دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 30

موضوع: آیا داشتن دوست دختر یا دوست پسر ایرادی دارد؟!

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    الکترونیک هواپیمایی
    ارسال تشکر
    292
    دریافت تشکر: 379
    قدرت امتیاز دهی
    25
    Array

پیش فرض پاسخ : آیا داشتن دوست دختر یا دوست پسر ایرادی دارد؟!

به نظر من ما باید یاد بگیریم که چطور با جنس مخالف ارتباط داشته باشی.ما چون تا قبل از ورود به دانشگاه با هیچ دختر یا پسری هم کلاس نبودیم و ارتباط نداشتیم و حالا که وارد یک محیط جدید شدیم نمیدونیم چطور باید با جنس مخالاف دوست بود.باید بیان دختر و پسر رو از همون دوران ابتدایی با هم قاطی کنن تا یاد بگیرن دوستی رو نه اینکه جداشون کنن.الآنم که یه طرح دادن که پسر و دخترو از هم جدا کنن تو دانشگاه که این بدترین طرحیه که دادن.من دیدم تو دانشگاه که یکی از دوستام8دختر رو دوست داشت خودشم نمیدونست میخواد باهاشون ازدواج کنه یه نه!!!!واسه همینه که باید دختر پسر باهم درس بخونن تا وارد دانشگاه میشن اگه چشمشون به یه دختر خورد سریع عاشق نشن.چون این عشق نیست.
    به نظر من این دوستی هیچ ایرادی نداره ولی هر چیزی حدو حدود داره.اگه حدود رعایت نشه وابستگی به وجود میاد و آدم چشمش رو روی همه چی میبنده که آخر خوشی هم نداره.اگه کسی هم قصد ازدواج داره باید از راه شرعیش وارد شه.
    زندگی زیباست ای زیبا پسند
    زیبا اندیشان به زیبایی رسند

2. 13 کاربر از پست مفید fsohrabi سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    مامایی
    ارسال تشکر
    36,060
    دریافت تشکر: 18,520
    قدرت امتیاز دهی
    28276
    Array
    yas-90's: خواهش

[QUOTE=fsohrabi;303472]به نظر من ما باید یاد بگیریم که چطور با جنس مخالف ارتباط داشته باشیم(دقیقا از این بابت حرف شما متین).
    ما چون تا قبل از ورود به دانشگاه با هیچ دختر یا پسری هم کلاس نبودیم و ارتباط نداشتیم و حالا که وارد یک محیط جدید شدیم نمیدونیم چطور باید با جنس مخالاف دوست بود.باید بیان دختر و پسر رو از همون دوران ابتدایی با هم قاطی کنن تا یاد بگیرن دوستی رو نه اینکه جداشون کنن(مطمئن باشید با این طرح باید منتظر یه وضعه فجیع در جامعه (اونم جامعه ما)بود یادتون باشه دختر ها در همین دوره دبستان و راهنمایی به بلوغ می رسند و پسر ها در راهنمایی و دبیرستان .دوره بلوغ دوره حساسیه و با تربیت جدید فرزندان تو خیلی خونواده ها نمیشه چنین پیشنهادی داد.یه تحقیق آماری تو انگلستان نشون داد که جدایی دختر ها و پسر ها در مدارس میتواند تاثیر مثبت در روابط و نمرات داشته باشد پس چرا ما باید راه اشتباه رو بریم در حالی که درستی راه ما داره ثابت میشه؟) .
    الآنم که یه طرح دادن که پسر و دخترو از هم جدا کنن تو دانشگاه که این بدترین طرحیه که دادن(من با این حرف شما دقیقا موافقم در هر صورت مرد و زن دارن تو جامعه زندگی میکنن همش که نباید از هم فرار کنن تازه تو دانشگاه بهترین موقعیت برا آدم پیش میاد که کمی به بالا بردن روابط اجتماعیشون کمک می کنه بویژه در خانمها ).
    من دیدم تو دانشگاه که یکی از دوستام8دختر رو دوست داشت خودشم نمیدونست میخواد باهاشون ازدواج کنه یه نه!!!!واسه همینه که باید دختر پسر باهم درس بخونن تا وارد دانشگاه میشن اگه چشمشون به یه دختر خورد سریع عاشق نشن.چون این عشق نیست.(چنین آدمی بیشتر جزء دسته ادمای بی جنبه قرار میگیره، همه که وارد دانشگاه میشن که مثل این آقا نمیشن...این میتونه مربوط به جو و تربیت و فرهنگ خونوادگیش باشه ...تازه اگر فرهنگ سازی بشه البته نه با اجبار خیلی میتونه کمک کننده باشه که متاسفانه جامعه ما در امر فرهنگ سازی خیلی ضعیف است یا شاید هم ضعیف عمل میکنه بیشتر رو دور اجبار کار میکنه)
    به نظر من این دوستی هیچ ایرادی نداره ولی هر چیزی حدو حدود داره.اگه حدود رعایت نشه وابستگی به وجود میاد و آدم چشمش رو روی همه چی میبنده که آخر خوشی هم نداره.اگه کسی هم قصد ازدواج داره باید از راه شرعیش وارد شه.(در این مورد هم چون نمیدونم قضیه چیه نظری ندارم هرچند که حرفاتون منطقیه)
    طلب كردم ز دانائي يكي پند .......مرا فرمود: با نادان نپيوند

4. 12 کاربر از پست مفید yas-90 سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    الکترونیک هواپیمایی
    ارسال تشکر
    292
    دریافت تشکر: 379
    قدرت امتیاز دهی
    25
    Array

شاید حق با شما باشه نباید از دوران ابتدایی پسر و دختر باهم درس بخونن.خب پس چطور باید یاد گرفت ارتباط با جنس مخالف رو؟اینا با این طرحاشون که دارن گند میزنن تو همه چی!!!
    در ضمن اگه اینجور باشه که اکثر مردم بی جنبه اند.
    خونواده هم میتونه کمک کنه ولی تو فرهنگ ما دخترو پسر نباید با هم ارتباط داشته باشن.
    باید درست آموزش بدن چه تو خونه چه تو مدرسه ودانشگاه.
    زندگی زیباست ای زیبا پسند
    زیبا اندیشان به زیبایی رسند

6. 9 کاربر از پست مفید fsohrabi سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    معماری
    ارسال تشکر
    355
    دریافت تشکر: 272
    قدرت امتیاز دهی
    24
    Array

با سلام
    اول باید از دوستی تعریف درست داشته باشیم بعد در مورد این مطالب حرف بزنیم.
    همه میدونیم که خدا به انسانها قلب و احساس داده و این غیر قابل انکار است.هر انسانی ناخودآگاه بسوی جنس مخالف کشیده میشود . هر کسی چنین نباشد از نظر من بیمار است. پس چه بهتر که به پسرها و دخترها آگاهی کافی از جنس مخالف بدیم بعد ازشون این سوال رو بپرسیم که دوستی با جنس مخالف درست است یا نه.بله اگه از هم شناخت کافی نداشته باشند فقط در خیال خود دنیایی رو می سازند که با اولین تلنگر دنیای قشنگی رو که ساخته اند ویران میشه .به نظر من اگه این دوستی با آگاهی کامل و به منظور شناخت طرف مقابل باشه ایرادی ندارد .البته فکر نکنین که من همیشه با اینکارها موافقم نه اگه واقعاَ طرف مقابل رو دوست داشته باشه و بخواد آینده ای با اون داشته باشه این کار به نظر من درسته ، نه دوستی های خیابونی.
    ویرایش توسط LEILA1979 : 11th December 2011 در ساعت 10:37 AM

8. 9 کاربر از پست مفید LEILA1979 سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    مامایی
    ارسال تشکر
    36,060
    دریافت تشکر: 18,520
    قدرت امتیاز دهی
    28276
    Array
    yas-90's: خواهش

[QUOTE=fsohrabi;303501]شاید حق با شما باشه نباید از دوران ابتدایی پسر و دختر باهم درس بخونن.خب پس چطور باید یاد گرفت ارتباط با جنس مخالف رو؟(مطمئنا تا وقتی به دختر ها و پسر ها فرار از هم رو یاد بدن نمیشه خیلی کاری کرد مطمئن باشید تنها راهکار فرهنگ سازی است و البته گاهی به جای اینکه همش بگن این ارتباطا خوب نیست بهتر است ارتباط درست رو تعریف کنن چون مسلما با گفتن اینکه این ارتباطا خوب نیست کسی از این کار دست نمیکشه و نباید هم چنین چیزی رو انتظار داشت )
    اینا با این طرحاشون که دارن گند میزنن تو همه چی!!!(کاملا موافقم)
    در ضمن اگه اینجور باشه که اکثر مردم بی جنبه اند.(اگر واقعا اینجوری باشن باید گفت شاید بله بی جنبه اند البته تا وقتی هوس در راس باشه جز این انتظار نمیره ...تازه مگه هر کسی که با جنس مخالف ارتباط داره، ارتباطش بدون حد و مرز و یا نادرسته؟)
    خونواده هم میتونه کمک کنه ولی تو فرهنگ ما دخترو پسر نباید با هم ارتباط داشته باشن.(خوب این فرهنگ مسلما همون قدر که مزایا داره معایب داره)
    باید درست آموزش بدن چه تو خونه چه تو مدرسه ودانشگاه(متاسفانه آموزش های ما از خونه شروع نمیشه و بزرگترین معظل هم همینه....در مدرسه هم که میگن این ارتباطا درست نیست...در دانشگاه هم از روی نا چاری چون نمیتونن جلوی این ارتباطا رو بگیرن تازه میگن ارتباط باید چطور باشه....متاسفانه آموزش درست دیر شروع میشه)
    ویرایش توسط yas-90 : 14th September 2012 در ساعت 10:12 AM
    طلب كردم ز دانائي يكي پند .......مرا فرمود: با نادان نپيوند

10. 10 کاربر از پست مفید yas-90 سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    جنگلداری
    ارسال تشکر
    2,250
    دریافت تشکر: 2,974
    قدرت امتیاز دهی
    227
    Array

سلام خیلی بحث خوبیه ممنون
    من به شخصه نمیتونم به هیچ پسری اطمینان کنم همه پیشنهادها رو هم رد میکنم فک میکنم فقط میخوان لحظه ای باهات باشن
    واسه همینه مو قعیت های زیادی ام از دست دادم

12. 6 کاربر از پست مفید mozhgan.z.1368 سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    روانشناسی
    ارسال تشکر
    2,219
    دریافت تشکر: 1,579
    قدرت امتیاز دهی
    70
    Array
    narma's: ناراحت2

نقل قول نوشته اصلی توسط mozhgan.z.1368 نمایش پست ها
    سلام خیلی بحث خوبیه ممنون
    من به شخصه نمیتونم به هیچ پسری اطمینان کنم همه پیشنهادها رو هم رد میکنم فک میکنم فقط میخوان لحظه ای باهات باشن
    واسه همینه مو قعیت های زیادی ام از دست دادم

خیلی بحث خوبیه.....دوست خوبم این که گفتی به هیچ پسری اعتماد نداری خوبه....واقعا ادم نمیتونه به مردا اعتماد کنه ولی این دلیل نمیشه همه موقغیت ها رو از دست بدی....
    ما ادم ها دل داریم احساس داریم . به جنس مخالفم گرایش داریم ....و اینکه دوس پسر یا دختر داشته باشیم بد نیست منتها باید احتیاط کرد......خیلی باید محتاط بود............
    نگران نباش، درست‌اش می‌کنیم.

14. 7 کاربر از پست مفید narma سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    psychology
    ارسال تشکر
    538
    دریافت تشکر: 505
    قدرت امتیاز دهی
    24
    Array
    Gileva's: جدید63

به نظرمن ارتباط سالم برای شناخت طرف مقابل هیچ اشکالی نداره خوب برای اینه یکی رو بشناسیم حتماباید وارد رابطه شداما به نظرم درست و عاقلانه نه اینکه زود وارد احساسات شد
    اگرقراراست روزی پروانه شویم بگذار روزگارهرچقدر میخواهد پیله کند....

16. 8 کاربر از پست مفید Gileva سپاس کرده اند .

یار همراه
    رشته تحصیلی
    برق الکترونیک
    ارسال تشکر
    8,023
    دریافت تشکر: 11,669
    قدرت امتیاز دهی
    29795
    Array
    shiny7's: جدید44

عاقلانه قدم برداشتن باعث میشه جلوی خیلی اتفاقا گرفته بشه.در ضمن خانواده هم نقش مهمی داره و به نظرم حضورش می تونه یاری دهنده باشه.

GOD is Watching YOU

insta:
    _shiny7_

18. 6 کاربر از پست مفید shiny7 سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    ریاضیات
    ارسال تشکر
    5
    دریافت تشکر: 22
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

اصلا دوستی دختر وپسر چه اشکالی داره؟در اکثر موارد اخرش به ارتباط جنسی ختم میشه!خب چه اشکالی داره؟هردو طرف راضی گور بابای ناراضی!

20. 3 کاربر از پست مفید ACE سپاس کرده اند .

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)