نه همش رو ، و جواب همین قسمت رو میدم که فرمودید مردا لذت می برن خب ببرن !

بله قبول دارم خب لذت برن به ما چه ؟! این بر میګرده به دین یا همون مکتبی که من نوعی دارم ، اګه اسلام باشه خب بحث این پیش میاد که اون فرد با نګاه کردن حرام ( همون نګاه نافذ و ... ) ګناه می کنه ، درسته ؟ خب در این صورت ګناه اون فرد که مطلقاً به ګردن خودش نیست ! ما هم اینجا سهمی داشتیم و این میشه که یه بار اضافی ګناه به دوش ما هم کشیده میشه ... تو این دنیا همه چیز به هم مرتبطه چرا که باید یه چرخه رو راه اندازی کنه ، و ګوشه ای از این ارتباطات رو به طور کلی انسان می تونه درک کنه ، این هم یه ارتباطه که مقیاسش رو ذهن ما ګنجایش درک نداره و ما تعیین کننده ی میزانش نیستیم اما همین اندازه که بدونیم ما هم نقشی در این ماجرا داریم کفایت می کنه تا نقشمون رو به نحو احسن انجام بدیم ...

اګه دینمون اسلام نیست میشه از منظرهای دیګه ای به موضوع نګاه کرد مثال میګم : 65 الی 70 درصد وزن بدن رو آب تشکیل داده و نمیدونم بحث انرژی ها روی آب رو قبول دارید یا نه ، در هر صورت یکی از علل این می تونه باشه ، وقتی خانمی با ظاهر بی حجاب پا به بیرون از خونه میذاره ، تمام نګاه ها انرژی منفی ای رو به فرد القا می کنه ، حتی دیده شدن مو ... چطور توصیه شده خانمی از بین دو آقا عبور نکنه چرا که انرژی هایی به فرد ساطع میشه که به صلاحش نیست و اثر ناخوشایندی در فرد میذاره ؟ اینم همون طور هست ... حالا خانمی با چنین وصفی میره بیرون و سرشار از انرژی منفی که روی تک تک سلول های بدنش اثر ګذاشته به خونه بر میګرده ، فکر نمی کنم بتونه نقش خودش رو در خونه به نحو احسن انجام بده ؟! می تونه ؟ بالاخره اثراتی روی فرد ګذاشته ...

جالبه بالاخره هر کس به نسبتی در روز از این انرژی ها دریافت می کنه که شامل افراد باحجاب هم میشه اما خب به تبع خیلی کمتر ، و راهش رو اسلام خوندن نماز معرفی کرده ، کاری ندارم به این موضوع ...

در هر حال با دیدهای متفاوت در عمقش نه در ظاهر به این نتیجه میرسیم که داشتن حجاب به نفع خود خانم هست علاوه بر این که به نفع جامعه و غیره هست که خب بګذریم .
    پس به ما هم مربوطه

10. 4 کاربر از پست مفید "VICTOR" سپاس کرده اند .

همکار تالار مدیریت
    ارسال تشکر
    16,317
    قدرت امتیاز دهی
    31281
    Array

هر کسی از مرد بودن تعریف خاص خودشو داره نمی تونیم صرفا بگیم که تعریف شما
    بنده مرد رو تعریف نکردم بلکه صفتی که داره رو گفتم. همچنان که زن صفت خاصی داره.

چرا همه باید به مکتب رجوع کنن
    مگه فرد بی مکتب هم داریم؟ باید و نبایدهای هر فردی رو مکتبش تعریف میکنه. شاید برداشت دیگه ای از مکتب کردین. فردی که مکتب نداره بی هویت هست. این مختص اینجا نیست در تمام دنیا چنین هست.

اما واقعیت چیز دیگریه و هرچه صحبت کنیم به هر حال درحال رخ دادنه و این نشون میده خیلیا با نوع دیدگاه شما مخالفت دارند
    اگه مخالف نبودن باید شک کرد. وضع دنیارو ببین. اینه تفکرات شعارگونۀ آزادی. اینه تفکراتی که بچه ها و زنان بی پناه را تکه تکه می کنند و... اگه بیشتر مردم دنیا با تفکرات بنده موافق بودن و دنیا این شکلی بود بنده به تفکراتم یقینن شک میکردم. مسیر را نگاه بکنین متوجه میشین که مسیر اشتباهی را دنیا داره طی میکنه.

پیشنهادم اینه که مردا باید روی خودشون کار کنن و خانمها هم کمی بیشتر به این مسائل توجه کنن.
    این یک پیشنهاد کلی هست که ما هم میگیم مردها چشم را نگهدارن و زنها حجاب نرمال داشته باشن. و می دانیم که تحقق نمی یابد. بنده روی خودم کار میکنم و اینجا هم طبق وظیفه ام از حجاب دفاع میکنم.اونم با دیدن واقعیات.
    ویرایش توسط عبدالله91 : 27th January 2014 در ساعت 12:02 PM دلیل: خاسی رو ویرایش کنم و خاصی بنویسم

آمین

12. 5 کاربر از پست مفید عبدالله91 سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    رادیوتراپی
    ارسال تشکر
    3,360
    دریافت تشکر: 3,134
    قدرت امتیاز دهی
    2493
    Array
    Helena.M's: جدید4

سلام

جامعه ی ما یک جامعه ی در حال گذار هست که فعلا همه چیزش قاطی شده

فرهنگ هر جامعه که اصلی ترین بخش اون جامعه هست متاسفانه در کشور ما تحت تاثیر بسیاری از مسائل هست که اگه بخوایم ریشه ای بحث کنیم،زمان بر خواهد بود

به نظر من چیزی که و جود داره اینه که جامعه ی ما یک جامعه ی اسلامیه و بنابراین همگان توقع رفتار اسلامی در این جامعه رو دارن ، همه ی ما میدونیم که خیلی از جاها از برخورد اجتماعی مون گرفته تا...... تنها اسمی از مسلمان بودن رو

داریم پیش میکشیم و رفتار اسلامی در بسیاری از مسائل نداریم.و متاسفانه تا اسم اسلام میاد تنها چیزی که به ذهن افراد میرسه حجاب خانومهاست که البته مهمه .. اما در کنار خیلی از مسائل

اما اینو بگم که در جوامع غربی خانومی که میاد بیرون با پوشش ساده و کاملا معمولی ،با آرایشی عادی میاد بیرون که چون از ابتدا همین شکل بودن براشون عادی شده .....

اما در ایران خانومی که میاد بیرون انقدر آرایش میکنه و بد میپوشه که من به عنوان یک خانوم خجالت میکشم..... میدونین فرهنگمون پایینه خودمونو داریم در یک چیزای خیلی پیش پا افتاده با اونا مقایسه میکنیم و اون هم مقایسه ی غلط چرا که همچین آرایش و پوششی برای

مردان و زنان در جامعه ی ما مخصوص افراد تحصیل کرده و اصیل جامع ی اونا نیست بلکه مربوط به فرقه های مختلف اونهاست.

بنابراین تا زمانی که فرهنگ ما چه مردان و چه زنان تغییر نکنه حجاب معمولی و نرمال داشتن که خودش تعریف داره بهتره چون برای خود خانوم بهتره ..

14. 3 کاربر از پست مفید Helena.M سپاس کرده اند .

همکار تالار بیماریها
    ارسال تشکر
    12,105
    دریافت تشکر: 7,437
    قدرت امتیاز دهی
    31771
    Array
    masoume.a.92's: جدید33

آقای x میاد فلان حرفو میگه از این طرف میان جوابو دلیل میارن.... (حالا اون که به هیچ منطقی قانع نمیشه بماند... جای خود...) اون تموم میشه بعد خانم y میاد همونا رو مشابهشونو میگه... دوباره باید بیان دوستان و روز از نو روزی از نو... بعد دوباره آقای Z و
    و این چرخه ادامه داره...
    اه!

یه موقعی میگم بعضی آقایون اگه از بدحجابی خانوما دفاع نکنن کی دفاع کنه...؟؟؟ راحت باش برادر من مجلس بی ریاست...

یه موقعی هم آدم میگه عه! خانوما چرا؟ چرا واقعا؟؟؟ باید گشت دلایلو پیدا کرد.............

فقط...
    فقط بیچاره مردایی که زندگی شونو خودشونو دوست دارن ولی باید چشماشونو و خودشونو میون این همه گناه حفظ کنن... بعضیا هم بگن به ما چه! مردا فلان کنن فلان نکنن! اصلا هم سخت نیس خانوم عزیز. خیالت راحت!

آقایون محترم یه لطفی کنید خودتونو درست کنید من یکی ممنون میشم.

خواهر من پس فردا شوهر شما ، برادر شما هم جلوش از این فجایع (!) رد شن و... یه تغییری در اون مردت حس کنی همینو میگی؟؟؟ د نه! اون موقع یه چی دیگه میگی....

درکنارشم باید گفت همچنین بیچاره خانوم هایی که زندگی و همسرشونو دوست دارن ولی جلوی همسرشون این همه دام پهنه... و چه آسیب ها که به مرور زمان به زندگی شون وارد نمیشه....!

من هیچ شخص خاصی رو مخاطب قرار ندادم...
    جواب ندید چون:
    جواباتونو حفظم... از خانوم و اقا همه رو از برم...
    نمونه اش:
    آقایاون چشماشونو بنندن...
    ما دوست داریم هرطور راحتیم لباس بپوشیم
    به کسی ربطی نداره
    این حق هرکسیه که آزادی داشته باشیه و هرکار دلش میخواد بکنه...
    و کسی به علایق و سلایقمون توهین نکنه و دخالت نکنه...
    و
    و
    و...
    آره شما راست میگید.
    پس لطفا نقل قول نذارید که خداییش بحث کردن انرژی میگیره که من دیگه ندارم!

در روزگـــاری،
    کـــه زن ها در

خیابان ساپورت می پوشند

لاکهـــای شَـبـرنگ میــزننــد

و در روز و شب
    مثل چِراغـها

برق می زنند،
    از دامان این زن

مَردها
    به معراج که نمی روند هیچ!

به تــاراج می روند...!

16. 2 کاربر از پست مفید masoume.a.92 سپاس کرده اند .

صفحه 9 از 9 نخستنخست 123456789

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع