دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 3 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 73

موضوع: شیر خر بخورید تا سالم بمانید!اين ديگه اخرش

کاربر فعال سایت
    رشته تحصیلی
    ارشد ژنتیک ،کارشناسی میکروبیولوژی
    ارسال تشکر
    25,976
    دریافت تشکر: 13,088
    قدرت امتیاز دهی
    24668
    Array
    سونای's: جدید81

پیش فرض پاسخ : شیر خر بخورید تا سالم بمانید!اين ديگه اخرش

سلام دوستان
    یه درد دل طولانی

تاثیر تیتر این خبر ها یکم بیشتر از دستاورد های این تحقیقات هست!
    خب کلسیم داره! و امگا3
    کلسیم که اون شیر ها هم دارن!! این مقدار بیشتری داره!؟ خب بدن ما به مقدار بیشتر نیازی نداره!! اولا که همونقدر که نگران این کلسیم هستیم نگران ویتامین D هم باید باشیم! تا اون نباشه این جذب نمیشه!
    و اینکه خیلی هم کلسیم نباید به بدن برسه! الانشم از سر خوردن این آبها واسفناج و رژیم غذایی نادرست و هجوم کلسیم! خیلیها دچار سنگ کلیه شدن... دیگه بیشتر از این بازم کلسیم میخوایم!!؟

امگا3 اگر داره خوبه! اما تاثیر چیزای دیگش بررسی شده!! ؟ تو این خبرهای جدید یکم باید محتاط عمل کرد!

مثلا اسفناج! تا اسمشو میشنویم یاد این میفتیم میگن آهن زیادی داره پس برا کم خونی خوبه!!! همین هفته پیش همسایمونو دیدم که کلییییییییییییییی خریده بودن! و میگفتن دکتر گفته!
    بله آهن زیاد داره! اما اصلا جذب میشه؟؟ همون طور که آهن زیاد داره!! اسید اگزالیک و نیترات بسیار زیادی هم داره! که این نیترات در دمای پایین مث دمای یخچال تبدیل به نیتریت میشه! نیتریت هم هموگلوبین (در خودش آهن داره .یجورایی همون اهن) رو به مت هموگلوبین تبدیل میکنه نه تنها آهنی جذب نمیشه بلکه با این مت هموگلوبین در انتقال اکسیژن اختلال ایجاد میشه و فرد به کمبود اکسیژن خون هم دچار میشه
    و تازه این نیتریت ترکیبات سرطان زا هم تولید میکنه!! که اگر مخصوصا غذاییی که اسفناج داره یا اسفناج پخته رو بذاریم تو یخچال!! همون /دمای پایینی که اشاره کردم نیترات رو به نیتریت تبدیل میکنه/ یا /عوامل میکروبی /باعث تولید همین مواد سمی و سرطان زا میشه میشه . خب وقتی از یخچال در بیاریم بخوریم مث این میمونه که تنها سم بخوریم!!!!

اگزالات و کلسیم بدن هم با هم ترکیب میشن و اگزالات کلسیم نامحلول رو تشکیل میدن که رسوب میکنه و اینم منجر به سنگ کلیه میشه!

پس چی شد!! آهن زیاد داشت توصیه میشد!!! اما از طرفی مواد دیگری هم بسیار زیاد! داشت که نه تنها این مواد نمیزاشتن اون اهن جذب شه! تازه کمش هم کردن و کلسیم بدنمون رو هم گرفتن تازه رسوب و سنگ کلیه هم دادن! مواد سرطان زا هم که وارد بدنمون کردن!!!
    البته خوردن خود سبزیش به اندازه بد نیست برا روده و گوارش و دفع خوبه.... اما به اندازه...پخته شدش هم اگه میخواین بخورین فقط یبار .دیگه تو یخچال نره

چون نمیدونستم ترکیبات داخل این شیر چی هست این مثال رو زدم تا بدونیم بالا بودن یه ترکیب در چیزی دلیل خوب بودنش نیست!! باید همه ی جوانب سنجیده شه!!

اون دامداری خر و الاغ ( درست گفتم؟) هم این شیر رو بدن دانشمندا ترکیباتش رو بیرون بیارن و اینجوری تبلیغاتیش کنن خب سود زیادی میکنن...
    درکل در مصرف هر کشف جدیدی باید محتاط بود....
    اینکه یاسی گفت گوشتش مکروه هست، نمیدونم این یعنی شیرشم مکروهه؟؟ اگه شیرشم مکروه باشه پس به این چیزایی که گفتم مطمئنم!!! چون تا حالا هر چی این حرام و مکرو ه و اینا رو دیدم درست بوده...
    اگه شیرشم مکروه باشه پس بجز این امگا 3 که خوبه یچی دیگه داره که در نهایت نخوردنش بهتره....

ستاره ها نهفتم در اسمان ابري
    دلم گرفته اي دوست، هواي گريه با من

2. 7 کاربر از پست مفید سونای سپاس کرده اند .

کاربر فعال سایت
    رشته تحصیلی
    ارسال تشکر
    25,976
    قدرت امتیاز دهی
    24668
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط masoume.a.92 نمایش پست ها
    سلام همکار گل. گفته نمیشه وقتی تو دماغ میریزن برا چی خعلی خوبه؟
    مثلا رشد دماغ صرفا جهت افزایش ابهت؟
    یا افزایش فضای داخلیه دماغ جهت فراغ بال برای فیلتراسیون؟
    افزایش تهویه ورودی دماغ؟ (!!!!)
    یا افزایش حجم ترشحات ارزشمند به هنگام سرماخوردگی؟
    ()

اذیت نکن شیطون یاسی که گفت منظور مغز هست
    برا همون امگا3 ای که داخلشه میگن مفیده

4. 2 کاربر از پست مفید سونای سپاس کرده اند .

همکار تالار بیماریها
    ارسال تشکر
    12,105
    دریافت تشکر: 7,437
    قدرت امتیاز دهی
    31771
    Array
    masoume.a.92's: جدید33

نقل قول نوشته اصلی توسط سونای نمایش پست ها
    سلام دوستان
    یه درد دل طولانی

تاثیر تیتر این خبر ها یکم بیشتر از دستاورد های این تحقیقات هست!
    خب کلسیم داره! و امگا3
    کلسیم که اون شیر ها هم دارن!! این مقدار بیشتری داره!؟ خب بدن ما به مقدار بیشتر نیازی نداره!! اولا که همونقدر که نگران این کلسیم هستیم نگران ویتامین D هم باید باشیم! تا اون نباشه این جذب نمیشه!
    و اینکه خیلی هم کلسیم نباید به بدن برسه! الانشم از سر خوردن این آبها واسفناج و رژیم غذایی نادرست و هجوم کلسیم! خیلیها دچار سنگ کلیه شدن... دیگه بیشتر از این بازم کلسیم میخوایم!!؟

امگا3 اگر داره خوبه! اما تاثیر چیزای دیگش بررسی شده!! ؟ تو این خبرهای جدید یکم باید محتاط عمل کرد!

مثلا اسفناج! تا اسمشو میشنویم یاد این میفتیم میگن آهن زیادی داره پس برا کم خونی خوبه!!! همین هفته پیش همسایمونو دیدم که کلییییییییییییییی خریده بودن! و میگفتن دکتر گفته!
    بله آهن زیاد داره! اما اصلا جذب میشه؟؟ همون طور که آهن زیاد داره!! اسید اگزالیک و نیترات بسیار زیادی هم داره! که این نیترات در دمای پایین مث دمای یخچال تبدیل به نیتریت میشه! نیتریت هم هموگلوبین (در خودش آهن داره .یجورایی همون اهن) رو به مت هموگلوبین تبدیل میکنه نه تنها آهنی جذب نمیشه بلکه با این مت هموگلوبین در انتقال اکسیژن اختلال ایجاد میشه و فرد به کمبود اکسیژن خون هم دچار میشه
    و تازه این نیتریت ترکیبات سرطان زا هم تولید میکنه!! که اگر مخصوصا غذاییی که اسفناج داره یا اسفناج پخته رو بذاریم تو یخچال!! همون /دمای پایینی که اشاره کردم نیترات رو به نیتریت تبدیل میکنه/ یا /عوامل میکروبی /باعث تولید همین مواد سمی و سرطان زا میشه میشه . خب وقتی از یخچال در بیاریم بخوریم مث این میمونه که تنها سم بخوریم!!!!

اگزالات و کلسیم بدن هم با هم ترکیب میشن و اگزالات کلسیم نامحلول رو تشکیل میدن که رسوب میکنه و اینم منجر به سنگ کلیه میشه!

پس چی شد!! آهن زیاد داشت توصیه میشد!!! اما از طرفی مواد دیگری هم بسیار زیاد! داشت که نه تنها این مواد نمیزاشتن اون اهن جذب شه! تازه کمش هم کردن و کلسیم بدنمون رو هم گرفتن تازه رسوب و سنگ کلیه هم دادن! مواد سرطان زا هم که وارد بدنمون کردن!!!
    البته خوردن خود سبزیش به اندازه بد نیست برا روده و گوارش و دفع خوبه.... اما به اندازه...پخته شدش هم اگه میخواین بخورین فقط یبار .دیگه تو یخچال نره

چون نمیدونستم ترکیبات داخل این شیر چی هست این مثال رو زدم تا بدونیم بالا بودن یه ترکیب در چیزی دلیل خوب بودنش نیست!! باید همه ی جوانب سنجیده شه!!

اون دامداری خر و الاغ ( درست گفتم؟) هم این شیر رو بدن دانشمندا ترکیباتش رو بیرون بیارن و اینجوری تبلیغاتیش کنن خب سود زیادی میکنن...
    درکل در مصرف هر کشف جدیدی باید محتاط بود....
    اینکه یاسی گفت گوشتش مکروه هست، نمیدونم این یعنی شیرشم مکروهه؟؟ اگه شیرشم مکروه باشه پس به این چیزایی که گفتم مطمئنم!!! چون تا حالا هر چی این حرام و مکرو ه و اینا رو دیدم درست بوده...
    اگه شیرشم مکروه باشه پس بجز این امگا 3 که خوبه یچی دیگه داره که در نهایت نخوردنش بهتره....

سلام مونا جون.
    1.آبجی یه جا درد دل منم هست: من تحقیقات اثبات شده پزشکی و درمانی میذارم که توش روشای جدید درمانم هست اونوقت یه نفرم نمیخونه! یادمان باشد زین پس تحقیقات رو در حوزه خررررررر افزایش همی دهیم!
    2. عجب بیوشیمی درس دادیا؟ ما واحدای بیوشیمی مونو انقد توضیح ندادیم واسه استاد. پیشنهاد میدم یه تاپیک تدریس بزن منم حمایت امتیازیت میکنم...
    3.آبجی تو رو خدا یکم مختصر مفید تر بنویس... امواتمون اومدن جلو مانیتور انقد زل زدیم واسه خوندن .

6. 3 کاربر از پست مفید masoume.a.92 سپاس کرده اند .

یار همراه
    رشته تحصیلی
    DVM
    ارسال تشکر
    20,723
    دریافت تشکر: 12,331
    قدرت امتیاز دهی
    18939
    Array
    رضوس's: شاد3

میشه یه مقاله یه کتابی چیزی معرفی کنی؟؟؟؟؟؟
    بعید میدونمااااااااااا

وحتی گرفتگی عروق قلبی
    خدایا تو آنی که آنی توانی جهانی چپانی ته استکانی.
    زندگی را نفسی ارزش غم خوردن نیست/آنقدر سیر بخند که غم از رو برود

8. 3 کاربر از پست مفید رضوس سپاس کرده اند .

یار همراه
    رشته تحصیلی
    DVM
    ارسال تشکر
    20,723
    قدرت امتیاز دهی
    18939
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط m.g.s.t.r نمایش پست ها
    وا!! کارمون سختتر شد که!!!
    اینطوریکه شرمنده کره اش میشیم!!!
    چرا مثل گاو دست و دلباز نیست؟؟
    گاو و گوسفند هم همینطورین فرقی نداره

10. 2 کاربر از پست مفید رضوس سپاس کرده اند .

همکار تالار اخبار و کاربر فعال
    رشته تحصیلی
    الکترونیک
    ارسال تشکر
    6,263
    دریافت تشکر: 9,972
    قدرت امتیاز دهی
    16030
    Array
    m.g.s.t.r's: بی حوصله

نقل قول نوشته اصلی توسط رضوس نمایش پست ها
    گاو و گوسفند هم همینطورین فرقی نداره
    واقعا؟؟؟

12. 3 کاربر از پست مفید m.g.s.t.r سپاس کرده اند .

کاربر فعال سایت
    رشته تحصیلی
    ارسال تشکر
    25,976
    قدرت امتیاز دهی
    24668
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط masoume.a.92 نمایش پست ها
    سلام مونا جون.
    1.آبجی یه جا درد دل منم هست: من تحقیقات اثبات شده پزشکی و درمانی میذارم که توش روشای جدید درمانم هست اونوقت یه نفرم نمیخونه! یادمان باشد زین پس تحقیقات رو در حوزه خررررررر افزایش همی دهیم!
    2. عجب بیوشیمی درس دادیا؟ ما واحدای بیوشیمی مونو انقد توضیح ندادیم واسه استاد. پیشنهاد میدم یه تاپیک تدریس بزن منم حمایت امتیازیت میکنم...
    3.آبجی تو رو خدا یکم مختصر مفید تر بنویس... امواتمون اومدن جلو مانیتور انقد زل زدیم واسه خوندن .

سلام عزیزم
    مهمان ها میان میخونن ... یه نفر هم کافیه...

اول که دقیق گفتم که بدونیم الکی نیست...
    دوم برا سعید خان اینجوری نوشتم! الان میاد یقمو میگیره که ماده شو بگو ..اینجا غلط نوشتی.. اونجا اونجوری...
    واسه همین تکمیل نوشتم
    هنو گیر سوال پیچای رضوس نیفتادی!! چندین بار ترکش سوالاش بهم گرفت دیگه یاد گرفتم دقیق بنویسم!
    سوم میخواستم فونت رو بزرگ کنم اما ترسیدم مث دفعه قبل بگن که برای جلب توجه بزرگ کردم

14. 3 کاربر از پست مفید سونای سپاس کرده اند .

یار همراه
    رشته تحصیلی
    DVM
    ارسال تشکر
    20,723
    قدرت امتیاز دهی
    18939
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط m.g.s.t.r نمایش پست ها
    واقعا؟؟؟
    بله
    چون تا مدتی بعد از وضع حمل این شیر دهی ادامه داره و بلافاصله بعد از یه مدت دوباره حاملگی جدید رخ میده این قطع شدگی یا دیده نمیشه یا محسوس نیست

16. 4 کاربر از پست مفید رضوس سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    مامایی
    ارسال تشکر
    36,060
    دریافت تشکر: 18,520
    قدرت امتیاز دهی
    28276
    Array
    yas-90's: خواهش

سلام دوست خوبم

بابت توضیحات علمی و کاملت ممنون.........درمورد مکروه بودن اگر گوشت حیوونی مکروه باشه شیرش هم مکروهه

راستی شیر خر یا الاغ چیزی نیست که جدیدا کشف شده باشه یا استفاده میشه....قدیما هم استفاده میشد....من دو سه سال پیش تو یه سمنار مقاله ای خوندم که تمام موارد سنتی مربوط به خوردن شیر الاغ و مو آتیش زدن و امثال اون رو توضیح داده بود الان هر چی گشتم پیداش نکردم.....ولی مطالب جالبی داشت

شیر الاغ در یکسری کشورهای اروپایی مصرف میشه و طرفدار هم داره....پنیرش هم که ماشالله از خودش گرونتره
    طلب كردم ز دانائي يكي پند .......مرا فرمود: با نادان نپيوند

18. 3 کاربر از پست مفید yas-90 سپاس کرده اند .

یار همراه
    رشته تحصیلی
    DVM
    ارسال تشکر
    20,723
    قدرت امتیاز دهی
    18939
    Array

سلام عزیزم
    مهمان ها میان میخونن ... یه نفر هم کافیه...

اول که دقیق گفتم که بدونیم الکی نیست...
    دوم برا سعید خان اینجوری نوشتم! الان میاد یقمو میگیره که ماده شو بگو ..اینجا غلط نوشتی.. اونجا اونجوری...
    واسه همین تکمیل نوشتم
    هنو گیر سوال پیچای رضوس نیفتادی!! چندین بار ترکش سوالاش بهم گرفت دیگه یاد گرفتم دقیق بنویسم!
    سوم میخواستم فونت رو بزرگ کنم اما ترسیدم مث دفعه قبل بگن که برای جلب توجه بزرگ کردم
    حالا ترکیب دقیق و مقالشو خودت بگو و برو پیدا کن برام بدو

20. 3 کاربر از پست مفید رضوس سپاس کرده اند .

صفحه 3 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع