دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 35

موضوع: خصوصیات کاربر شایسته نخبگان جوان

کـــــــاربر فــــعال
    رشته تحصیلی
    اقتصاد
    ارسال تشکر
    21,844
    دریافت تشکر: 45,916
    قدرت امتیاز دهی
    82822
    Array
    Almas Parsi's: جدید94

پیش فرض پاسخ : خصوصیات کاربر شایسته نخبگان جوان

نقل قول نوشته اصلی توسط masuomeh نمایش پست ها
    سلام الماس جان من اومدم دیدمو همه مطالبوخوندم کاش مث اون تاپیک ویژگی یه آواتارخوب شمام درآخریه جمع بندی کنیدوبه صورت یه قانون بنویسیدتادرکناراون قوانین اگه بشه برای کاربران جدید فرستاده بشه

سلام معصومه جان
    ممنونم از حضور شما در این بحث
    اتفاقا یکی از اهداف سایت در ایجاد تاپیک های نظر سنجی که عموما هم سعی شده در بخش روابط عمومی ایجاد بشه همین هست که تاپیک ها به یک نتیجه گیری کلی و در نهایت با نظارت مدیریت سایت تبدیل به قوانین داخلی مون بشه و هر کس مرز استاندارد ها رو بشناسه همه تاپیک ها با موضوعات بحث که کاربران شرکت کردند همین خط مشی رو دنبال میکنه و اگر تا کنون اونها به مرحله نتیجه گیری نرسیده چون کماکان ورودیها جدید و کاربران بتونند نظراتشون رو ابراز و ثبت کنند
    به امید خدا در آینده ای نزدیک این نظرات با تایید جناب کاوه عزیز به اطلاع دوستان خواهد رسید

ممنونم از نظرات شما عزیز

2. 5 کاربر از پست مفید Almas Parsi سپاس کرده اند .

کاربر اخراج شده
    رشته تحصیلی
    مهندسی عمران
    ارسال تشکر
    11,136
    دریافت تشکر: 25,270
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array
    M@hdi42's: لبخند

Smile پاسخ : خصوصیات کاربر شایسته نخبگان جوان

نقل قول نوشته اصلی توسط almas parsi نمایش پست ها

سلام به جناب آقای مهدی 42
    و ممنون از اینکه در این تاپیک حضور دارید و تشکر از نظراتتون

در خصوص رعایت احترام که فرمودید این اصل از ابتدای زندگی هر فرد از 7 سال اول زندگیش عموما بایستی رعایت بشه
    ولی در رابطه با موضوع تاپیک کاملا فرموده شما برعکس این موضوع هست
    چرا که مقصود بودن بزرگتر بالای سر کاربر نیست
    معمولا در محیط های مجازی فرد به درجه ای از رشد رسیده و شخصیت اون شکل خودش رو گرفته حال در چنین فضاهایی ما شاهد خیل عظیمی از فرهنگ ها هستیم
    که در هر جا بر اساس ضوابط اون افراد عمل میکنند
    یعنی در واقع محیط مجازی تنها محیط یست که حضور بزرگتر و پدر و مادر رو نداریم و قوانین نقش تربیتی و آموزشی رو ایفا میکنند
    اینکه فرمودید خصوصیات کاربر شایسته اینه که احترام پیر مرد و پیر زن و بزرگتر رو داشته باشه آیا مخاطبین فضاهای مجازی افراد سالخورده و... هستند
    حتی در حالت واقعیت افراد نباید به خاطر حضور یک بزرگتر ملزم به رعایت احترام باشند
    چون چیزی که مسلمه هیچ کس دست نیاز بسوی دیگری برای احترام دراز نمیکنه
    فرهنگ آداب معاشرت و احترام برای آینده هر جوانی لازم و ضروریه و بایستی این امر رو بعنوان یک اصل بپذیره نه برای جلب رضایت بزرگتر ها کاری رو انجام بده

ممنونم که در این بحث شرکت کردید

سلام متشكر از شما، عرض ادب واحترام دارم

من فكر ميكنم متوجه صحبت من نشدين ويه جور ديكه برداشت كردين. ابدا منظور من اين حرفا نبود.البته فكر مي كنم خودم بد بيان كردم كه از شما ميخوام بنده حقير رو ببخشيد، پوزش ميطبم از حظور پرمهر شما.

در پناه خدا موفق باشيد

4. 4 کاربر از پست مفید M@hdi42 سپاس کرده اند .

همکار تالار شیمی عمومی
    ارسال تشکر
    6,615
    دریافت تشکر: 4,285
    قدرت امتیاز دهی
    16985
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط almas parsi نمایش پست ها
    با سلام خدمت یاسمین عزیز
    و ممنونم از حضورتون در این تاپیک
    ممنونم از ریزبینی تون در تاپیک ها که خیلی میتونه مفید واقع بشه و ممکنه سوال خیلی از عزیزان باشه

هر فردی در طول زندگیش برهه های مختلفی از سن و شخصیتش رو طی میکنه
    در مورد اینکه در فضای مجازی کنترلی از طریق والدین و بزرگتر ها برای ارائه راهکار رفتاری صحیح نیست و کاربر بر اساس علایقش وارد شبکه های اجتماعی میشه و ممکنه اون چت روم یا دوست یابی باشه و یا علمی
    که شرایط در هر کدوم متفاوته..
    ما در عباداتمون هم باید تابع مقررات باشیم ...
    درسته ما نباید سخت گیری کنیم تا فرد از لحاظ اعتقادی از دینش فاصله بگیره ولی اونچه که مسلمه نماز رو ما هیچ وقت به زبان عامیانه و فارسی و یا با پوشش غیر متعارف نمیخونیم
    ممکنه ما در راز و نیاز با خدا در حالت عادی به هر بیانی صحبت کنیم ولی آیا میشه گفت در زمینه اصول نماز گزار اگر دستش رو باز نزاریم از دین و پرستش روی برمیگردونه ؟؟؟
    اگر فضای مجازی در محیط های علمی دارای ضوابطی هست پس رعایت شئونات و ضوابط برای فردی که اون محیط رو برای فعالیت انتخاب کرده حائز اهمیته
    اگر ما ادعا داریم در این سایت نخبه پروری میشه یک نخبه در وهله اول باید بدونه آداب سخن گفتن و معاشرت و اصول اون چی هست و بعد بره سراغ مسائل علمی
    ممکنه افراد تز های علمی فوق العاده ای داشته باشن ولی بعلت عدم آگاهی از اصول فن بیان مورد نکوهش کاربران قرار بگیرن و چون دلیلش رو نمیتونن بفهمن علت این پاسخ سر بالا چیه پس اونجاست که ممکنه عقب نشینی بشه چون حس میکنند طرحشون دچار اشکاله...
    اگر کاربری با نیت علم و ترویج اون وارد انجمن شده باشه نه تنها دل زده نمیشه و فراری نمیشه بلکه با دیدن چنین فضایی مشتاق میشه اون چیزی رو که ممکن بوده در طول زندگیش با مطالعات چندین کتاب میتونسته به دست بیاره بصورت چکیده در قوانین این سایت براش قابل مشاهده هست و یا حتی ممکنه شخصی به دلایلی نتونه این ریزه کاریها رو تو زندگیش از کسی بشنوه..

به اعتقاد من فردی که اصل ارتباط رو با اشخاص نتونه برای خودش قابل حل کنه و نقطه ضعفهاش رو نتونه اصلاح کنه قطعا و طبعا در اجتماع دچار مشکل میشه چون اگر این فرد به مدارج بالا و شایسته ای دست پیدا کنه بایستی در سمینارها و کنفرانسها آداب و اصول رفتاری رو بلد باشه در غیر این صورت دچار مشکل خواهد شد و وجه ی اون در جامعه هم از ارزشش کاسته میشه
    اگر ما به فرزندمون یاد ندیم که به جای استفاده از کلمه تو از شما استفاده کنه یا یاد نگیره طرز نشستن در یک محیط چطوریه نتیجش میشه فردی که در آینده مدیر هم بشه از نوع مدیرایی میشه که به خودش اجازه میده پاهاشو با کفش بر روی میز قرار بده و یا پرسنل زیر دستش رو با الفاظی نا شایست خطاب کنه

حتی یک مدیر که موسس و گرداننده یک کارخانه عظیم هست بایستی فن بیانش با زیر دستش مورد تایید باشه و کارگر ساده رو هم با الفاظ متعارف خطاب کنه چرا که این کارگر میفهمه احترام به اشخاص برای همه لازمه و در تربیت فرزندش این کار رو اعمال میکنه عموما در مکانهایی که این موارد رعایت نمیشه عناوین محیط کارگری رو میدن ولی اصولا بایستی برای یک کارگر هم احترام قائل بود چون
    یک مدیر یک الگوست هم از لحاظ کاری هم رفتاری
    اگر فردی قراره مفید برای جامعه اش باشه بایستی بپذیره رسیدن به ایده آل ترینها هم از لحاظ علمی و هم رفتاری باید زحمت بکشه تا بتونه فرد مورد تاییدی باشه
    چنانچه در مورد ارزشمندی یک تاپیک صحبت میکنیم فقط ارزش موضوعی بحث نیست نوع نگارش و سبک بیان و میزبانی و حفظ شئونات مخاطبین هم ملاک سنجش هست

ممنونم از نظرات شما عزیز بزرگوار
    ممنون از اینکه وقت گذاشتین و درمورد صحبت هاتون توجیه خوبی ارائه دادین
    من صحبتهای ارزشمند شما رو تا حدودی قبول دارم اینکه گفتید تو این سایت اگه مطالبی ارائه بشه که ممکنه
    یه نفر در طول زندگیش یا توی کتابها به اون برنخورده یا اصلا هم بهشون نمیرسه رو کاملا قبول دارم
    و اینکه اگه یه نفر تو این سایت عادت کنه عامیانه حرف نزنه تا توی یه کنفرانس هم خوب صحبت کنه هم خوبه
    ولی همونطور که خودتون هم گفتید
    چنانچه در مورد ارزشمندی یک تاپیک صحبت میکنیم فقط ارزش موضوعی بحث نیست نوع نگارش و سبک بیان و میزبانی و حفظ شئونات مخاطبین هم ملاک سنجش هست
    اگه این رو برای شما هم بخواهیم در نظر بگیریم یه جای بیان همین تاپیک شما یه اشکالی داشت اونم این بود که
    یه سری الفاظ رو مثال زدید و گفتید که
    البته پیش از نگارش این کلمات و الفاظ من از حضور تک تک شما عذر خواهی میکنم چراکه نوشتن این سبک محاوره هم زیبا نیست
    درسته که عامیانه صحبت کردن مناسب تاپیک نیست همونطور که گفتید هر جایی آداب صحبت کردن خاصی داره
    ولی دیگه عامیانه صحبت کردن هم اون قدر که شما بزرگش کردید و به خاطرش عذر خواهی کردید بد نیست
    یه کسی که با این الفاظ صحبت میکنه هدفش توهین یا دلخوری یا چیز بدی نیست چون اینطور صحبت کردن مفهوم بدی نداره
    مطمئنا هم شخص قابل احترامیه و دوست داره به همه احترام بذاره
    اون حتما جایی نشنیده که اینطور صحبت کردن خیلی بده درسته مال بعضی جاها نیست ولی بدم نیست که شما میگین عذر میخوام
    وگرنه اعضای این سایت که همه از آدمهای محترمی هستند که اگه بدونن صحبتشون ایراد داره اونو اصلاح میکنند
    و از اون شخص هم عذر خواهی میکنند
    خلاصه اینکه هدفتون از تاپیک مطمئنا خوبه ولی شیوه ای که برای بیانش انتخاب کردید این ایراد کوچیک رو داشت

این خوبه که افراد خیلی به صحبت کردن عامیانه عادت نکنن ولی این سایت هم بخش های مختلف داره
    چت روم ،تالار ها ی مختلف و...
    بستگی داره این فرهنگ رو برای کدوم قسمتش بخواهیم اجرا کنیم
    همون طور که هر چیزی جایی داره عامیانه صحبت نکردن هم مخصوص به تمام قسمت های این انجمن نمیشه
    ممنون از اینکه وقت گرانبهاتون رو برای همه میذارید

ویرایش توسط یاسمین5454 : 21st August 2013 در ساعت 03:29 PM
    سعی کن تنها کسی را که در تنهایی ات راه می دهی خدا باشد؛
    و سعی کن تنهایی ات آنقدر بزرگ باشد که خدا در آن جای گیرد ...

6. 6 کاربر از پست مفید یاسمین5454 سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    ریاضی
    ارسال تشکر
    726
    دریافت تشکر: 467
    قدرت امتیاز دهی
    2765
    Array

سلام
    من با خانوم پارسی موافقم چون که سخنان دوستان در سایت چون شکل مکتوب داره و همیشه باقی می ماند باید از لحاظ ادب کامل تر از حرف های ساده ی محاوره ای باشه چون محاورات معمولی پس از گفته شدن دیگه وجود ندارند اما نوشته ها همیشه هستند و البته با نظر کاربر محترم Sa.n موافقم که تذکر به این دوستان باید با آرامش و مهربانانه باشد
    چشمه ها به این هوا چشمه شدن که تو قلبشون به بارون برسن آدما آدم به دنیا اومدن که یک روز به آرزوشون برسن

8. 4 کاربر از پست مفید maziyar787 سپاس کرده اند .

کـــــــاربر فــــعال
    رشته تحصیلی
    اقتصاد
    ارسال تشکر
    21,844
    قدرت امتیاز دهی
    82822
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط یاسمین5454 نمایش پست ها
    ممنون از اینکه وقت گذاشتین و درمورد صحبت هاتون توجیه خوبی ارائه دادین
    من صحبتهای ارزشمند شما رو تا حدودی قبول دارم اینکه گفتید تو این سایت اگه مطالبی ارائه بشه که ممکنه
    یه نفر در طول زندگیش یا توی کتابها به اون برنخورده یا اصلا هم بهشون نمیرسه رو کاملا قبول دارم
    و اینکه اگه یه نفر تو این سایت عادت کنه عامیانه حرف نزنه تا توی یه کنفرانس هم خوب صحبت کنه هم خوبه
    ولی همونطور که خودتون هم گفتید
    اگه این رو برای شما هم بخواهیم در نظر بگیریم یه جای بیان همین تاپیک شما یه اشکالی داشت اونم این بود که
    یه سری الفاظ رو مثال زدید و گفتید که
    البته پیش از نگارش این کلمات و الفاظ من از حضور تک تک شما عذر خواهی میکنم چراکه نوشتن این سبک محاوره هم زیبا نیست
    درسته که عامیانه صحبت کردن مناسب تاپیک نیست همونطور که گفتید هر جایی آداب صحبت کردن خاصی داره
    ولی دیگه عامیانه صحبت کردن هم اون قدر که شما بزرگش کردید و به خاطرش عذر خواهی کردید بد نیست
    یه کسی که با این الفاظ صحبت میکنه هدفش توهین یا دلخوری یا چیز بدی نیست چون اینطور صحبت کردن مفهوم بدی نداره
    مطمئنا هم شخص قابل احترامیه و دوست داره به همه احترام بذاره
    اون حتما جایی نشنیده که اینطور صحبت کردن خیلی بده درسته مال بعضی جاها نیست ولی بدم نیست که شما میگین عذر میخوام
    وگرنه اعضای این سایت که همه از آدمهای محترمی هستند که اگه بدونن صحبتشون ایراد داره اونو اصلاح میکنند
    و از اون شخص هم عذر خواهی میکنند
    خلاصه اینکه هدفتون از تاپیک مطمئنا خوبه ولی شیوه ای که برای بیانش انتخاب کردید این ایراد کوچیک رو داشت

این خوبه که افراد خیلی به صحبت کردن عامیانه عادت نکنن ولی این سایت هم بخش های مختلف داره
    چت روم ،تالار ها ی مختلف و...
    بستگی داره این فرهنگ رو برای کدوم قسمتش بخواهیم اجرا کنیم
    همون طور که هر چیزی جایی داره عامیانه صحبت نکردن هم مخصوص به تمام قسمت های این انجمن نمیشه
    ممنون از اینکه وقت گرانبهاتون رو برای همه میذارید

سلام یاسمین عزیز و مهربونم

ممنونم از نظراتتون

خانومم من پیش از هر چیز از شما عذر میخوام چون بخشی از مطالب شما رو در پست قبلی در خصوص اینکه فرمودید چرا عذر خواهی کردم فراموش کردم جواب بدم و ممنونم که به من یادآوری دوباره کردید
    عزیزم این جملاتی که من برای مثال مطرح کردم جزو کلمات عامیانه محاورات روز مره محسوب میشه و همونطور که گفتم ما نمیخواهیم فرهنگ کلمات عامیانه رو به طور کلی حذف کنیم
    ولی اصطلاحات مذکور که البته من بخشی از اون رو عنوان کردم شاید بشه گفت بصورت فرهنگی در بین جوانان رایج شده و گویا لغتنامه جدیدی رو دارن گرد آوری میکنند مثلا کلمه سلام که ممکنه سلم هم دیده بشه و....
    ما عموما در خارج از منزل لباس راحتی یا روبدوشامبر به تن نمیکنیم چون فضا عمومیه ولی در چارچوب منزلمون و حریم شخصیمون مجاز به هر گونه پوشش و برخوردی هستیم
    استفاده از فرهنگ محاوره ای غیر متعارف در اینجا بیشتر منظور فضای تاپیک ها و پست هاست و یک کاربر در پیام خصوصی میتونه به دلخواه و با توجه به ظرفیت مخاطبش از جملات عامیانه استفاده کنه
    چه بسا دوستانی که تا حدودی با من در فضای خصوصی محاوره دارند میدانند فن بیان من در قالب تاپیک و فضای خصوصی یکسان نیست ولی از کلمات نا متعارف عموما استفاده نمیکنم چون زیبایی ظاهری جملات تحت تاثیر قرار میگیره
    در مورد فضاهای شخصی این جزو حریم شخص مربوط میشه ولی در اماکن عمومی که مخاطبینی داره بهتره کمی رعایت دار تر برخورد بشه
    نکته :
    البته به زبان ساده صحبت کردن اصلا منظورمون نیست
    مثلا تاپیک گذار برای ایجاد صمیمیت تشخیص میده مخاطب رو با زبان ساده خطاب کنه با اینکه بخواد از اصطلاحات نا متعارف بهره بگیره کاملا باهم متفاوته

صرفا چون رطب خورده منع رطب نمیکند این عذرخواهی به مثابه رعایت ادب برای مخاطبین از طرف خودم بوده مثل استفاده از کلمه عذر میخوام در مواقعی که لازمه چیزی رو برای کسی پرتاب کنیم که جز اون راهی نداریم و عموما ما قبل از این کار یک ببخشید به شخص مقابل میگیم و بعد چیزی رو برای کسی از فاصله ای مجبور باشیم پرتاب کنیم....

اینکه من عذر خواهی کردم برای این نبوده که بخواهم بگم افرادی که از این الفاظ استفاده میکنند خدایی نکرده بی ادبی کردندو اگر چنین استنباط شده من عذر میخوام

ممنونم عزیزم که به همه جوانب توجه دارید

10. 4 کاربر از پست مفید Almas Parsi سپاس کرده اند .

کـــــــاربر فــــعال
    رشته تحصیلی
    اقتصاد
    ارسال تشکر
    21,844
    قدرت امتیاز دهی
    82822
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi42 نمایش پست ها
    سلام متشكر از شما، عرض ادب واحترام دارم

من فكر ميكنم متوجه صحبت من نشدين ويه جور ديكه برداشت كردين. ابدا منظور من اين حرفا نبود.البته فكر مي كنم خودم بد بيان كردم كه از شما ميخوام بنده حقير رو ببخشيد، پوزش ميطبم از حظور پرمهر شما.

در پناه خدا موفق باشيد

سلام آقا مهدی
    ممنونم از حضورتون در بحث
    اتفاقا با توجه به شناختی که از شما دارم احساس کردم توضیحاتتون با موضوع تاپیک جور در نمیاد
    خواهش میکنم شما بزرگوارید ..

ممنون میشم با توجه به تجربیاتتون و حضورتون در انجمن دیدگاهتون رو در اختیار ما قرار بدید تا بتونیم بهره لازم رو ببریم

با تشکر از نظرات سازنده شما

12. کاربرانی که از پست مفید Almas Parsi سپاس کرده اند.

کـــــــاربر فــــعال
    رشته تحصیلی
    اقتصاد
    ارسال تشکر
    21,844
    قدرت امتیاز دهی
    82822
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط maziyar787 نمایش پست ها
    سلام
    من با خانوم پارسی موافقم چون که سخنان دوستان در سایت چون شکل مکتوب داره و همیشه باقی می ماند باید از لحاظ ادب کامل تر از حرف های ساده ی محاوره ای باشه چون محاورات معمولی پس از گفته شدن دیگه وجود ندارند اما نوشته ها همیشه هستند و البته با نظر کاربر محترم Sa.n موافقم که تذکر به این دوستان باید با آرامش و مهربانانه باشد

با سلام خدمت جناب آقا مازیار
    ممنونم که در این بحث شرکت کردید

دقیقا به نکته صحیحی اشاره فرمودید چون اگر بخواهییم اینطور در نظر بگیریم یک مخاطب با رعایت قوانین کپی رایت مطلبی رو از این سایت استخراج کنه چون منبع این سایت هست پس اون تاپیک باید ارزشی در شان سایتمون داشته باشه...
    یا فرضا دانش آموزی که میخواد از مطالب استفاده کنه طبیعتا موارد رعایت شده بسیار براش کاربردی خواهد بود...
    و در پایان هم اصول برخورد متناسب بایستی رعایت بشه تا باعث کدورت و یا ناراحتی نباشه

ممنونم از نقطه نظراتتون

14. 4 کاربر از پست مفید Almas Parsi سپاس کرده اند .

همکار تالار موسیقی
    رشته تحصیلی
    کامپیوتر
    ارسال تشکر
    434
    دریافت تشکر: 597
    قدرت امتیاز دهی
    3430
    Array

به نظر من صحبت محاوره ای با ادب شاید شکل مناسبی باشه البته جدا از مقالات و ....
    ولی این مشکل به خود فرد و فرهنگ یک جامعه بر می گرده که در این صورت اصلاح اون خیلی مفید ولی بسیار دشواره چرا که ما با یک جمعیت عظیمی روبرو هستیم!

16. 4 کاربر از پست مفید neo_x سپاس کرده اند .

یار همراه
    ارسال تشکر
    18,960
    دریافت تشکر: 11,371
    قدرت امتیاز دهی
    23072
    Array

سلام مجدد خدمت شما

یه چیز دیګه این که من با کپی پیست کردن مطالب در 80 درصد مواقع مخالفم !!!

18. 4 کاربر از پست مفید "VICTOR" سپاس کرده اند .

کـــــــاربر فــــعال
    رشته تحصیلی
    اقتصاد
    ارسال تشکر
    21,844
    قدرت امتیاز دهی
    82822
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط 171717 نمایش پست ها
    سلام مجدد خدمت شما

یه چیز دیګه این که من با کپی پیست کردن مطالب در 80 درصد مواقع مخالفم !!!

سلام دوست عزیز
    ممنونم از حضورتون
    لطفا در زمینه کپی پیست در لینک زیر نظرتون رو مرقوم بفرمایید تا بصورت تفکیکی بتونیم مطالب و موضوعات رو بررسی کنیم

باید ها و نبایدهای کپی پیست را نام ببرید

با تشکر از شما

20. 2 کاربر از پست مفید Almas Parsi سپاس کرده اند .

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)