دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 5 از 5 نخستنخست 12345
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 46 , از مجموع 46

موضوع: یه مشکل دارم

استعداد برتر سایت
    رشته تحصیلی
    الکترونیک و فیزیک هسته ای
    ارسال تشکر
    4,930
    دریافت تشکر: 13,220
    قدرت امتیاز دهی
    12295
    Array
    عرفان سلیم زاده's: خجالت

پیش فرض پاسخ : یه مشکل دارم

نقل قول نوشته اصلی توسط almas parsi نمایش پست ها
    با سلامی دوباره ممنون از لطف شما البته من در خصوص یک دانشمند نظرم این نبود که سواد اون رو داشته باشیم نظرم اینه که وقتی ما از روش تفکر یک دانشمند الگو میگیریم در صورتیکه الگوهای آموزشی اون دانشمند و محیط فراگیری اون با ما فاصله زیادی داره . شرایطی رو که اون دانشمند برای رسیدن به نظریه خودش بخوایم بررسی کنیم با مشکلات و شرایط ما یکی نیست پس به همین خاطر دیدگاه ما با یک محدودیت هایی مطالب رو بررسی میکنه... اتفاقا من هم با شما موافقم که سر منشا همه کشفیات از تحقیق و آزمایشات سر چشمه میگیره .... ولی معضل اصلی ما همین ابزارها و امکانات در این مسیره چرا که در کشور های دیگه یکی از عوامل رشدشون حمایت از محققینه ولی تو کشور ما بیشترین انرژی از این قشر گرفته میشه ... به قول شما ایجاد هنجاری بعنوان فضایی برای آزمایشات مستلزم فراهم سازی امکاناته قطعا شخص شما با پروژه ای که ارائه دادید جای یک محیط رو برای عملی کردن تحقیقاتتون نیاز دارید ممکنه شما زحمات زیادی هم متحمل شده باشید و مقاله هایی رو هم تدوین کردید ولی طبیعتا با این اصل موافقید که شرایط بایستی بصورت عملی برای هر محقق و پژوهشگر فراهم باشه.... اگر در خصوص محدود کردن گردش اطلاعات هم بخوایم فکر کنیم قطعا ریشه رو در نوع سبک آموزشمون از اول ابتدایی بایستی جستجو کنیم هر چند که اخیرا چند سالیه که روش آموزش به سبک مونته سوری که بایستی سالها پیش به سیستم آموزشی کشور ما اضافه میشد رو شاهد هستیم و متاسفانه هنوز واحدهای آموزشی دولتی مبادرت به ایجاد این امکان نکردند و فقط به صورت انگشت شمار در برخی مدارس قابل اجراست چون اجرای چنین سیاست های آموزشی مستلزم هزینه و از همه مهمتر آگاهی لازمه است... کشور ما بعداز سالیان سال به این نتیجه رسیده که کودکان بایستی محارتها و رشد خلاقیتها رو از پایه یاد بگیرند و این متد در کشور هایی مثل انگلستان . فرانسه . کانادا . .... اجرا میشه من اعتقادم اینه ما بایستی در آموزش از استاندارهای لازمه برخوردار باشیم و از اونها پیروی کنیم تا بتونیم در فرایند تحقیقات به نتایج مطلوب برسیم با تشکر
    سلام ببخشید یکم دیر جواب میدم.خیلی طوب می کشه تا به حرفاتون فکر کنم. باور کنین الان بار چهارمه که نوشتم و پاک کردم عادتمه شایدم تقلب منه تا حرفای خودم به دلم نشینه منتشرش نمی کنم.من خیلی خوشحالم که شما به تمام موارد و ریزه کاری ها کاملا تسلط دارید امیدوارم بقیه هم مثل شما باشن. ولی یه چیزی میخوام بهتون بگم به عنوان یک داداش کوچیک تر.فکر نکنید من با آسانسور به طرز تفکری که الان دارم رسیدم. من 18 سالم بود که دیدم خیلی عقب تر از اونی ام که بخوام علم رو درک کنم چه به حال اینکه بخوام تولیدش هم بکنم. تا اون موقع مثل بقیه به دانشمندان اعتماد داشتم و کارهاشون زیر سوال نمی بردم. می دونستم اونقدر رسانه ها قوی هستند که اگر سوالی بین اهل علم باشه سریع به گوشم میرسه و می تونم 10 دقیقه در موردش فکر کنم. خودم هم هر چی که می گشتم، جز چیزای معمولی... واقعا موضوعی برای بحث نبود.موضوعات مهم تر هم اگه به بقیه راجع بهش حرف میزدی چپ چپ نگاهت میکرد و میزد پس گردنت. یادمه بهترین بحثی که بود درست کردن باتری برای هواپیمای رادیوکنترل بود که من باتری های آلومنیوم_هوا رو پیشنهاد دادم اما چون خطر ناک بود با لگد از سایت انداختنم بیرون حق هم داشتند کاربلد این ماجرا نبودم.میخوام بگم این چیزا گذراست و همین که شروع کنین و مفهوم اولین مبحث علمی زندگی تون رو درست درک کنین امید به زندگی تون برمی گرده. مثل دانشمند فکر کردن یه بهانه است من میخوام که شروع کنین و به جای ظاهر واقعا به درون بپردازید.امیدوارم منو به جای ادعام نبینن و راحت از این موضوع نگذرید.اولین معلم انسان یه کلاغ بود.قار قار قار قار!

2. 6 کاربر از پست مفید عرفان سلیم زاده سپاس کرده اند .

استعداد برتر سایت
    رشته تحصیلی
    ارسال تشکر
    4,930
    قدرت امتیاز دهی
    12295
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط yasaman hedayati نمایش پست ها
    دروود مرسی داداشی. مثل همیشه ذهن ها رو به چیزی منحرف میکنی که باید.... عوض شدن وضع دانشگاه مستلزم عوض شدن تمام ارکان اون از جمله خود دانشجو ها و تک تک ارکان دیگه ی اونه ... در تایید حرف almas pasi این ارکان شامل تسهیلاتی که به دانشجو داده میشه هم هست.... این تز کار از ((ترم آینده ))دانشگاه ها و دانشجو ها نیست سیستم حال حاضر اشتباهه اشتباااااااااااااه چون بیس اون چیز دیگه ایی....پایه اون بنا شده بر حفظ کردن و آزمودن استاد بیچاره (یعنی 80%اونها)هم با همین بیس فارغ التتحصیل شده....یا اگر خیلی هم به متقاعد کردن دانشجو اعتقاد داشته باشه سعی میکنه اونو با مثال های متقاعد کنه میخوام بگم در تواناییهی استاد نیست.....هر دانشجویی حداقل چند بار این اتفاقو امتحان کرده که در جوابش یا به کتاب ارجاع داده شده یا مثال براش زده شده یا... این قضیه یک انقلاب رو میطلبه....حجم مطالب درسی در مقطع کارشناسی که پایه تحصیلات تکمیلی در هر رشته ایی هست بالاست.... دانشجو فقط میتونه 20 واحد درسی رو مطالبشو حفظ و حلاجی کنه....نوبت به تفکر به فلسفه آفرینش نظریه ها هم نمیرسه. زندگی نامه اونها کافی نیست....چون تبدیل میشه به واحدی به نام( فلسفه علم) در دانشگاها همین الان یک درس 3 واحدی حفظی که اونجا هم نظریه ها از ۀآغاز حفظ میشه دانش جو معنای دیگری داره..... یه سوال همیشه توی ذهن منه ....جوابای زیادی تا حالا شنیدم که هیچکدوم راضیم نکرده.... چرا دانشمندان (با مفهوم قدیمی خودش)مثلا آبوریحان بیرونی,مثلا خیام,مثلا ابو علی سینا,نیوتون.... در فیلد های متعددی صاحب نظر بودند(به طور حرفه ایی)؟؟ شمام به من جواب بدین
    اختیار داری آبجی من فقط از یه زاویه دیگه مسئله رو بهتون نشون میدم تا خودتون به جواب سوالتون برسید.من هیچ وقت جوابی رو به کسی تحمیل نکردم این خودتون بودید که جواب سوالات خودتون رو همیشه میدید.منم میگم که بیاید کارها رو برای خودمون آسانتر نکنیم. این تنبلی محضه که بخوایم همه چیز آماده بشه بعد ما شروع به کار کنیم.من واقعا به وجد میام از اینکه می بینم انقدر آماده و تشنه فکر کردن هستید. اما اینکه نمیخواید قبول کنین یه عمر هیچ کاری انجام ندادید به این میرسم که شجاعت مواجهه با واقعیات رو ندارید چه به حال فکر کردن و برطرف کردن انها رو. اینکه می گفتم یک بعدی نباشید، خودتون رو، فکرتون رو محدود نکنید و به هنجار ها سجده نکنید به این دلیل بود که نیوتون،گالیله، خیام ، ابن سینا، انیشتن و پادشاه اونها خواجه نصیرالدین توسی این کارو نمی کردند. این حرفی که میزنم خیلی بحث برانگیزه من فکر می کنم پیامبر اسلام هم این روز های مارو دیده که حدیث"اگر علم در ثریا باشد مردانی از پارس برای بدست آوردن آن به آنجا خواهند رفت" رو گفته.امروز ما اون قومی نیستیم که پیامبر در موردش حرف میزد.باور بکنین یا نه خود پیامبر هم همین انتظار رو از ما داره. این سرنوشت ماست که علم رو در ثریا هم که باشه با سخت کوشی،مقاومت، امید و ایثار بدست بیاریم.

4. 6 کاربر از پست مفید عرفان سلیم زاده سپاس کرده اند .

استعداد برتر سایت
    رشته تحصیلی
    ارسال تشکر
    4,930
    قدرت امتیاز دهی
    12295
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdikhanmohamadi نمایش پست ها
    سلام دوستان باید هم از آقا عرفان عزیز برا طرح این مبحث تشکر کنم هم از باقیه دوستان به خاطر اظهار نظراتشون.... من یکی که به شخصه خیلی استفاده کردم ولی هنوز به نتیجه معینی نرسیدم شما دوستان لطف کردینو مواریدی از مشکلات سر راه دانشجو ها رو مطرح کردین تعدادیم به یه سری از راه حلاش اشاره کردین به نظر بنده مطرح کردن این بحثا خیلی به درد بچه ها میخوره چرا چون خیلی از ما ها همون طور که دوستانمون گفتن نمیدونم چرا و به خاطر چی رفتیم دانشگاه چرا این رشته ای رو که از روی انواع اجبار حالا خونواده یا اجبار ترسیدن از نبود اینده شغلی و او او و...که خودتون بهتر از من میدونید داریم ادامه میدیم ولی این کاریه که شده ابیه که ریخته به نظرتون اگه ما بیایم رو پیشگیری یا در مانش کارکنیم بهتر نیست اگه مایل باشیدحالا که مرضو پیدا کردیم بریم سراغ درمانش...از دوستان خواهش دارم اگه پیشنهادی برا بهبودیه این وضع علم داریم بیان کنید بازم از همه دوستان گلم تشکر میکنم
    سلام عزیزم ممنونم از شرکتت تو واین بحث. شاید مرضی وجود نداشته باشه که بخوایم درمانش کنیم.استنباط من اینه که هنوز شروع نکردیم. برای شروع باید برنامه ریزی کنیم.خدا رو شکر این سایت پایگاه نسبتا خوبی برای هماهنگی بچه هاست. منم به شخصه یه ماه پیش قولی دادم مبنی بر طراحی کلاس های آموزشی برای بچه های علاقه مند. فکر می کنم الان دیگه آمادگیش وجود داره. میخوام یه زیر مجموعه دیگه هم برای همین موضوع به تالار نخبگان جوان ایرانی اضافه کنم. انشالله تو این هفته پیگیری و اجرا خواهد شد.

6. 6 کاربر از پست مفید عرفان سلیم زاده سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    پلیمر
    ارسال تشکر
    46
    دریافت تشکر: 46
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

نهایت تشکر وسپاس رو به عزیزانی که نظر دادن خصوصا عرفان جون رو دارم. اون عشقی که به علم بود الان خیلی کمرنگ شده .الان نوع نگاه به کسی که دنبال علمه یک نگاه تحقیرانه شده.همه بدجور افتادن دنبال پول.واقعا عده ای هم مجبورن به خاطر... . ایاوقتی که انسان همه هم و غمش پول شدویاازصبح تاشب دنبال کار(مجبوره دیگه)مجالی برای تحقیق وپژوهش میماند.هم خودمون مقصریم وهم بیشتر سیستم اموزشی وکاری و...کشورمون.

8. 6 کاربر از پست مفید salar.a سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    مامایی
    ارسال تشکر
    36,060
    دریافت تشکر: 18,520
    قدرت امتیاز دهی
    28276
    Array
    yas-90's: خواهش

سلام مجدد

جوابای دوستان رو خوندنم......میشه گفت وجه اشتراکات زیاده

من با حرف جناب ساسا مبنی بر معضلاتی مثل کنکور و خواست خانواده ها به دکتر و مهندس شدن کاملا موافقم...نمونه هایی هم که ایشون باهاشون مواجه شدن هم دیدم....یکیش هم خودم که همیشه همه بهم میگن

من خودم دقیقا با این سردرگمی ها مواجه شدم.....هنوز که هنوزه وقتی میخوام فکر کنم چی میخوام سردرگمم

یه چیز دیگه میدونید شاید اگر خیلی از ماها دنبال تجزیه و تحلیل و یا تفسیر و فکر کردن و آزمایش کردن نیستیم به این علته که واقعا نمیدونیم چی میخوایم؟؟؟ خوب وقتی علاقه ای نباشه و یا سردرگمی باشه آدم خیلی مشتاق تجربه کردن نیست
    طلب كردم ز دانائي يكي پند .......مرا فرمود: با نادان نپيوند

10. 6 کاربر از پست مفید yas-90 سپاس کرده اند .

یار همراه
    رشته تحصیلی
    برق صنعتی
    ارسال تشکر
    13,909
    دریافت تشکر: 12,140
    قدرت امتیاز دهی
    32623
    Array
    mamadshumakher's: جدید136

من به شخصه خودم دوست دارم خودروهای مختلفی رو سوار شم و اونارو از نظر کیفیت و رانندگی و ... ارزیابی کنم.دوست دارم در زمینه طراحی خارجی خودرو فعالیت کنم اما شد؟منو تشویق به این کار کردن؟موقعیتش بود؟کلاساش توی هر شهری بود؟من اصلا چقدر به این علاقم فکر کردم؟چقدر بهم یاد دادن که به علایقم فکر کنم؟

12. 3 کاربر از پست مفید mamadshumakher سپاس کرده اند .

صفحه 5 از 5 نخستنخست 12345

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع