دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 17

موضوع: اسرار کهن گذشتگان ما چیست؟

همکار تالار شیمی عمومی
    ارسال تشکر
    6,615
    دریافت تشکر: 4,285
    قدرت امتیاز دهی
    16985
    Array

پیش فرض اسرار کهن گذشتگان ما چیست؟

سلام دوستان عزیز و گرامی
    چند وقت پیش من شنیدم که حمامی در اصفهان وجود داشته که یه سری از مردم میگن این حمام با یک شمع میسوخته و کلا منبع انرژی اون همون یه شمع بوده و این هم شنیدم که خارجی ها سعی داشتن راز اونو کشف کنن شمع رو خاموش میکنن و این شمع دیگه روشن نمیشه
    منم که توی درستی این موضوع شک داشتم توی اینترنت سرچی کردم و به مطلبی برخوردم که در سایت آفتاب گذاشته بودش این لینکشه
    راز حمام شیخ بهایی کشف شد

و چیزی که تو این مطلب بیان کرده بود این بود که شخصی بنام علی اصغر برهمند که دارای فعالیت های علمی زیادی هم هست تونسته راز این حمام رو کشف کنه
    خب حالا فکر میکنید تو این مطلب اون سایت چی نوشته بود ؟؟ آقای برهمند راز حمام شیخ بهایی رو چی گفته بودند ؟؟؟ من این قسمت رو عینا از همون جا کپی کردم و براتون گذاشتم ایشون گفته بودند که:
    (شیخ بهایی با استفاده از طلا که رسانایی بالایی دارد و در انتقال گرما نقش موثری را ایفا می‌کند منبع این حمام را ساخت و به دلیل استفاده از طلا و جلوگیری از سرقت آن، راز ساخت آن را پنهان نگه داشت.

علی‌اصغر برهمند تصریح کرد: در طرح شبیه‌سازی شده به علت دسترسی نداشتن به طلا از مس استفاده شد که این طرح در حمام منازل هم قابل استفاده است و موجب صرفه‌جویی 30 درصدی در مصرف سوخت می‌شود. )
    من تمام نظرات مربوط به این مطلب رو خوندم و به یه نظری رسیدم که نظرمو به خودش جلب کرد
    اون موقع این نظر آخرین نظر این مطلب بود ولی الان اگه به این سایت برید این اولین نظر در مورد این مطلب هستش اونم اینه که عینشو براتون میذارم

(در سایت آفتاب نیوز مطلبی در مورد راز حمام شیخ بهایی از قول محقق مشهدی خواندم، که برق از سرمان پراند. لازم دیدم مطلبی کوتاه در مورد آن بنگارم.

قربانت بروم، حمام که هیچ، یک بشکه آب را هم نمیتوان با یک شمع گرم کرد. در حمام شیخ که در مجاورت بازار ریسمان اصفهان در سبزه میدان واقع است، هیچ رازی که مشهدی‌ها کشف کنند وجود ندارد. بجز یک چیز و آن اینکه شیخ میدانسته، که بیوگاز یا همان گاز ناشی از تخمیر فاضلاب بخوبی میسوزد. این گاز یعنی سولفید هیدروژن، هم اکنون در هند بسیاری از حمامها را گرم میکند.

اما این گاز از کجا می آمده، برایت میگویم. دیوار حمام دقیقا در پشت مسجد جامع شهر و فاصله چند ده متری توالت قدیم مسجد واقع است. قدیمترها لوله‌کشی فاضلاب نبود و فضولات انسانی در اثر ماندن در چاه عمیق فاضلاب تخمیر شده و به بیوگاز تبدیل میشد و بعد از طی مسیری چند متری به حمام میرسید و میسوخت و آب را گرم میکرد. و این کار ادامه داشت تا توالت قدیم جابجا شد و مسجد جامع شهر رونق قدیم را از دست داد.

راستی دوست من، اگر حمام شیخ با شمع کار میکرد، لابد شیخ هم هر چند دقیقه شمع را عوض میکرده طوری که کسی متوجه نشود.

تا مرد سخن نگفته باشد // عیب و هنرش نهفته باشد. در ضمن اومدی اصفهان همه آنچه را که گفتم نشانت میدهم. حتی سوختن بیوگاز را.

مخلص همه محققین جوان ، عزت الله الماسی ، Almasipage.persianblog.ir)

خب حالا سوالای من از همه ی شما عزیزان که وقت گذاشتید و اینو خوندید این ها هستش
    راز و حکمت کار های پیشینیان ما چیه؟؟
    ما اگه بخواهیم به راز کار های اونها دسترسی پیدا کنیم باید چیکار کنیم؟؟
    من خودم این نظر که در مورد این مطلب بود رو تا حدود زیادی قبول دارم و برای خودم اینو مثل یه قانون میدونم
    که اگه مطلبی رو در جایی میخونم حتما به نظرات اون هم نگاه می اندازم
    نظر شما چیه ؟؟ چطور میشه در مورد صحت و درستی یه مطلب اطلاع پیدا کرد؟؟؟
    اگه تاپیکهایی در این سایت قرار باشه که در مورد حکمت کارها و سخنان پیشینیان ما گذاشته بشه تا چقدر به اون علاقه مند میشین و اونو دنبال میکنین؟؟
    موضوع این تاپیک رو دوست دارید که در مورد راز ساختن بناها ی تاریخی استانها و حتی سخنان پیشینیان ما
    مثل اشعار اونها باشه؟؟؟
    چقدر از اینکه سخنان شاعران ما و کارهای معماران قدیم ما افردی رو از کشور های دیگه علاقه مند به خودش کرده اطلاع دارین؟؟؟
    چقدر از افراد معروفی رو میشناسین که زندگیشون تحت تاثیر سخنان شاعران ما عوض شده باشه؟؟؟
    شما به چه میزان مطلعید که چه موضوعات جالبی در کشور های دیگه وجود داره و اجرا میشه که تحت تاثیر معماران ما بوده ؟؟
    چرا ما خودمون باید نسبت به چنین مواردی تا این اندازه بی اطلاع باشیم؟؟
    جای باستان شناس عزیز در این تاپیک خالیه چون خانوم باستان شناس عزیز میتونستن تو این زمینه که در تخصص خودشونم بود نظرات خیلی مفیدی ارائه بدهند حیف شد

دوستان شما با نظرات خودتون این تاپیک رو بی بهره نذارید ممنون
    سعی کن تنها کسی را که در تنهایی ات راه می دهی خدا باشد؛
    و سعی کن تنهایی ات آنقدر بزرگ باشد که خدا در آن جای گیرد ...

همکار تالار بیماریها
    ارسال تشکر
    8,328
    دریافت تشکر: 9,716
    قدرت امتیاز دهی
    64605
    Array
    sr hesabi's: جدید38

پیش فرض پاسخ : اسرار کهن گذشتگان ما چیست؟

در مورد مطلبی که گذاشتید بگم که درسته یک گروه فرانسوی،شمع حمام رو خاموش کردند و نتوانستند،دوباره مثل سابق حمام رو گرم کنند.
    درمورد مطلبی که سایت آفتاب گذاشته بود،باید گفت که هر دو درست میگویند
    و اولی چطوری گرم کردن رو توضیح میده و دومی چگونگی روشن ماندن شمع را

و راز این حمام همون طور که اشاره کردن ،به علت بیو گاز هایی بود که در آن منطقه وجود داشته است،بوده

اینکه هر مطلبی رو در هر جا میخونید،نظراتش رو هم بخونید،کار خیلی خوبیه
    چون الان در بیشتر سایت بیشتر رقابت بر تعداد مطالب و نه کیفیت،پس ممکنه مثل متن بالا غلط زیاد داشته باشه
    در مورد صحتش شما کافیه یه سرچ گوگل بزنید و 10 تا مطلب اول رو بخونید،عموما میتونید غلط بودن یا صحیح بودن یک مطلب رو پیدا کنید.
    (درمورد همین مطلب اولین سایت سایت فارس ،مطالب رو به طور کاملا صحیح گذاشته)

در مورد پیشینیان اگه چیزی باشه که زیاد تکراری نباشه خیلی بهتره
    چون آدم رو به خودش جلب میکنه

ممنون از ایجاد این تاپیک
    ویرایش توسط sr hesabi : 25th August 2013 در ساعت 02:42 PM
    شاید ....

استعدادهای برتر
    رشته تحصیلی
    تخصص=ایده پردازی +ارزیابی محصول
    ارسال تشکر
    18,873
    دریافت تشکر: 9,270
    قدرت امتیاز دهی
    11669
    Array
    حسین متقی's: پر حرف

این مطلب خیلی وقته که استفاده شده و خیلی وقته که فکر کنم همه میدونن دیگه!
    دیگه نیروگاهشو تو تهران و شیراز و... هم زدن! - کل دنیا استفاده میشه

http://news.iranema.ir/ سامانه هوشمند جمع آوری و انتشار اخبار روز ایران

4. 9 کاربر از پست مفید حسین متقی سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    روانشناسی عمومی
    ارسال تشکر
    31,663
    دریافت تشکر: 11,131
    قدرت امتیاز دهی
    29289
    Array
    zoh_reh's: جدید88

یعنی با خاموش شدن شمع بیوگازها بی اثر شدند یا میشن؟

قوانین تالار روانشناسی

الهی مرا آن ده که مرا آن به...

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    ریاضی فیزیک
    ارسال تشکر
    40
    دریافت تشکر: 256
    قدرت امتیاز دهی
    1088
    Array
    D.r who's: جدید21

راستش حدود چند سال پیش معلم شیمی مون این موضوع رو بیان کرد و گفت در دنیا راز هایی وجود داره مثلا همین حمام شیخ بهایی که میگن قدیما با شمع گرم میشده!! اون موقع من زیاد اهل مطالعه فرعی بودم و بیشتر از درس های خودم کتاب ها علمی متفرقه میخوندم...وقتی بهشون توضیح دادم که در اصل با شمع نبوده همه به خندیدن و فکر کردن دارم مضخرف میگم منظورم از این حرف اینه که کسانی مثل شما کم هستند که برن تحقیق کنند به قول شما نظرات دیگران رو بخونن و آگاه بشن....معلم های کشور ما و همچنین مردم اونقدر زود باور هستند که چیزی به این کوچیکی رو سریع بدون لحظه ای تفکر قوبل میکنند که واقعا یکی از درد های جامعه هستش من میتونم حدود 200 تا مثال دیگه به همین شکل برای شما بزنم که ناشی از جهل مردم دنیا بوده.............ممنون مطلب مفیدی بود
    FOR EVER TRUSTING WHO WE ARE ! AND NOTHING ELS MATTERS

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    مهندسی عمران
    ارسال تشکر
    5,516
    دریافت تشکر: 1,986
    قدرت امتیاز دهی
    11089
    Array
    H37's: جدید56

خیلی وقت بود که اینو شنیده بودم ولی دلیل قانع کننده ای نمیتونستم براش پیدا کنم.
    واقعا طراحی ماهرانه ای داشته.
    شبيه كسي شده ام كه پشت دود سيگارش باخود مي گويد:ترك مي كنم....سيگار را..خانه را..زندگي را..و باز پكي ديگر مي زند...!!!

8. 6 کاربر از پست مفید H37 سپاس کرده اند .

همکار تالار شیمی عمومی
    ارسال تشکر
    6,615
    قدرت امتیاز دهی
    16985
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط sr hesabi نمایش پست ها
    در مورد مطلبی که گذاشتید بگم که درسته یک گروه فرانسوی،شمع حمام رو خاموش کردند و نتوانستند،دوباره مثل سابق حمام رو گرم کنند.
    درمورد مطلبی که سایت آفتاب گذاشته بود،باید گفت که هر دو درست میگویند
    و اولی چطوری گرم کردن رو توضیح میده و دومی چگونگی روشن ماندن شمع را

و راز این حمام همون طور که اشاره کردن ،به علت بیو گاز هایی بود که در آن منطقه وجود داشته است،بوده

اینکه هر مطلبی رو در هر جا میخونید،نظراتش رو هم بخونید،کار خیلی خوبیه
    چون الان در بیشتر سایت بیشتر رقابت بر تعداد مطالب و نه کیفیت،پس ممکنه مثل متن بالا غلط زیاد داشته باشه
    در مورد صحتش شما کافیه یه سرچ گوگل بزنید و 10 تا مطلب اول رو بخونید،عموما میتونید غلط بودن یا صحیح بودن یک مطلب رو پیدا کنید.
    (درمورد همین مطلب اولین سایت سایت فارس ،مطالب رو به طور کاملا صحیح گذاشته)
    نقل قول نوشته اصلی توسط zoh_reh نمایش پست ها
    یعنی با خاموش شدن شمع بیوگازها بی اثر شدند یا میشن؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط D.r who نمایش پست ها
    راستش حدود چند سال پیش معلم شیمی مون این موضوع رو بیان کرد و گفت در دنیا راز هایی وجود داره مثلا همین حمام شیخ بهایی که میگن قدیما با شمع گرم میشده!! اون موقع من زیاد اهل مطالعه فرعی بودم و بیشتر از درس های خودم کتاب ها علمی متفرقه میخوندم...وقتی بهشون توضیح دادم که در اصل با شمع نبوده همه به خندیدن و فکر کردن دارم مضخرف میگم منظورم از این حرف اینه که کسانی مثل شما کم هستند که برن تحقیق کنند به قول شما نظرات دیگران رو بخونن و آگاه بشن....معلم های کشور ما و همچنین مردم اونقدر زود باور هستند که چیزی به این کوچیکی رو سریع بدون لحظه ای تفکر قوبل میکنند که واقعا یکی از درد های جامعه هستش من میتونم حدود 200 تا مثال دیگه به همین شکل برای شما بزنم که ناشی از جهل مردم دنیا بوده.............ممنون مطلب مفیدی بود
    ممنون از نظرات همتون خوشحالم که این موضوع علاقه مندید
    جناب D.r who ممنون از شرکتتون در بحث شما اگر مثالی میدونید تو این زمینه که دلیل علمی چیز معروفی رو

یه سری از مردم نمیدونن و دلیل علمی رو ذکر کنید ممنون میشم
    ممنون از اقا امیر علی که منبع خوبی برای این مطلب که کامل و جامع در موردش توضیح داده برامون گذاشتند خب این مطلب رو براتون میذارم

فارس گزارش می‌دهد
    راز گرم شدن حمام شیخ‌بهایی با کمک یک شمع+تصاویر
    گرمابه‌های تاریخی اصفهان را می‌توان نمادی از ذهن خلاق ایرانیان در ساخت بناهای مختلف دانست به گونه‌ای که حمامی مانند گرمابه شیخ‌بهایی با معمای خود یعنی گرم شدن آب منبع به کمک یک شمع سال‌ها ذهن جهانیان را به خود مشغول کرده بود.

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان گرمابه‌های تاریخی اصفهان همچون حمام علی قلی آقا و حمام شیخ‌بهایی با معماری زیبای درونی و فضاهای مختلفی مانند استخری برای ‌آب‌تنی، مکانی با سنگ‌ مرمر خاص برای ماساژ دادن کمر، مکان‌هایی برای استراحت، صرف غذا و نوشیدن گلاب اصفهانی بخشی از تمدن عظیم و دقت بالای ایرانیان در ساخت هرگونه بنایی را نشان می‌دهد.
    در این میان معماری عجیب برخی حمام‌های اصفهان مانند حمام شیخ‌بهایی سال‌ها همچون معمایی تو در تو ذهن کنجکاو جهانیان را به خود مشغول کرده بود چرا که این حمام دو راز شگفت با خود داشت؛ یکی اینکه آب این حمام تنها با یک شمع گرم می‌شده و دیگر اینکه این شمع همواره روشن بوده است.بنا بر نقلی مشهور زمانی که تعدادی محقق انگلیسی می‌خواستند راز گرم شدن این حمام به کمک شمع را بفهمند با دستکاری در معماری بنا باعث شدند که شمع حمام نیز با مشکل مواجه شود و از آن زمان دیگر این شمع‌ روشن نشده‌ است.
    *‌ راز حمام شیخ‌بهایی چه بود؟
    ساختمان حمام شیخ بهایی مربوط به دوره صفوی - قاجار است و در تاریخ 29 تیر 1377 با شمارهٔ ثبت 2063 به عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.این حمام با استفاده از یک سیستم پیچیده مهندسی به مدت طولانی تنها با یک شمع روشن می‌شده است.
    درباره چگونگی گرم شدن این حمام به کمک شمع شایعات فراوانی وجود دارد، اما تنها نظریه قابل قبول درباره این حمام این است که یک سیستم سفالینه لوله کشی زیرزمینی در حد فاصل آبریزگاه مسجد جامع و این حمام وجود داشته که با روش مکش طبیعی، گازهایی مانند متان و اکسیدهای گوگردی را به مشعل خزینه حمام هدایت می‌کرده و این گازها به عنوان منبع گرما در مشعل خزینه می‌سوخته است.این احتمال وجود دارد که این گازها به طور مستقیم از مواد زاید دفع شده در خود حمام جمع آوری می‌شده است.در جریان مرمت خانه شیخ بهایی که در نزدیکی گرمابه قرار دارد در کف زمین تنپوشه‌های سفالی و چاه‌های مرتبطی پیدا شده که احتمال دارد مربوط به طراحی حمام باشد.همچنین با مطالعات باستان‌شناسی در این منطقه مشخص شد که فاضلاب شهر اصفهان توسط لوله‌های جمع آوری فاضلاب وارد خزینه حمام می‌شده است.در واقع شیخ بهایی طبق محاسباتی دقیقی خزینه حمام را به گونه‌ای طراحی کرده بود که فاضلاب این مکان تبدیل به گاز متان شود.همچنین بخشی از لجن‌های ته نشین شده در این مکان برای تولید بیوگاز مورد استفاده قرار می‌گرفت، بدین شکل که شیخ بهایی با محاسباتی حجم لجن مورد نیاز برای تولید بیوگاز را مشخص کرده بود و گاز تولید شده به وسیله شعله‌هایی مخزن آب حمام را گرم می‌کرد.بنابراین آب این حمام با سیستم «دم و گاز» یعنی به کمک گاز متان فاضلاب مسجد جامع و چکیدن روغن عصارخانه شیخ بهایی (عصارخانه محلی برای تهیه روغن از دانه‌های روغن بوده است) در مجاورت حمام روشن می‌شده است.
    *
    ‌ چگونه یک شمع می‌تواند یک مخزن آب را گرم کند؟
    اما سوال بعدی این است که چگونه یک شمع می‌تواند یک مخزن آب را گرم کند؟در سال‌های اخیر یک مخترع مشهدی پس از 300 سال با شبیه سازی حمام شیخ بهایی به راز این موضوع پی برد.
    علی‌اصغر برهمند، رئیس انجمن مخترعان خراسان رضوی و طراح شبیه سازی حمام شیخ بهایی مدعی شد که منبع آب این گرمابه از طلا بوده و با توجه به این که طلا رساناترین فلز انتقال گرما است، با حرارت کم انرژی زیادی تولید و آب منبع گرم می‌شده است.در طرح شبیه سازی شده به علت دسترسی نداشتن به طلا از مس استفاده شده که در حمام منازل هم قابل استفاده است و موجب صرفه جویی 30 درصدی در مصرف سوخت می‌شود.این اثر پژوهشی که به تایید انجمن مخترعان خراسان رضوی رسیده موفق به کسب دو نشان طلای سوئیس در سال 2006 و مدال طلای مسکو 2007 شده است.
    *‌ حمّام علی قلی آقا و استخری با حوضچه ضدعفونی پا
    این حمام مانند دیگر بناهای تاریخی ایران دارای معماری با ارزشی دارد و در نوع خود قابل توجه است.از نکات بسیار با اهمیت این بنای تاریخی قرار گیری آن در دل بافت یک محله با عناصر متفاوت است و لازم به ذکر است که این حمام تا 50 سال پیش مورد استفاده مردم اصفهان بوده است.
    این حمام دارای فضاهای تأسیساتی مانند انبار سوخت، گاو رو (محل کشیدن آب از چاه ) و کانال‌های گربه‌رو (محل‌هایی به صورت کانال در زیر فضاهای حمام قرار گرفته که ضمن رد شدن تنبوشه‌ها حرارت را نیز به کف حمام منتقل می‌کردند) می‌شود.بنای حمام شامل دو حمام بزرگ و کوچک و فضای چال‌حوض است.هر یک از این دو حمام از دو بخش اصلی سربینه و گرم‌خانه تشکیل یافته است، به طوری که در آن دوره مردان و زنان به صورت جداگانه می‌توانستند از آن استفاده کنند.
    شکل قاعده سربینه حمام بزرگ، به شکل هشت ضلعی منتظم طراحی شده و در اطراف سربینه سکوهایی طراحی شده که فضاهای پشت آنها با طاق‌نماهای مدور تزئین یافته و همچنین گنبد میانی سربینه بر هشت ستون بزرگ سنگی استوار است.تزئینات سقف حمام به صورت رسمی‌بندی است و نورگیرهای سقف به صورت منظم از فضای اطراف به سمت مرکز سقف به صورت منظم طراحی شده‌اند که در مواقع مختلف روز با ایجاد سایه روشن بر زیبائی تزئینات سقف می‌افزاید.آب این حمام از مادی منشعب از آب زاینده رود تأمین می‌شده است.
    حمام علی قلی آقا دارای تزئینات و نقاشی‌‌هایی از سه دوره تاریخی صفوی با تلفیقی از کاشی‌کاری و آهکبری، نقاشی و کاشی‌کاری قاجار و نقاشی کوچه بازاری دوره پهلوی است که این مجموعه تزئینات از جاذبه‌های بسیار در خور توجه این حمام تاریخی است .از آنجا که این بنا پس از احداث در دوره‌های بعدی نیز مورد استفاده قرار می‌گرفته تعمیرات و یا الحاقاتی به صورت نادرست در بنا صورت پذیرفته است که در هنگام مرمت تمام آنها اصلاح شده و با لایه برداری بین سه تا پنج لایه پس از رسیدن به اولین لایه تزئینات دوره‌های مختلف حمام قابل دسترسی باشد.این بنا هم اکنون به صورت موزه در معرض دید عموم گردشگران قرار گرفته است.
    جالب اینجاست که در کنار استخری که افراد پس از استحمام در آن آب‌تنی می‌کردند مانند استخرهای امروزی حوضچه آب آهکی برای ضدعفونی پا وجود داشته که اوج تمدن ایرانی را از گذشته‌های دور تاکنون نشان می‌دهد.به گزارش فارس از جمله دیگر حمام‌های معروف دیگر اصفهان می‌توان به حمام شاهزاده‌ها، در بازار صباغان اصفهان، حمام بیگدلی در شمال شرقی میدان نقش جهان، حمام خواجو در مغرب چهارباغ صدر اصفهان، حمام شیخ لطف‌الله در ضلع شرقی میدان نقش جهان، حمام تراش‌ها در نزدیکی مسجد جامع عتیق، حمام مشیرالملک و حمام شیرعلی اشاره کرد.گفتنی است در محله خواجوی اصفهان حدود بیست حمام وجود داشته است.به طور کلی در زمان صفویه 273 باب حمام در اصفهان وجود داشته که بعضی از این حمام‌ها هنوز دایر است و بسیاری از آن خراب و متروک شده است.
    نقل قول نوشته اصلی توسط حسین متقی نمایش پست ها
    این مطلب خیلی وقته که استفاده شده و خیلی وقته که فکر کنم همه میدونن دیگه!
    دیگه نیروگاهشو تو تهران و شیراز و... هم زدن! - کل دنیا استفاده میشه
    ممنون از شرکتتون در بحث
    بله این موضوع حمام رو تقریبا همه میدونند ولی
    دلیل علمی این موضوع رو همه نمیدونن
    ویرایش توسط یاسمین5454 : 26th August 2013 در ساعت 10:07 AM

10. 10 کاربر از پست مفید یاسمین5454 سپاس کرده اند .

یار همراه
    رشته تحصیلی
    برق صنعتی
    ارسال تشکر
    13,909
    دریافت تشکر: 12,140
    قدرت امتیاز دهی
    32623
    Array
    mamadshumakher's: جدید136

من هم خیلی از چیزی که میخوام عقب هستم.

ولی چیزی ذهنمو مشغول کرده.اگر روزی چشمامونو باز کنیم و ببینیم مثلا به 300 سال قبل رفتیم ایا میتونیم راهنمایی به دانشمندان و نو آوارن اون زمان داشته باشیم و اونها رو یک قدم به جلو بندازیم؟

ایا علمشو داریم که بدونیم هر موضوعی از کجا منشا گرفت تا بتونیم گذشتگان رو هدایت کنیم؟

حالا 300 سال هم نه.30 سال پیش چطور..؟

خودم که میدونم هنوز اون توانایی رو ندارم.باید مثل راز این حمام خوب به موضوعات واقف بشیم.

اصلا میتونیم تاپیکی بزنیم با عنوان سفر به 100سال قبل.و از کاربرا بخوایم اگر در اون فضا قرار بگیرند چه نکاتی رو میتونند به دانشمندان و مخترعان اون زمان بیاموزند؟فکر کنم تاپیک جالبی بشه که تبادل اطلاعات خوبی هم صورت بگیره.

12. 8 کاربر از پست مفید mamadshumakher سپاس کرده اند .

همکار تالار شیمی عمومی
    ارسال تشکر
    6,615
    قدرت امتیاز دهی
    16985
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط H37 نمایش پست ها
    خیلی وقت بود که اینو شنیده بودم ولی دلیل قانع کننده ای نمیتونستم براش پیدا کنم.
    واقعا طراحی ماهرانه ای داشته.
    بله واقعا دلیل کاملترش رو تو پست بعدیم دادم

14. 5 کاربر از پست مفید یاسمین5454 سپاس کرده اند .

همکار تالار شیمی عمومی
    ارسال تشکر
    6,615
    قدرت امتیاز دهی
    16985
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط mamadshumakher نمایش پست ها
    من هم خیلی از چیزی که میخوام عقب هستم.

ولی چیزی ذهنمو مشغول کرده.اگر روزی چشمامونو باز کنیم و ببینیم مثلا به 300 سال قبل رفتیم ایا میتونیم راهنمایی به دانشمندان و نو آوارن اون زمان داشته باشیم و اونها رو یک قدم به جلو بندازیم؟

ایا علمشو داریم که بدونیم هر موضوعی از کجا منشا گرفت تا بتونیم گذشتگان رو هدایت کنیم؟

حالا 300 سال هم نه.30 سال پیش چطور..؟

خودم که میدونم هنوز اون توانایی رو ندارم.باید مثل راز این حمام خوب به موضوعات واقف بشیم.

اصلا میتونیم تاپیکی بزنیم با عنوان سفر به 100سال قبل.و از کاربرا بخوایم اگر در اون فضا قرار بگیرند چه نکاتی رو میتونند به دانشمندان و مخترعان اون زمان بیاموزند؟فکر کنم تاپیک جالبی بشه که تبادل اطلاعات خوبی هم صورت بگیره.
    ممنون از شرکتتون
    خیلی عالی میشه که بقیه دوستان و خودتون در زدن همچین تاپیکی مشارکت داشته باشیم
    خیلی جالب میشه
    ویرایش توسط یاسمین5454 : 26th August 2013 در ساعت 10:15 AM

16. 5 کاربر از پست مفید یاسمین5454 سپاس کرده اند .

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)