دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 5 از 5 نخستنخست 12345
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 42 , از مجموع 42

موضوع: طب اسلامی

یار همراه
    ارسال تشکر
    18,960
    دریافت تشکر: 11,371
    قدرت امتیاز دهی
    23072
    Array

پیش فرض پاسخ : طب اسلامی

استثنائاً مدتی شاید بازګشایی بشه !

عوامل مؤثر در رفع درد پهلو :

ـ محسن وَشا : امام صادق (ع) فرمود : '' برای تسکین درد خاصره ( درد پهلو ) عرق زیره ی کوهی بنوشید .''

ـ عبد الله بن سنان : از امام صادق (ع) پرسیدم : '' آیا عیسی (ع) به آنچه آدمیزادګان به آن مبتلا می شوند مبتلا میشد ؟ '' فرمود : بله ، او در خردسالی به درد بزرګان و در بزرګسالی به درد خردسالان ګرفتار میشد و به بیماری مبتلا می ګردید . هنګامی که در خردسالیش به درد خاصره ( درد پهلو ) مبتلا شد - و آن ، از بیماری های بزرګسالان است - به مادرش ګفت : '' برایم مقداری عسل ، سیاه دانه و روغن زیتون بیاب و از آن خمیر بساز و برایم بیاور .'' پس برای او آورد اما او از آن اکراه داشت . مادرش از او پرسید : '' چرا از آن اکراه داری در حالی که خودت آن را طلبیده ای ؟! ' ګفت : '' آن را به من بده . به دانش پیامبری ، آن را برایت توصیف کردم ( نسخه کردم ) و به بی تابی کودکان از آن اکراه دارم .'' او دارو را می بویید و پس از آن می نوشید .

2. 4 کاربر از پست مفید "VICTOR" سپاس کرده اند .

یار همراه
    ارسال تشکر
    18,960
    دریافت تشکر: 11,371
    قدرت امتیاز دهی
    23072
    Array

پیش فرض پاسخ : طب اسلامی

برخی از آرام بخش ها و خواب آورهای طبیعی :

ـ امام رضا (ع) : به بیمارانتان چغندر - یعنی برګ آن را - بدهید ، پس به درستی که در آن ، درمان است ... و خواب بیمار را آرام می سازد .

ـ رسول اکرم (ص) : کاهو بخورید ، پس به درستی که آن ، خواب آور است و غذا را هضم می کند .

ـ امیر المؤمنین (ع) : در حالی که پیامبر خدا (ص) یک به در دست داشت ، طلحة بن عبید الله بر ایشان وارد شد . پیامبر (ص) آن به را به طرف طلحه برد و فرمود : بګیرش ای ابا محمد ! پس به درستی که آن ، دل را آرامش می بخشد .

ـ امام صادق (ع) : زبیر بر پیامبر وارد شد در حالی که به در دست داشت ، پس پیامبر (ص) به او فرمود : '' ای زبیر ! این چیست که در دست توست ؟ '' زبیر به ایشان ګفت : '' ای پیامبر ! این یک به است .'' آن حضرت فرمود : '' ای زبیر ! به بخور ، پس به درستی که در آن سه ویژګی است .'' زبیر ګفت : '' آن ویژګی ها چیست ای پیامبر خدا ؟'' فرمود : '' دل را آرامش می بخشد ، بخیل را سخاوتمند می کند و ترسو را شجاع می سازد .''

توضیح : در این مبحث ، '' کاهو '' ، '' چغندر '' و '' به '' به عنوان خواب آور و آرام بخش طبیعی معرفی شده اند .

4. 5 کاربر از پست مفید "VICTOR" سپاس کرده اند .

صفحه 5 از 5 نخستنخست 12345

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع