دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 16 , از مجموع 16

موضوع: متن نامه ی انیشتین به آیت الله سید حسن بروجردی

کاربر جدید
    ارسال تشکر
    5
    دریافت تشکر: 3
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

پیش فرض پاسخ : متن نامه ی انیشتین به آیت الله سید حسن بروجردی

و خیلی موارد دیگر وچود دارد که ثابت می کنه که انیشتین انسانی با ایمان و خدا بوده و حتی در کلامش هم تاکید می کنه .
    علم بدون دین خرافه ای بیش نیست.

همکار تالار نیروی نظامی وهوانوردی
    ارسال تشکر
    1,675
    دریافت تشکر: 6,529
    قدرت امتیاز دهی
    24596
    Array
    "مهدی"'s: جدید17

نقل قول نوشته اصلی توسط ATMS نمایش پست ها
    و خیلی موارد دیگر وچود دارد که ثابت می کنه که انیشتین انسانی با ایمان و خدا بوده و حتی در کلامش هم تاکید می کنه .
    علم بدون دین خرافه ای بیش نیست.
    علم برای اثبات خودش به دین نیاز ندارد.
    در حالی که این دین است که همواره برای بقاپذیری خود نیاز به توجیه علمی دارد.
    اکثر فیزیکدانان جهان در حال حاضر بی خدا هستند. پس بهتر است حرف های خود را از روی منطق بزنید.
    تو روحتو به من فروختی، لازمه بهت یادآوری کنم؟ یادته اون شبی رو که به خدا گفتی حاضری هر کاری بکنی تا یه قرار داد ضبط بگیری؟ تو نمی تونی یه روحو بکشی حتی اگه بخوای

3. کاربرانی که از پست مفید "مهدی" سپاس کرده اند.

کاربر جدید
    ارسال تشکر
    5
    دریافت تشکر: 3
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

باید ارض کرد که
    1.این سخن البرت انیشتین است نه من.
    2.چون البرت انیشتین در فلسفه نیز تبحر داشته و مقام خودش را به خاطرپشتکار و یاری خداوند می دانسته و نه هوش و ذکاوتش به همین دلیل او هم در پیشگاه خدا رشد معنوی پیدا کرده یعنی از علم به الوهیت رسیده و پرده از بیش تراسرار علم بر او برداشته شده و هم رشد مادی پیدا کرده که جایگاهش درجهان امروز و دیروز این را به خوبی اثبات می کند.
    3.اگر بخواهیم درباره ی فیزیکدان های بی خدا حرف بزنیم باید گفت انهاچون خود به تحصیل علم می پردازند ناخواسته او را ستایش کرده اما چون باور قلبی ندارند و او را علت وجود جهان نمی دانند و خود تفسیری غیر منظقی از جهان دارند پس انها بامتکی بر عقل و من خود فقط رشد مادی خواهند کرد و در اخرهم بعضی از انها از طریق منطق ریاضی و اصولی که انسانها پایه گذاری کرده اند به نظریه ای می رسند که قابل اثبات نیست و یا دچار نقصی بزرگ است.
    ویرایش توسط ATMS : 23rd April 2015 در ساعت 03:46 PM

همکار تالار نیروی نظامی وهوانوردی
    ارسال تشکر
    1,675
    دریافت تشکر: 6,529
    قدرت امتیاز دهی
    24596
    Array
    "مهدی"'s: جدید17

نقل قول نوشته اصلی توسط ATMS نمایش پست ها
    باید ارض کرد که
    1.این سخن البرت انیشتین است نه من.
    2.چون البرت انیشتین در فلسفه نیز تبحر داشته و مقام خودش را به خاطرپشتکار و یاری خداوند می دانسته و نه هوش و ذکاوتش به همین دلیل او هم در پیشگاه خدا رشد معنوی پیدا کرده یعنی از علم به الوهیت رسیده و پرده از بیش تراسرار علم بر او برداشته شده و هم رشد مادی پیدا کرده که جایگاهش درجهان امروز و دیروز این را به خوبی اثبات می کند.
    3.اگر بخواهیم درباره ی فیزیکدان های بی خدا حرف بزنیم باید گفت انهاچون خود به تحصیل علم می پردازند ناخواسته او را ستایش کرده اما چون باور قلبی ندارند و او را علت وجود جهان نمی دانند و خود تفسیری غیر منظقی از جهان دارند پس انها بامتکی بر عقل و من خود فقط رشد مادی خواهند کرد و در اخرهم بعضی از انها از طریق منطق ریاضی و اصولی که انسانها پایه گذاری کرده اند به نظریه ای می رسند که قابل اثبات نیست و یا دچار نقصی بزرگ است.
    ارض رو نمیکنن.....عرض رو میکنن
    چیزی که شما از عالم معنوی در نگاه خودتون متصورید برای افراد دیگر به عنوان ماورالطبیعه یاد میشه که آن هم باید اثبات بشه.
    انسان هرگز نمی تواند ناخواسته وجودی را که خود منکر آن می شود ستایش کند. (باز هم حرف غیر منطقی)

بعد من نمیفهمم ما الان داریم سر نامه ای بحث میکنیم که وجود خارجی نداره اصلا! و هیچ سایت و منبع خارجی اون رو تائید نکرده.....من نمیدونم دقیقا مشکل کجاست؟ شما ابتدا سند بیار برای ادعا هایی که داری بعد ادامه میدیم.
    ویرایش توسط "مهدی" : 24th April 2015 در ساعت 09:55 PM
    تو روحتو به من فروختی، لازمه بهت یادآوری کنم؟ یادته اون شبی رو که به خدا گفتی حاضری هر کاری بکنی تا یه قرار داد ضبط بگیری؟ تو نمی تونی یه روحو بکشی حتی اگه بخوای

کاربر جدید
    ارسال تشکر
    183
    دریافت تشکر: 278
    قدرت امتیاز دهی
    68
    Array

هنوز از این دست اکاذیب توی نت فارسی دست به دست میشه؟

کاربر جدید
    ارسال تشکر
    183
    دریافت تشکر: 278
    قدرت امتیاز دهی
    68
    Array

اونچه که در دست نوشته های آینشتاین کاملا مشهود هست این است که او به خدای شخص وار ادیان ( که می‌بیند، می‌شنود عذاب و پاداش می دهد و ...) باور نداشته و خدای مد نظر او یک خدای فلسفی یعنی همان "همه خدایی" یا خدای اسپینوزا بوده است. او این باورهای خودش رو درست چیزی در حدود 5 سال پیش از فوتش(1950) به یک کشیش بیان می‌کند که در کتابی که هم اکنون توسط انتشارات مرکز مطالعات پیشرفته پرینستون چندین بار تجدید چاپ شده آمده است.

8. کاربرانی که از پست مفید meaning سپاس کرده اند.

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)