دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: چرا طوطی من اینطوری رفتار میکنه؟ ( ترجمه )

همکار تالار سایر موضوعات
    رشته تحصیلی
    کامپیوتر
    ارسال تشکر
    390
    دریافت تشکر: 1,003
    قدرت امتیاز دهی
    2754
    Array
    ...آلوین...'s: جدید112

پیش فرض چرا طوطی من اینطوری رفتار میکنه؟ ( ترجمه )

. چطوری میتونم به بهترین شکل طوطیم رو تربیت کنم؟ با استفاده از روش جایزه دادن، وقتی که طوطی شما کاری میکنه که شما دوست دارید. یا بوسیله بی محلی، روش " قفس مجازات*" الان بعنوان متداول ترین روش در تربیت استفاده میشه.
    قفس مجازات : یک قفس کوچک و کسل کننده برای طوطی بدون اسباب بازی و فقط یک چوب نشیمن. مکان قفس باید در جایی دور از رفت و آمد و شلوغی باشد مانند راهرو یا اتاقی دور، چشم انداز طوطی میتواند یک دیوار خالی باشد. بطور خلاصه طوطی باید متوجه شود که عمل بدی انجام داده که مجبور است مدتی در این قفس کسالت اور بماند. توجه کنید که از این قفس برای هیچ کار دیگری استفاده نکنید.
    البته این روش زیاد توصیه نمیشود....

1. چطوری یه طوطیم یاد بدم از من نترسه؟

رفتار با طوطی برپایه صبر، اطمینان و پاداش بنا شده. اگر طوطی شما از شما میترسد پس هنوز اطمینان کافی ندارد یا این اطمینان بوسیله شما یا صاحب قبلی خدشه دار شده است. وقتی که طوطی سر حال هست یا زمانی که جرات میکنه به شما نزدیکتر بشه بهش پاداش غذایی بده. همیشه از کلمات محبت آمیز استفاده کن.
    2. چطوری اعتماد طوطی خود را بدست بیاورم؟

بدست آوردن اعتماد طوطی فقط با صبر و محبت امکان پذیر هست. یکی از راه ها این است که طوطی را در قفس به اتاق خواب خود ببرید، قفس را روی زمین بگذارید و کنار قفس روی زمین بنشینید. بعد میتوانید در قفس را باز کرده و طوطی را بوسیله یک غذای لذیذ به بیرون بکشانید. اجازه بدید طوطی بیرون رو کشف کنه و بهش زمان بدید تا به شما نزدیک بشه.
    3. میتونم طوطی را در دستانم بگیرم؟

هر طوطی ای خوشش نمیاد که در دست گرفته بشه. بعضی ها دوست ندارند. این کار رو هم ترجیحا در فضایی ارام و نور کم انجام بدهید. مسلما طوطی را نباید محکم گرفت، با یک حوله هم میتونید طوطی را با احتیاط بگیرید.
    4. چطوری میتونم طوطی را نوازش کنم وقتی که هنوز سنش کم هست؟

طوطی شما چون هنوز سنش کم هست سریعتر شوکه میشه موقع نوازش کردن. او سعی با میکنه با منقارش شما رو از خودش دور کنه. اگر طوطی شما سعی کرد شما رو گاز بگیره بهتر که در همان حالت بمانید تا طوطی بفهمه که گاز گرفتن بی فایده هست. خیلی اروم انگشت خودتون را زیر شکم طوطی بکشید برای شروع. یا روی بال ها را هم میشه دست کشید. سعی کنید زمانی سر رو نوازش کنید که طوطی به نوازش شدن عادت کرده باشه.

منبع: iranparrot.com ترجمه: افشین آ.
    هر از چندی پست های قدیمیت رو نگاه کن بلکه انقدر دور نگیری ! ببین ازکجا شروع کردی که فک نکنی خیلی خفنی !!

2. 3 کاربر از پست مفید ...آلوین... سپاس کرده اند .

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع