دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: شهید برونسی رو بیشتر بشناسیم.....

همکار تالار دفاع مقدس
    رشته تحصیلی
    سوم تجربی
    ارسال تشکر
    1,865
    دریافت تشکر: 1,551
    قدرت امتیاز دهی
    3114
    Array
    سیدپویا's: جدید157

پیش فرض شهید برونسی رو بیشتر بشناسیم.....

عنایت ام ابیها « سلام الله علیها » :
    هنوز عمليات ، درست وحسابي شروع نشده بود که کار گره خورد . گردان ما زمين گير شد و حال و هواي بچه ها ، حال و هواي ديگري . تا حالا اين طور وضعي برام سابقه نداشت. نمي دانم چه شان شده بود که حرف شنوي نداشتند ؛ همان بچه هايي که مي گفتي برو تا آتش ، با جان و دل مي رفتند !به چهره بعضي ها دقيق نگاه کردم. جور خاصي شده بودند ؛ نه مي شد بگويي ضعف دارند ، نه مي شد بگويي ترسيده اند، هيچ حدسي نمي شد بزني. هر چه برايشان صحبت کردم، فايده نداشت. اصلاً انگار چسبيده بودند به زمين و نمي خواستند جدا شوند . هر کاري کردم راضي شان کنم راه بيفتند ، نشد . پاک درمانده شدم . نااميدي در تمام وجودم ريشه دوانده بود . با خودم گفتم : چه کار کنم ؟سرم را بلند کردم رو به آسمان و توي دلم ناليدم که : « خدايا خودت کمک کن » از بچه ها فاصله گرفتم . اسم حضرت صديقه (س) را از ته دل صدا زدم و به وجود شريفش متوسل شدم . زمزمه کردم : « خانم ، خودتون کمک کنيد ، منو راهنمايي کنيد تا بتونم اين بچه ها رو حرکت بدم . وضع ما رو خودتون بهتر مي دونيد . » چند لحظه اي راز و نياز کردم و آمدم پيش نيروها .يقين داشتم حضرت تنهام نمي گذارد . اصلاً منتظر عنايت بودم . توي آن تاريکي شب و توي آن بيچارگي محض يک دفعه فکري به ذهنم رسيد. رو کردم به بچه ها ، محکم و قاطع گفتم : « ديگه به شما احتياجي ندارم ! فقط يک آر پي جي زن از بين شما بلند شه با من بياد ، ديگه هيچي نمي خوام . »زل زدم به شان . لحظه شماري مي کردم يکي بلند شود . يکي از بچه هاي آر پي جي زن پا شد و بلند گفت : من مي يام . نگاهش مصمم و جدي بود . به چند لحظه نکشيد يکي ديگر مصمم تر از او بلند شد و گفت : منم مي يام . تا به خودم آمدم همه گردان بلند شده بودند . پيروزي مان توي آن عمليات ، چشم همه را خيره کرد . عنايت « ام ابيها » باز هم به دادمان رسيد.

پرستيژ فرماندهي :
    علاقه خاصي هم به حضرت فاطمه زهرا (س) داشت هم به سادات و فرزندان ايشان . عجیب هم احترام سيدي را نگه مي داشت . يادم نمي آيد توي سنگر ، چادر ، خانه يا جاي ديگري با هم رفته باشيم و او زودتر از من وارد شده باشد. حتي سعي مي کرد جلوتر از من قدم برندارد . يک بار با هم مي خواستيم برويم جلسه . پشت در اتاق که رسيديم طبق معمول مرا فرستاد جلو ،گفت : بفرما . نرفتم تو .بهش گفتم : اول شما برو !لبخندي زد و گفت : تو که مي دوني من جلوتر از سيد جايي وارد نمي شم .به اعتراض گفتم :حاج آقا ، اينجا ديگه خوبيت نداره من اول برم !گفت براي چي ؟گفتم : ناسلامتي شما فرمانده هستي ؛ اينجا هم که جبهه است و بالاخره بايد ابهت و پرستيژ فرماندهي حفظ بشه . مکثي کردم و زود ادامه دادم : اينکه من جلوتر برم پرستيژ شما را پايين مي ياره .خنديد و گفت : اين پرستيژي که مي خواد با بي احترامي به سادات باشه ، مي خوام اصلاً نباشه !
    برای شادی ارواح طیبه و مطهر شهدا و امام شهدا صلوات
    عالم همه در طواف عشق است و دایره دار این طواف حسین (ع) است
    شهید اوینی

2. 5 کاربر از پست مفید سیدپویا سپاس کرده اند .

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)