دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: صحبت‌های جالب خداداد عزیزی درباره دربی

یار همراه
    رشته تحصیلی
    مهندسی کامپیوتر_نرم افزار
    ارسال تشکر
    3,958
    دریافت تشکر: 9,802
    قدرت امتیاز دهی
    5191
    Array
    آسد مرتضي's: جدید47

Lightbulb صحبت‌های جالب خداداد عزیزی درباره دربی

به گزارش فرهنگ نیوز، خداداد عزیزیدر خصوص شرایط ابومسلم در مشهد و اتفاقاتی که در این تیم رخ می‌دهد، صحبت کرد. همچنین این بازیکن در خصوص دربی پایتخت صحبت‌هایی کرد البته او تجربه بازی در تیم‌های استقلال و پرسپولیس را ندارد اما صحبت‌هایش در مورد دربی می‌تواند جالب توجه باشد. صحبت‌های او را در زیر می‌خوانیم:

ابومسلم شرایط چندان خوبی ندارد باز هم بحث مالکیت این تیم مسئله‌دار شده و همچون دو فصل گذشته دو تیم خود را برای مسابقات آماده می‌کند.

متاسفانه فوتبال مشهد همیشه اینگونه بوده و فکر می‌کنم همیشه دچار مشکل بوده است. آقای وفایی سه سال است که تیم را اداره می‌کند و به همین دلیل خود را مدیر باشگاه می‌داند. آنها حدود ۱۱-۱۲ میلیارد هزینه کرده‌اند اما بنا به دلایلی اداره کل ورزش و جوانان استان خراسان پا پیش گذاشته و ادعای مالکیت کرد و مربی مدنظرشان را گذاشت. این موضوع به فدراسیون فوتبال گذاشته شد و با بررسی‌هایی که کمیته انضباطی انجام داد حکم موقتی در خصوص مالکیت قانونی وفایی صادر کرد و این رای را به هیئت فوتبال مشهد هم ابلاغ کرد.

اما اداره کل ورزش و جوانان استان بار دیگر مدیری را انتخاب کرد و تیم مدنظر خود را تشکیل داد.

درست است اداره کل دوباره حرف خود را زد و اعلام کرد که تیم همچنان برای ماست. بعد هم طی نامه‌ای به هیئت فوتبال اعلام کردند که حق ثبت قرارداد بازیکنان از سوی مدیریت وفایی را ندارند. ما تا زمانی که حکم کمیته انضباطی صادر نشده بود تمرینات خود را آغاز نکرده بودیم اما پس از این موضوع به علت اینکه فدراسیون مرجع رسمی به حساب می‌آید ما با قدرت کار خود را آغاز کردیم. حالا هم فدراسیون ما را می‌شناسد و اگر اداره کل مدعی است تیم متعلق به آنهاست او باید این رای را بشکند. واقعا جالب است که در ورزش ما چنین اتفاقاتی رقم می‌خورد اداره کل ورزش و جوانان استان اصفهان یک شخص را معرفی می‌کند در حالی که فدراسیون فوتبال ابرقویی‌نژاد را می‌شناسد. در مشهد هم فدراسیون فوتبال رای می‌دهد اما اداره کل کار دیگری انجام می‌دهد. این موارد جالب در فوتبال‌مان هست اما بیشتر این جالبی‌ها در مشهد رخ می‌دهد و اتفاقات نادر در این شهر زیاد است.

این مسائل به فوتبال مشهد ضربه می‌زند. چه راهکاری برای آن وجود دارد؟

صد در صد همین گونه است. این مسائل به فوتبال بسیار ضربه خواهد زد. تا زمانی که رای صادر نشده بود ما برای جلوگیری از این درگیری‌ها کار خود را آغاز نکرده بودیم اما پس از صدور حکم وضعیت کاملا مشخص است. آنها ما را می‌شناسند و دلیلی ندارد ما کار خود را شروع نکنیم. حتی من با رئیس هیئت فوتبال مشهد صحبت کردم که جلسه‌ای با چمنیان و جواهری برگزار کنیم و درباره این مسئله صحبت کنیم. من و چمنیان فوتبالی هستیم و کاری به بحث‌های جواهری و وفایی نداشته باشیم. یک راهکار فوتبالی پیدا کنیم که هر کسی پیدا نشود به جنازه ابومسلم یک لگد بزند. من پیشنهاد دادم چند تن از بازیکنان اداره کل و چند تن از بازیکنان ما یک تیم را تشکیل دهند و برای نجات ابومسلم یک مربی موقت که نه از تیم مدیریت وفایی و نه از تیم مدیریت اداره کل ورزش و جوانان استان باشد، انتخاب کنیم. این تیم را یک هفته تشکیل دهیم تا رای نهایی صادر شود و تکلیف مشخص شود. اگر تیم به اداره کل واگذار شد، بازیکنان مورد نظر خود را جذب کند و اگر بالعکس بود ما چنین کاری را انجام می‌دهیم. چمنیان این طرح را پذیرفت اما اینکه شخص ثالثی این تیم را بر عهده بگیرد مورد قبول او قرار نگرفت و او اعلام کرد ما زودتر تمرینات خود را آغاز کردیم و گفت که به این علت بازیکنان مجموعه شما به بازیکنان ما اضافه شوند و این موضوع مورد مخالفت وفایی قرار گرفت در عین حال که من این پیشنهاد را صادقانه دادم.

تجربه حضور در جام جهانی ۹۸ را داری. شرایط هم اکنون برای آمادگی حضور در جام جهانی ۲۰۱۴ آنچنان خوب نیست. اردوها و بازی‌های تدارکاتی خوبی نداریم. نظرت در این باره چیست؟

همه کارشناسان معتقدند شرایط خوبی نداریم. زیرا بازی تدارکاتی خوبی نداریم. بازی دوستانه نکردن به ضرر ما تمام می‌شود. هر چه روزهای فیفا را از دست بدهیم شرایط‌مان بدتر خواهد شد و دغدغه فکری همه این است که تیم قوی داشته باشیم و آبرومندانه در این مسابقات شرکت کنیم و اگر قرار است حذف هم شویم، آبرومندانه حذف شویم. به نظرم باید فکری کنند تا این مشکلات برطرف شود. فدراسیون می‌گوید ما پول نداریم وحق هم می‌گوید. زمانی که پول نیست کاری نمی‌شود کرد. من پشنهاد می‌دهم روزهای فیفا را از دست ندهند می‌توان با مبالغ کمتری بازی‌هایی برگزار شود. امیدوارم وزارت ورزش به این موضوع کمک کند.

روز جمعه هفتاد و هفتمین بازی دربی برگزار خواهد شد. شاید در کارنامه غزال تیزپای آسیا بازی در دربی خالی باشد. نظرت در این باره چیست؟

انسان‌ها همه چیز را نمی‌توانند تجربه کنند من هم در فوتبال شاید همه چیز را تجربه نکردم. طبیعی است که نمی‌دانم این بازی چه شیرینی‌هایی دارد. استرس دارد یا ندارد. برای همین هیچ حرفی برای گفتن نداشتم اما آنچه مسلم است این است که دو تیم بزرگ کشور هستند و بازیکنان و مربیان بزرگی دارند به همین دلیل هم مردم توقع دارند بازی خوبی از دو تیم ببینند.

یک سال در جام باشگاه‌های آسیا پرسپولیس را همراهی کردی. فکر می‌کنم پرسپولیسی باشی؟

من نه پرسپولیسی هستم نه استقلالی. در آن سالی که با پرسپولیس در جام باشگاه‌ها به عنوان یار کمکی حاضر شدم توافقی بود که با باشگاه من صورت گرفته بود. هر جا که بازی کردم با جان و دلم بازی کردم و آن سال هم برای پرسپولیس تمام توانم را گذاشتم.

به نظرت نکته مثبت دربی‌های ما چیست؟

به لحاظ فنی کیفیت لازم را ندارد اما از لحاظ هیجان و شلوغی ورزشگاه شرایط خوبی دارد و در دنیا بی‌نظیر است.

دوست نداشتی تجربه در این بازی را داشته باشی؟

هیچ وقت به این موضوع فکر نکردم و هیچ زمانی حسرت چیزی را نمی‌خورم.

به عنوان سرمربی دوست داری در یکی از این تیم‌ها باشی؟

زیاد به این مسائل فکر نمی‌کنم. اگر بخواهیم وارد این مسائل شویم آلوده می‌شویم و از راه به در می‌شویم. به یکسری چیزها باید فکر کنی که شاید معقول و درست نباشد.

کدام دربی‌ها را در جهان بیشتر دوست داری؟

بازی بارسلونا و رئال مادرید را بیشتر از همه دوست دارم البته دربی محسوب نمی‌شود اما همانند دربی‌های دنیاست که دو تیم بزرگ روبروی هم قرار می‌گیرند.

فکر می‌کنی چه نتیجه‌ای در دیدار پایتخت رقم بخورد؟

فکر می‌کنم بازی مساوی شود.

آهنگران سرشان شلوغ است ...
    بايد نعل تازه بسازند براي اسب ها ...

2. کاربرانی که از پست مفید آسد مرتضي سپاس کرده اند.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)