دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 3 از 3 نخستنخست 123
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 27 , از مجموع 27

موضوع: چرا فرزندان اول در مدرسه موفق ترند؟

همکار تالار بیماریها
    ارسال تشکر
    12,105
    دریافت تشکر: 7,437
    قدرت امتیاز دهی
    31771
    Array
    masoume.a.92's: جدید33

پیش فرض پاسخ : چرا فرزندان اول در مدرسه موفق ترند؟

نقل قول نوشته اصلی توسط moh1370 نمایش پست ها
    عزیزم قسمت هاییشو که شما رو میکوبوند حذف کردی این اصل مطلب

"ته تغاریها بیش از همه می توانند خلاق و جذاب باشند. از آن جا که آنها اغلب به عنوان توسری خور شناخته می شوند()، به مبارزه در جنبشهای برابری طلبانه گرایش دارند.
    (بچه های آخر اولین پشتیبانان اصلاحات پروتستان و نهضت روشنگری بودند) آنها در روزنامه نگاری، تبلیغات، فروش و هنرها موفق هستند. بعضی از ته تغاریهای مشهور عبارتند از: کامرون دایاز، جیم کری، رویز ادانل، ادی مورفی و بیلی کریستال."

علیکم السلام!
    اصل مطلبو گذاشتم که ملت خودشون بخونن! بعدم زیر مطلبم نوشتم با کمی تصرف!
    توجیه شدین؟

خوبه منم بیام نقاط منفی بچه اولیا رو بولد کنم؟
    نظرتون راجع به این چیه؟

فرزندان اول خانواده :
    از خصوصیات مثبت این کودکان ، علاقه مندی به قدرت ؛ دقیق بودن ؛ اهمیت به جزئیات زندگی ؛ باوجدان بودن ؛ و محافظه کاری است. این بچه ها ضریب هوشی بالاتری دارند.
    از نقاط ضعف شخصیتی فرزندان اول خانواده ؛ بدبینی به آینده و گرایش به گذشته است. به طوری که در تمام زندگی ، مضطرب و دلواپس هستند. بیشتر روان رنجور ها و بزهکاران ، جزء فرزندان اول خانواده بوده اند.
    بر اساس تجربه های به دست آمده ؛ دختران اول خانواده در زندگی زناشویی خود احتمال برخوردهای ناسازگارانه بیشتری خواهند داشت.

البته عزیزان ناراحت نشن... این خب جواب مزاح بعضیا بود! البته به زبان مزاح!

2. 3 کاربر از پست مفید masoume.a.92 سپاس کرده اند .

یار همراه
    ارسال تشکر
    18,960
    دریافت تشکر: 11,371
    قدرت امتیاز دهی
    23072
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط Almas Parsi نمایش پست ها
    با سلام خدمت evin Allah عزیز

ممنونم که در تاپیک شرکت کردید و تشکر از نظراتتون

به اعتقاد من با توجه به مواردی که شما عنوان کردید احتمالا شما از توانمندی بالایی در یادگیری داشتید و جزو دانش آموزایی بودید که در مدرسه مطالب رو در کلاس یاد میگرفتید
    شاید اگر دوران 3 تا 7 سال زندگیتون مروری بر تربیت خودتون داشته باشید حتما والدینتون وظایف سختگیرانه تربیتی رو داشتن و چون شما استعدادتون به گونه ای بوده که مادرتون روش تربیتی شون رو به اون سبک انجام میدادن
    چیزی که باید مورد توجه والدین عزیز هم باشه عدم ایجاد وابستگی فرزندان و والدین بشه
    گاهی بچه ها آنچنان وابستگی پیدا میکنند که مادرشون مثل جلد کتابشون باید بهشون بچسبه و غیر از اون امکان پذیر نیست
    این مساله اگر در کودکی رسیدگی نشه بچه ها در بزرگسالی و روابط اجتماعیشون شدیدا دچار مشکل خواهند شد ...
    در یک مقطعی من تجربه ای رو از تربیت ساغر کسب کردم که برای جلوگیری از وابستگی و استقلالش در مقاطع ابتدایی تحصیلیش میبایست راهکاری پیدا میکردم و موبایلم رو داده بودم به ساغر برای انجام تکالیفش و با ترفندی تشویقش کردم که تو به سنی رسیدی که با موبایل کار کنی پس تلاش کن خودت به خودت به روش معلماتون املا بگو و درس هم بپرس از خودت
    ساغر هم با زدن کلید ضبط با صدای خودش متن درس رو یا روان خوانی میکرد یا کلمه کلمه به آهستگی تکرار و ضبط میکرد بعد دفترش رو میگذاشت جلوش و puse , play میکرد و املاش رو مینوشت و من فقط تصحیح میکردم و نمره میدادم گاهی هم حتی تصحیح املاش رو هم خودش انجام میداد ...
    و برای پرسش های درسیش هم سوال رو از رو کتاب میخوند و پاسخ صحیح رو در موبایل با صدای خودش ضبط میکرد و در موقع نیاز صدای ضبط شده خودش رو گوش میکرد این روش من رو به هدفم که ایجاد استقلال در روحیه فرزندم بود رسوند و برای ساغر هم چنین جا افتاد که بدون حضور مامان و بابا هم میتونه درسش رو بخونه و موفق باشه چون هم احساس غرور میکرد کاری که معلم میکنه من هم انجام دادم و بعدها که بزرگتر شد این شد یه قانون ....
    در هر خانواده ای روش های آموزشی و تربیتی متفاوت هست شاید الان از مادرتون دلایل درو سوال کنید موارد قانع کننده ای بهتون بگن

البته مادرانی که با فاصله کوتاهی صاحب فرزند دوم میشن به دلیل نیاز به توجه به فرزند کوچکتر کمی توجه شون از فرزندان اول کم رنگ تر میشه و این کاملا طبیعیه...

عموما مراتب فرزندان به کلام ساده میشه گفت علاوه بر تربیت والدین فرزند دوم معلمش میشه والدین +فرزند اول
    فرزند سوم موقعیت شاهانه تری داره چون معلماش والدین + فرزند اول + فرزند دوم هستند به همین خاطر مراتب تربیتی در هر مقطع کیفیتش بالا تر میره
    عموما هم میگن ته طغاری ها حسابی آتیش میسوزونن

در خصوص مورد استرس در متن اشاره شده مستعد استرس هستند یعنی زمینه استرس در نهاد فرزندان اول هست اما ممکنه شرایط جوری باشه این زمینه بروز نکنه

ممنونم از توجه شما
    سلام بر شما خانمی

متشکرم ، شما لطف دارید .

عذر می خوام می دونم جاش نیست ولی برام سؤال شده ، جسارتاً این ساغر خانمی که میګید چه کسی هستن ؟ خواهرتونن ؟ دخترتونن ؟ تو یه تاپیک دیګه ای هم ازشون صحبت کرده بودید آخه !

و مورد دیګه روش جالبی رو استفاده کرده بودید

4. کاربرانی که از پست مفید "VICTOR" سپاس کرده اند.

یار همراه
    ارسال تشکر
    18,960
    قدرت امتیاز دهی
    23072
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط masoume.a.92 نمایش پست ها

علیکم السلام!
    اصل مطلبو گذاشتم که ملت خودشون بخونن! بعدم زیر مطلبم نوشتم با کمی تصرف!
    توجیه شدین؟

خوبه منم بیام نقاط منفی بچه اولیا رو بولد کنم؟
    نظرتون راجع به این چیه؟

فرزندان اول خانواده :
    از خصوصیات مثبت این کودکان ، علاقه مندی به قدرت ؛ دقیق بودن ؛ اهمیت به جزئیات زندگی ؛ باوجدان بودن ؛ و محافظه کاری است. این بچه ها ضریب هوشی بالاتری دارند.
    از نقاط ضعف شخصیتی فرزندان اول خانواده ؛ بدبینی به آینده و گرایش به گذشته است. به طوری که در تمام زندگی ، مضطرب و دلواپس هستند. بیشتر روان رنجور ها و بزهکاران ، جزء فرزندان اول خانواده بوده اند.
    بر اساس تجربه های به دست آمده ؛ دختران اول خانواده در زندگی زناشویی خود احتمال برخوردهای ناسازگارانه بیشتری خواهند داشت.

البته عزیزان ناراحت نشن... این خب جواب مزاح بعضیا بود! البته به زبان مزاح!

سلام

کاملاً همشو تکذیب می کنم

این خودش نشون میده چه قدر فرزندان اول مثبت نګر هستند

6. کاربرانی که از پست مفید "VICTOR" سپاس کرده اند.

یار همراه
    ارسال تشکر
    18,960
    قدرت امتیاز دهی
    23072
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط Almas Parsi نمایش پست ها
    با سلام خدمت parnian 80 عزیز
    ممنونم که در تاپیک شرکت کردید
    همونطور که در مباحث دلایل عنوان شد یکی دیگه از دلایل به علت سن کم بچه های آخری به نسبت سایر اعضای خانواده هست چون به اقتضای سنشون توانایی مقابله با مشکلات رو ندارن و نیاز به توجه بیشتری در مقایسه با دیگر اعضای خانواده دارن کانون توجه بزرگترها میشن...

شرایط ایجاد استرس چون فرزندان اول در بدو تربیت ممکنه به دلیل کم تجربگی والدین و گاهی هم توجه و تمرکز تام والدین زمینه های استرس در وجودشون ایجاد بشه
    عموما در خانواده ها فرزندان اول در زیر تیر و ترکش های دست زن و این کار و نکن اون کار رو بکن
    قرار دارن ومدام در انجام حرکات فرزندشون به جای اون تصمیم میگیرن و متاسفانه تیراژ سرزنشها هم زیاد میشه در این موارد....
    بچه ها زیر دست این نوع والدین ممکنه دچار تردید در تصمیماتشون بشن و مواقع نیاز اگر والدینشون کنارشون نباشند خودشون نتونند تصمیماتی ولو ساده و پیش پا افتاده رو بگیرن در نتیجه دچار استرس میشن موارد اینچنینی در اجتماع زیاد هستند و نتیجه این تحقیقات بر اساس مقدار اکثریت تخمین زده شده
    و شما یا دوستانی که چنین موردی در شخصیت تون ندارید قاعدتا روش تربیتی تون به گونه ای بوده که شرایط ایجاد استرس براتون فراهم نشده و خانواده بهتون میدان مانور در تصمیماتتون رو از همون ابتدا دادند....

ممنونم از نظراتتون

سلام مجدد خانمی

بله ، کاملاً به نکته ی درستی اشاره کردید ، دقیقاً برا من اینطور بوده ، و از این بابت خیلی ازشون متشکرم ، خیلی روش خوبی هست این روش !!

8. 2 کاربر از پست مفید "VICTOR" سپاس کرده اند .

یار همراه
    ارسال تشکر
    18,960
    قدرت امتیاز دهی
    23072
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط moh1370 نمایش پست ها
    در اینجا جا داره بگم خودم فرزند اول هستم
    پس اینم برای دفاع از حقوق بچه های اول میزارم

"دكتر فرانك سولووی، رفتارشناس و استاد در مؤسسه شخصیت و تحقیقات اجتماعی در دانشگاه بركلی كالیفرنیا و نویسنده كتاب "تولد برای شورش"، در این کتاب خود بیان کرده که فرزندان اول خانواده اغلب دوست دارند که بر جهان حکومت کنند و در حالی که فرزندان آخر بیشتر به دنبال تغییر جهان اطراف خود هستند.

فرزندان اول وظیفه شناس تر، جاه طلب تر و سلطه جوتر از خواهر و برادرهای كوچكتر از خود هستند، آنها در رشته های مشكل مثل پزشكی، مهندسی و حقوقی بیشتر می‌درخشند. همه فضانوردانی كه به فضا رفته اند بزرگترین فرزند یا بزرگترین پسر خانواده شان بوده اند و در طول تاریخ نیز (حتی زمانی كه خانواده های پرفرزند معمول بوده است) بیش از نیمی از برندگان جایزه نوبل فرزند اول بوده اند.
    برخی شخصیتها نظیر هیلاری كلینتون، بیل کلینتون، ریچارد برانسون، جی.كی.رولینگ (نویسنده كتابهای هری پاتر)، وینستون چرچیل همچنین بعضی از ستاره های سینما از جمله: كلینت ایستوود، جان وین، سیلوستر استالونه، بروس ویلیس، و همه بازیگرانی كه نقش جیمز باند را بازی كرده اند، همگی فرزند نخست خانواده بوده اند.
    "
    سلاااااااااااااااااااام

تاریخ همه چیش به خصوص علمش رو مدیون فرزندان اول هست و اکنون نیز مدیون فرزندان اول هست و همین طور آینده مدیون فرزندان اول هست اصلاً

به افتخار همه فرزندهای اول ، ما نبودیم کی جای ما بود آخه ؟ هر کی بود اونم میشد اول

فرزندان آخر آګاه باشن که هیچ کس نمیتونه جهان اطراف خودش رو تغییر بده و تنها خودش رو باید تغییر بده تا جهان در نظرش تغییر پیدا کنه !
    ویرایش توسط "VICTOR" : 23rd November 2013 در ساعت 01:37 AM

10. 3 کاربر از پست مفید "VICTOR" سپاس کرده اند .

استعدادهای برتر
    رشته تحصیلی
    تخصص=ایده پردازی +ارزیابی محصول
    ارسال تشکر
    18,873
    دریافت تشکر: 9,270
    قدرت امتیاز دهی
    11669
    Array
    حسین متقی's: پر حرف

البته این نکته رو هم بگم
    من که فرزند اول هستم با اینهال فعلا 2سالی هست که ترک تحصیل کردم
    گرچه از دیدگاه خیلیا بسیار جسور و رویاپرداز و با فکر های بزرگتر از خودم هستم و از نظر یک روانشناس مشاور من یک قانون گریز اجتماعی هستم!!!
    اما خب در نتیجه که راه رسیدن به موفقیت برای من سالهای طولانی انتظار رو در پی داره
    از نظر دید اجتماع نسبت به بنده هم به غیر از بعضی جا ها مثل سایت نخبگان و دانشگاه و ......
    خیلی منزوی هستم
    حالا نمیدونیم - باید دید در اینده چه میشویییم!

http://news.iranema.ir/ سامانه هوشمند جمع آوری و انتشار اخبار روز ایران

12. 3 کاربر از پست مفید حسین متقی سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    ادبیات
    ارسال تشکر
    0
    سپاس شده 1 در 1 پست
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

سلام من هم تقریبا قبول دارم اما بخاطر محبت زیاد والدین نیست که ما موفق تر هستیم.فقط به خاطر اینه که والدین سرشون به بچه های بعد ما گرمه و ما کسی را نداریم کمکمون کنه برا همین از همون بچگی یاد گرفتیم رو پای خودمون بایستیم و به دیگران متکی نباشیم حتی اگه زمین خوردیم......

14. کاربرانی که از پست مفید monir12 سپاس کرده اند.

صفحه 3 از 3 نخستنخست 123

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع