دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 , از مجموع 5

موضوع: ◕۩❀۩❀۩◕فضیلت قرائت آیه صلوات◕۩❀۩❀۩◕

Threaded View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    دوست آشنا
    ارسال تشکر
    9,787
    دریافت تشکر: 5,088
    قدرت امتیاز دهی
    16341
    Array

پیش فرض ◕۩❀۩❀۩◕فضیلت قرائت آیه صلوات◕۩❀۩❀۩◕

« إِنَّ اللَّهَ وَمَلَـئِكَتَهُ يُصَلُّونَ عَلَى النَّبِىِّ يَـأَيُّهَا الَّذِينَ ءَامَنُوا صَلُّوا عَلَيْهِ وَسَلِّمُوا تَسْلِيمًا»

مقام پيامبر اكرم (صلى الله عليه وآله) آن قدر والاست كه آفريدگار هستى و فرشتگان بر او درود مى فرستند و خداوند به انسانها نيز دستور میدهد كه بر پيامبر اكرم (ص) درود و سلام بفرستند و در برابر فرمان او تسليم باشند احزاب/ 59

بر اساس روايات اسلامى، پيامبر اكرم (ص) نيز در نمازهایشان همين صلواتى را میفرستاد كه ما امروز در نمازهايمان میفرستيم.

صلوات فرستادن هنگام ذكر نام پيامبر اكرم (ص) مستحب مؤكد است، فرستادن صلوات به صورت مطلق هم در هر جا كه باشد مستحب است و داراي فضيلت.

امام موسى كاظم(ع):

هر كس بعد از نماز صبح و نماز مغرب قبل از آنكه پاهايش را حركت دهد و با كسى سخنى بگويد، آيه (إنّ الله و ملائكته و يصلّون على النّبى...) را بخواند، و صلوات بفرستد خداوند صد حاجت او را برآورده میكند، كه هفتاد حاجت در دنيا و سى حاجت ديگر در آخرت براى او برآورده میشود.

پیامبر (ص):

هر كس يك مرتبه بر من صلوات بفرستد من ده مرتبه بر او صلوات مي فرستم و هر كس ده مرتبه بر من صلوات بفرستد من صد مرتبه بر او صلوات مي فرستم.
    (بحارالانوار, ج 6, ص 254)

پیامبر (ص):
    هر كس اول و آخر دعايش صلوات بفرستد آن دعا به اجابت مي رسد.

(اصول كافي , ج 4, ص 247 )

امام رضا(ع ):
    صلوات بر پيامبر و آل او كفاره گناهان است.
    ادامه دارد...

ویرایش توسط aty.a : 6th October 2013 در ساعت 08:55 AM
    ​​​

2. 7 کاربر از پست مفید aty.a سپاس کرده اند .

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع