دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 , از مجموع 8

موضوع: در باره ادعاي «توزیع آبجوی صلواتی»!

همکار تالار اخبار و کاربر فعال
    رشته تحصیلی
    الکترونیک
    ارسال تشکر
    6,263
    دریافت تشکر: 9,972
    قدرت امتیاز دهی
    16030
    Array
    m.g.s.t.r's: بی حوصله

پیش فرض در باره ادعاي «توزیع آبجوی صلواتی»!

در باره ادعاي «توزیع آبجوی صلواتی»!

گروه سياسي-رسانه‌ها: حجت‌الاسلام رسول جعفریان، مورخ و کارشناس مذهبی يادداشتي با تيتر «فقط روحانیون بخوانند!» در خبرآنلاین نوشته كه در ادامه مي‌آيد:

مهدي طائب: فتنه‌گران در عاشوراي 88 آبجوی صلواتی توزیع می‌کردند!!

وقتی مرحوم شریعتی نوشت که تا کنون امضای یک روحانی پای هیچ قرارداد استعماری نیامده است، از واقعیتی سخن گفت که پایه و اساس آبروی روحانیت بود. این نه فقط برای او، بلکه معلوم همه تاریخ بود که اکثریت روحانیون در سختی‌ها در کنار مردم بوده‌اند، اما شیرینی کار به این است که تا به آخر در کنار مردم بمانند. در حال حاضر، رسانه‌ها اخبار سخنان ائمه جمعه را طوری منعکس می‌کنند که برخی مخاطبان تصور می‌کنند گویا دستورالعملی برای گفتن حرفهای مشخصی به آنان داده می‌شود. اصلا این طور نیست، و من دلم نمی‌خواهد این را قبول کنم، هرچند نمی دانم چطور این وضعیت را برای خودم توجیه کنم! گاهی هم این طور توجیه می‌کنم که به هر حال هر قشری نیاز به راهنمایی دارد.

اما نکته اینجاست که برخی حرفها، هرچند ممکن است جماعتی را خشنود سازد، اما عده‌ای را که بیشتر از جوانان هستند، دور می‌کند. این درست است که در کنار جاذبه، دافعه هم باید باشد، اما حقیقت، این نسل جوان، آن قدر از ما فاصله گرفته که فکر می‌کنم دیگر دافعه بس است، باید به فکر جاذبه باشیم. سیمای مقدس، وقتی متمرکز روی مسأله‌ای می‌شود، به اندازه کافی برای ایجاد دافعه تلاش می‌کند؛ در مقابل، بهتر است ما روحانیون، کاری کنیم که این جوانان را بیش از این از خود دور نکنیم. اگر حرف‌های ما به گونه‌ای باشد که نه تنها در جهت جذب آنها نباشد، بلکه دافعه قوی ایجاد کند، باید پاسخگوی مسؤولیتی باشیم که متوجه ما خواهد بود.

البته این حرف فقط برای ائمه جمعه نیست، بقیه روحانیون، مخصوصا در قوه قضاییه هم، باید مراقب جوانان باشند. در کنار تهدید‌هایی که می‌کنند و شاید برای امنیت لازم است حالا ما چه درک بکنیم چه نکنیم، گاهی حرفهایی در دفاع از حقوق شهروندان و جوانان و حقوقی که روزانه از دست می‌رود بزنند.

مثلا این جمله را بگویند که «ما در مقابل این همه تصادفات که واقعا نوعی قتل عام است، (مثلا) علیه رئیس پلیس یا ... اعلام جرم می کنیم». این سخن تعداد زیادی را خشنود و این تصور را به آنان القاء خواهد کرد که علمای قوه قضائیه، به فکر جان مردم بیچاره که روزانه و مظلومانه در تصادفات کشته می‌شوند و گاه در اتوبوسهای آتش گرفته می‌سوزند، هستند.

حال بفرمایید گفتن این جمله که «در سال 88 آبجوی صلواتی توزیع می‌کردند» آن هم از سوی یک روحانی که مرتب در سیمای جمهوری اسلامی ظاهر می‌شود، چه حکمی دارد؟ آیا از آن حرفها نیست که فاصله ایجاد می‌کند (آیا عقیده شما هم مثل من است؟)

روحانی محترم دیگری هم که اتفاقا امام جمعه هستند گفته‌اند: «زمانی که شاه از سفر امریکا بازگشت پس از آنکه بیست سال نفت ایران را به امریکا داد از طرف اوقاف سه هزار روحانی انتخاب شدند تا از شاه استقبال کنند.» واقعا سه هزار روحانی؟ این هم که امام جمعه یک شهر مهم بلکه مهم‌ترین شهر بگوید «تحریمها اقتصاد غرب را فلج کرده است» چه انعکاسی در ذهن یک جوان ممکن است ایجاد کند. ما باید حداقل عرض می‌کنم حداقل فهم را برای مخاطبین خودمان از میان جوانان قائل باشیم و تصور نکنیم اینها بچه هستند و هنوز بزرگ نشده‌اند.

خدا را شکر که حالا یک روحانی آمد که لااقل بتواند در حرف زدن ادب را مراعات کند، ان‌شاءالله که در سبک و سیاق زندگی و مدیریت هم بتواند مجری احکام خدا و مدافع حقوق مردم همه مردم نه بخشی از آنها باشد. (بی‌زحمت آدرس جملات را با سرچ در گوگل پیدا کنید).

2. 3 کاربر از پست مفید m.g.s.t.r سپاس کرده اند .

یار همراه
    ارسال تشکر
    4,020
    دریافت تشکر: 6,802
    قدرت امتیاز دهی
    8985
    Array
    312's: جدید84

پیش فرض پاسخ : در باره ادعاي «توزیع آبجوی صلواتی»!

از اونجاكه روحاني نيستم اين مطلب رو نميخونم
    دعواي طلبگي نياز به اغيار نداره.
    جناب جعفريان خودشون ميدونند دستي برآتش داشتن و آتش افروختن چه ثواب و عقابي در محضر كبريايي خداي جل جلاله داره.
    بين ما پابرهنه ها يك مثل هست كه ميگه:اگه لالايي بلدي چرا خوابت نميبره
    آقاجان ما پشت سربزرگواراني مثل شما نمازمون رو به جماعت ميخونيم به اين تصور كه احترام امامزاده رو متوليش نگه ميداره.جسارتا الان مطلب رو فقط روحانيون خواندند؟!!عجبا
    .
    خدايا چنان كن سرانجام كار
    تو خشنود باشي و ما رستگار
    خيانت فــقـر مي آورد

4. 6 کاربر از پست مفید 312 سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    علوم زراعی
    ارسال تشکر
    834
    دریافت تشکر: 318
    قدرت امتیاز دهی
    1231
    Array
    ص-جلالی's: جدید92

به در میگم دیوار بشنوه است!اگر قرار بود فقط روحانیون بخوانند وبدانند میتوانستند روحانیون محترم را دعوت کنندو براشون صحبت کنند.
    پیامبرخدا(ص)فرمود:
    یاعلی!اذان نور است.

6. 3 کاربر از پست مفید ص-جلالی سپاس کرده اند .

کاربر فعال سایت
    رشته تحصیلی
    کلام,فقه,اصول,
    ارسال تشکر
    27,914
    دریافت تشکر: 19,740
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array
    kamanabroo's: جدید150

با توجه به اینکه خطاب ایشون به طلاب بوده و اگر قرار است پاسخی داده بشه باید طلاب پاسخ بدهند, انشاالله در جای خودش (نه در این سایت) پاسخشون رو در فضای مجازی به نوبه خودم می گذارم.

این نکته هم قابل توجه هست که مسلما برای پیشرفت و ارتقای فرهنگ جامعه نیاز به تبادل نظرات و پیشنهادات و انتقادات است. اما اینکه انتقاد به چه شکلی باشد کجا باشد آیا استدلالها و ادعاهای منتقد پذیرفته می شود یا نه... همه اینها نیاز به بررسی دارند که به صرف شنیده شدن ادعا نمیشود قضاوت کرد بلکه باید در خور هر نقد و ادعایی بررسی لازم و محتوایی و ... صورت بگیرد که هر مقدار درست است پذیرش و باقی آن به منتقد ارجاع داده شود!

و من الله التوفیق

8. 7 کاربر از پست مفید kamanabroo سپاس کرده اند .

کاربر اخراج شده
    رشته تحصیلی
    مهندسی عمران
    ارسال تشکر
    11,136
    دریافت تشکر: 25,270
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array
    M@hdi42's: لبخند

سلام

تعجبی ندارد اعضای گروه انصار حزبلله (عمار فعلی) چنین به طلاب هم بتازند. خدا این کشور رو از شر تندرو ها نجات دهد انشالله. هم تند رو های اینور وهم اونور. آمین

10. 6 کاربر از پست مفید M@hdi42 سپاس کرده اند .

کاربر فعال سایت
    رشته تحصیلی
    کلام,فقه,اصول,
    ارسال تشکر
    27,914
    دریافت تشکر: 19,740
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array
    kamanabroo's: جدید150

نقل قول نوشته اصلی توسط M@hdi42 نمایش پست ها
    سلام

تعجبی ندارد اعضای گروه انصار حزبلله (عمار فعلی) چنین به طلاب هم بتازند. خدا این کشور رو از شر تندرو ها نجات دهد انشالله. هم تند رو های اینور وهم اونور. آمین
    برادر گرامی
    سعی کنید در گفتارتون تهمت و افتراء نباشد. و اگر درباره مطلبی می خواهید نظر بدهید دقیق و مستند حرف بزنید.
    این کار شما خودش یک نوع تندروی است!

بنده خودم نسبت به آقای جعفریان نقد دارم اما نه ایشون رو بصورت بدی خطاب قرار دادم و نه از زعم خودم او رو منتسب به جایی کردم و دیگرانی که ربطی به این قضیه ندارند رو هم داخل در این قضیه نکردم و این قضیه رو پلی برای نظرات شخصی خودم هم قرار ندادم!
    ویرایش توسط kamanabroo : 2nd January 2014 در ساعت 02:14 PM

12. 4 کاربر از پست مفید kamanabroo سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    دندانپزشکی
    ارسال تشکر
    6,304
    دریافت تشکر: 5,135
    قدرت امتیاز دهی
    15585
    Array

انتقاد هر چیز هم که باشد میتواند باعث پیشرفت مورد انتقاد گرفته شود به شرطی که فقط هدفش جواب دادن نباشد و با حصار کشیدن اطراف انتقاد موضوع رو بی اهمیت نکند ...

این نوع انتقاد ها هم زیاد است اما کمتر بازتاب و اجازه نشر پیدا میکنه

چون اسم شریعتی هم آورده شد بهتر است مقایسه بین روشنفکر دینی و عالم دینی از ایشان هم مطالعه شود ...
    "آخرین برگ این دفتر هم به پایان رسید"

14. 2 کاربر از پست مفید Majid_GC سپاس کرده اند .

مدیر تالار اخبار
    اکانت شخصی
    آسد مرتضي
    ارسال تشکر
    27
    دریافت تشکر: 106
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

سلام
    دوستان احترام همدیگر رو نگه دارید و از بحث بی مورد بپرهیزید
    بی ادبی و توهین شایسته این سایت و کاربرانش نیست پس در صورت ادامه دادن شدیدا برخورد میشه!!!
    پست های حاوی توهین و همچنین نقل قول هاشون پاک میشه
    ممنون
    ویرایش توسط مدیر تالار اخبار : 2nd January 2014 در ساعت 10:52 PM

16. 7 کاربر از پست مفید مدیر تالار اخبار سپاس کرده اند .

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)