دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 1 از 12 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 115

موضوع: مشاوره تنظیم خانواده

یار همراه
    ارسال تشکر
    5,513
    دریافت تشکر: 8,927
    قدرت امتیاز دهی
    47238
    Array
    m@some's: جدید103

پیش فرض مشاوره تنظیم خانواده

سلام به همه دوستای خوبم

من این تاپیکو درست کردم که بتونم به همه سوالاتی که شما دررابطه باتنظیم خانواده دارید جواب بدم

هرکدوم ازدوستان نخواستن پست بذارن میتونن پیام خودشونو به صورت خصوصی ارسال کنن

ویرایش توسط m@some : 9th October 2013 در ساعت 12:24 PM

عشق و ازدواج مثل نماز است..نیت که کردی دیگر نباید به اطراف نگاه کنی..

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    مامایی
    ارسال تشکر
    36,060
    دریافت تشکر: 18,520
    قدرت امتیاز دهی
    28276
    Array
    yas-90's: خواهش

پیش فرض پاسخ : مشاوره تنظیم خانواده

نقل قول نوشته اصلی توسط masuomeh نمایش پست ها

هرکدوم ازدوستان نخواستن پست بذارن میتونن پیام خودشونو به صورت خصوصی ارسال کنن

سلام دوست من

بعد جوابشو عمومی دریافت کنن؟؟ یا اونم خصوصی؟؟ اونموقع که این تاپیک خالی میمونه
    طلب كردم ز دانائي يكي پند .......مرا فرمود: با نادان نپيوند

یار همراه
    ارسال تشکر
    5,513
    قدرت امتیاز دهی
    47238
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط yas-90 نمایش پست ها
    سلام دوست من

بعد جوابشو عمومی دریافت کنن؟؟ یا اونم خصوصی؟؟ اونموقع که این تاپیک خالی میمونه
    سلام عزیزم

هرکی عمومی بذاره عمومی جواب میگیره هرکی خصوصی بذاره خصوصی جوابشو دریافت میکنه

همکار تالار سایر موضوعات
    رشته تحصیلی
    جغرافیا
    ارسال تشکر
    10,055
    دریافت تشکر: 1,555
    قدرت امتیاز دهی
    6633
    Array
    Dorna dordone's: جدید64

نقل قول نوشته اصلی توسط masuomeh نمایش پست ها
    سلام عزیزم

هرکی عمومی بذاره عمومی جواب میگیره هرکی خصوصی بذاره خصوصی جوابشو دریافت میکنه

سلام به عزیزانم

خب من یه پیشنهاد بهتر دارم البته ببخشیدا شما خودت صاحب نظری معصومه جان

من میگم هر کسی که قدرت بیان در جمع رو نداشت و واسه شما خصوصی پیامو ارسال کرد

شما با در نظر گرفتن اینکه این موضوع نیاز به پرده پوشی نداره و در اصل اسمش بیانگر اصل وجودیشه پس:

شما بدون ذکر نام شخص مطلب رو اینجا بگذارید تا همه ی دوستان بتونن مطالعه داشته باشن و استفاده کنن..

اینجوری هم شخص مورد نظر"که روی بیان مسئله رو به طور عمومی نداشته" خجالت زده نمیشه .. هم اینکه سوالاتی که شاید درگیری ذهن فردی دیگه باشه بیان میشه و جواب داده میشه بهش

در آخر ممنونم از پست مفیدت

یار همراه
    ارسال تشکر
    5,513
    قدرت امتیاز دهی
    47238
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط Dorna dordone نمایش پست ها
    سلام به عزیزانم

خب من یه پیشنهاد بهتر دارم البته ببخشیدا شما خودت صاحب نظری معصومه جان

من میگم هر کسی که قدرت بیان در جمع رو نداشت و واسه شما خصوصی پیامو ارسال کرد

شما با در نظر گرفتن اینکه این موضوع نیاز به پرده پوشی نداره و در اصل اسمش بیانگر اصل وجودیشه پس:

شما بدون ذکر نام شخص مطلب رو اینجا بگذارید تا همه ی دوستان بتونن مطالعه داشته باشن و استفاده کنن..

اینجوری هم شخص مورد نظر"که روی بیان مسئله رو به طور عمومی نداشته" خجالت زده نمیشه .. هم اینکه سوالاتی که شاید درگیری ذهن فردی دیگه باشه بیان میشه و جواب داده میشه بهش

در آخر ممنونم از پست مفیدت
    مرسی ازپیشنهاد مفیدت عزیزم

به نظرم عالیه همین کارو میکنم سوالاتو بدون ذکر نام همینجا جواب میدم

6. 9 کاربر از پست مفید m@some سپاس کرده اند .

همکار تالار نرم افزار
    رشته تحصیلی
    کامپیوتر(نرم افزار)
    ارسال تشکر
    2,633
    دریافت تشکر: 7,045
    قدرت امتیاز دهی
    29978
    Array
    "golbarg"'s: جدید56

راستش تا حالا من از این مشکلا که میگی نداشتم اما یه مشکل دارم حل کن برام چرا هر کی با من مشکلی داره به من نمیاد بگه میرن به بقیه میگن بابا دختری یا پسر نمیدونم

حداقل انقد وجود داشته باش .اینو میتونی حل کنی؟؟؟
    چرا جوجه ها جیک جیک میکنند؟؟؟

8. 3 کاربر از پست مفید "golbarg" سپاس کرده اند .

یار همراه
    ارسال تشکر
    5,513
    قدرت امتیاز دهی
    47238
    Array

یکی از دوستان راجب ناباروی سوال پرسیدن و اینکه فردی عمل زیفت انجام داده وبارور نشده البته لازم به ذکر هستش شوهرشم مشکل داره واین خانم کم کاری تخمدان هم دارن

من اول یه توضیحی راجب عمل زیفت بدم

در ZIFT تخم حاصل در آزمایشگاه به جای انتقال به رحم به داخل لوله های رحم منتقل میشوند .به نوعی مشابه IVFهستش

دوست من درناباروی باید علت کامل مشخص بشه و اینکه هم خانم وهم آقا بایدتحت نظر پزشک باشن دربیشتر موارد آقایون همکاری نمیکنن وبااین کار خیلی از راههای که برای درمان صورت میگیره بی نتیجه میمونه

زیفت برای خانم های توصیه میشه که لوله ها باز هستند و روشهای کمکی دیگر موفقیت آمیز نبوده.زن مشکلات تخمک گذاری دارد و یا مرد تعداد اسپرم کمی دارد.اگر تعداد اسپرم ها واقعا کم باشد روش ICSI را زیفت
    با هم انجام می دهند.

تا جای که من میدونم وقتی مرد مشکل داره عمل IVFبهتره همونطور که در یکی ازمقالات دیدم

تعریف IVFو روش انجام اون به این صورته:

پس از تکميل پرونده که شامل آزمايشات هورموني و عکس رحم و آزمايش اسپرموگرام مي باشد به ترتيب زير اقدام مي شود:
    1- سونوگرافي واژينال در روز دوم يا سوم عادت ماهانه انجام مي شود.

در صورت مناسب بودن رحم و تخمدان :

2- از پنجم عادت قرص جلوگيري L.D‌ شبي يک قرص مصرف مي شود تا بسته تمام شود (21 شب).
    3- کپسول داکسی سيکلين هر 12 ساعت به مدت 20 روز توسط زوجين مصرف مي شود.
    جهت کاهش عوارض اين دارو با آب فراوان و ايستاده مصرف شود. حداقل تا نيم ساعت پس از مصرف کپسول از خوابيدن اجتناب شود.
    4- از روز 21 سيکل (اولين خونريزي روز يک در نظر گرفته شود) تزريق سوپرفکت به صورت زير جلدي شروع مي شود دقت شود که تأخير در شروع داور مانع اثرات آن مي شود تزريق به صورت روزانه و زير جلدي روي بازو با استفاده از سرنگ انسولين صورت مي گردد.
    5- اگر در طول تزريق سوپرفکت عادت ماهانه رخ داد روز دوم عادت جهت سونوگرافي مراجعه شود.
    6- ولي اگر پس از يازده روز تزريق عادت رخ روز 12 جهت سونوگرافي مراجعه شود (در صورت مصادف شدن با تعطيلات روز قبل مراجعه شود).
    7- پس از انجام سونوگرافي روز دوم عادت در صورت مناسب بودن آزمايش خون تجويز داروي HMG شروع شود.
    8- در طي 14-10 روز تزريق HMG در صورت آمادگي تخمدان ها يعني رسيدن چند فوليکون به حدود mm 20-18 آمپول HCG تزريق مي شود. 24 ساعت پس از تزريق HCG جهت عمل برداشت تخمک (Picke up) مراجعه شود.

بهتر است قبل از هر سونوگرافي نزديکي داشته باشيد.
    توجه :
    - در صورت عدم پاسخ مناسب تخمدان ها (عدم رشد تخمدان يا تحريک بيش از حد تخمدان) درمان در هر زماني متوقف مي شود.
    - تزريق داروي سوپرفکت يا HMG به هيچ وجه بدون مشورت پزشک قطع نشود.
    - پس از عمل تخمک کشي و گرفتن نمونه اسپرم از همسر در همان روز لقاح در شرايط آزمايشگاهي انجام مي شود.
    - 72-48 ساعت پس از عمل تخمک کشي در صورت انجام لقاح و تقسيمات سلولي 5-1 آمبريو (جنين) تشکيل شده به داخل حفره رحم منتقل خواهد شد.

روش ivf به چه کسانی پیشنهاد می شود
    1- خانم هائی که لوله های رحم بسته شده , تخریب شده و یا غیر قابل عمل دارند و یا اینکه لوله های رحم به علت حاملگی های خارج از رحم برداشته شده باشد

2- خانم های با بیماری اندومتریوزیس

3- خانم های با مشکلات مخاط گردن رحم

4- مردان با مشکلات باروری

5- مردان و زنان با مشکلات ناباروری که به علت دخالت مسائل ایمونو لوژیک ایجاد شده باشد

6- زوج هائی که علت ناباروری آنها قابل کشف نباشد

این خانم باید اول مشکل کم کاری تخمدان خودشو درمان کنه .همینطور مشکل شوهرشو که اگه بیشتر راجب مشکل شوهرشو برام خصوصی بفرستید راهنمایی میکنم چیکارکنن.

ناباروری مردان بیشتر به علت های زیره که مینویسم:

دلایل ناباروری مردانه مشخص است.دلایل بسیار متفاوت و متعددی وجود دارد. از آن جمله می توان به اختلالات هورمونی و کروموزومی بیماری های سیستمیک و عمومی ، عفونت های دستگاه تناسلی، انسداد دستگاه انتقال اسپرم، برخی ضربه ها، عوارض برخی جراحی ها و داروها، مصرف الکل، سیگار و...اشاره کرد.
    واریکوسل
    واریکوسل بیماری مادرزادی است و اکتسابی نیست. در این بیماری وریدهای دور بیضه متورم می شوند و اختلال اسپرم ایجاد می کنند. همانطور که گفتید واریکوسل بیماری نسبتا شایعی است و ۱۵ درصد مردان ممکن است به آن دچار شوند اما واریکوسل، تنها در یک تا ۲ درصد بیماران ایجاد اختلالات اسپرموگرام و ناباروری می کند. به عبارتی تمام واریکوسل ها ناباروری نمی دهند. واریکوسل با توجه به شدتی که دارد، دخالتش در ناباروری متفاوت است. هرچه شدت و اختلال ایجاد شده توسط آن شدیدتر باشد میزان دخالت آن در ناباروری بیشتر است.واریکوسل خود را در سن بلوغ نشان می دهد و گاهی بدون علامت است و فرد در یک معاینه اتفاقی یا بعدها برای درمان ناباروری متوجه آن می شود. در برخی افراد نیز واریکوسل با علامت هایی نظیر سنگینی و درد مختصر بیضه در یک طرف یا دوطرف بروز می کند.واریکوسل و ناباروری
    اثرات واریکوسل در ناباروری به ۲ گروه تقسیم می شود؛ اثرات درازمدت شامل تاثیر در رشد بیضه و اثر فوری شامل تاثیر بر اسپرم! اثر فوری با جراحی بازگردانده می شود. اگر واریکوسل توسط لاپاراسکوپی درمان شود، احتمال آنکه اختلال ناباروری تصحیح شود و اسپرم به وضعیت عادی برگردد زیاد است. در ۵۰درصد موارد در واریکوسل شدید درمان باعث بازگشت قدرت باروری تا حد کامل در فرد می شود اما در برخی موارد باروری طبیعی اصلاح نمی شود.
    اگر واریکوسل خیلی شدید باشد و زود خود را نشان دهد، گاهی باعث کاهش اندازه بیضه می شود و درمان خود واریکوسل در این شرایط سلامت فرد را به طور کامل بازنمی گرداند و اثرات دائم آن ماندگار است. یکی از عوارض جراحی واریکوسل، هیدروسل یعنی تجمع آب دور بیضه است اما شایع نیست. در ۵ تا ۷ درصد موارد در افراد بروز می کند. هیدروسل یک عارضه وخیم نیست و در مواردی اصلا به درمان نیاز ندارد اما اگر شدید باشد با یک جراحی ساده برطرف می شود.اختلالات اسپرم
    یکی دیگر از دلایل ناباروری اختلالات اسپرم است.یکی از شایع ترین مواردی که باعث ناباروری می شود اختلال اسپرم یا وجودنداشتن اسپرم است. اگر اسپرم در آزمایش اصلا وجود نداشته باشد ۲ دلیل عمده دارد؛ اول اینکه اسپرم تولید می شود اما منتقل نمی شود. دوم اینکه اسپرم اصلا تولید نمی شود یا به حدی اندک است که در مایع منی خارج نمی شود.وقتی اسپرم تولید می شود اما منتقل نمی شود، معنایش این است که این افراد دچار انسداد مجاری منتقل کننده هستند که از جمله شایع ترین علل ناباروری است. در این گروه از افراد به رغم سالم?بودن بیضه و وجود نداشتن اختلالات هورمونی، در مایع منی اسپرم وجود ندارد. دلیل این موضوع می تواند جراحی هایی باشد که در آن ناحیه، صورت گرفته و باعث بسته شدن مجاری شده است. در اکثر مواقع این مساله قابل درمان است اما در صورتی که تولید اسپرم دچار مشکل باشد، درمان سخت می شود.بیماری های اولیه یا برخی بیماری ها می توانند باعث شوند که در یک مرد اسپرم تولید نشود یا میزان آن اندک باشد.باروری مردانه فاقد اسپرم
    برخی از بیماری های دخیل در کاهش میزان اسپرم قابل درمان هستند و با درمان هورمونی یا سایر درمان ها می توان آن را برطرف کرد اما برخی قابل درمان نیستند و از روش های کمک باروری جدید باید استفاده و با کمک مقدار کمی از اسپرم باروری را ایجاد کرد. در صورتی که اصلا اسپرم وجود نداشته باشد نیز فرد می تواند از جنین اهدایی استفاده کند.
    وقتی با تمام بررسی ها و درمان های دارویی و عمل واریکوسل مقدار اسپرم برای بارداری طبیعی کافی نباشد از روش های کمک باروری (art) استفاده می شود. ساده ترین روش IUI است . در این روش اسپرم داخل رحم قرار می گیرد. روش دیگر IVF است که در آن اسپرم گرفته شده و در آزمایشگاه کنار تخمک قرار می گیرد. روش دیگر میکرواینجکشن یا ICS است. در این روش اسپرم داخل تخمک تزریق می شود. شانس باروری در این روش بالاتر از سایر روش هاست و تعداد اسپرم لازم بسیار کمتر است.شانس موفقیت چقدر است؟
    تقریبا می توان گفت جز در موارد نادر، این روش، باروری ایجاد می کند و تا ۳۵،۳۰ درصد موفقیت آمیز است

منبع:http://iranbanou.com/magazin.aspx?id=463&mgn=نـابـاروری مـردان از تـشخیـص تا درمـان

اگه بتونن این دوست من یه اطلاعات جامعی راجب این زوج برام بفرستن ودارو های که استفاده کردن من بایه متخصص که استادمه مشورت میکنم و یه روش مناسب بهشون پیشنهاد میکنم که امیدوارم جواب بگیرن

10. 8 کاربر از پست مفید m@some سپاس کرده اند .

همکار تالار نرم افزار
    رشته تحصیلی
    کامپیوتر(نرم افزار)
    ارسال تشکر
    2,633
    قدرت امتیاز دهی
    29978
    Array

دوست من .من اصلا قصد جسارت ندارم اما این سایت جای این مطالب نیست چون این چیزا سایتای مخصوص دارن که افراد مخصوص بخودش بهشون مراجعه میکنم

شرمنده من جسارت کردما ها فقط بخاطر اینکه در هر مقطعه سنی تو این سایت هست و لازم نیست بعضی چیزا رو بدونن نمیدونم امیدوارم حرفمو درست رسونده باشم

اما بازم ببخش کوچک تر از اینم که بخوام چیزی بگم شرمنده.بازم از جسارتم عذر میخوام

12. 6 کاربر از پست مفید "golbarg" سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    مدیریت بحران - پدافند غیرعامل
    ارسال تشکر
    3,360
    دریافت تشکر: 4,666
    قدرت امتیاز دهی
    10717
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط "golbarg" نمایش پست ها
    دوست من .من اصلا قصد جسارت ندارم اما این سایت جای این مطالب نیست چون این چیزا سایتای مخصوص دارن که افراد مخصوص بخودش بهشون مراجعه میکنم

شرمنده من جسارت کردما ها فقط بخاطر اینکه در هر مقطعه سنی تو این سایت هست و لازم نیست بعضی چیزا رو بدونن نمیدونم امیدوارم حرفمو درست رسونده باشم

اما بازم ببخش کوچک تر از اینم که بخوام چیزی بگم شرمنده.بازم از جسارتم عذر میخوام
    با تقديم احترام خدمت شما
    اين سايت علمي هست و كساني كه عضو هستن با ديد و نگرش علمي و آموزشي وارد شدن و طبيعتا بايد ظريفت پذيرش و برخورد با مطالب رو براي خودمون ايجاد كنيم ؛
    چه حس قشنگیه در تاریکی های خطرناک این دنیا...با اطمینان خاطر و آرامش ،دستت در دستان خدا باشه...(محسن مهابادی زاده)

14. 7 کاربر از پست مفید محسن مهابادی زاده سپاس کرده اند .

همکار تالار نرم افزار
    رشته تحصیلی
    کامپیوتر(نرم افزار)
    ارسال تشکر
    2,633
    قدرت امتیاز دهی
    29978
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط نیماماهان نمایش پست ها
    با تقديم احترام خدمت شما
    اين سايت علمي هست و كساني كه عضو هستن با ديد و نگرش علمي و آموزشي وارد شدن و طبيعتا بايد ظريفت پذيرش و برخورد با مطالب رو براي خودمون ايجاد كنيم ؛
    میدونم اما بعضی ها محصل هستن و بنظرم جالب نیست از این مطالب با خبر بشن.نظر شخصی منه

16. 5 کاربر از پست مفید "golbarg" سپاس کرده اند .

صفحه 1 از 12 1234567891011 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع