دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 , از مجموع 8

موضوع: زندگی نخبه ها

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    ریاضی فیزیک
    ارسال تشکر
    0
    سپاس شده 6 در 1 پست
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

smilee12 زندگی نخبه ها

سلام.وقت به خیر.سوال من از نخبگان عزیزکشورم اینه که اگه کسی مث من که در حال حاضر شاغل هستم عاشق درس خوندن باشه ولی به خاطر مشکلات زندگی بی حوصله شده باشه چطور میتونه انگیزه اش رو زنده کنه ومجدد درس بخوونه؟البته من لیسانسه کامپیوتر هستم که الان حقوق دریافتیم250تومنه.البته اینم بگم که توشهر ما کار نیست ...

2. 6 کاربر از پست مفید melika62 سپاس کرده اند .

استعداد برتر سایت
    رشته تحصیلی
    الکترونیک و فیزیک هسته ای
    ارسال تشکر
    4,930
    دریافت تشکر: 13,220
    قدرت امتیاز دهی
    12295
    Array
    عرفان سلیم زاده's: خجالت

پیش فرض پاسخ : زندگی نخبه ها

سلام خانم خوش امدید به این سایت.
    انگیزه واقعا چیز لازمیه خیلی از ما اگه انگیزه داشته باشیم بزرگترین کار ها رو میتونیم انجام بدیم.
    برای داشتن انگیزه هدف خیلی مهمه اینکه در پایان اون امتیازی که قراره احساس شما رو نسبت به خودتون بهتر کنه باید از همین اول با اراده قوی تعیین بشه هر چند که به نظر دست نیافتنی باشه.
    ببینید برای مبارزه با بی انگیزگی باید اول ناتوانی خودمون رو مسخره کنیم. یعنی بگیم حالا نمیتونیم بریم کره ماه خب با چشمان بسته این کارو می کنیم.
    این کار باعث میشه از قید و وابستگی به ابزار های اطراف خود در بیاید که برای افزایش امیدواری و انگیزه مناسبه.
    کار دیگه ای که باید انجام بدید برنامه ریزی صحیح هست. البته برنامه ریزی به این معنا که فلان کار رو تا فلان تاریخ حتما انجام بدید نه اینکه فلان ساعت از روز رو به فلان کار اختصاص بدین.
    قرار گرفتن در محیط های مناسب هم میتونه به شما انگیزه بده. مثلا تو کتاب خانه بودن به آدم انگیزه کتاب خوانی رو میده یا تو تحت خواب بودن انگیزه خوابیدن.
    اینو بدونید اگه واقعا بخواهید کاری انجام بدید همیشه وقت کافی هست پس از محدودیت وقت خود شکایت نکنید.مخصوصا برای بزرگسالان که پول و موفقیت کافی رو جهت تسریع روند کارشون دارند همیشه وقت هست.
    در آخر توصیه می کنم حتما رفاه کاری خود رو همیشه بالا نگه دارید تا خستگی باعث بی انگیزگی نشه.البته این موضوع هم به برنامه ریزی وابسته است.
    سوالی هست در خدمتم.

4. 10 کاربر از پست مفید عرفان سلیم زاده سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    مکانیک-ساخت و تولید
    ارسال تشکر
    11,215
    دریافت تشکر: 9,945
    قدرت امتیاز دهی
    3451
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط melika62 نمایش پست ها
    سلام.وقت به خیر.سوال من از نخبگان عزیزکشورم اینه که اگه کسی مث من که در حال حاضر شاغل هستم عاشق درس خوندن باشه ولی به خاطر مشکلات زندگی بی حوصله شده باشه چطور میتونه انگیزه اش رو زنده کنه ومجدد درس بخوونه؟البته من لیسانسه کامپیوتر هستم که الان حقوق دریافتیم250تومنه.البته اینم بگم که توشهر ما کار نیست ...
    سلام
    بی حوصلگی از چه جهت میشه واضح تر بگین به خاطر مالی ، دانشی ، کارایی ، عملکردی و ....
    شما لیسانس کامپیوتر هستین درسته به برنامه نویسی چقدر مسلط هستین؟
    کارتان در حوزه تحصیلی هست یا نه متفاوت از اون هست
    میشه این سوالات را جواب بدین تا بتونم راهنمایی کنم.
    مهمترين لذت در زندگي، كمك به سايرين براي برنده شدن است. حتي اگر به قيمت آهسته تر رفتن و تغيير در نتيجه مسابقه اي باشد كه ما در آن شركت داريم

6. 8 کاربر از پست مفید hossien سپاس کرده اند .

کاربر فعال سایت
    رشته تحصیلی
    ارشد ژنتیک ،کارشناسی میکروبیولوژی
    ارسال تشکر
    25,976
    دریافت تشکر: 13,088
    قدرت امتیاز دهی
    24668
    Array
    سونای's: جدید81

نقل قول نوشته اصلی توسط hossien نمایش پست ها
    سلام
    بی حوصلگی از چه جهت میشه واضح تر بگین به خاطر مالی ، دانشی ، کارایی ، عملکردی و ....
    شما لیسانس کامپیوتر هستین درسته به برنامه نویسی چقدر مسلط هستین؟
    کارتان در حوزه تحصیلی هست یا نه متفاوت از اون هست
    میشه این سوالات را جواب بدین تا بتونم راهنمایی کنم.
    سلام
    من هم همین مشکل بـــــــــــزرگ و فلج کننده رو دارم!!! همینجا میتونم سوال کنم؟ یا باید تاپیک جدا بذارم؟

ستاره ها نهفتم در اسمان ابري
    دلم گرفته اي دوست، هواي گريه با من

8. 2 کاربر از پست مفید سونای سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    مکانیک-ساخت و تولید
    ارسال تشکر
    11,215
    قدرت امتیاز دهی
    3451
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط سونای نمایش پست ها
    سلام
    من هم همین مشکل بـــــــــــزرگ و فلج کننده رو دارم!!! همینجا میتونم سوال کنم؟ یا باید تاپیک جدا بذارم؟
    بفرمایید چون به نظر من اگر بخواهیم راهنمایی کنیم تا مشکل حل بشه باید اول اون را کامل درک و منشا آن را پیدا کنیم
    مهمترين لذت در زندگي، كمك به سايرين براي برنده شدن است. حتي اگر به قيمت آهسته تر رفتن و تغيير در نتيجه مسابقه اي باشد كه ما در آن شركت داريم

10. 3 کاربر از پست مفید hossien سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    مکانیک-ساخت و تولید
    ارسال تشکر
    11,215
    قدرت امتیاز دهی
    3451
    Array

به نظر من بهترین راهی که میشه از بی حوصلگی ، نا امیدی و ....... دور باشیم
    اینکه برای خودمان نیاز ایجاد کنیم و راه حلی برای اون پیدا کنیم تا جواب نیاز باشه بعد از حل نیازمون بعدی حالا این نیاز مکنه تو کارمون باشه یا در زندگی یا در درس خوندن و هزاران یا دیگر
    منظورم از نیاز اینه من دوس دارم علمم زیاد بشه چه کاری می تونم کنم ؟ یا نیاز به اطلاعات در رشته الکترونیک دارک که بتونم یک کیت درست کنم.
    راه های مختلفی می شه ارائه کرد 1-درس بخونم 2-ادامه تحصیل بدم 3-تو نت سرج کنم 4-دوره های کوتاه مدت ثبت نام کنم و ....
    یکی انتخاب می کنم اگر نیازم را جواب داد سوال بدی برای خودم طرح می کنم اگر نتونسم با این کارها نیازم را بر طرف کنم راه حلی جدیدی باید پیدا کنم یا شاید سوالم را درست از خودم نپرسیدم
    نمی دونم منظورم رو خوب رسوندم یا نه
    ویرایش توسط hossien : 13th August 2013 در ساعت 09:07 PM

12. 5 کاربر از پست مفید hossien سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    تاسیسات
    ارسال تشکر
    0
    دریافت تشکر: 0
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

سلام دوست عزیز به خودت رجوع کن ببین مشکلت کجاست ادمه تو محدودیته ستاره میشه

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    شیمی محض
    ارسال تشکر
    1,598
    دریافت تشکر: 2,720
    قدرت امتیاز دهی
    7219
    Array

همه انسانها دست کم در مقطعی از زندگی خود، سطوحی از افسردگی را تجربه می کنند. دلایلش می تواند مختلف باشد اما آنچه اهمیت دارد این است که بدانیم چطور می توانیم این دوره را با کمترین آثار منفی پشت سر گذاشته و باز با شتاب و با انگیزه، به سمت اهداف خود حرکت کنیم.
    ضمنا فرق نخبگان خلاق با بقیه این است که مثلا اگر کار نیست، آن را برای خود خلق می کنند!
    آئینه چو نقش تو بنمود راست _ بفهم که از ماست که بر ماست!

15. 4 کاربر از پست مفید نو آور سپاس کرده اند .

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع