دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 15 از 54 نخستنخست ... 5678910111213141516171819202122232425 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 141 تا 150 , از مجموع 538

موضوع: (✿◕‿◕-)اجتماع دختران دوستدار حجاب(✿◕‿◕-)

همکار تالار بیماریها
    ارسال تشکر
    8,328
    دریافت تشکر: 9,716
    قدرت امتیاز دهی
    64605
    Array
    sr hesabi's: جدید38

پیش فرض پاسخ : پاتوق دختران خوشتیپ با حجاب

نقل قول نوشته اصلی توسط "مهدی" نمایش پست ها
    لطفا اول ثابت کنید چادر حجاب برتر است و سپس آن را ترویج کنید!

در ضمن در انجمنی مانند نخبگان انتظار نداشته باشید بدون اثبات چیزی آن را بپذیریم. ممنون
    مهدی الان میشه جریان همون حرف حق

پست شما ویرایش شد!
    ویرایش توسط مدیر تالار لباس اسلامی : 2nd September 2013 در ساعت 04:16 PM
    شاید ....

2. 4 کاربر از پست مفید sr hesabi سپاس کرده اند .

دوست جدید
    رشته تحصیلی
    دانش آموز
    ارسال تشکر
    457
    دریافت تشکر: 665
    قدرت امتیاز دهی
    956
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط maryam kia نمایش پست ها
    .......پست ویرایش شده
    من از شما عذر خواهی میکنم
    ببخشید قبوله؟؟؟
    عزیزم تو همه جا از این سوء تفاهم ها پیش میاد قبول داری؟؟؟
    ویرایش توسط مدیر تالار لباس اسلامی : 2nd September 2013 در ساعت 04:17 PM
    نمیدونم ولی دوست دارم که بدونم

4. کاربرانی که از پست مفید آیو سپاس کرده اند.

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    مهندس فناوری اطلاعات(it)
    ارسال تشکر
    2,556
    دریافت تشکر: 3,904
    قدرت امتیاز دهی
    12376
    Array
    maryam kia's: نیشخند

نقل قول نوشته اصلی توسط Tadaei نمایش پست ها
    ....ویرایش شده
    دیشب من خواهرانه و دوستانه صحبت کردم هنوز متنشم هست برو بخون

پست شما ویرایش شد
    ویرایش توسط مدیر تالار لباس اسلامی : 2nd September 2013 در ساعت 04:21 PM
    <a href="http://typeiran.com/r/19340"> تایپایران - مرکز تخصصی تایپ </a>

6. 2 کاربر از پست مفید maryam kia سپاس کرده اند .

همکار تالار نیروی نظامی وهوانوردی
    ارسال تشکر
    1,675
    دریافت تشکر: 6,529
    قدرت امتیاز دهی
    24597
    Array
    &quot;مهدی&quot;'s: جدید17

نقل قول نوشته اصلی توسط Tadaei نمایش پست ها
    ...ویرایش شده
    عزیزم. فلسفه چادر رو لطفا اثبات کن و سپس ترویجش کن. پست قبلیم رو خوندین؟

پست شما ویرایش شد!
    ویرایش توسط مدیر تالار لباس اسلامی : 2nd September 2013 در ساعت 04:22 PM
    تو روحتو به من فروختی، لازمه بهت یادآوری کنم؟ یادته اون شبی رو که به خدا گفتی حاضری هر کاری بکنی تا یه قرار داد ضبط بگیری؟ تو نمی تونی یه روحو بکشی حتی اگه بخوای

8. 2 کاربر از پست مفید "مهدی" سپاس کرده اند .

دوست جدید
    رشته تحصیلی
    دانش آموز
    ارسال تشکر
    457
    قدرت امتیاز دهی
    956
    Array

بهم میگه تا توهین نکردم برو بیرون.این حرفه واقعا؟

نه خب گلم دارم بهت میگم که سوء تفاهم شده دیگه ...
    اگه شما بزرگواری کنی و دیگه حرفی در مورد این سوء تفاهم نزنی و طدیعه عزیز هم دیگه در موردش حرف نزنه تمومه باشه گلم؟؟؟

10. 3 کاربر از پست مفید آیو سپاس کرده اند .

همکار بخش مذهبی
    رشته تحصیلی
    کاردانی کامپیوتر-نرم افزار
    ارسال تشکر
    4,555
    دریافت تشکر: 2,776
    قدرت امتیاز دهی
    1898
    Array
    جوان ایرانی's: جدید67

شما تاپیک خواننده ای ک من گذاشتمو با تاپیک والای اسلام ک باید واقعا درست اطلاع رسانی بشه مقایسه میکنی؟؟

ببین من سایت زیاد نمیام الان دقیقا کدوم تاپیک؟
    خب شما میگی درست اطلاع رسانی نمیشه ولی رفتار شما درسته؟
    رفتار اون دوستمون به کل غلط این حرف شما درست ، اما رفتار شما با توهین متقابل درسته؟
    به جای جو دادن شما ما رو غلط فرض کردید و اینها خیلی راحت میتونی به مدیران بگی این پست توهینه
    میتونید به خود مدیر تالار بگید
    امام حسین علیه‌السلام معلم مقاومت آگاهانه است.

امام خامنه ای

12. کاربرانی که از پست مفید جوان ایرانی سپاس کرده اند.

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    مهندس فناوری اطلاعات(it)
    ارسال تشکر
    2,556
    قدرت امتیاز دهی
    12376
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط جوان ایرانی نمایش پست ها

ببین من سایت زیاد نمیام الان دقیقا کدوم تاپیک؟
    خب شما میگی درست اطلاع رسانی نمیشه ولی رفتار شما درسته؟
    رفتار اون دوستمون به کل غلط این حرف شما درست ، اما رفتار شما با توهین متقابل درسته؟
    به جای جو دادن شما ما رو غلط فرض کردید و اینها خیلی راحت میتونی به مدیران بگی این پست توهینه
    میتونید به خود مدیر تالار بگید
    ببخشید متوجه نمیشم چی میگید!

14. 2 کاربر از پست مفید maryam kia سپاس کرده اند .

همکار تالار صنایع دستی
    رشته تحصیلی
    فوق دیپلم فرش وتابلو فرش
    ارسال تشکر
    1,152
    دریافت تشکر: 3,505
    قدرت امتیاز دهی
    10081
    Array
    Tadaei's: جدید47

سوال : حجاب برتر چيست ؟ آيا فقط چادر حجاب کامل است ؟
    پاسخ : استعمال کلمه حجاب در مورد پوشش زن ، يک اصطلاح نسبتاًجديد است ، در قديم و مخصوصاً در اصطلاح فقها کلمه ((ستر)) که به معنی پوشش است بکار رفته است . بهتر اين بود که کلمه عوض نمی شد و ما هميشه همان کلمه پوشش را بکار می برديم ، زيرا معنی شايع لغت حجاب پرده است ، همين امر موجب شده که عده زيادی گمان برند که اسلام خواسته است زن هميشه پشت پرده باشد و در خانه محبوس بماند .وظيفه پوشش که اسلام برای زنان مقرر کرده به معنی اين نيست که از خانه بيرون نرود ، اصلاً زندانی کردن زن در اسلام مطرح نيست ، در برخی از کشورها مثل ايران قديم و هند چنين چيزهايی وجود داشته ولی در اسلام وجود ندارد ، عفاف و حجاب در اسلام اينست که زن در معاشرت خود با مردان خود را بپوشاند و به جلوه گری و خودنمايی نپردازد .اخيراً اصطلاحی بين مردم ما رايج شده که می گويند عده ای بی حجاب اند و گروهی بد حجاب ، بايد دقت کرد که پيشوند ((بد)) برای صفات خوب غير معقول و غلط است و اصلاً معنا ندارد مثل : بد نجابت ، بد ايمان، بد تقوی ، بد حجاب و … اگر همه اندام به نامحرم ارائه گردد برهنه ناميده می شود اما اگر بخشی از اعضای ممنوعه زن مثل بازو ، ساق پا ، گردن و مقداری از موی سر و چهره آرايش کرده به نامحرم ارائه شود بدون عفاف يا بی حجاب ناميده می شود نه بد حجاب .اينک به حدود پوشش در اسلام با توجه به آيات کتاب آسمانی می پردازيم : (( يا ايهاالنبی قل لازواجک و بناتک و نساء المومنين يدنينن عليهن من جلابيهن ذلک ادنی ان يعرفن فلايوذين و کان الله غفوراً حکيماً))ای پيامبر به زنان و دختران خود و به زنان مومنين بگو تا خود را بوسيله جامه ای که تمام بدن آنها را فراگيرد بپوشانند (به نحوی که جايی از بدنشان در منظر و ديد نامحرمان نباشد ) اين نزديکترين چيزی است که آنها به عنوان اهل عفت شناخته شوند پس ( افراد هرزه ) متعرض آنها نمی شوند و اذيتشان نمی کنند .در مورد کلمه جلباب گفته شده است : ( جلباب روپوشی است که از بالا تا پايين را می پوشاند يا هر چيزی که بدن به سبب آن پوشيده می شود ، خواه کساء باشد يا غير آن و جمع آن جلابيب می باشد ) در معجم الوسيط آمده است : ( جلباب پيراهن يا جامه ای است که تمام لباسهای بدن را فرا می گيرد ) به هر حال آيه دلالت دارد بر اين که زنان بايد از روپوش کامل جهت پوشش تمام بدن و اندام استفاده کنند ، پوششی که معرف شخصيت و عفت زن مومن باشد . اين موجب می گردد که افراد لاابالی جرات نکنند به او جسارت کرده به ديد شهوت و هوسرانی به او بنگرند .در سبب نزول آيه 31 سوره نور چنين بيان داشته اند که : از امام باقر (ع) نقل شده که جوانی از انصار در مسير خود با زنی روبرو شد و در آن روز زنان مقنعه خود ?را پشت گوشها قرار می دادند و طبعاً گردن و مقداری از سينه آنها نمايان می شد ، چهره آن زن نظر آن جوان را به خود جلب کرد و چشم خود را به او دوخت ، هنگامی که زن گذشت جوان همچنان با چشمان خود او را بدرقه می کرد درحالی که راه خودرا ادامه می داد تا اينکه وارد کوچه تنگی شد و ?باز همچنان به پشت سر خود نگاه می کرد ، ناگهان صورتش به ديوار خورد و تيزی استخوان يا قطعه شيشه ای که در ديوار بود صورتش را شکافت ! هنگامی که زن گذشت جوان به خود آمد و ديد خون از صورتش جاری است و به لباس و سينه اش ريخته ! با خود گفت به خدا سوگند من خدمت پيامبر می روم و اين ماجرا را بازگو می کنم ، هنگامی که چشم رسول خدا (ص) به او افتاد فرمود چه شده است ؟ و جوان ماجرا را نقل کرد و آيه زير نازل شد : (( قل للمومنات يغضفن من ابصارهن و يحفظن فروجهن و لا يبدين زينتهن الا ما ظهر منها و … ))ای پيامبر به زنان با ايمان بگو ديدگان خويش را از مردان نامحرم فرو خوابانند و نهان جای و دامن خويش را از (پليدی ) محفوظ داشته و مواضع زيور و آرايش خود را ظاهر نسازند مگر آنچه از آن مواضع ظاهر است ( مانند وجه و کفين ) و گريبان و سينه خويش را با مقنعه و سرپوش بپوشانند .در آيه فوق يک استثناء وجود دارد و آن (( الا ما ظهر منها )) است که به نظر اکثر علما حمل بر گردی صورت و دو دست ( از مچ تا سر انگشتان ) می شود و فتوای امام خمينی ( رضوان الله تعالی عليه ) هم همين است در عروه الوثقی نيز چنين آمده است : بر زن واجب است که تمام بدن بجز چهره و دو دست ( از نوک انگشتان تا مچ ) را از نامحرم بپوشانند اماشرط عدم پوشش برای چهره و دو کف دست اينست که عريان بودن آن دو به جهت لذت بردن و ريب نباشد ، درغير اينصورت پوشش آنها هم واجب است ونظر کردن از روی لذت حرام است و اين جا استثناء نيست ،حتی افرادمحرم نيز بايد باوجود لذت چشم فرو بندندو از يکديگر بپوشانند و احتياط اينست که زن از ناف تا زانوی خود را از محارم بپوشاند ( خواه لذت و ريبی در کار باشد يا نباشد )حکم پوشش از جانب اسلام برای زن به خاطر مصالح اجتماعی و بدان جهت است که مفاسدی را به وجود نياورد .پوشش زن بايد به نحوی باشد که مصلحت فردی و اجتماعی را در بر داشته باشد . لباسهای جلف و نازک با شکلهايی که نظرها را به خود جلب و شهوات نفسانی را برانگيزد ، در اصطلاح شرع ودين حجاب و ستر محسوب نمی شود. لذا دررساله امام خمينی(رضوان الله تعالی عليه) در پاسخ اين سوال که (( حدود حجاب اسلامی برای بانوان چيست ؟ )) و ?برای اين منظور پوشيدن لباس بلند آزاد و شلوار و روسری کفايت می کند ؟و اصولاً چه کيفيتی در لباس و پوشش زن دربرابر افراد نامحرم بايد رعايت شود ؟آمده است : واجب است تمام بدن زن به جز قرص صورت و دستها تامچ از نامحرم پوشيده شود و لباس مذکور اگر مقدار واجب را بپوشاند مانع ندارد ولی پوشيدن چادر بهتر است و از لباسهايی که توجه نامحرم را جلب کند بايد اجتناب شود .در آيه 30 از سوره نور پس از آنکه خداوند تکليف زنان را در پوشش اسلامی روشن می نمايد به مطالب ديگری نيز اشاره می نمايد که به ترجمه آن می پردازيم: (( زينت و زيبايی خود را ظاهر نسازند، مگر برای شوهرانشان يا پدران يا پدران شوهران يا فرزندان خود يا فرزندان شوهران خود يا برادران خود يا پسران برادران خود و يا خواهر زادگان يا زنان خود ( يعنی زنان مسلمان ) و يا کنيزان ملکی خويش و يا اتباع ( مردانی که حاجت و رغبت به زن ندارند ) و اطفالی که هنوز بر نهان جای و عورات زنان آگاه نيستند و آن طور پای بر زمين نکوبند ( قدم برندارند ) که زيور پنهانشان معلوم شود . ای گروندگان به خدا همگی به سوی خدا توبه کنيد ، باشد که رستگار شويد .نکته ای که ذکر آن ضرورت می نمايد اينست که نظر و پوشش در اسلام فقط اختصاص به زن ندارد بلکه مردان هم در نوع نظر و پوشش مورد خطاب قرآن می باشند آنجا که می فرمايد : (( قل للمومنين يغضوا من ابصارهم و يحظوا فروجهم ذلک ازکی ان الله خبير بما يصنعون ))ای پيامبر به مومنين بگو : ديدگان خويش فروخوابانند (و به نامحرم نظر نيندازند ) و عورات ( نهان جای ) خود را از نظر بپوشانند اين برای آنان پاکيزه تر است ، زيرا خدا آگاه است به آنچه می کنند .پس مرد مسلمان نيز بايد نهان جای خود را بپوشاند و از پوشيدن لباسهايی که هوسها را بر می انگيزد جداً اجتناب نمايد ، زيرا پوشيدن لباسهای جلف و شهوت برانگيز مقدمه فساد اجتماع است و مقدمه حرام از نظر شرع حرام می باشد .همانگونه که از آيات و روايات به طور واضح و روشن برمی آيد قرآن کريم همه افراد بشر ( چه زن و چه مرد ) را در سازندگی اجتماع و جلوگيری از فساد دخيل می داند و توصيه هايی را برای هر دوی آنها صادر کرده است که انشاء الله با رعايت اين قوانين و دستورات جامعه سالم و پيشرفته ای را شاهد خواهيم بود .نکته مهمی که در مساله حجاب می توان مطرح کرد اينست که اسلام با بيان چنين دستوراتی هرگز زيبايی و آزادی و … را برای انسان نفی نکرده و آنها را سرکوب ننموده است ، بلکه دين مبين ما در واقع قائل به اصالت کمال است و اينها نيز اميالی هستند که خداوند خود در وجود انسان نهاده است ولی بايد در مسيردرست و هدفی والا به کار گرفته شوند تا ثمرات مطلوبی داشته و در جهت کمال انسان کارآمد باشد و حجاب يکی از آن راهها است که انسان را به آن قدرت لايتناهی پيوند زند و پس از آن از پله های کمال بالاتر رود .محقق: خانم زهرا رستمی دانشجوي سال ۸۴ رشته فقه و حقوق

تقدیم به دوستان

16. 3 کاربر از پست مفید Tadaei سپاس کرده اند .

دوست جدید
    رشته تحصیلی
    دانش آموز
    ارسال تشکر
    457
    قدرت امتیاز دهی
    956
    Array

[QUOTE=Tadaei;518996]....پست ویرایش شده

طدیعه جان ما برای هدف والا و آسمونی چادری کردن اومدیم عزیزم دیگه تموم کن و بیا فکر کن ببین مخاطب که داره میخونه هیچی از حجاب چادر نمیدونه پس بهش حق بده که بی دلیل بخواد باور کنه خوبع اصلا ما اینجا جمع شدیم که دلیلشو بگیم باشه؟؟؟
    ویرایش توسط مدیر تالار لباس اسلامی : 2nd September 2013 در ساعت 04:23 PM

18. 4 کاربر از پست مفید آیو سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    مهندس فناوری اطلاعات(it)
    ارسال تشکر
    2,556
    قدرت امتیاز دهی
    12376
    Array

من اگه واسه جو سازی اومده بودم اصلا هیچ وقت یه همچین سایتی نمیومدم پس هدفم جو دادن نیست.

پست شما ویرایش شد!
    ویرایش توسط مدیر تالار لباس اسلامی : 2nd September 2013 در ساعت 04:24 PM

20. 2 کاربر از پست مفید maryam kia سپاس کرده اند .

صفحه 15 از 54 نخستنخست ... 5678910111213141516171819202122232425 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)