دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 5 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 105

موضوع: دوس داری مخترع بشی؟

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    زبان انگلیسی
    ارسال تشکر
    5
    دریافت تشکر: 56
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

پیش فرض پاسخ : دوس داری مخترع بشی؟

5 گام برای تبدیل ایده به محصول و ثبت اختراع

حباب روشنی و ایده خلاقی که در ذهن شماست می تواند انقدر بزرگ شود که تمام اطراف شما را روشن نماید. پس ایده ها و خلاقیت های خود را نادیده نگیرید بلکه بستری برای رشد آن را فراهم نمایید. در اینجا ما سعی داریم با ارائه راهنمایی هایی شما را در تبدیل ایده خلاق خود به محصول قابل ارائه به شرکت ها و صنایع هدایت نماییم.
    گام اول: مستندسازی ایده
    داشتن ایده به تنهایی ارزشمند نخواهد بود، شما می بایست آن را به ثبت برسانبد و ایده شما تبدیل به اختراع شود. هر انچه که در خصوص ایده شما است را مستند سازی نمایید.این اولین گام به منظور ثبت اختراع شما و جلوگیری از دزدید شدن ان می باشد و رعایت نمودن این نکات اثباتی برای ایده شما خواهد بود.
    گام دوم: تحقیق نمایید
    شما می بایست تحقیقی در خصوص ایده خود نمایید به منظور دریافت این موضوع که آیا به ثبت رسیده است یا خیر. ابتدا جستجو اولیه در اختراعات ثبت شده نمایید قبل از اینکه بخواهید به یکی از شرکت های ثبت اختراع مراجعه نمایید. و سپس بازار صنعت خود را جستجو نمایید. آیا ایده شما پس از تبدیل به محصول بازار هدفی دارد؟ آیا قابلیت تولید را دارد؟و آیا تولید آن با هزینه هنگفتی همرا است یا خیر! تحلیل این موارد کمکی در بررسی بازار رقابتی شما خواهد بود.
    گام سوم:ایجاد الگوی اولیه
    الگوی، ایجاد مدل اولیه از اختراع شما می باشد و در واقع طراحی از ایده شما می باشد که در قالب فیزیکی به نمایش گذاشته می شود. قبل از اقدام به ثبت اختراع خود می بایست یک مدل و الگوی فیزیکی از ایده خود طراحی کرده باشید. در یاد داشته باشید که ابتدا می بایست نقاشی از طرح خود رسم نمایید و سپس در قالب مدل فیزیکی تولید نمایید.
    گام چهارم: ثبت اختراع
    شما تمامی مراحل لازم برای طراحی ایده خود را انجام داده اید و حال زمان آن رسیده است که اقدام به ثبت آن نمایید. اختراع شما می تواند در قالب ثبت ماشین و ابزار جدید باشد و تا در قالب ثبت طراحی برای تولید جدید باشد. اگر اطلاع کافی در این خصوص ندارید بهتر است به منظور جلوگیری از پیش آمدن مسائل قانونی از افراد مطلع کمک خواهی نمایید.
    منبع: ثبت اختراع

2. 3 کاربر از پست مفید employer سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    ریاضی و فیزیک
    ارسال تشکر
    0
    سپاس شده 1 در 1 پست
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

چطور؟

4. کاربرانی که از پست مفید احمدرضاروزیان سپاس کرده اند.

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    زبان انگلیسی
    ارسال تشکر
    5
    دریافت تشکر: 56
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

من میخواهم .واقعا میگم . اما چه طوری

6. کاربرانی که از پست مفید employer سپاس کرده اند.

استعدادهای برتر
    رشته تحصیلی
    تخصص=ایده پردازی +ارزیابی محصول
    ارسال تشکر
    18,873
    دریافت تشکر: 9,270
    قدرت امتیاز دهی
    11669
    Array
    حسین متقی's: پر حرف

نقل قول نوشته اصلی توسط mosighi نمایش پست ها
    نه مراحل اخر ثبتم هستم متاسفانه مشخصات شخصي ام اشتباه ثبت شده بود براي همين يك مقدار كارم طول كشيد
    متشكرم از راهنماييتون
    چشم حتما
    نقل قول نوشته اصلی توسط عرفان سلیم زاده نمایش پست ها
    یعنی یه سری کارای کوچیک انجام دادی بعد برای خودت بزرگش کردی عزیز دل.
    اولا تو تا دانشگاه نری ابزار درستی برای مخترع شدنت در دسترست قرار نمیگیره پس نقطه شروع طلایی کردن رزومه رفتن به دانشگاه باشه حتی اگه سطح پایین بود.
    دوما حقت رو هیچ ادم عاقلی نخورده ببخش اینو میگم هر چقدر خرج کنی همون قدر آش بهت میدن این مملکت اینجوریه.پروژه هاتو غنی از پیوست فنی و غیره کن ببین چطور برات دست و پا می شکونن.
    و مهم تر از هرچی سوما! کار بزرگ در زمینه اختراع انجام دادن وظیفه توئه توماس ادیسون یه جمله ای داره میگه : برای جوانان سه پند دارم! کار! کار! کار!
    توماس ادیسون به عنوان یه الگو خیلی کارش درسته میتونی از ایده تا ثروت رو ازش یاد بگیری واقعا کارش شیرین و عقلانی بوده.
    چرا ایده تو نمیگی یه ارزیابیش کنیم خانوم؟
    من اینجا راجع به کسی قضاوت نمیکنیم فقط انتظارمون همکاریه هر چی بیشتره

البته من دانشگاه نرفتم
    هنوز هم هیچ اختراعی ثبت نکردم

اما دستگاه بازیافت مواد آلی رو که ساختم دارم به شهرداری تهران میفروشم 30 تاشو!!!
    6ماه رو این دستگاه کار کردم
    2ماهه که کار میکنه و ازمایش پس میده
    کلا 4 تا کتاب خریدم و خوندم و نزدیک 10 تا مقاله مطالعه کردم براش
    اما نزدیک به 15 بار سفر کردم تا بتونم اطلاعات رو ازمایش کنم طی 6ماه

به نظرم نمیشه قطعی و یک طرفه حرف زد
    باید دید شرایط هر فردی چیه و بهترین راه برای طی کردن مسیر براش چه راهیه
    که این راه رو خود اون شخص بهتر از همه میتونه پیدا کنه

راجع به طرحی که برای کمپانی امریکایی ارسال کردید - این کمپانی حق داره قبل از شما اون طرح رو ثبت کنه
    به همه توصیه میکنم قبل از ثبت بین المللی یا حداقل در ایران - به هیچ وجه در رابطه با ایدتون با هیچ شرکتی مکاتبه نکنید
    مگر اینکه طی مکاتبات ایده لو نره که کمتر امکانپذیره

خیلی از ایده های ایرانیا تو کشورهای مختلف توسط شرکتهای معروف بنز و بی ام دبلیو و ائوری و سامسونگ و اپل ثبت میشه
    چون ایرانیا راحت ایده هاشونو برای فروش بدون اینکه ثبت کنند برای این شرکتها ارسال میکنن

درضمن خانوم موسیقی شما تازه دبیرستانی هستید - الان بهترین زمان برای ایده پردازی هست
    حداقل برای شخص من در طول دبیرستان ایده های خیلی با ارزشی یادداشت کردم
    شما هم ایده هاتونو در دفترهای مخصوصی یادداشت کنید تا در اینده بتونید استفاده کنید
    البته اینکه کنکور خیلی مهمتره یا نه!! به خودتون بستگی داره و انتخابتون
    در کل
    برای هردوی شما ارزوی موفقیت دارم

http://news.iranema.ir/ سامانه هوشمند جمع آوری و انتشار اخبار روز ایران

8. 6 کاربر از پست مفید حسین متقی سپاس کرده اند .

همکار تالار موسیقی
    ارسال تشکر
    110
    دریافت تشکر: 171
    قدرت امتیاز دهی
    676
    Array
    mosighi's: جدید92

[quote=حسین متقی;612943]البته من دانشگاه نرفتم
    هنوز هم هیچ اختراعی ثبت نکردم

اما دستگاه بازیافت مواد آلی رو که ساختم دارم به شهرداری تهران میفروشم 30 تاشو!!!
    6ماه رو این دستگاه کار کردم
    2ماهه که کار میکنه و ازمایش پس میده
    کلا 4 تا کتاب خریدم و خوندم و نزدیک 10 تا مقاله مطالعه کردم براش
    اما نزدیک به 15 بار سفر کردم تا بتونم اطلاعات رو ازمایش کنم طی 6ماه

به نظرم نمیشه قطعی و یک طرفه حرف زد
    باید دید شرایط هر فردی چیه و بهترین راه برای طی کردن مسیر براش چه راهیه
    که این راه رو خود اون شخص بهتر از همه میتونه پیدا کنه

راجع به طرحی که برای کمپانی امریکایی ارسال کردید - این کمپانی حق داره قبل از شما اون طرح رو ثبت کنه
    به همه توصیه میکنم قبل از ثبت بین المللی یا حداقل در ایران - به هیچ وجه در رابطه با ایدتون با هیچ شرکتی مکاتبه نکنید
    مگر اینکه طی مکاتبات ایده لو نره که کمتر امکانپذیره

خیلی از ایده های ایرانیا تو کشورهای مختلف توسط شرکتهای معروف بنز و بی ام دبلیو و ائوری و سامسونگ و اپل ثبت میشه
    چون ایرانیا راحت ایده هاشونو برای فروش بدون اینکه ثبت کنند برای این شرکتها ارسال میکنن

درضمن خانوم موسیقی شما تازه دبیرستانی هستید - الان بهترین زمان برای ایده پردازی هست
    حداقل برای شخص من در طول دبیرستان ایده های خیلی با ارزشی یادداشت کردم
    شما هم ایده هاتونو در دفترهای مخصوصی یادداشت کنید تا در اینده بتونید استفاده کنید
    البته اینکه کنکور خیلی مهمتره یا نه!! به خودتون بستگی داره و انتخابتون
    در کل
    برای هردوی شما ارزوی موفقیت دارم[/quot
    بله حق با شماست الان يك دستگاه نسبتا مشابه با اختراع من رو شركت اپل درست كرده

من هم براي شما ارزوي موفقيت دارم

10. کاربرانی که از پست مفید mosighi سپاس کرده اند.

کاربر جدید
    ارسال تشکر
    2
    سپاس شده 4 در 1 پست
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

منم خیلی دوس دارم بشم ولی ....
    خدایا یعنی میشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

اسکار وایلد : همیشه دشمنانت را ببخش ، هیچ چیز بیش از این آنها را ناراحت نمیکند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    تجربی
    ارسال تشکر
    24
    دریافت تشکر: 2
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array
    Maria.Mahyas's: خوشحال2

اگرهم به ذهن آدم برسه انقدر سخت و پیچیده میشن که نمیشه ساختشون

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    تجربی
    ارسال تشکر
    24
    دریافت تشکر: 2
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array
    Maria.Mahyas's: خوشحال2

اگر هم برسه انقدر سخت و پیچیده اند که نمیشه ساختشون

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    عكاسي
    ارسال تشکر
    0
    دریافت تشکر: 0
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

Arrow پاسخ : دوس داری مخترع بشی؟

مراحل ثبت رو دارم طي مي كنم . محصول رو ساختم و ازش عكس گرفتم از نماهاي مختلف و با درج اندازه وتوضيحات كامل . الآن هم در حال رفع نقص پرونده هستم .
    جواب کارشناس پرونده:متقاضي محترم موارد نقص براي شما ادعا ـ خلاصه ـ شرح و نقشه بوده است با توجه به توضيحات تكميل ومجدد ارسال كنيد فايلهاي ارسال شده صحيح نميباشد.درادعانامه طبق ماده 11ابتدا اجزاي ساخت وسپس مراحل ساخت رابدون ذكرمزايا بيان كنيد(تكنيك اصلي ساخت شامل برجستگيهاي تكنيكي كارباذكرشماره گذاري واولويت بندي) ـ درشرح به تمامي 9بندماده 10باتوضيحات كامل هربند اشاره كنيد (دانش پيشين به سايت WWW.googlepatent.comـ) خلاصه طبق ماده 13دريك فايل مجزا ارسال شود (70تا200كلمه شامل تكنيك اصلي ساخت ) ـ نقشه باتوجه به ماده 15 ـ كليه ماده هاي قانوني دربخش راهنماي مراجعين درسايت.

با توجه به نظر كارشناس كسي از دوستان تجربه دارند راهنمايي كنند.ممنون

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    شیمی محض
    ارسال تشکر
    1,598
    دریافت تشکر: 2,720
    قدرت امتیاز دهی
    7219
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط zabih hasanvand نمایش پست ها
    مراحل ثبت رو دارم طي مي كنم . محصول رو ساختم و ازش عكس گرفتم از نماهاي مختلف و با درج اندازه وتوضيحات كامل . الآن هم در حال رفع نقص پرونده هستم .
    جواب کارشناس پرونده:متقاضي محترم موارد نقص براي شما ادعا ـ خلاصه ـ شرح و نقشه بوده است با توجه به توضيحات تكميل ومجدد ارسال كنيد فايلهاي ارسال شده صحيح نميباشد.درادعانامه طبق ماده 11ابتدا اجزاي ساخت وسپس مراحل ساخت رابدون ذكرمزايا بيان كنيد(تكنيك اصلي ساخت شامل برجستگيهاي تكنيكي كارباذكرشماره گذاري واولويت بندي) ـ درشرح به تمامي 9بندماده 10باتوضيحات كامل هربند اشاره كنيد (دانش پيشين به سايت WWW.googlepatent.comـ) خلاصه طبق ماده 13دريك فايل مجزا ارسال شود (70تا200كلمه شامل تكنيك اصلي ساخت ) ـ نقشه باتوجه به ماده 15 ـ كليه ماده هاي قانوني دربخش راهنماي مراجعين درسايت.

با توجه به نظر كارشناس كسي از دوستان تجربه دارند راهنمايي كنند.ممنون
    تجربه این است که اولا هر چقدر هم که همه چیز را به درستی نوشته باشید؛ برای بار اول، عجالتا یک اخطار رفع نقص دریافت می کنید.
    دوم احتمال دارد شما به جای ذکر گامهای بدیع فنی طرح خود نسبت به طرحهای مشابه قبلی و بازگوئی برتریهای خاص و یا برشمردن تکنولوژی نوین به کار رفته در آن، درست مثل یک آگهی تبلیغاتی فروش محصول، صرفا به ذکر مزایای تجاری و کاربردی آن پرداخته اید (مثلا زیبا، جادار، مطمئن، ارزان، خوش دست و ...)
    سوم ممکن است تکنیک ساخت را کاملا افشاء نکرده باشید.
    چهارم ادعانامه از جنبه حقوقی اهمیت زیادی دارد. بعدها در صورت بروز دعوی، تک تک جملاتی که در ادعانامه به کار می برید، از منظر قضائی ارزیابی می شوند. بنابراین، فقط گامهای ویژه و تازه در اختراع ادعائی شما، باید یک به یک با شماره گذاری مشخص و ذکر شوند و بعدا در توصیف نامه، به تفصیل شرح داده شوند.
    پنجم معمولا مرسوم نیست که از عکسهای نمونه ساخته شده، به عنوان نقشه استفاده شوند و این کار باید توسط نرم افزارهای نقشه کشی انجام شده و اجزاء اختراع روی نقشه شماره گذاری شده و در شرح اختراع، با ارجاع به شماره ها توصیف شوند.
    ششم اگر اطلاعات حقوقی و یا زمینه فنی قوی پیرامون موضوع اختراع ندارید، با توجه به اینکه اظهارنامه اولیه خود را ثبت کرده و شماره رهگیری دارید، دیگر اشکالی ندارد که از افراد با تجربه و یا شرکتهای معتبر مشاور ثبت اختراع کمک بگیرید (که البته مقداری هزینه دارد)
    آئینه چو نقش تو بنمود راست _ بفهم که از ماست که بر ماست!

16. کاربرانی که از پست مفید نو آور سپاس کرده اند.

صفحه 5 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)