دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 9 , از مجموع 9

موضوع: بیاییدنظر بدید.......

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    علوم تربیتی
    ارسال تشکر
    1,541
    دریافت تشکر: 4,378
    قدرت امتیاز دهی
    8223
    Array
    دبستان's: تعجب

Smile بیاییدنظر بدید.......

سلام
    خوشحال میشم نظراتی درباره سوالات زیر بدهید ونتیجه گیری کنیم و جنبه آموزشی داشته باشد

1-پدر خوب چه کسی است؟وچه ویژگی هایی داره؟
    2- مادر خوب چه کسی است ؟وچه ویژگی هایی داره؟
    3- از نظر بچه ها پدر ومادر باید چه ویژگی هایی داشته باشه؟
    4-بچه هامون وچه طوری تربیت کنیم ؟
    ایا مثل نسل خودمون یا نسل امروزی

باتشکر
    خواهش میکنم جواب بدهید

یه رفــــــــیق دارم ; "اسمش خــــــــداس" بحثــــــــسش از همه جداس تــــــــا اون پشتــــــمه بیخیال مخاطب خــــــــاص ...!

2. 9 کاربر از پست مفید دبستان سپاس کرده اند .

همکار تالار سایر موضوعات
    رشته تحصیلی
    کامپیوتر
    ارسال تشکر
    390
    دریافت تشکر: 1,003
    قدرت امتیاز دهی
    2754
    Array
    ...آلوین...'s: جدید112

پیش فرض پاسخ : بیاییدنظر بدید.......

-پدر خوب چه کسی است؟وچه ویژگی هایی داره؟ نمیدونم والا
    2- مادر خوب چه کسی است ؟وچه ویژگی هایی داره؟ اینم نمیدونم
    3- از نظر بچه ها پدر ومادر باید چه ویژگی هایی داشته باشه؟ حرف همو بفهمن و الکی گیرندن
    4-بچه هامون وچه طوری تربیت کنیم ؟ طوری که تو نسل بچه هامون تربیت میکنند...

هر از چندی پست های قدیمیت رو نگاه کن بلکه انقدر دور نگیری ! ببین ازکجا شروع کردی که فک نکنی خیلی خفنی !!

4. 8 کاربر از پست مفید ...آلوین... سپاس کرده اند .

یار قدیمی
    ارسال تشکر
    7,998
    دریافت تشکر: 20,776
    قدرت امتیاز دهی
    79813
    Array
    Sa.n's: لبخند

سلام برشما سپاس بابت تاپیک خوبتون و دعوتتون
    این چیز هایی که من مینویسم فقط و فقط نظر من هست و شاید دوستان دیگه ، نظر های بهتر و متفاوت تری داشته باشند ، من نظر خودم رو ارائه میدم

1-پدر خوب چه کسی است؟وچه ویژگی هایی داره؟
    در قدم اول یک پدر خوب باید نیاز های فرزندش رو بسنجه و بدونه که فرزندش به چه چیزهایی نیاز داره ، چه مادی و چه معنوی
    در قدم دوم باید تا اونجایی که براش مقدوره و میدونه از دستش بر میاد و منطقی هم هست رو رفع کنه
    به نظر من یکی دیگه از ویژگی هایی که یک پدر خوب باید داشته باشه ، اینه که مدتی رو با فرزندش بگذرونه تا متوجه نیاز های فرزندش بشه

در این زمینه هم یک مادر خوب باید نیاز های فرزندش رو بدونه ، که اکثر مادران در خانواده ها به دلیل صرف کردن وقت بیشتر با فرزند به طور نا خود آگاه متوجه نیاز های فرزندشون میشن و سعی در رفع اون می کنن اما در پدر ها در برخی خانواده ها کمتر دیده شده چرا که پدر فردی هست که از همه بیشتر مشغله داره و بیشتر مدت رو دور از خانواده هست . دومین نکته ای که مادر خانواده باید رعایت کنه ، اینه که با فرزندانش ارتباط صمیمی و خوبی رو داشته باشه چراکه هر فرزندی در خانواده خودش باید یکی رو داشته باشه که بتونه حرف هاش رو به اون شخص منتقل کنه و بگه تا زندگی بهتری داشته باشن .
    و یک نکته ای هم هست که باید رعایت بشه اون هم اینه که در برخی از خانواده ها هم مادر شاغل هست هم پدر به همین منظور تربیت فرزند گاهی حتی فراموش هم می شود در این خانواده ها حتی المقدور باید یکی از افراد یا پدر یا مادر نظارت کافی بر فرزند داشته باشن

از نظر خود من بهتره که پدر و مادر های امروز بیشتر نظارت داشته باشن بر روی فرزندانشون و نه این که جوری فرزندشون رو محدود کنند ، باید حد تعادل در این زمینه رعایت بشه

خب این سوال ، یک سواله شخصیه چون هر فرد هر طور که خودش مایل باشه فرزندش رو تربیت میکنه نمی شه گفت کدوم سبک بهتره چون یک چیز سلیقه ای هست اما در این مورد نیز از نظر من بهتره حد تعادل رعایت بشه و این هم یک چیزیه که فرهنگ پدر و مادر در اون دخیله
    در آخر هم باید بگم که اصلی ترین کار پدر و مادر ها آموختن مسئولیت پذیری به فرزندان هست چرا که درصورت عدم آموزش وقتی که شخصیت فرزند شکل میگیرد و فرد وارد جامعه می شود با مشکلات زیادی رو به رو می شود و گاهی هم ممکنه برای اطرافیان مشکل ایجاد کنه
    سپاس
    ویرایش توسط Sa.n : 2nd September 2013 در ساعت 11:19 PM
    " برای آنکه در زندگی پخته شویم نباید هنگام عصبانیت از کوره در برویم "

6. 9 کاربر از پست مفید Sa.n سپاس کرده اند .

یار همراه
    رشته تحصیلی
    برق الکترونیک
    ارسال تشکر
    8,023
    دریافت تشکر: 11,669
    قدرت امتیاز دهی
    29795
    Array
    shiny7's: جدید44

-پدر خوب چه کسی است؟وچه ویژگی هایی داره؟
    برای دخترش نمونه یه مرد واقعی و کامل و ایده آل باشه و واسه پسرش الگوی زندگی!فداکار و شوخ طبهع و مهربون!
    مهربون و نجیب.نیازهای بچه هاشو خوب بدونه!
    شرایط و اقتضای سنیشونو درک کنن و کمکشون کنن تا از بحران های سنیشون راحت تر عبور کنن.تو شادی ها و غم ها کنارشون باشن.بهشون محبت کنن.درکشون کنن.
    مثل نسل خودشون.آپدیت تربیت بشن بهتره!منتهی به شرطی که مادر پدرا هم باهاشون آپدیت بشن!!

البته من خیلی کلی و مختصر مفید گفتم ها
    .

GOD is Watching YOU

insta:
    _shiny7_

8. 7 کاربر از پست مفید shiny7 سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    طراحی مد
    ارسال تشکر
    651
    دریافت تشکر: 2,174
    قدرت امتیاز دهی
    6553
    Array

1پدر خوب چه ویژگی هایی داره؟پدر خوب باید با فرزندش دوست باشه که به راحتی حرف همو روبفهمن ودرک کنن نیازها رو .
    2- مادر خوب چه کسی است ؟وچه ویژگی هایی داره؟مادر ها که فرشته هستن دیگه نیازی به گفتن نیست .مادر هم باید بافرزندان دوست باشه .مهربون صبور در مقابل نیازهای فرزندان
    3- از نظر بچه ها پدر ومادر باید چه ویژگی هایی داشته باشه؟همه ی ویژگی های خوب روداشته باشن
    4-بچه هامون وچه طوری تربیت کنیم ؟مابین نسل خودمون واینده

10. 5 کاربر از پست مفید طاهره جووون سپاس کرده اند .

یار همراه
    رشته تحصیلی
    معماري
    ارسال تشکر
    10,246
    دریافت تشکر: 10,466
    قدرت امتیاز دهی
    32325
    Array
    معمار حانیه's: خواهش

1-پدر خوب چه کسی است؟وچه ویژگی هایی داره؟ پدر خوب اونی که برای نون حلال تلاش میکنه حالا باهر شغلی فقط تنها هدفش نون حلال برای خانواده است. پدر باید یک کوه باشه

تا بچه اش بتونه بهش تکیه کنه . پدر باید با خانواده اش مهربون باشه.وفادار باشه .. برای همسرش وفرزنداش .. البته هزاران ویژگی داره.که میگذارم باقی دوستان بگن

2- مادر خوب چه کسی است ؟وچه ویژگی هایی داره؟ مادر خوب کسی که به خاطر چیز های الکی که همه مون میدونیم بچه اش تنها نگذاره وازش دور شه. مادر خوب اونی که با وجود اینکه کار میکنه اما بازم اغوش به روی بچه اش بازه. مادر کلمه مقدس. هزاران ویژگی داره. که واقعا بخوام بگم کل صفحه میگیره. اما در کل ویژگیش تو اسمش. مادر...

مهربونه. از خود گذشتگی میکنه.همسر وفادار.ارامش زندگی.نعمت خدا دادی.. و...

3- از نظر بچه ها پدر ومادر باید چه ویژگی هایی داشته باشه؟ والا از نظر شخصی من. باید پدر ومادر مهربون باشن الکی دعوا نکنن .. بتونن مخارج فرزندشون تهیه کنن. برای درس خوندن مشوقش باشن. قبل از اینکه فرزندشون به راه خلاف کشیده بشه بهشون بگن چی خوبه وچی بده واز همه مهم تر با دیگران نسنجنشون

باید طوری تربیت کنیم که امروزی باشن. اما برگرفته از قدیم. یعنی باید طوری باشه که نگیم زمان ما فلان کار رسم بود. چون الان قدیم نیست. اما برگرفته از قدیم چیه یعنی حجاب یک چیزی

که از قدیم بوده باید به فرزندانمون نشون بدیم که حجاب برای پسر ودختر لازمه..

مثلا یک دختر در کنار حجابش میتونه کار کنه. میتونه تفریح کنه. میتونه با دوستای خوبش بره بیرون. مثلا با دوستای خوبش واسه خودشون برن پارک برن بازار اما رعایت کنن..

این میشه ترکیبی از قدیم وجدید

ایا مثل نسل خودمون یا نسل امروزی جواب بالا دادم ترکیبی از هردو

من ترسیم کردن را به حرف زدن ترجیح میدهم،

زیراترسیم کردنسریعتر است و مجال کمتری برای دروغ گفتن باقی میگذارد.

(لوکوربوزیه)

12. 6 کاربر از پست مفید معمار حانیه سپاس کرده اند .

همکار تالار مدیریت
    رشته تحصیلی
    مدیریت بازرگانی
    ارسال تشکر
    2,757
    دریافت تشکر: 2,880
    قدرت امتیاز دهی
    6983
    Array
    رضا66's: جدید143

نقل قول نوشته اصلی توسط دبستان نمایش پست ها
    سلام
    خوشحال میشم نظراتی درباره سوالات زیر بدهید ونتیجه گیری کنیم و جنبه آموزشی داشته باشد

1-پدر خوب چه کسی است؟وچه ویژگی هایی داره؟که پدری رو بلد باشه...بدونه با فرزندانش دوست باشه ...رفیق باشه ....
    2- مادر خوب چه کسی است ؟وچه ویژگی هایی داره؟مادر خوب :بچه رو خودکفا بار بیاره ...لوس ننر نشه ...متکی به والدین نشه
    3- از نظر بچه ها پدر ومادر باید چه ویژگی هایی داشته باشه؟فقط وفقط رفیقش باشن ...ما که این جور بود البته تفاوت سنی من با مادر و پدرم کمه ولی واقعا باهم رفیق بودیم
    4-بچه هامون وچه طوری تربیت کنیم ؟حد وسط........فقط سالم و صالح تحویل جامعه بدهیم

باتشکر
    خواهش میکنم جواب بدهید
    سلام باید تشکر کنم بابت بحث عالیتون جالب بود ./...احسنت خداکنه پاسخ ها به دردتون بخوره ...ببخشید
    میگویند سه موقع دعا برآورده میشود:یکی وقت غروب یکی زیر بارون ...یکی هم وقتی دلت میشکند...
    من وقت غروب زیربارون با دلی شکسته دعاکردم.

14. 4 کاربر از پست مفید رضا66 سپاس کرده اند .

همکار تالار سایر موضوعات پزشکی
    رشته تحصیلی
    پزشکی
    ارسال تشکر
    35
    دریافت تشکر: 1,211
    قدرت امتیاز دهی
    4305
    Array

-پدر خوب چه کسی است؟وچه ویژگی هایی داره؟اول باید آدم خوبی باشه،نون حلال سر سفرش بیاره،باوفا،همه چیو پول ندونه و برا فرزنداش وقت بذاره،محیطی آروم فراهم کنه
    بچشو عقده ای بار نیاره و خیلی هم آزاد و ... نذاره وبرای بچه هاش دوستای خوبی باشه

2- مادر خوب چه کسی است ؟وچه ویژگی هایی داره؟ مهربون ،باوفا،سعی کنه بچه رو تو آغوشش بزرگ کنه نه تو مهد کودک ها ،به دختراش همسری و مادری یاد بده،خودش همسر خوب باشه،با بچه هاشون دوستای خوبی باشن و...
    3- از نظر بچه ها پدر ومادر باید چه ویژگی هایی داشته باشه؟ مهربون،دوست و همدم ،وقت بذارن،آرامش رو تو خونه حکمفرما کننو ...
    اینقد خوب بچشو تربیت کنه که بعد هر کی بچه ها رو دید بگه خدا پدر و مادرتو بیامرزه و بچه هاشون هم بعد از مرگ به نیکی ازاشون یاد کنن
    مثل نسل خودمون یا نسل امروزی خوب باشه مومن و انسان (تاکید میکنم انسان و آدم)
    شادی را هدیه کن حتی به کسانی که آن را از تو گرفتند.عشق بورز به آنهایی که دلت را شکستند.دعا کن برای آنهایی که نفرینت کردند.و بخند که خدا هنوز ان بالا با توست.

16. 5 کاربر از پست مفید دستیار سپاس کرده اند .

دوست جدید
    رشته تحصیلی
    شیمی آلی
    ارسال تشکر
    1,053
    دریافت تشکر: 745
    قدرت امتیاز دهی
    329
    Array

سلام دوست عزیز ممنون از موضوع خوبتون
    -پدر خوب چه کسی است؟وچه ویژگی هایی داره؟ بنظر من یک پدر خوب باید اول از همه مهربون باشه.مرد باشه واین مرد بودن رو به پسرش هم یاد بده.قوی باشه به بهترین نحو از خانوادش حمایت کنه.در عمل خوبی رو به فرزندش یاد بده نه اینکه مدام نصیحت کنه.عفت کلام داشته باشه.یه دوست واقعی واسه فرزندش باشه.خانواده اش همیشه برای او در رتبه اول باشه فکر نکنه تنها نان آور خانواده ست.
    - مادر خوب چه کسی است ؟وچه ویژگی هایی داره؟
    مادر خوب هم باید بتونه فرزندش رو مستقل.مسئولیت پذیر تربیت کنه دخترا بیشتر به ماماناشون نگاه میکنن ورفتار اونا رو دنبال میکنن پس بهتره که مادر حیا و عفت.نکات خانه داری و... رو به دخترش بیاموزه والبته باید نیاز ها ومشکلات فرزندانش رو بدونه وبرای رفع آنها با فرزندانش همکاری کنه تا فرزندان هم با سختی ها آشنا بشن.مادر هم باید مثل یک دوست باشه واسه بچه هاش
    همون ویژگی های بالا
    -بچه هامون وچه طوری تربیت کنیم ؟ ایا مثل نسل خودمون یا نسل امروزی.
    همونطور که ما دوست نداریم مثل نسل قدیم تربیت بشیم درآینده هم بچه هامون هم نمی پذیرند
    بهتره فرزندان با زمان خودشون تربیت بشن ولی اینو به اونها یاد بدیم که هرچیز که خوبه رو بپذیریم وبه بهترین نحو زندگی کنیم اینجوری بعضی از معایتی که بچه های اون نسل دارند رو فرزندامون نمیپذیرند.
    امیدوارم که مفید گفته باشم
    لبخند کم خرجترین آرایش چهره است.چهره ات به این آرایش همیشه آراسته باد.

18. 4 کاربر از پست مفید المیرا70 سپاس کرده اند .

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)