دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: عزیزم دوستت دارم

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    روانشناسی
    ارسال تشکر
    12
    دریافت تشکر: 94
    قدرت امتیاز دهی
    2814
    Array
    negar1372's: لبخند

پیش فرض عزیزم دوستت دارم

پس از ۱۱ سال زوجی صاحب فرزند پسری شدند . آن دو عاشق هم بودند و پسرشان را بسیار دوست داشتند .

فرزندشان حدوداً دو ساله بود که روزی مرد بطری باز یک دارو را در وسط آشپزخانه مشاهده کرد و چون برای رسیدن به محل کار دیرش شده بود به همسرش گفت که درب بطری را ببندد و آنرا در قفسه قرار دهد . مادر پر مشغله موضوع را به کل فراموش کرد .

پسر بچه کوچک بطری را دید و رنگ آن توجهش را جلب کرد به سمتش رفت و همه آنرا خ...ورد . او دچار مسمومیت شدید شد و به زمین افتاد . مادرش سریع او را به بیمارستان رساند ولی شدت مسمومیت به حدی بود که آن کودک جان سپرد . مادر بهت زده شد و از اینکه با شوهرش مواجه شود بسیار وحشت داشت.

وقتی شوهر پریشان حال به بیمارستان آمد و دید که فرزندش از دنیا رفته رو به همسرش کرد و فقط سه کلمه بزبان آورد .

فکر می کنید آن سه کلمه چه بودند؟

شوهر فقط گفت : “ عزیزم دوستت دارم ! ”

عکس العمل کاملاً غیر منتظره شوهر یک رفتار فراکُنشی بود .

۱- کودک مرده بود و برگشتنش به زندگی محال . هیچ نکته ای برای خطا کار دانستن مادر وجود نداشت .

۲- اگر او وقت می گذاشت و خودش بطری را سرجایش قرار می داد ، آن اتفاق نمی افتاد . هیچ دلیلی برای مقصر دانستن مادر وجود ندارد .

۳- مادر نیز تنها فرزندش را از دست داده و تنها چیزی که در آن لحظه نیاز داشت دلداری و همدردی از طرف شوهرش بود . آن همان چیزی بود که شوهرش به وی داد .

گاهی اوقات ما وقتمان را برای یافتن مقصر و مسئول یک رخداد صرف می کنیم ، چه در روابط ، چه محل کار یا افرادی که می شناسیم و فراموش می کنیم کمی ملایمت و تعادل برای حمایت از روابط انسانی باید داشته باشیم .

آیا نباید بخشیدن کسی که دوستش داریم آسان ترین کار ممکن در دنیا باشد؟

داشته هایتان را گرامی بدارید . غم ها، دردها و رنجهایتان را با نبخشیدن دوچندان نکنید .

اگر هرکسی می توانست با این طرز فکر به زندگی بنگرد ، مشکلات کمتری در دنیا وجود می داشت .

حسادت ها ، رشک ها و بی میلی ها برای بخشیدن دیگران ، و همچنین خودخواهی و ترس را از خود دور کنید و خواهید دید که مشکلات آنچنان هم که شما می پندارید حاد نیستند .

2. 2 کاربر از پست مفید negar1372 سپاس کرده اند .

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)