دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 27

موضوع: ضرب و شتم یک زن چادری دیگر

دوست آشنا
    ارسال تشکر
    4,223
    دریافت تشکر: 4,799
    قدرت امتیاز دهی
    2454
    Array

پیش فرض ضرب و شتم یک زن چادری دیگر

تنها با فاصله یک روز از هتک حرمت به دختر چادری آمر به معروف در منطقه پونک، یک زن چادری همراه با فرزند ۳ ساله‌اش در محله خانی‌آباد تهران مورد ضرب و شتم یک بدحجاب قرار گرفت.

23 تیرماه امسال اتفاقی تأسف بار رخ داد که پس از انتشار آن در رسانه‌ها، احساسات عموم مردم مسلمان جامعه جریحه دار شد، خبری با این تیتر « ماجرای کشیدن چادر از سر دختر آمر به معروف در ماه رمضان ». شمس، دختر آمر به معروف 30 ساله‌ای است که در منطقه پونک تهران مورد اهانت و هتک حرمت یک خانم بدحجاب قرار می‌گیرد تا جایی که خانم بدحجاب، تلاش بر کشیدن چادر و روسری از سر این آمر به معروف می‌کند اما موفق نمی‌شود.

24 تیرماه یعنی تنها پس از گذشت یک روز از ماجرای خانم شمس، معصومه فراهانی، زن چادری دیگری در محله خانی‌آباد تهران، مورد ضرب و شتم یک زن بدحجاب قرار می‌گیرد. ماجرایی که جزئیات آن را خانم فراهانی برای «فارس» توضیح می‌دهد.

شرح ماجرا را این طور آغاز کنیم که 24 تیرماه است و شما پس از اقامه نماز در مسجد به همراه فرزند 3 ساله خود، راهی منزل خود در محله خانی‌آباد می‌شوید، در مسیر، چه اتفاقی برای شما رخ می‌دهد؟
    من روزه بودم و برای اقامه نماز و صرف افطار، همراه با فرزند 3 ساله‌ام به مسجد رفتیم ساعت تقریباً 10 شب بود در مسیر که داشتم می‌آمدم داخل کوچه 2 نفر خانم را دیدم که روسری‌های خود را دور گردنشان انداخته بودند و داشتند به سمت ماشینشان می‌رفتند، ظاهرشان تعجب آور بود، اول سعی کردم با نگاه هشداردهنده، باعث شوم که حجابشان را رعایت کنند اما آنها نگاه طلبکارانه‌ای را تحویل من دادند، در مرحله بعد سعی کردم یادآوری کنم که آنها در کجا زندگی می‌کنند و فقط خطاب به آنها گفتم «ببخشید خانم‌ها آیا اینجا ایران نیست؟» جواب دادند که « ایرانه که ایرانه!» گفتم « به نظر شما نباید حداقل، تابع قوانین کشوری باشیم که در آن زندگی می‌کنیم؟» اما دیگر جواب این سوالم را ندادند و به جای آن مشت‌هایی بود که نثارم می‌کردند.

در حالی که بچه، همراه شما بود این اتفاق رخ داد کسی در کوچه نبود که به کمک شما بیاید یا حداقل، فرزند شما را از این صحنه دور کند؟
    اول که یکی از آنها دستهایم را گرفت و نفر بعدی با مشت به سر و صورتم می‌زد بچه‌ام کاملاً شاهد ماجرا بود و داشت زهره ترک می‌شد تا اینکه آقایی متدین آمد و فرزندم را بغل کرد و از ما کمی فاصله گرفت و بعد از آن، اوباش دور ما حلقه زدند و از آن بدحجاب‌ها پشتیبانی می‌کردند. در مقابل نیز بسیجی‌های محل به کمک من آمدند و من را از دست آنها نجات دادند.

یعنی شما ایستادید تا آنها شما را با مشت‌هایشان، سیاه و کبود کنند و عکس‌العملی نشان ندادید؟
    من خودم رزمی‌کار هستم اما چون هدف من دعوا با این افراد نبود و می‌خواستم امر به معروف کنم هیچ استفاده‌ای از توان بدنی خودم نکردم. من می‌خواستم در ماه مبارک رمضان، فقط به آنها یک گوشزد کوچکی داشته باشم که آن هم، زبانی بود.

این اتفاق، در همان کوچه، فیصله پیدا کرد؟
    نه با کمک بسیجی‌های محل به کلانتری خانی‌آباد رفتیم اما حامیان آن خانم‌ها تلاش می‌کردند که من به خاطر کتک‌هایی که خورده‌ام رضایت بدهم ولی من شکایت کردم چون حرکت آنها غیرمنصفانه بود.

بعد از شکایت چه اتفاقی افتاد؟
    من به پزشک قانونی رفتم و در آنجا نیز میزان لطمه‌ای را که خورده بودم ثبت شد و آن خانمی هم که بنده را مورد ضرب و شتم قرار داده بود و صورتم را به شدت، کبود کرده بود یک شب بازداشت شد و تنها با گذاشتن یک قبض برق منزل به عنوان وثیقه، آزاد شد در حالی که در خودروی این خانم، انواع سلاح سرد وجود داشت و از سوی دیگر نیز کاملاً در کوچه، کشف حجاب کرده بود، دو موضوعی که دو اتهام مجزا محسوب می‌شدند.
    توحرف مفت میزنی و من مفتی حرف میزنم و هر 2 به این تفاهم خود می بالیم !

همکار تالار مکانیک
    رشته تحصیلی
    مکانیک سیالات و انتقال حرارت
    ارسال تشکر
    9,142
    دریافت تشکر: 6,504
    قدرت امتیاز دهی
    12964
    Array

پیش فرض پاسخ : ضرب و شتم یک زن چادری دیگر

لطفا لینک منبع خبر رو ذکر کنید.

همکار تالار شیمی عمومی
    رشته تحصیلی
    ♥♥♥♥
    ارسال تشکر
    5,978
    دریافت تشکر: 4,121
    قدرت امتیاز دهی
    9174
    Array
    1=1+1's: جدید40

خانومه چادری اشتباه کرده

درسته اسلام گفته امر به معروف کنید . ولی از اون ور گفته مومن باید باهوش باشه

دوست آشنا
    ارسال تشکر
    4,223
    قدرت امتیاز دهی
    2454
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط ab.bb نمایش پست ها
    لطفا لینک منبع خبر رو ذکر کنید.
    داداشی
    شمایی؟

5. 8 کاربر از پست مفید Sookoot سپاس کرده اند .

مدیر تالار معماری
    رشته تحصیلی
    معماری
    اکانت شخصی
    معمارحانیه
    ارسال تشکر
    1,919
    دریافت تشکر: 838
    قدرت امتیاز دهی
    1714
    Array
    مدیر تالار معماری's: لبخند

ببخشید. درسته گفته امر به معروف. اما یاید یکم باهوش میبود ومیگفت. با این شب وکوچه خلوت به من چه؟؟

واینکه. اصلا شاید طرف شیشه کشیده بود. دلش برای خودش نسوخت. برای بچه اش میسوخت.... هم اشتباه از ایشون بوده. هم

اشتباه از اون دخترا....

بنده شخصا در این موقع قرار بگیرم. بیشتر از دستشون فرار میکم. تا بخوام حرف بزنم...
    معماری یک ورزش در مسافت طولانی است.

شما فکرتان را بر روی آن می­گذارید و ۳۰ سال با آن همراه می­شوید، تا اینکه کم­کم در این رشته راه می­افتید.تام مین

7. 10 کاربر از پست مفید مدیر تالار معماری سپاس کرده اند .

همکار تالار شیمی عمومی
    رشته تحصیلی
    ♥♥♥♥
    ارسال تشکر
    5,978
    دریافت تشکر: 4,121
    قدرت امتیاز دهی
    9174
    Array
    1=1+1's: جدید40

بعدشم

ادعا میکنه رزمی کاره . از اون کتکت خورده و میگه من فقط میخام امر به معروف لفظی کنم

خب باشه قبول . پس چرا بعد میری شکایت میکنی ؟؟؟؟؟؟

9. 8 کاربر از پست مفید 1=1+1 سپاس کرده اند .

همکار تالار مکانیک
    رشته تحصیلی
    مکانیک سیالات و انتقال حرارت
    ارسال تشکر
    9,142
    دریافت تشکر: 6,504
    قدرت امتیاز دهی
    12964
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط Sookoot نمایش پست ها
    داداشی
    شمایی؟
    نه

11. 5 کاربر از پست مفید ab.bb سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    ارسال تشکر
    4,223
    قدرت امتیاز دهی
    2454
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط ab.bb نمایش پست ها
    نه
    خب میفرمایید کی هستین چون دیدم تاپیک های دیگه هم لینک و منبع رو متذکرشدین- منظورم سمت تونه

13. 5 کاربر از پست مفید Sookoot سپاس کرده اند .

یار همراه
    ارسال تشکر
    4,020
    دریافت تشکر: 6,802
    قدرت امتیاز دهی
    8985
    Array
    312's: جدید84

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13920431001226+

بیانیه دادستانی تهران درباره تعرض به ۲ بانوی محجبه

شاکی اول رضایت داد/ پرونده دوم با صدور کیفرخواست به دادگاه می‌رود
    در پی انتشار اخباری در رسانه‌ها دایر بر تعرض به ۲ بانوی محجبه در سطح شهر تهران توسط ۲ زن، دادستانی تهران در این زمینه بیانیه‌ای منتشر کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دادستانی تهران، در بیانیه دادستانی تهران درخصوص تعرض به دو بانوی محجبه آمده است، در روزهای اخیر در میدان پونک تهران بانوی محجبه‌ای توسط زنی مورد تعرض فیزیکی قرار گرفته که در پی اعلام موضوع فوق و اطلاع دادستان تهران، بلافاصله با دستور دادستان، همکاری امت حزب الله و پلیس ابتدا شاکیه پرونده شناسایی و با راهنمایی او، متهمه دستگیر و به دادسرا معرفی شد. هر چند در جریان اقدامات قضایی، شاکیه نسبت به متهم زن اعلام گذشت کرد.
    در حادثه دیگری نیز که در هفته گذشته در منطقه خانی آباد تهران روی داده است و ظرف روز جاری خبر آن در سایت‌های خبری منتشر شده است، متهم توسط نیروهای انتظامی دستگیر و به دادسرای بعثت معرفی گردید که در این مورد نیز پرونده قضایی تشکیل و این زن نیز با معرفی کفیل آزاد شده است. گزارش یاد شده حاکی است که با تکمیل تحقیقات برای متهم این پرونده کیفرخواست صادر و به زودی جهت رسیدگی به دادگاه ارسال خواهد شد.
    پایگاه اطلاع رسانی دادستانی تهران اضافه کرد هم چنین در روز جاری دادستان تهران علیه مدیر مسئول نشریه‌ای که به چادر به عنوان حجاب برتر توهین کرده بود اعلام جرم کرد که پرونده جهت رسیدگی به دادسرای فرهنگ و رسانه ارجاع گردید.
    http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13920501001363

خيانت فــقـر مي آورد

15. 9 کاربر از پست مفید 312 سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    ارسال تشکر
    4,223
    قدرت امتیاز دهی
    2454
    Array

1- دوستمون خودشونو معرفی نکردند وبالخره متوجه نشدم ایشون ناظم سایت هستند یامدیری چیزی - باااینحال به احترام پستشون اینم لینک خبر : http://www.alef.ir/vdcippazvt1a3y2.cbct.html?193738

2- تشکرازدوستانی که دربحث شرکت کردند

3- میگن (اکثر) ما ایرانی ها عادت داریم 99% به رفتار و جزییات وکلیات ! و قد و قواره و افکار و ظاهر و باطن دیگران بپردازیم اگه حس و حالی موند 1% از خودمون حساب کشی کنیم

درحالیکه اگر قرار باشه همه چیز اصلاح بشه و هرچیزی سرجای خودش قرار بگیره باید فقط و فقط از خودمون شروع کنیم ....این عرض بنده فقط یه مقدمه است برای ادامه بحث...

17. 10 کاربر از پست مفید Sookoot سپاس کرده اند .

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع